Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kínai gyermek gondozása fórum

Kínai gyermek gondozása (beszélgetős fórum)


1 2
17. pritta
2011. nov. 1. 15:09
mondjuk én több olyan példát láttam h a gyerekek úgymond a munkahelyen nőttek fel mind vidéken mind fővárosban. nem volt ki vigyázzon rájuk otthon, így felváltva fogták az étteremben=büfében vagy ruhaboltban a szülők, testvérek. a gyerek ott aludt, evett, játszott.
16. babát.szeretnénk (válaszként erre: 14. - 10846c73f8)
2011. nov. 1. 15:07
Én is erre gondoltam,meg láttam példát mikor a gyerek teher,és mikor átadják másnak még a gyerekszoba berendezésében sem akarnak segíteni,hetente egyszer elviszik és ennyi a gyermek nevelés.
15. pritta (válaszként erre: 14. - 10846c73f8)
2011. nov. 1. 15:06
ez esetben természetesen más a véleméyn is. de az előbbi hozzászólásokra írtam ahol írták a reggeltőle estig való munkát
14. 10846c73f8 (válaszként erre: 11. - Pritta)
2011. nov. 1. 15:05
Nálatok lehet, hogy szétdolgozzák az agyukat, de ebben az országban nem. Persze biztos vannak itt is kivételek, de a nagy átlag nem ilyen. Itt simán csak felesleges teherként kezelik a gyermeküket, aminek a súlyától szabadulni akarnak.
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Babát.szeretnénk)
2011. nov. 1. 15:03
Jól értem, hogy lenézed a kínaiakat? Ne dolgozz nekik. Ennyi.
2011. nov. 1. 15:02
de ez is szeretet.és talán itt látszanak igazán a mentalitásbeli különbségek.
11. pritta (válaszként erre: 10. - Babát.szeretnénk)
2011. nov. 1. 14:59
valószínűleg nem azért adják mert nem szeretik hanem mert igen és szeretnének neki jövőt. márpedig pénz nélkül sajnos nem lehet :( így szétdolgozzák magukat látástól vakulásig h legyen elég pénz. ez nem szeretet?
2011. nov. 1. 14:56
igen lehet tényleg az értékrend miatt van,csak furcsa,hogy én mit meg nem adnék egy kisbabáért ők meg megszülik,és odaadják másnak.
9. Pen80 (válaszként erre: 6. - Babát.szeretnénk)
2011. nov. 1. 14:50
Más az értékrendjük, ennyi. Ők nem "maguknak" szülnek, hanem a társadalomnak. Ez a sikerük (terjeszkedésük) titka is egyébként szerintem.
8. kobri29 (válaszként erre: 6. - Babát.szeretnénk)
2011. nov. 1. 14:48
Ez azért van, mert sokan szinte semmi tőke nélkül jönnek ide, gyakorlatilag a ruhájuk van, amit viselnek. Ilyenkor pedig dolgozni kell reggeltől estig ahhoz, hogy megteremtsék maguknak a létfeltételeket. Anno keresztapám ismert olyan kínai lányt, aki annyira spórolt az elején, hogy enni sem evett. Meglett azért a jutalma, mert meg tudta nyitni a saját boltját, aztán még egyet, még egyet, alkalmazottai lettek és viszonylag jól él azóta.
2011. nov. 1. 14:45
Keresztapám sokáig piacozott, ott volt olyan kínai család (apuka, anyuka), akik hajnaltól piaczárásig kint voltak, áruért szaladtak, pénzt kerestek, gyűjtögettek minden nap. Ilyenkor természetesen bébiszitter vigyázott a gyerekre, mert nagymama-nagypapa "otthon" maradt. Egyébként pont olyan bébiszitteri munka, mint akármelyik magyar családnál, maximum annyi a különbség, hogy a gyerkőc nem- vagy nem nagyon, esetleg nem jól beszéli a magyart (ez mondjuk akkor is nehézség, ha egészen pici magyar gyerekre vigyáz az ember).
2011. nov. 1. 14:44
Azt én értem,hogy dolgoznak,de olyan furcsa,hogy akkor nem úgy gondolják ezt a babysitterkedést,hogy akkor este eljönnek a gyerekért,hogy legalább együtt feküdjenek le vele,hanem ők heti egyszer viszik csak el a gyereket,akikkel én találkoztam...És az pedig szomorú:( Hogy valaki megszüli a gyerekét,azért,hogy utána heti egyszer elvigye,és egy idegen ember látja az első lépéseket,hallja az első szavakat...
2011. nov. 1. 14:40
Mert rögtön munkába állnak.Rokonok lakása kínaiaknak van kiadva,ők pl hazavitték a piciket a nagyszülőknek,és csak iskolás korukban hozták el őket magukhoz először.
2011. nov. 1. 14:39
azért mint minden más család is. mert nincs aki vigyázzon a gyerekre talán.
2011. nov. 1. 14:39
Talán mert dolgoznak, és bébiszittert keresnek. Mi ebben a furcsa? Van ilyen ismerősöm, nem is egy, igaz nem kínai, hanem vietnami, de sokan keverik őket.
2011. nov. 1. 14:38
Azért mert szerencsétlenek állandóan dolgoznak, de a nagymama valószínűleg Kínában maradt, nincs aki vigyázna a gyerekre. Hát ezért
2011. nov. 1. 14:35
Budapesten sokat hallani vagy látni olyan hirdetést,ahol kínai család keres állandó,folyamatos gondozásra hölgyet aki elvállalja gyerekének a gondozását saját lakásán.Találkoztatok már ilyennel?Esetleg valakinek van tapasztalata is?Mit gondoltok,miért csinálják ezt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook