Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kihívtam az orvost, adni szeretnék neki pénzt. De nincs apróm, csak 10 ezresem. Most mit tegyek? fórum

Kihívtam az orvost, adni szeretnék neki pénzt. De nincs apróm, csak 10 ezresem. Most mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. L.Niki18 (válaszként erre: 57. - Móriczka)
2011. júl. 10. 15:14
Köszönöm szépen az infót. Ha holnap is tart majd a láz, akkor telefonálok.
2011. júl. 10. 09:56

Szerintem ez még belefér,de ha úgy látod akkor csörögj be az ügyeletre és mond el mi a helyzet ők úgy is elmondjak mitévő legyél ha jól emlékszem az én kicsim is 3 napig volt lázas .


Amúgy biztos tudod a láz a szervezet egy védekező mechanizmusa tehát egy részről nem baj ha van ,így védekezik és mivel nektek most egy vírus van a szervezetetekben ez ellen küzd .


Egy kis segítség:-))


[link]


Ez is benne van ... A bárányhimlő általában az első héten lázzal jár. ...


Mielőbbi gyógyulást

2011. júl. 10. 06:24
Még ma reggel is érzem, hogy meleg a feje kisfiamnak. Már csütörtök estétől lázas minden nap, és egész nap az lenne ugyebár ha nem adnám neki a lázcsillapítókat! Meddig van általában láz???? Hány nap alatt szűnik meg? :o(
2011. júl. 8. 18:26
Én himlősen nem használnék tusfürdőt, nehogy attól mégjobban viszkessen.És langyos víz.Inkább hideg, mint meleg.Nekem 9 hósan volt himlős, le is szokott a ciciről.Szegénykém azt sem tudta, mi baja van, nemhogy megvakarta volna!
2011. júl. 8. 16:56
És az esti tusolás? Sima langyos vízzel történjen? Semmi fürdető vagy ilyesmi? Még a fenekét és a kukiját sem szabad fürdetővel megmosni? Köszi előre is a válaszokat!
53. L.Niki18 (válaszként erre: 50. - Móriczka)
2011. júl. 8. 16:53

Ja igen, ezt is mondta a doktornéni. :o)

De általában nem nagyon szokott előfordulni, hogy a láztalan után pár nappal megint lázas lesz. Ezt a hintőport 1 nap hányszor lehet, vagy kell használni?

52. urbanszkyviki (válaszként erre: 41. - Abeni)
2011. júl. 8. 15:04
Tudom, csak félrenyomtam. Bocsi.:))
51. urbanszkyviki (válaszként erre: 40. - Tótágas)
2011. júl. 8. 15:03
Nálunk van ilyen helyiség, alapesetben kávézóként funkcionál a bent dolgozóknak. :-D
50. Móriczka (válaszként erre: 48. - L.Niki18)
2011. júl. 8. 14:32

Első napon volt lázas és utána még két éjjel akkor már nappal nem csak éjszaka.

Nekem még azt is mondta a doktornéni ha pl 5-6 napig teljesen láztalan és majd esetleg újra visszatér a láz akkor szóljak neki.


Amúgy mi meg is örökítettük ,LE FÉNYKÉPEZTEM HIMLŐSEN :-DD

49. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2011. júl. 8. 14:11
Én nem adnék neki semmit az tuti...mire fel? Ezért mondom én hogy a gyerekorvosokat is "elrontják " a szülők. Aki egyszer ad, attól onnan kezdve továbbra is várják.
48. L.Niki18 (válaszként erre: 45. - Móriczka)
2011. júl. 8. 13:51
Köszi szépen. Nekünk is pont ezeket mondta a doktor néni. Nektek hány napig volt láz? Remélem jövő héttől már nem lesz láza. Vakarózni ő sem vakarózik, nagyon ritkán odakap, de olyankor megmondom neki, hogy nem szabad és abbahagyja.
47. L.Niki18 (válaszként erre: 44. - Abeni)
2011. júl. 8. 13:48
Mondtam a doktornőnek, hogy köszönöm, hogy kijött. És hogy mivel tartozom? Mondta, hogy ugyan semmivel! Rendes volt egyébként. Még a gyerek a játékait is megmutatta neki és a szobáját. :o) No meg a pöttyeit...! :o)
46. L.Niki18 (válaszként erre: 39. - 474687f420)
2011. júl. 8. 13:45
4 éves a kisfiam. Az előbb evett egy kis gyenge rántott levest, 1 tojást is belefőztem. Kenyérkockákkal ette. Reggeli egy szelet vajas kenyér 1 karika parizerrel. Inni pedig iszik.
2011. júl. 8. 13:03

Az én kisfiam áprilisban volt himlős ,a védő oltást nem adattam be neki:-((járvány volt az oviban elsők között kapta el.

Én telefonon beszéltem a doktornéninkkel aki egyébként egy tündéri doktornéni :-))

Evés ivás szempontjából ő is ezeket a dolgokat mondta el amit a ti dokitok ,és felhívta még a figyelmemet hogy lehet azért nem fog enni mert ha vannak pöttyek a szájában és az fáj, ugyan ez fordulhat elő pisilésnél is fájhat a pisilés és a kakilás is ha ott is vannak pötyek .


A fürdésre azt mondta nyugodtan lehet egy gyors tusolás csak ne áztassam a bőrét .


1-2 nap után kimehetünk a levegőre is addig azt javasolta legyünk a lakásban nyugalommal és pihenéssel teljen a nap .


És ami a legfontosabb azt is mondta a vírus miatt nagyon legyengül az immunrendszer ezért nem tanácsos 1 -2 hétig társaságba vinni ugyan is tévedés hogy ő fertőz ŐŐŐ már nem fertőz csak lappangási időben fertőzött .

Hanem pont azért nem lehet bevásárló központ ,vagy bárhol ahol sok ember van szóval társaságba vinni hogy nehogy pont ŐŐ kapjon el valamit a legyengült immunrendszerével :-((


Azt mondja hogy egy aránylag szépen lezajló betegség nem kell túl dramatizálni de el bagatellizálni sem .


Én semmivel nem szórtam be a bőrét mondjuk hála istennek nem is viszketett neki .


Ja és még egy valami mondjuk a második héten mikor már sebesedik akkor pedig azért nem kéne hogy erős nap érje mert pont akkor fog meglátszódni a pöttyek helye nap miatt ,ezért úgy mond "jobb annak aki télen himlős":-((


Mielőbbi jobbulást gyógyulást a kicsidnek :-DD



a doktor nőnk egy fantasztikus ember

44. abeni (válaszként erre: 37. - L.Niki18)
2011. júl. 8. 12:41
És ha már pénzes dologgal kapcsolatban tetted fel a kérdést, akkor az hogyan alakult?
43. abeni (válaszként erre: 40. - Tótágas)
2011. júl. 8. 12:39

A váróterem egyik ajta maga a rendelő, a másik a védőnői rész. Lehet hogy ott oldják meg ezeket az eseteket.

Bár szerintem az sem szabályos.

42. Tótágas (válaszként erre: 39. - 474687f420)
2011. júl. 8. 12:38
Egyetértek veled,azért írtam a ?jelt a hozzászólásomban.
41. abeni (válaszként erre: 36. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 8. 12:36

szia!

Nem az én gyerkőcöm beteg.

Én csak az egyik hozzászólásra reagáltam, miszerint a gyermekorvosi rendelőknek van elkülönített része.

40. Tótágas (válaszként erre: 35. - Abeni)
2011. júl. 8. 12:36
Akkor bizony azt a rendelőt bezáratná az ÁNTSZ!!Kötelező,sőt előírás, hogy a rendelőtől független bejárata legyen.
2011. júl. 8. 12:33

Mennyi idős a kicsi fiad?

Egyébként tényleg azt eszik amit akar, elvileg tejeset nem ajánlják, mert állítólag semlegesíti a gyógyszerek hatását.Ennek ellenére az én fiam olyankor mindig a tejbevalót, a joghurtot ilyeneket kíván.Most skarlátos volt és dinnyét evett 3 napig, meg kekszeket.Hamar helyrejött.Ilyenkor nem kell aggódni, hogy keveset eszik, mert ha beteg egy felnőtt sem kíván enni.Viszont inni kell!A himlő a torkában is van erre kapta a fenistil cseppet, mert az leviszi az ilyet.Persze hogy nem akar majd enni.

Egyébként az én véleményem, hogy az orvos jóval többet keres, mint egy átlag ember és a hagyomány miatt még van aki 2 fizetést visz haza hálapénzből.Ne haragudjatok, én nem sajnálom őket.Rengetegen az öreg néniktől, beteg emberektől fogadják el, holott nekik nagyobb szükségük lenne rá.Mutassatok egy orvost, aki ladával jár, vagy valami régi kocsival.Mindegyik gyereke full cuccok, megvan minden.Akkor a kétkezi munkást miért nem sajnáljuk, aki lehet nem saját hibájából nem tudott tanulni annyit, mert ugye egy egyetem sem 2 forint.

Persze itt is vannak kivételek.Az én gyerekemet egy fekete orvos vizsgálta volt is adni akartam, de nem fogadta el.Sőt örült neki, hogy betartottam az utasításait és agyondícsért.A nőgyógyászomnak 2 évig hordtam a pénzt a magánba, amikor kórházba kerültem le se..., mután megszületett a kicsi hangosan szólt hogy nemsokára megy fodrászhoz, mert programja van=kérem a pénzt most!Szóval aki akar ad én is szktam, ha látom hogy megérdemli.De nem azért mert keveset keres.És van olyan hogy a hálapénz nem 1-2 ezer forint.Szabolcsban egy szülésért gyakran 60-90 ezret kérnek el, a külföldiektől 3-szorosát, mert ők átjönnek a jobb ellátás miatt.És állítólag az az ország szegény negyede!

2011. júl. 8. 12:19
Azt mondta, hogy az evést sem kell erőltetnem, de inni igyon bőven folyadékot! Nem mondta, hogy diétázni kell neki. Akkor ezek szerint azt eszik ami jól esik neki? Pl. joghurtot, tejtermékeket ehet szerintetek?
2011. júl. 8. 12:13

Na volt kint a doki. Nagyon rendes volt. Írt nekünk fel mentolos hintőport, és Fenistil cseppet. Ja és Calcium pezsgőtablettát. Benuron és Panadol lázcsillapító van itthon. De lehet veszek még egy Nurofen kúpot is. Vagy szerintetek ne vegyek? Még itthon van Naturlandos kúp 3 db. Köszönöm a tanácsokat. :o)

Ja, a kakira pedig azt mondta, hogy támadhatja a nyálkahártyát is, de nem kell aggódnom.

36. urbanszkyviki (válaszként erre: 35. - Abeni)
2011. júl. 8. 11:32
Azért írj, hogy mit mondott az orvos!!
35. abeni (válaszként erre: 31. - Tótágas)
2011. júl. 8. 11:11
Sajnos nem minden gyermekorvosi rendelőben van elkülönítő. Nálunk sincs.
34. L.Niki18 (válaszként erre: 33. - Tótágas)
2011. júl. 8. 11:02
Lehet inkább nem adok neki...! Ha lenne ezresem, akkor úgy odaadnám. De így meg cikinek tartanám. Majd megköszönöm. Természetesen így is úgyis megkínálom valami innivalóval.
2011. júl. 8. 10:57

Majd az orvos megmondja.

Én nem adnék pénzt, de ha mindenáron akarsz adni akkor ha van otthon egy üveg finom italod(bor,rövid)azt ad.

32. L.Niki18 (válaszként erre: 31. - Tótágas)
2011. júl. 8. 10:45
Mert ez bárányhimlőre utal. Hólyagszerű kiütés, piros pöttyök, és láz...! A torka nagyon enyhén piros. A feje tetején is van néhány piros pötty. És néha vakarózik is. Természetesen rászólok, hogy nem szabad és abbahagyja. Van amikor megfeledkezik róla és nem vakarózik. Picit viszket neki azt mondja. Mi ez ha nem bárányhimlő?
31. Tótágas (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2011. júl. 8. 10:38

Bocs de itt nem a pénz a lényeg.

Honnan tudod, hogy bárányhimlő?

Rengeteg kiütéssel járó gyerekbetegség van,kezdve az egyszerű csalánkiütéstől.

A gyermekorvosi rendelőkben van elkülönítő-ahova átmegy az orvos megvizsgálni.Ha meg kíhívtad,kötelességből megy,mert rendelés(előtt)után 2 óra még a munkaideje,beteglátogatásra.Ha az ügyeletet hívtad akkor is kötelesek ellenszolgáltatás nélkül kimenni.Más kérdés, hogy kevés(?) a fizetésük és a magyar mentalitás, hogy adunk"borravalót"

Le kéne szoknunk róla.Mi rontjuk el őket!!Egy irodista,egy kazánfűtő,egy szalag mellett dolgozó se kap, pedig nekik is kevés a fizetésük.

2011. júl. 8. 10:36

Egyszer amikor még régen kint volt ez a doki nálunk, akkor nem fogadta el a pénzt. És nem saját háziorvosunk, csak helyettesíti, mert a miénk szabin van.

Egyébként én tegnap elvittem délelőtt egy orvoshoz (nem hozzá tartozunk) és azt mondta, hogy nem bárányhimlő!!! És estére már kicsit több pötty volt rajta. És ma felhívtam a dokit, de mivel nem is lehet bevinni mivel fertőző a himlő, így kijön.


Még egy kérdés. Az előbb kisfiam kakilt. És olyan teljesen más volt az állaga és a színe is. És sokkal bűzösebb is! Ez maga a bárányhimlő vírustól is lehetséges?

29. homern (válaszként erre: 25. - L.Niki18)
2011. júl. 8. 10:32
Kérdezd meg mivel tartozol!Nálunk pl fix 2000 a kiszállás,ezt előre megmondják.Ha tud visszaad,ha nem majd kontrollon odaadod.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook