Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kinek mennyire segít az Omega3 kapszula a triglicerid csökkentésben? fórum

Kinek mennyire segít az Omega3 kapszula a triglicerid csökkentésben? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. bnedora (válaszként erre: 45. - Kindle)
2012. júl. 10. 14:39
És hal íze van? Mert én utálom a halat. Ettem már olyan kapszulát, ami felböffent, és rossz volt számomra. Viszont azt hallottam, hogy az Omega3 a bélben oldódik, és nem jön vissza a halíze.
45. Kindle
2012. júl. 10. 14:05
Rengeteg bioboltban bent van mar! Nalunk a pici 9 hos a nagy 5 eves es mi szulok is esszuk, a triglicerid mellet, jobb az immunrendszerunk, az agya jobban forog, izuletek nem kattognak....stb, nekunk bevalt. :-)
44. 6e647e0d82 (válaszként erre: 43. - Gaby76)
2012. jún. 21. 10:31
250 ml. 2500ft., keress rá, én most találtam, napi két teáskanállal kell enni... nem írhatom ide, hol találtam, reklám lenne, keress rá...
43. Gaby76
2012. jún. 20. 13:06
Lazacolajrol nem hallottam, de lazacot hetente 1x2-szer is szoktunk enni, mert a ferjem is imadja. Engem is érdekel a lazacolaj
42. javorne0727 (válaszként erre: 40. - Kindle)
2012. jún. 19. 23:02

Szia!

Engem is érdekelne!


Kérlek írj róla.

2012. jún. 19. 21:26

Szia!

És ezt honnan szerzed be?

40. Kindle
2012. jún. 19. 14:20

En jo ideje iszom a friss lazacolajat es 2 hete voltam vervetelen, eddig magas koleszterin trigkicerid szintem volt..most meg..szuper ertekek lettek, a doki is csak nezett. :-)

Ajanlom

39. Gaby76
2012. jún. 11. 14:30
Nekem a koleszterinszintem és a triglicerid szintem is magas. Most éppen elhízott vagyok, de amikor vékony voltam, akkor is magas volt. 2 hónapja akupunktúrával fogyókúrázom is, és majdnem vegetáriánus étrenden vagyok. Azért majdnem, mert egy kis halat, egy kis pulyka-vagy csirkemellett néha bekapok. Nemsoká elmegyek vérvételre. Nagyon kíváncsi leszek az eredményre. Szerintem magas lesz mindkettő! Ja, és nemcsak zsiradekot nem eszem, hanem lisztet és cukrot sem... (ez utobbi viszi fel állítólag a trigliceridet)
38. Gaby76
2012. jún. 11. 14:25
Sziasztok! Eredetileg én indítottam ezt a fórumot, de nem ez a civakodás volt az eredeti kérdés, hanem az, hogy Nektek mennyire vitte le az Omega3 a trigliceridjét :-)
37. tundo13 (válaszként erre: 36. - 34c48a3825)
2012. jún. 6. 16:27

De képzelem! Tényleg kíváncsi lennék az érveidre, de látom nem szeretnéd megosztani másokkal.

Régebbi hozzászólásodban te is "szakmai" érveket írtál. Nem a fórum lenne a helye az értelmes társalgásnak és segíteni annak, aki ismerkedik a témával? Szerintem igen. Persze beszélhetünk a barátok köztről is, az tényleg nem szakmai :)

36. 34c48a3825 (válaszként erre: 35. - Tundo13)
2012. jún. 5. 17:16

Szakmai érveket? Egy fórumon? Egy guglizó nicknek? Csak nem képzeled...

Szórakoztass mást, én a továbbiakban ignorállak.

35. tundo13 (válaszként erre: 34. - 34c48a3825)
2012. jún. 5. 16:49
Javaslom a témával való ismerkedést! Nem nagyon látom a szakmai érveket! Pedig azt gondolom komoly szaktekintélybe botlottam, ha "meg kell válogatnom kinek okoskodok"... :)
34. 34c48a3825 (válaszként erre: 33. - Tundo13)
2012. jún. 5. 13:30
Javaslom, hogy válogasd meg legközelebb, kinek próbálsz okoskodni. További kellemes google-zást kívánok :))))
33. tundo13 (válaszként erre: 28. - 34c48a3825)
2012. jún. 4. 17:03

Engedd meg, hogy én is megosszam veled az információimat (amit nem volt nehéz megtalálni hiteles oldalakon), mert eléggé alulinformáltnak tűnsz! :)


Kezdjük a lenmagnál:

A halolaj már tartalmaz színtiszta EPA-t a növényi olajjal szemben, ami csak az EPA elővegyületét egy alfa-linolén nevű zsírsavat foglal magában (röviden: ALA). A legtöbb megromlott egészségi állapotú ember 40 év fölött képtelen előállítani olyan enzimeket, amelyek átalakítják az ALA-t EPA-vá. A fiataloknál ezt a folyamatot bonyolult optimalizálni, mert ehhez nekik szükségük van arra, hogy a szervezetükben kellő mennyiségű ásványi anyag, vitamin (beleértve a magnéziumot, cinket, az E- és C-vitamint) legyen.


Ezért érdemes jó minőségű, tiszta tengerből származó omega-3 olajra fordítani figyelmünket, hiszen nem kielégítő a szervezetnek a különféle növényi olajból származó variáció (amely gyakran tartalmaz omega 3-at, 6-ot és 9-et) vagy a bizonytalan forrásból származó halolaj.


A krill nem rossz, de:

A krill olajban lévő foszfolipid a bél szakasz első részében szívódik fel, míg a lazacolaj az egész bélrendszeren átfolyva szívódik fel, ezzel jobb védelmet nyújtva a bélrendszernek.


És most jön a lényeg:

Nagyon nem mindegy, hogy milyen minőségű olajat fogyaszt az ember! Nem a mennyiség számít, hanem a frissesség, mert a friss olaj sokkal hatékonyabban szívódik fel, mint a rossz minőségű. Tehát a kevesebb mg-ot tartalmazó olaj (tehát nincs koncentrálva és finomítva) sokkal hatásosabb, mint az avas, mert a kevesebb jobban felszívódik!


Szedjünk bármit, mert a mennyiség számít? :)

Ez komoly? Akkor javaslom, hogy a rántottád alá rossz minőségű avas olajat önts, hiszen a mennyiség számít, nem a minőség! :)


Jó étvágyat hozzá!

32. Gavrilo1 (válaszként erre: 14. - Cstbrigi)
2012. ápr. 18. 11:33

Nem mindegy hogy milyent szedsz, csak a minőség valóban jó. Sajnos itt is igaz az olcsó húsnak híg a leve.

Mindenképpen olyat bkell választani, amelyik garantálja hogy északi méyltengeri halak olaját tartalmazza. És persze a lenolaj is nagyon jó!!

31. Vikica76 (válaszként erre: 30. - NOA)
2012. ápr. 18. 10:55

Szia!

Sajnos crohn beteg vagyok, de azt nem tudom, hogy ezt befolyásolja-e?

Amikor ennyire magas triglicerid szintet mérnek, akkor mindig odaírják alá, hogy " a magas trgiglicerid szint miatt a koleszterin nem mérhető"...

Tehát azt valószínűsítem, hogy akkor az is magas automatikusan?


A crohn miatt egyébként is diétán vagyok, ennél jobban már nem tudok nem enni :-(


És a vas szintem van még a béka feneke alatt...

Minden más értékem most nagyon jó lett!

30. NOA (válaszként erre: 29. - Vikica76)
2012. ápr. 18. 10:01

Egy érték kevés..mi van mellette az a kérdés..van-e más betegséged..mert ha csak ez az értéked magas nem kell foglalkozni vele.Viszont hetente használj el egy 2, 5 dl.-. es lenmag olajat.

Kapszula akkor jó ha 6-8 db.ot veszel be egy nap..és ha lehet Krill legyen mivel az jobban felszívódik nem tartalmaz higany stb. Taglalták az orvosok a múltkor mi a külömbség a két olaj közt... -nem jegyeztem meg.

2012. ápr. 18. 09:39

Sziasztok!


1 hete voltam vérvételen.

Megint 7 fölött volt a triglicerid eredményem...

Most már nagyon el vagyok keseredve :-(((

Még erre is szedjek gyógyszert??

Nem elég a crohnra... nagyon kész vagyok....


Viki

2012. ápr. 17. 13:22

Nagyon sok itt a félretájokozottság meg a félinformáció, engedjétek meg, hogy segítsek :)


Omega3 zsírsavra van szükség a triglicerid szintjének csökkenéséhez. Ez mindegy, hogy krillből nyerik-e, ami egy apró rákfajta, halakból vagy lenmagból, mind tartalmazza. Tehát a hatóanyaga ugyanaz.


A lényeg: naponta legalább 1000mg-ot bevenni.


Mellette pedig átállni a zsírszegény táplálkozásra . Nem a szénhidrát okozza a vérzsírszint emelkedést, divatos ezt elhinni a diéta guruknak, de az ORVOSI TÉNY NEM EZ.


Amit még tudni kell: kb. 15-20%-ot lehet rajta életmóddal befolyásolni, mert sajnos a triglicerid szintje öröklött dolog. De ez azért nagyon nem kevés.


Egy szó, mint száz: szedjetek bármit, naponta, ami tartalmaz 1000mg-ot. Mindegy, miből.

2012. ápr. 17. 13:12

Sziasztok!

A férjemnek egy bizonyos lazacolaj nagyon bevállt, szépen levitte a koleszterin szintjét. Biztosan van sok jó és hasznos praktika erre. Ez csak egy a sok közül.

26. b486c9cf7d (válaszként erre: 25. - C1e9612cd3)
2011. nov. 10. 23:14

Sajnalom, en nem emlekszem rad, vagyis nem keltetted fel az erdeklodesem ezidaig, hogy megjegyezzem a neved, ettol fuggetlenul ha valamirol kiirnak egy forumot, gondolom a tapasztalatokat meg lehet osztani, vagy toled engedelyt kell hozza kerni?

Megtarthatod a valaszt...

Es remelem nem bantottalak meg :)


Remelem mindenki megtalalja a maganak megfelelo etrendkiegeszitot vagy eletmodot!

25. c1e9612cd3 (válaszként erre: 23. - B486c9cf7d)
2011. nov. 10. 12:57

már ne haragudj, de ha a triglicerid leginkább a túlzott CH beviteltől emelkedik meg kórosan, akkor vegetáriánusként miért is ne lehetett volna magas a tied???? Szted a növényekben lévő keményítő nem CH?????

Amúgy a kutya se mondta, h nem működik, nem kell paranoidnak lenni. Csak azt nem szeretem, amikor vki fanatikusan ragaszkodik a saját eszeméihez, és azt már mondhatni ráerőltetésnek megfelelően másokra tukmálja. És, h miért mondom ezt? Mert veled már nem először futok össze a hoxán, akkor máás téma volt, de ott is a paleolit diétát hirdetted. Ha én azt mondanám, h fáj a torkom, kezdem úgy érezni, h arra is ez lenne a terápia eszerint. És ne értsd félre ismét, mert nem megbántani szeretnélek, csak már kezd a hócipőm telelenni a szemellenzővel. Sajna a valóságban páromat környékezi néhány fanatikus, és már harapok ezekre a dolgokra..... (jah, és nem a magas vérzsírjai miatt környékezik, hanem más miatt, de uilyen téma....)

24. b486c9cf7d (válaszként erre: 23. - B486c9cf7d)
2011. nov. 9. 21:50
vagyis mar nem magas, a normal intervallum kozepen uldogelt legutobb, amilyen elotte soha nem volt.
23. b486c9cf7d (válaszként erre: 22. - C1e9612cd3)
2011. nov. 9. 21:49

Ilyen alapon vegetarianuskent nem szabadott volna magas trigliceridszintemnek lennie (a magas trigliceridszint ugye osszefuggsbe hozhato az erelmeszesedessel) evekig.

Most viszont mar nincs.


Mielott valamire csipobol ravagod, hogy nem mukodik, talan probald ki, aztan hasonlitsd ossze az elotte-utana eredmenyt.

22. c1e9612cd3 (válaszként erre: 20. - Lillus-M)
2011. nov. 9. 20:29

nézd, akár átverés, akár nem, tény, h érelmeszesedéshez vezet. Tény, h az érelmeszesedés az erek rugalmatlanságához, szűküléséhez vezet, ami magas vérnyomást is okoz. Tény, h egy-egy vérnyomás kiugrás a meszesedett ér sérülését okozza (megreped a belső rétege, mert merev), ebbe a sérülésbe belerakódik a vérzsír, amit a szervezet próbál a "sebből" kitakarítani, és falósejteket toboroz oda, amelyek együttesen a vérzsírral plakkot fognak alkotni. Legrosszabb esetben ez a plakk a szívkoszorúérben van.... Kezdetben angonát okoz... majd teljes elzáródást, vagyis infarktust. Más esetben máshol, más szervben okoz galibát....

Elkerülni az elkerülhetetlent valóban lehetetlen. Viszont, ha már kitolható 20-25 évvel az a bizonyos végzet, akkor nme megérte?????

21. Lillus-M (válaszként erre: 11. - B486c9cf7d)
2011. nov. 9. 20:19
Én veled értek egyet
2011. nov. 9. 20:17

Egyébként meg nagy csalás az egész koleszterin ügy, erről több helyen is lehet már olvasni. Ha a koleszterincsökkentés megakadályozná a szívhalált, akkor nem nőne olyan mértékben ez a halálozás, mint ahogy növekszik az utóbbi évtizedekben.

Ha valaki nem akarja túlzásba vinni az aggódást a koleszterin miatt, akkor itt olvasgathat. (Lehet, hogy regisztrálni kell a cikk végigolvasáshoz)

[link]


Ma még az orvosok nem akarják bevallani, hogy ez mekkora baklövés, a gyógyszergyárak meg pláne féltik a világ legjövedelmezőbb ügyletét. Viszont a koleszterincsökkentő gyógyszerek támogatását meg akarják nyírbálni alaposan. Miért? mert valószínű már magasabb körökben is köztudott, hogy felesleges dolog.

19. Lillus-M (válaszként erre: 3. - Vikica76)
2011. nov. 9. 20:09
A triglicerid nem a zsíros kajáktól magas, hanem a szénhidrát bevitel (kenyér, süti, pékáru) ami felviszi, bármilyen hihetetlen is.
2011. nov. 9. 09:18
Nekem is magas a koleszterinem a Krill olajról még én sem hallottam de én is szedek koleszterin csökkentő bogyót bár szerintem nem sok hatása lehet és szedtem az omega 3-at is az inkább a vérnyomásomnak volt jó most mindent édesítővel készítek és én a kókuszzsirt próbálom most ki azt mondják az is nagyon jó bár íze nincs neki olyan mint a disznózsir csak szerintem egészségesebb és drágább.
17. NOA
2011. nov. 9. 09:04

Olvssatok utána a Krill olajnak.Sokkal jobb mint az Omega3.Egy szívsebész ajánlotta.

Szedem a Krill-t kettő hónapja, holnap készittetek labor vizsgálatot.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook