Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kialvatlanság babával fórum

Kialvatlanság babával (beszélgetős fórum)


1 2
2016. márc. 17. 10:40

Egy szobában alszom vele az ágyam mellett van a kiságya. Sokszor vettem már ki magam mellé, de féltem, hogy ráfekszem és annyit mocorog, hogy szinte nem lehet mellette aludni.

A férjem elfogadta, hogy külön alszunk, hogy legalább ő kipihenje magát de abban nem enged és igaza van, hogy a babának külön ágyban van a helye. Neki is és nekem is biztonságosabb.

Volt úgy hogy a hasamon altattam vissza, szerintem a testközelség megvan benyúlok a kiságyba megfogom a kezét simogatom a hátát.

Tejpépet adok neki este ezt még megeszegeti, de mást nem nagyon akar. Ő csak kóstolgat, 3-4 kanál és kész. Legyen az bébi étel vagy főzött kaja.

Talán 2 év és alszunk.

2016. márc. 17. 10:36

Maradnék az anyatejes etetésnél.

Gondolom, hogy éhes; üres hassal nehéz átaludni az éjszakát.

Igényelné az együtt-alvást? Àm legyen.

Így szenvedtek mindnyájan.

Egy-két próbát megérne.

11. Lara1984 (válaszként erre: 3. - Sunshine girl)
2016. márc. 17. 10:33

Pff!... "Megérte" fórumot olvasnom ennyi dö után. Megy az észosztás ezerrel.

Egyesek attól érzik magukat jól, ha parádézhatnak a -nem lévö- tökéletességükkel. Gratula Napsugár, ezzel biztos sokat segítettél a kérdezönek!

(Gratula nök az "összetartásotokért"!)

További jó marakodást és meddö vitát. Ilyenekre nem pazarlom -ezután sem- az idömet és a jó kedvemet.

Gülfem, neked pedig kitartást kívánok - mostmár nemcsak az éjjeli nem alvás miatt, hanem az okos beszólások ignorálása érdekében is.

10. writingsmurf (válaszként erre: 1. - Gülfem)
2016. márc. 17. 10:29
Tanácsot nem tudok adni, de nagyon sajnállak. Az ember alapvető szükséglete az alvás, nagyon kemény lehet ez így.
9. vecus (válaszként erre: 5. - Gülfem)
2016. márc. 17. 10:28

Gondolom akkor külön ágyban alszik.


Ilyen babáknál érdemes kipróbálni az együtt alvást, meglehet hogy elegendő lenne a testi közelség neki a jó alváshoz.


A másik érdemes megkeresni azt az ízt amit szívesen megeszik, és azt keverni az ételéhez hogy szívesen egyen. Lehet ez is segítene az alvás terén.

2016. márc. 17. 10:27
Nem lehet, hogy mar nem eleg neki este az anyatej es ehes, azert ebred fel? Probald meg a vacsorat kivaltani "rendes" etelre.
7. ranna (válaszként erre: 5. - Gülfem)
2016. márc. 17. 10:24
Így is ugyanott vagytok, ő sír, te meg kialvatlan vagy. Könnyű mondani másnak mit tegyen, tudom, nem is teszem. Inkább így fogalmazok: én megszoptatnám.
2016. márc. 17. 10:21

Már nem szopik azért nem rakod éjszaka cicire?


Sok babának megnyugtató még akkor is ha nincs sok tej. És ezzel jobban tudnak aludni.


Nekem a legkisebb 9 hónapos de előfordul hogy éjszaka felkel egyszer szopizik és alszik tovább.

5. Gülfem (válaszként erre: 2. - Ranna)
2016. márc. 17. 10:19

Nem szeretném szoptatni éjjel, mert több óráig is rajta volt. egyébként nappal is alig eszik csak szopik én meg nagyon fogyok a szoptatástól.

Hiába próbálom etetni nem nagyon akar mást enni.

4. Gülfem (válaszként erre: 3. - Sunshine girl)
2016. márc. 17. 10:17

Köszi a trollkodást trollok és szuper anyukák akik mindig flotton vannak kíméljetek meg az okos kioktató írástól.

Hidd el van mit csinálnom. napközben. Mint írtam a harmadik gyermekkel csinálom végig és tanácsot vártam nem nem is tudom milyen beszólást!

2016. márc. 17. 10:13

Komolyan mondom nem értem mi a gond!

Anya vagy és a gyerek ezzel jár.

Nekem van 2 sajátom egy 19 hónapos fiú és egy 6 éves lány. A Férjemnek meg egy 3 éves szellemi fogyi gyereke, aki velünk él. Még ő is felsír éjjel, a piciről ne is beszélve!!!!

Fáradt vagyok? Igen!!

És? El tudom látni a gyerekeket? Igen!

Tudom fejlesztésre vinni a neveltet? Igen!!

Főzök, mosok, takarítok? Igen!!

Ezzel jár egy gyerek

2. ranna (válaszként erre: 1. - Gülfem)
2016. márc. 17. 10:04
Semmiképpen nem szeretnéd éjszaka szoptatni? (legalábbis ha jól értelmezem a leírtakat)
2016. márc. 17. 10:02

Tudom, hogy minden anya végig csinálja és a téma már nem érdekes. De hátha tudtok valami praktikát, ötletet adni, mert mi emberek, hajlamosak vagyunk mások életén keresztül megoldást találni a sajátunkra.

Van egy 11 éves és egy 8 éves fiam, illetve egy 11 hónapos lányom. Ő a harmadik a kivel végig csinálom az éjszaka nem alszom című műsort.

Igaz az az anyák napi vers, hogy "az anyák soha sem alszanak".

Röviden születése óta VAN napirend rugalmasan. Muszáj a két nagyobbhoz alkalmazkodni itt nincs mese suli van külön sport stb. De ha elmennek akkor csak a kicsire koncentrálok.

Pici kora óta 9-fél 10-kor alszik el este szopival. A 4 hónapos oltásig egyszer ébredt, onnantól minden felborult, hátha még beteg, akkor gyakorlatilag nem alszunk.

Az éjszaka úgy néz ki: Éjfélkor ébred, visszafektetem, 1-kor felül, beszélget, visszateszem, 3-4-ig cirkusz, kiabál, sír, cicizni akar. A cumit próbáltam kiköpi, a vizet sem fogadja el. Sírni nem hagyom. Csináltam a Tracy Hogg A suttogó titkainak ajánlását és valóban tudatosan 100-szor fektettem vissza az első éjszaka, második éjjel 30-szor, a harmadik éjjel már csak 2-szor. Aztán három éjjel nem volt vele gond. Ezt most csináltam 1 hónapja végig, mert már nem tudtam ellátni a családom, a fáradtságtól. De most újra kezdi az éjszakai ébredést. Dobálja magát,kiabál. Honnan szedik az olyan babákat akit letesznek, este és reggel vidáman ébred? Sokan mondják, hogy hiányzik neki a cici.

Hogyan éljem túl az éjszakákat?? Tippek, ötleteket várok anya társak. Trollok kíméljetek!! Ja és nappal nem tudok aludni!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook