Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek van koraszülött gyermeke, hány hétre született a pici, tapasztalatok? fórum

Kinek van koraszülött gyermeke, hány hétre született a pici, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jan. 12. 17:58
Azért nem kell ám megilyedni,nincs a gyermekkel semmi nagy gond:))Annyi,hogy kicsit éretlenebb az immunrendszere,meg egy kicsit ügyetlenebb a finommotorikája.(nem tud szépen rajzolni).4 évesen lett teljesen szobatiszta,de ezt úgy kell érteni,hogy azóta egyetlen egyszer nem pisilt be éjjel sem.Ismeri a betüket,számol,fantasztikus a memóriája,és olyan beszólásai vannak,hogy hihetetlen.Az orvostudomány ma már csodákra képes.Régebben az 1500 gramm alatti gyermekeknek esélye sem volt az életben maradásra,ma meg a 600 grammos gyermeket is megmentik,és egészséges felnőtt lesz belőle.
7. brigibaba (válaszként erre: 6. - Sly001)
2010. jan. 12. 17:26

Jaj értem! nem baj én amúgy is azon gondolkodok már hogy mennem kell lassan dolgozni, mert sajna a gyes semmire nem elég!

De ne is járjon inkább mert az tuti nem jót jelent!

Sajnálom hogy így vagytok!! :(

2010. jan. 12. 17:02
Kedves brigibaba,hát a ti esetetekben a közgyógy nem,mert alanyi jogon,mindenféle betegség nélkül az 1500 gramm súly alatti koraszülötteknek jár 3 éves korig.Ha a gyermeknél szakorvos megállapít tartós betegséget(pl.neurológus)akkor jár a gyes-meghosszabbítás.Mi koraszülöttségre(P kód)kaptuk meg 3 éves korban a hosszabbítást,mert még nem volt szobatiszta,oviba nem tudtam úgy beadni.De simán aláírta 6 éves korig a gyermekneurológus,minden más indok nélkül.Azóta nem tudom szigorítottak-e rajta,de az orvosok nagyon jóindulatúak ha kora-babáról van szó.
2010. jan. 12. 16:59
Sziasztok!Bezsám 34-35. hétre született,2260grammal és 42 cm-rel.Szerencsére nem volt igazán gond vele,nincs lemaradva kortársaitól.
4. misz
2010. jan. 12. 16:53
Az én Kisfiam is 36 hétre született. De nála lehet elszámoltak valamit, mert 3150g és 52cm-rel látta meg a világot. Most 6 hónapos és mindenben a kortársaihoz nőtt.
3. brigibaba (válaszként erre: 2. - Brigibaba)
2010. jan. 12. 16:46
ja a súlya 1830gramm volt és 42 cm!
2. brigibaba (válaszként erre: 1. - Sly001)
2010. jan. 12. 16:46

Szia! az én fiam ugyan 36. hétre született, de 32 hetesnek felelt meg! sodrott köldökzsinór okozta a lemaradást! most 17 hónapos és szinte teljesen hozzánőtt a többi vele egykorú babucihoz! Viszont a pici fejében egy ciszta van az agykamrában, ami elvileg nem okoz gondot, mert az már észrevehető lett volna de csak ott van4

Én gyesen vagyok,és semmi támogatást nem kértem utána! Mért járt volna?

2010. jan. 12. 16:43
Kedves anyukák,szeretnék egy fórumot indítani,ahol jó tanácsokat és tapasztalatokat cserélhetnénk koraszülött gyermekeinkről.Úgy vettem észre,sokakat rosszindulatúan nem világosítottak fel,hogy milyen támogatások járnak egy koraszülött gyermekre(pl.közgyógy alanyi jogon,gyes-meghosszabbítás).Az én kisfiam 29 hétre született 1480 gramm súllyal,ma már 5 és fél éves életrevaló,eleven gyermek.Én kiharcoltam minden juttatást,még itthon vagyok vele gyesen,és így csak rá koncentrálhatok.Így megvan minden esélye,hogy teljesen behozza az apró elmaradásokat is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook