Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kilók, striák a 3. trimeszterben. Kinek hogy alakult? fórum

Kilók, striák a 3. trimeszterben. Kinek hogy alakult? (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. anya4005 (válaszként erre: 35. - Anya4005)
2015. febr. 28. 00:00
Bocs,külsejüket!
35. anya4005 (válaszként erre: 29. - Mazsinka)
2015. febr. 28. 00:00

Te,olvastad a fórumba írt hsz-eket,vagy csak az elsőt?

Én nem írtam,hogy téged elhagy valaki is,vagy te hagyod el magad...

Azt írtam,hogy sajnos vannak nők,akik a gyereket biztosítéknak gondolják a hosszú kapcsolathoz,és hajlamosak lecarni a külsőjüket. Illetve írtam egy megtörtént esetről. Ha még nincs gyereked,az sem rólad szólt.

Azt is írtam,hogy én spec nem kenegettem magam,és,hogy én is stiás vagyok,szóval,tényleg nem értem,min kattogsz.

Vagy nem is ide akartál írni???

34. Mazsinka (válaszként erre: 33. - Artmami)
2015. febr. 27. 23:57
Vannak striáim, úgyhogy érintett vagyok, ugyanis tudom, hogy aki hízik (legyen az háj vagy gyerek), s hajlamos rá, annak ki fog pattogni a bőre, és kész. Ez tapasztalat.
33. artmami (válaszként erre: 32. - Mazsinka)
2015. febr. 27. 23:48

Nem akart itt Téged senki bántani, ha visszaolvasod ezt a pár hozzászólást láthatod, hogy picit túlörögted a dolgot.

Én indítottam ezt a témát és elhiheted, hogy 36 évesen, sok év küzdelem után végre eljutottam a 3. trimeszterig, pont leszarom, hogy mennyi csík lesz a hasamon, és a párom is.

Nekem ez egy fontos dolog az életemben és gondolom másnak is, így kiváncsi voltam, hogy másoknál ez hogy alakult.

Picit furcsa, hogy pont az a legvérmesebb kommentelő aki még a témában sem érintett pillanatnyilag..

32. Mazsinka (válaszként erre: 31. - Mazsinka)
2015. febr. 27. 23:20
Aki pedig azt gondolja, hogy a stria annyira undorító, hogy amiatt el lehet hagyni egy nőt, annál azért eléggé vérre megy a dolog. És az nem én vagyok.
31. Mazsinka (válaszként erre: 30. - Virag32)
2015. febr. 27. 23:16
Persze, gondoltam, konkrétan egy hozzászólás verte ki a biztosítékot, hogy ne ringassam hiú ábrándokba magam, hogy normális a külsőm pár striával, valamint az, hogy majd jól elhagynak emiatt.
2015. febr. 27. 23:12
Szerintem itt senki nem beszélt arról, hogy nem éli túl, ha striái vannak. A kérdező arra volt kíváncsi,hogy kinek hogy alakult ez a téma a terhessége során.
2015. febr. 27. 23:09
Én teljesen normális hozzászólást írtam egy kis gúnyos felhanggal, hogy talán túlélem, hogy vannak striáim, és ezt javaslom másoknak is. Egészségesen táplálkozom, és fogok is, ha majd terhes leszek, de ennek ellenére hízni fogok, és még több striám lesz, mert hajlamos vagyok rá. Aki pedig hajlamos rá, annak kipattog a bőre, csinálhat szinte bármit, de azt is túl fogom élni, mert nem a striáim határozzák meg a páromhoz való viszonyomat, bármennyire is hihetetlen ez sokak számára. Az első beírásom után jött az, hogy "megvan a pasi, aztán elhagyom magam", meg majd "jól megcsal és lelép". Ez kiverte a biztosítékot. Az undorító feltételezésekbe nem én mentem bele, meg abba sem, hogy pár stria jóvoltából biztos én vagyok a legcsúnyább, legdagadtabb nő a világon. Ebbe egy kicsit belelovalta magát kedves fórumos kolleginád. Nyilván fáj neki, hogy míg ő napi hat liter lónyálat magára ken, addig én elfogadom azt, amit el kell fogadnom. Anyukám bőre is kipattogott, pedig nem kövér, húgom bőre is kipattogott, ő sem kövér. Barátnőm bőre nem pattogott ki, pedig 180cm magas, 47 kiló, és a végére akkora hasa volt, mint három görögdinnye. Ő olyan fajta és kész. Van, aki bármit csinálhat, akkor is térkép lesz belőle. Nekem attól striás lett a mellem, hogy megnőtt kamaszkoromban. Persze ez azóta nem látszik, mert elhalványult, de miért is kell úgy beállítani, mintha a stria oka csak és egyedül a stria gazdája lehet? Mit kellett volna tennem? Vágjam le a mellem, vagy ne növesszem tovább? Esetleg kössem fel magam, mert striával nem élet az élet, és a párom majd jól elhagy? Meg is érdemli az az ember, akit emiatt elhagytak, hogy így beválasztott palimadárból. Ha jönni akar, akkor jönni is fog a stria. Krémekkel biztos lehet javítani rajta, meg az idő majd elhalványítja, de ennyi.
28. artmami (válaszként erre: 26. - Mazsinka)
2015. febr. 27. 22:44

Köszönöm, hogy Veled is többen vagyunk.. :) bár picit magas a ló amiről beszélsz, de ez még bocsánatos bűn.

Senki nem kapott itt "agyfaszt" (de szép szó) pár striától… Csak érdekelt, hogy kinek hogy jöttek a kilók, milyen összefüggés lehet a striákkal és mindenki fogta az adást és vagy boldogan vagy kevésbé boldogan de elmesélte, hogy hogy áll a kérdésben.

Nem tudom, hogy miért haragszol így a világra.. örülj neki, hogy nem híztál meg és vonzó maradt a külsőd, de vigyázz mert a vonzó külső nem minden.. a hárpiákat is el szokták hagyni.. :)

27. anya4005 (válaszként erre: 26. - Mazsinka)
2015. febr. 27. 22:05

Ahogy írtam,a terhességek elötti súlyom alatt vagyok úgy 7 kilóval,így a felesleg miatt biztos nem hagyna el a párom.

De! Ez a fórum nem rólam szól! A kérdező pedig tippeket várt,mit lehet tenni,hogy ne legyen csíkos a bőre a terhesség miatt,nem pedig a te egód kiteljesedésére volt kiváncsi!

Örülök,hogy te is és a párod is elégedett a külsőddel,érezd jól magad a bőrödben,de azért ne nyugodj meg teljesen. Tudod: egyszer hopp,másszor kopp! Még te is lehetsz hasonló cipőben! ;-)

26. Mazsinka (válaszként erre: 23. - Anya4005)
2015. febr. 27. 21:19
Pedig teljesen normális és vonzó a külsőm. Nem kapok agyfaszt pár stria miatt, ahogy a férjem sem, és csak sajnálni tudom azokat a nőket, akiknek a harmadik trimeszterben ez a legnagyobb problémájuk, hogy néhány csík miatt tiplizik a férj a szülés után. Ha annyira okos lennél, tudnád, hogy aki hajlamos rá, az csíkos lesz, kenheti akár lónyállal is magát, míg mások feldagadhatnak, ahogy akarnak, akkor is mentesek maradnak a striáktól. Úgyhogy jó görcsölést rajta, mert lutri az egész, genetika! Ha pedig a férjetek akkora balfék, hogy lelép, mert meghíztok terhesség alatt, akkor csak gratulálni tudok a választásotokhoz.
25. artmami (válaszként erre: 23. - Anya4005)
2015. febr. 27. 20:39
Ott a pont… :)
2015. febr. 27. 04:15
stria mi az?sosem hallottam ezt a szot!en normalisan hiztam.egesz terhessegem alatt 9 kilot/
23. anya4005 (válaszként erre: 22. - Mazsinka)
2015. febr. 27. 02:20

És mi lesz veled,ha terhes leszel? Azért nem mindegy,hogy szülés után hogy néz ki az ember...

Sajnos sokan gondolják,hogy "megvan a gyerek,a pasi is fix",de aztán jönnek a gondok.

Van egy pasi ismerősöm,aki a megszaporodott kilók miatt nézett félre a harmadik gyerek után,szóval,szerintem ne ringassd magad hiú ábrándokba,hogy teljesen normális és vonzó a külsőd.

Ja,és azért vagyok bunkó,mert imádom,hogy minden kismamás/gyerekes fórumhoz hozzászólsz!

2015. febr. 26. 23:48
A húgom az utolsó napokig stria mentes volt, örült, mint majom a farkának, aztán szülés előtt kipattogott, mint egy térkép, erről ennyit. De ha ez megnyugtat benneteket, én nem vagyok terhes, mégis vannak striáim, na bumm. Talán túlélem.
21. artmami (válaszként erre: 20. - Gyöngy79)
2015. febr. 26. 23:43

Bocsi most láttam, hogy írtál...

Na a pingvin járás itt is megvan... Próbáltam normálisan is de pár lépés után megint pingvin vagyok 😀😀😀

Most tartok 12 kg nál. 10 volt megcélozva.. Szépen tartottam is magam, semmi glutén, semmi cukor... Na egy hete bedőlt a mutatvány... Ennyi csokit életemben nem ettem.. Kinyírja a savam, de egyszerűen ölni tudnék érte, pedig az első trimeszter paradicsom őrülete után azt hittem én nem vagyok az a kívánós típus...

Alvás felejtős... Érzet bálna..

Te hogy vagy most?

20. gyöngy79 (válaszként erre: 18. - Artmami)
2015. febr. 17. 21:29
Ja! És neked is sok kitartást! Akkor kb egy időben vagyunk:-) Te hogy viseled? Én eddig nagyon jól, de 1 hete nyűglődöm...légszomj, rosszullét, kicsit hisztisebb is vagyok. és úgy megyek, mint egy pingvin:-)))))
19. gyöngy79 (válaszként erre: 18. - Artmami)
2015. febr. 17. 21:25

Szia!


Miért, te mennyit híztál? Sajnos én nem mindig bírok ellenállni a csokinak, van hogy muszáj ennem... te egyáltalán nem eszel? Mostanában azért nem eszek, mert iszonyatosan jön a gyomorsavam és a csoki csak rádobott egy lapáttal.


Én a gyógyszertárban kerestem vmi krémet, végül a gyógyszeréz beszélt rá a Milupa striák elleni krémre. Nekem bevált, először furcsa volt, mert kell egy kis idő, hogy beszívja a bőr. De egy idő után teljesen megváltozik az állaga és jól beépül a bőrbe. ja! és az sem utolsó, hogy árbarát: 1200Ft körül van:) Te végül vettél vmit?

18. artmami (válaszként erre: 17. - Gyöngy79)
2015. febr. 17. 20:31

Szia... Akkor Te sem híztál eddig sokat... Nekem még 4 hét van hátra... Minden nap csokkit szeretnék enni, persze nem eszem, de már álmodom is vele... ;)

Stria elleni krémmel kened vagy sima krémmel?

Kitartást kívánok erre a pár hétre..

2015. febr. 17. 12:17

Hahó!


Nekem 4és fél hét van hátra és eddig 10 kg-ot híztam. Az étvágyam nem túl nagy, inkább mostanában az édességet kívánom...sajnos. Elég tudatosan étkezem, próbálok ch szegény étrendet követni, ami a terhességem alatt nem mindig sikerült. A védőnőm azt mondta, hogy a terhesség alatti hízás genetikailag meghatározott. Én a kilóimnak a többségét az első trimeszterben szedtem fel, azóta alig alig jött rám.


striák: oldalt vannak, és a pockomon is kezd. Kenem krémmel rendszeresen, szerintem segít. Nem olyan feltűnő.

16. artmami (válaszként erre: 15. - D41005143d)
2015. febr. 15. 17:19

Uhhh kemény vagy... Gondolom szülés után nem sok maradt fent ;)

Gratulálok.

2015. febr. 15. 05:24
en 9 honap alatt 8 kilot hiztam.
14. artmami (válaszként erre: 13. - Nbandus)
2015. febr. 14. 22:53
Köszi, ki fogom próbálni a mandulát. Az olivának sajnos nem bírom az illatát, illetve a salátámon szeretem magamon nem :)
2015. febr. 14. 17:42
En ajanlom a mandula vagy az olivaolajat!
12. artmami (válaszként erre: 11. - Zaya86)
2015. febr. 14. 15:53

Szia... Még én sem úsztam meg, tudom sajnos... De ez legyen a legnagyobb baj...

Amit viszont ezekkel a krémekkel csinálnak az felháborító... Amikor pocakos lettem àtnéztem a kínálatot.. A Müllerben az eladó hölgy majdnem, hogy lehülyézett amikor azt találtam mondani, hogy nem hiszem el, hogy létezik csodakrém ebben a témában... Vért izzadt annyira rám akarta tukmálni a Francia Alpok gleccsereiből származó planktonok nyálával dúsított csodát, potom 22 ezerért.. Amivel ha jól takarékoskodom elég egy teljes hónapra is... :)

11. Zaya86
2015. febr. 14. 10:55
Szia! Kb az utolsó egy hónapban alakultak oi a striáim, s nekem is volt egy szem előfutár a köldökömtől lefelé. Bíztam benne, hogy ennyivel megúszom, de sajnos nem így lett. Persze ez nem törvényszerű, lehet neked nem lesz több. Egyébként már a legelejétől szorgosan használtam az erre való krémeket-olajokat (mondjuk nem méregdrága kategóriát) s mégis...ha hajlamos vagy rá, akkor szerintem ígyis-úgyis kialalul. :-/
10. pk86 (válaszként erre: 1. - Artmami)
2015. febr. 13. 23:20
Szia, nekem is első gyerek volt. Normál súllyal indultam és kb 15 kilót híztam összesen. Szinte az egészet a 20-24.hét után. Az előzményekhez hozzátartozik, hogy 12 éves korom óta szaporodtak a terhsségi csíkok a combomon-fenekemen. DE a terhesség alatt egy csíkom se lett a hasamon. Nem használtam semmilyen drága krémet rá, csak minden este beolajoztam babaolajjal a hasam és a dekoltázsom.
2015. febr. 13. 21:10
Köszi lányok, hogy megosztottátok a tapasztalatokat… Kiváncsi vagyok erre a hátralévő 30 napra… eddig 10 kg híztam összesen, de érdekes módon a 2. trimeszterben a legnagyobb részét.. Most a harmadikban kb 2 kg jött fel… mindegy is.. a lényeg, hogy a kis lakó hízzon...
2015. febr. 13. 18:54

Összesen 16 kilót híztam az elsővel,úgy 13-at a másodikkal. A hasamon nem lett stria,de a csípő alatt,oldalt van egy pár(sokat fogytam: 64-el lettem elöszőr terhes,most 57 kiló vagyok). Engem nem zavar,a páromat nem zavarja,a többi vélemény meg nem érdekel! :-)

Nem kenegettem terhesen,mert nem bírom elviselni a krémeket (csak szörtelenítés után kenem a karom meg a lábam) a bőrömön,de van egy ismerősöm,ő minden krémet megvett,amit ajánlottak neki,használta is becsülettel,mégis: szülés után teli lett striákkal a mell alatti vonaltól a térdéig. Nagyon durván néz ki. Valószínűleg ez genetika is...nem tudom!

2015. febr. 13. 15:33
Szia! Nekem ugyan nem lett striam eyik terhessegem alatt sem, debaz utolso trimeszterben kemeny kajalasi rohamaim voltak. Meg szerencse, hogy most beleesett karacsony :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook