Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kibírja a szerelem a távollétet? fórum

Kibírja a szerelem a távollétet? (beszélgetős fórum)


1 2
22. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2013. jan. 14. 19:43
NEM bírja ki!!
21. Govanni (válaszként erre: 12. - Bb439e0ca9)
2013. jan. 14. 19:37

Én írtam :)

De igen is fontos, hogy egy társaskapcsolatban a párok megosszanak minden gondolatukat! Főleg, ha az életüket befolyásolja! Ezek a hallgatásokból lesznek a titkok, a titkokból meg a hazugságok! És a végeredmény egy nagy katyvasz :(

2-3 hónap semmit se jelent. Ezt az akadályt simán venniük kell :) De az elhallgatás az nagyon nem helyes dolog! Inkább biztatnád arra, hogy beszéljen a gondolatairól és nem lesz görcs a gyomrába :))) Egyenesebb a párjával szemben is!!!

Hidd el, nem hülyeséget beszélek! :)

NE HALLGASSANAK el semmit se a párok egymás előtt, különben hogy a fenébe lenne egy kiegyensúlyozott kapcsolatuk, amiben jól éreznék magukat? Mind a két fél! Mert a barátnőd nem érzi jól magát ebben a helyzetben!

befolyásolás? Hmmmm

Házasság, gyerek vállalás stb.... Titkolja csak nyugodtan a gondolatait, majd meglátjuk, hogy milyen hosszú lesz a kapcsolata, ha nem engedi megismerni a társának saját Önmagát! Kit fog szeretni a társa? Mert nem Őt az biztos, hanem valaki mást........, azért mert "mást" ismer meg!


Gondold végig kérlek még egyszer! Mutasd meg a levelemet neki is, hátha esetleg lát valamit a gondolatomban amit esetleg igaznak vél :)

tanácsadó szerepkör, pedig nagyon hálátlan feladat. Nem veled kellene megbeszélni, mert nem te fogod leélni az életedet vele, "társas párkapcsolatban" ! :))


Bocs, nem bántani és sértegetni akarlak, de gondolj már bele kérlek! De igazából...:)

20. mgagi
2013. jan. 14. 19:35
Még vmi....Én sem szerettem volna hogy kijöjjön, hogy több hónapon kersztül nélkülöznöm kelljen őt, de éppen én ösztönöztem arra hogy ha már idáig eljutott akkor ne adja föl (ugyanis én közben amíg ő tervezgette a kijövetelt én terhes lettem és ő nem akart itt hagyni a gyerekekkel), mert a csak így fogja érezni hogy elérte azt amit kitűzött maga elé.
19. cel (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2013. jan. 14. 19:34

Csak is a szerelmesektől függ, hogy mit bír ki a kapcsolatuk.


Van akiknél működik, valakiknél nem. Van aki képes elviselni a távolságot, más erre képtelen és ez nem a szerelem mértékétől, mélységétől függ, ez emberi tulajdonság. Nincs egyszerű IGEN vagy NEM válasz.

18. júliusi (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2013. jan. 14. 19:32

Ha erős, kibírja.

A mi időnkben másfél év katonaság volt még.A férjem nem túl gyakran jött haza, és leveleztünk.Romantikus volt várni a postást...:)

Most voltunk 25 éves házasok.

2013. jan. 14. 19:29
Fontos annak az időnek a tartalmas együtt töltése amikor együtt tudnak lenni.
16. mgagi
2013. jan. 14. 19:27

Egy kapcsolat két emberen múlik. Ha mindkét fél legalább ugyanannyira szereti egymás és nem tudják elképzelni egymás nélkül az életüket akkora távolság nem lehet akadály. Én a férjemmel sokáig éltünk távkapcsolatban (közben lett 2 gyerekünk). De túléltük. Most már több mint 1 éve nem szakadtunk el egymástól. A leghosszabb idő nélküle 4 hónap volt. Nagy megpróbáltatás volt. De egyinkőnk sem gondolt másra. Vártuk hogy újra együtt lehessünk. Ha ez a vágyakozás mindkettőben benne van akkor nem fog másra gondolni.

Ezt mi úgy vettük mint egy próbatételt az élettől. Mennyire erős a szerelmünk. Mindent kiállt, és még erősebbé tett minket és a szerelmünket.

Szóval mi kapcsolatunk elejétől kezdve mindíg voltak hosszabb rövidebb időszakok amikor egymás nélkül kellett lennünk.

15. lilibe
2013. jan. 14. 19:07
Szerintem ha őszintén szeretik egymást, akkor kibírja a kapcsolatuk. De azért ne tartson évekig a távkapcsolat, mert az már nem kapcsolat.
14. 973d9d6ecf (válaszként erre: 12. - Bb439e0ca9)
2013. jan. 14. 17:12
Nos nekem négy hónap volt a legtöbb....Annyira vártam,aztán megjött... egy idegen.Új szokásokkal ,új élményekkel...Mit mondhatnék.Azóta is együtt vagyunk,régen ...De akkor valami eltört.
13. jeva (válaszként erre: 12. - Bb439e0ca9)
2013. jan. 14. 17:11
hova megy? nem mindegy...
2013. jan. 14. 17:06

Elég különbözőek a vélemények...De ez természetes, hiszen más-más példákat láttatok.

Valamelyikőtök kérdezte, miért nem mondja meg, hogy aggódik, mert elveszítheti. Nos, azért nem vallja be, mert ha elmondaná, tuti nem menne ki, és a barátnőm nem önző, nem akarja akadályozni. Való igaz, hogy az igazi szerelem mindent kibír. Egyelőre nem megy vele, először meglátják, egyáltalán mennyire válik be az új munka, a kintlét. De még semmi nem biztos egyébként.

Én annyit mondtam neki eddig, hogy ha egy ilyen szét tudja őket választani, akkor nem kell sajnálni.

És arról mi a véleményetek, hogy ha valaki nem látja 2-3 hónapig a másikat, mennyiben változnak az érzelmek? Gyengülnek? Erősödnek? Ez is változó, gondolom.

2013. jan. 14. 16:56

Mi 3 éve élünk távkapcsolatban, a szerelem bírja, erősödik.

Ha mindegy neki, ki van mellette, Ki simogatja, akkor jobb is, ha vége lesz...

2013. jan. 14. 16:54
Én csak 5 hónapig voltam távkapcsolatban a Párommal, aztán utána jöttem Németországba. Nem bántam meg!!!! Ha otthon maradok, biztos feladom. Nem tehetek róla, fiatal vagyok, és ugye mindig van új a nap alatt. Nagyon nehéz a számítógép előtt ülve szerelmesnek maradni, ha van aki élőben megsimogatna megpuszilgatna.... Én azt mondom, menjen ki a sráccal a barinőd, az a tuti. Aztán ha mégsem működik, még mindig haza jöhet.
9. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2013. jan. 14. 16:44
Mit is lehetne tanácsolni ,tudod van az a mondás ,hogy a távolság a kis tüzeket kioltja a nagyokat fellobbantja... Hosszútávon viszont szerintem nem egészséges.
2013. jan. 14. 16:41

Miért ne bírná ki? Késôbb ô is mehet utána...

Bár 6 hónap még nem nagy idô... (6 év inkább...)

7. jeva
2013. jan. 14. 16:39

nem! Pár hét, hónap, kuki föláll, agy megszűnik... hazudozás..

Vagy menjen vele, vagy engedje el... evvan, végignéztem sokat...

2013. jan. 14. 16:35

A szerelem ha igazi MINDENT kibír!

Nincs időkorlát-távollét, semmi de semmi nincs ami szétválaszthat két szerelmest egymástól!

5. Govanni (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2013. jan. 14. 16:34

Szia/sziasztok :)

Nem CSAK pasikra igaz, ugyan úgy a nőkre is! Saját tapasztalatból mondom/írom a következő sorokat!


Menjen vele és ha a szomszéd szobában van akkor természetesen állni fogják mindketten a sarat, nem lesz gond a távolsággal :)))

Ne ringassuk magunkat hiú ábrándokban!

És miért nem mondja el ŐSZINTÉN?!, hogy mit gondol a párja kiutazásáról?? Nem értem, hogy miért nem beszélnek ilyenekről??!!

Ha a sex nem jó azt se mondja el neki??

Legyünk már nyíltak és ŐSZINTÉK a társunkhoz!!!

Nem baj ha fáj az igazság, de arra lehet építeni!

Ez érvényes mind a két nemre!! NINCS kivétel :)))

Hű ezt megmondtam mi? :))))))))

2013. jan. 14. 16:31
szerintem igen. én a párommal 6 évig éltem távkapcsolatba.. 6 év után költöztünk egybe! jan.13kor lettünk 10évesek.. minden oké! előtte volt egy férre sikerült házasságom! 1évig sem tartott. erről ennyit!
2013. jan. 14. 16:30
A szerelem elszáll...
2013. jan. 14. 16:29
ha igazán szeretik egymást,kibírják.. 1. nem ők az egyetlenek 2. régen még csak tartain sem tudták a kapcsolatot a szerelmesek egymásközt,max 1-2 levélben pl. a háborúk idején, mégis kitartottak egymás mellett :)
2013. jan. 14. 16:24
Sziasztok! Szeretnék a barátnőmnek segíteni. A barátja, akivel fél éve együtt van (nagyon jó a kapcsolat), kapott egy lehetőséget külföldi munkára. A pénzre nagy szüksége van, viszont imádja a barátnőmet, de úgy néz ki, a kiutazás mellett dönt. Néhány havonta jöhet majd haza. A barátnőm fél,hogy elveszíti a szerelmét, és nagyon el van keseredve. Nem mutatja, mert nem akarja befolyásolni a döntést. Milyen tanácsokat adjak neki, hogy jobban elviselje? Én azt hiszem, attóltart, hogy más nő miatt fogja elhagyni a férfi.Hiába mondom neki, hogy látom, mennyire szereti, és nem kell neki más nő. Ti hogy látjátok, kibírják a kapcsolatok az ilyent?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook