Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kirúgták a fiam a középiskolából, már nincs iskola, aki befogadja.. fórum

Kirúgták a fiam a középiskolából, már nincs iskola, aki befogadja.. (beszélgetős fórum)

1 2 3
2009. febr. 19. 14:42
A véleményemet tartom.Igen van rossz társaság.....de odáig el kell annak a gyereknek jutni.........valami kiváltota..nem figyeltetek rá elégé...ennyi,ha beismered ha nem a te dolgod.amugy tényleg nem rosszindulatból irtam.viszont a véleményem miatt nem mentegetőzőm.
17. benvik (válaszként erre: 8. - Kriszval)
2009. febr. 19. 14:42
Akkor szerencsétek van. Én problémás kamaszokkal dolgoztam Gyed előtt, és mondhatom, hogy nagyon sokszor nem a szülő hibája. Volt olyan család, ahol a gyerekeket ugyan úgy szerették, nevelték 2 év volt a korkülönbség. Az egyik kitűnő tanuló volt, a másik meg ivott, bulizott, verte az anyját, és akkor talált be az iskolába, amikor én bevittem. És ott a gyerek nekem el is ismerte, hogy nem a szülei hibája, mindig nagyon szerették, úgy ahogy a nővérét, de ő így érzi jól magát.
2009. febr. 19. 14:42

Tényleg a szülő felelőssége óriási! Azt már nehezebb meghatározni, hogy kikkel barátkozhat, ha nem vagyunk vele. És itt jön elő megint a szülő felelőssége. Szerintem is hibádzott valami a nevelésben.

A rossz társaság olykor kivédhetetlen, de ha a gyermek megfelelő neveltetést kap, talán alapból kerüli az ilyen embereket...

Én is javaslok egy pszichológust. Eltartani meg... Hát, azzal csak alá lenne téve a ló. Bár ha törvénytelen dolgokba bonyolódna, hogy eltartsa magát... Az sem volna jobb... :-(

Ez egy ördögi kör, nagyon nehéz lehet... :-(

15. Kriszti40 (válaszként erre: 12. - 546185aeac)
2009. febr. 19. 14:42
Igen van Bp-en is, ahol max létszám 20 fő lehet, és 235-en vannak várólistán. Ma beszéltem Velük.
14. 093599874c (válaszként erre: 8. - Kriszval)
2009. febr. 19. 14:42

Elég kemény vagy. Én nem hiszem, hogy azért csinálja, mert jólesik neki, hogy a szüleit idegeli. De persze az ő nevelésük eredménye, ki lenne másé?

Szerintem beszélni, beszélni és beszélni.... Nem hiszem, hogy elmegy ő most ukmukkfukk pszichológushoz. Ahogy láttam az anyuka adatlapján, lehet, hogy kicsit elkényeztetett urifiú... :) Meg kell találni hozzá az utat, hogy ő is visszataláljon. A vádaskodás nem ér semmit. Biztosan ő is tisztában van vele, hogy ő nevelte és keresi magában a hibát... De szerintem akármelyikőnk, akinek gyereke van, járhat hasonlóképpen. Hiába a szép szó, jó családi háttér, jó példa, egyeseknél a büntetés-fenyítés... a fiatalok keresik az útjukat.

Kedves anyuka, biztos, hogy nem volt egy olyan törés az életetekben, ami ezt hozta ki a fiatalemberből? És hogy viselkedtek Ti vele otthon?

13. Kriszti40 (válaszként erre: 11. - Pemete)
2009. febr. 19. 14:41
Az igazághoz hozzátartozik, hogy mint én, mint a férjem, mióta az szünket tudjuk , dolgozunk, BECSÜLETESEN, csak a jóra neveltem, próbáltam jó írányba terelni, de nagyon befolyásolható,és igen, a társaság. Kamerát vagy GPS-tmégsem rakhattam rá.Olyan könnyen ítélkeznek emberek! Én miért lennék rossz ember? a kicsit is, ki 2,5 éves ugyanolyan szeretettel, becsülettel nevelem, ahogy a fiamat tettem- vagy próbáltam tenni.
2009. febr. 19. 14:40
Hmm. Veszprém megyében van olyan iskola, ahol a.... hogy mondják ezt szépen...magatartásproblémás ,tanulási nehézségekkel küszködők járnak. De normális iskola. nem kisegítő. Szerintem minden megyében van ilyen.
11. pemete (válaszként erre: 8. - Kriszval)
2009. febr. 19. 14:38

Nem feltétlenül! Mindenkinek van saját egyénisége, és persze a szülők is alakítják azt, de nagyon ki tud fordulni magából egy tini, ha rossz társaságba kerül, és az eddig rendes kiskölökből hirtelen egy ismeretlen kezelhetetlen gyerek lesz. Nem azt mondom, hogy a szülőknek nincs felelőssége, de akit könnyen lehet befolyásolni azzal elég sok minden megeshet...

Nem csak úgy kipattant az agyamból ez a dolog, láttam már ilyet.

10. Kriszti40 (válaszként erre: 8. - Kriszval)
2009. febr. 19. 14:38
Köszönöm. Pont ez hiányzott ! Kedves .
9. Sheckler (válaszként erre: 8. - Kriszval)
2009. febr. 19. 14:37

Egyetértek,

Ha olyan dolgokat csinál amiért kirugják a suliból, akkor fel akarja hívni a figyelmet magára valószínüleg.

2009. febr. 19. 14:34
Hassonló helyzetben nem voltam,és remélem nem is leszek.Viszont a nejem nagyobbik fia aki az elözö házasságábol van most 16 éves.Jol tanul,renes tisztességes gyerek.Szórakozni jár,de normális helyekre,kellemes társasággal.A nejem 15 éve egyedül nevelte.Mostmár itt vagyok én is,és nagyon jó barátságban vagyunk.Ne haragudj,hogy ezt irom,de nem lehet,hogy te ill ti rontottatok el valamit a nevelésében???Persze már túl késö ezen változtatni.Nem akarok rosszindulatú lenni,de igyátok a levét tartsátok el ...ezt szerintem a ti nevelésetek eredménye.
7. 093599874c (válaszként erre: 1. - Kriszti40)
2009. febr. 19. 14:29
Kérdezted már tőle, hogy mi a baja? Egyedül neveled vagy az édesapjával? Szerintem komoly ügyeket nem csinál az ember ennyi idősen ok nélkül. Bocs, de tapasztalat, zűrös lány voltam.
2009. febr. 19. 14:28
Ajánlom neked elolvasásra >Márti< Van kiút! című naplóját itt a hoxán. Ő is hasonló gondokkal küzdött a lányával. Olvasd el, hátha ad ötletet, meg erőt meríthetsz belőle.
5. Rozália (válaszként erre: 1. - Kriszti40)
2009. febr. 19. 14:28

Nekem két fiam van, az idősebb 33 éves, már apuka, a fiatalabb 24 éves, egyetemista, de hál' Istennek, ilyen problémáink sosem voltak.

Ha azt kérdezném, hogyan jutottatok idáig, az már nem segítene...

2009. febr. 19. 14:28
Miket csinált eddig, hogy eltanácsolták, immár 3 iskolából is?
2009. febr. 19. 14:27
szia. van valami ami érdekelné a fiad?irasd be egy felnőtttképzésre, pénzbe keül ugyan, de ha sikerül elvégeznie, lesz munkája, és keresete.
2009. febr. 19. 14:27

szia! biztos valami oka van, hogy így viselkedik. esetleg pszichológustól nem kértek segítséget?

csak lesz valami megoldás!

2009. febr. 19. 14:25

Sziasztok !


Fiam nyáron lesz 18 éves, ez a 3. középfokú iskola ahonnan kirógták, illetve megtették magántanulónak. És nem is hibáztatahtaom az iskolát, mert igazuk volt. csak hogyan tovább? !Maradjon otthon,lábát lógatva, mi meg gürizzünk, hogy eltarthassuk? na, ezt már nem. De nincs iskola aki befogadná, munkaheylre meg ugye nem mehet, mert még nincs 18. Én meg lassan tönkremegyeka zűrős, rendőrségi ügyekkel tarkitott életébe. Volt már valaki hasonló helyzetben??

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook