Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kihasznál a családom. Mit tehetnék? fórum

Kihasznál a családom. Mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


1 2
11. 52fd553855 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2012. júl. 26. 15:33

Már többször próbáltam,de NEM a válasz.Ezért is használnak ki.Tudják,hogy nem hagyom magára a mamit.Sokat gondolkodtam rajta....mi lenne,ha elmennék dolgozni és arra "kényszeriteném" a testvéreimet,hogy vigyázzanak anyura.Hátha ha már oda kerülünk muszájból bevállalnánk.

Eddig ha kértem az mondták,hogy:'ha nem tudtok megélni,menj dolgozni és add otthonba az anyut'

10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - 52fd553855)
2012. júl. 26. 15:32
és mi van, ha édsanyáddal megbeszélnétek, h jelen állás szerint a tesók akkor a markukat se tartsák az örökségért... és ezt lepapíroznátok.... (tudom, számítónak hangzik, de az nem számító hozzáállás, h le se xarja a beteg édesanyját, de az örökségért tartja a markát??? Miylen ember az iylen????) A falu jegyzője biztosan tudna segíteni ebben, és amint meg van a papír, értesíteni kell a tesókat! Hú... de futnának gyorsan mosdatni, meg ellátni anyudat!
9. Z.Era (válaszként erre: 4. - 52fd553855)
2012. júl. 26. 15:31
Csúnya dolog, de kössetek eltartási szerződést anyuddal...
2012. júl. 26. 15:31
Hát nem irigyellek. Ápolásit kapsz? Én megpróbálnám a helyedben, hogy anyukád után csak te örökölhess... Ügyvéddel beszéld meg... Beszámítható állapotban van? Bocsi, hogy így írom, de szerintem az fontos... Vagy eltartási szerződés? Nem tudom,hogy működnek ezek a dolgok, de valakitől kérj tanácsot..
2012. júl. 26. 15:29
Meddig lehet vagy meddig kell? Tudom min mész keresztül, azzal a különbséggel hogy az én családom a nagymamámat ápolta évekig. Egyik testvér vagy unoka sem segített. A szüleim és én is, a testvéremmel együtt, belefásultunk elég rendesen. "Ne tedd tönkre a családod, de ugyanakkor gondolj arra, hogy édesanyád ezt végig csinálta veled...vigyázott rád, etetett stb... Ez egy sehogy se jó állapot.
2012. júl. 26. 15:28

Jómagam éveken át vigyáztam egyedülálló idős beteg hozzátartozóra. Általában a család - azaz a gyerekek dobták össze a gondozási díjat. Természetesen ők is 1-2 napra vállaltak még felügyeletet - általában - leginkább hétvégére, de ha szükség volt rá, akkor hétközben is egy-egy éjszakára.

Nem az a baj, hogy mennek, hanem az, hogy te/ti nem, pedig neked is ugyanúgy szükséged lenne rá, a többiekben pedig így vagy úgy, de kötelességük.

Szóval nem ártana tisztázni a vállalandó tehermegosztást.

5. 52fd553855 (válaszként erre: 3. - Zsikerika)
2012. júl. 26. 15:28
van ,csak drága és nem tudjuk megfizetni atesók meg nem akarnak pénzt adni.
2012. júl. 26. 15:27

csak tudod az örökrész mindkét tesómnak kell.Segíteni egyik sem akar.

Jelenleg mindenhol tartozásunk van ,mert én nem dolgozom.Mennem kellene dolgozni,de igy nem lehet.Anyut nem tehetem otthonba mert belehalna.

2012. júl. 26. 15:27
Házigondozói szolgálat nincs nálatok? Még ha csak néha segítenének be...
2012. júl. 26. 15:24
Sajnálom, hogy ezt mondom, nekem egy itteni barátnőm, ugyanerre a helyzetemre csak annyit mondott: Míg a halál el nem választ. Igaza volt. Nem akarlak megsérteni, nem azért írtam.
2012. júl. 26. 15:21

Már nem megy tovább!!Hetek óta idegkimerültségtől szenvedek,de segítséget nem kapok.

2 éve ápolom az anyukámat,2 testvérem pedig nem hajlandó semmilyen formában sem segíteni.Félek,hogy már nem bírom tovább és magára hagyom,pedig csak rosszabb lesz az állapota az idő múlásával.Nincs nyaralás,nincs magánéletem.A férjem és 2 fiam is csak fél embert kap tőlem emiatt.Állandó fáradság,stressz.Nem voltunk nyaralni,de még együtt sem sehol.Míg a testvérem nyaral,élményfürdőkbe jár...

Meddig lehet még ezt így folytatni??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook