Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki nem várja 2011.05.24.re? fórum

Ki nem várja 2011.05.24.re? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
45. Wanda_24 (válaszként erre: 44. - Tünci88)
2011. máj. 25. 12:20
Hát nekem a legelső tünet ami jelentkezett, az a mellem érzékenysége volt, majd a duzzadása. Fáradékony lettem. Úgy olvastam sok helyen éreznek hasszurkálást, enyhe görcsöket, nálam ez nem volt, de sokan tapasztalják. Van akinál tejmirigyek jönnek ki a mellénél, ilyen pattanás szerűek.
2011. máj. 25. 12:05
Jó régen szültem a lányomat és vele semmi tünetem nem volt! Csak azt nem tudom, hogy ha "2 hetes lehetek" akkor pontosan milyen tüneteknek kell lennie?
2011. máj. 25. 12:03
Hát baromira izgulok! Várom, hogy meg csináljam de félek tőle!
42. Wanda_24 (válaszként erre: 39. - Tünci88)
2011. máj. 25. 12:00
Mert mindenkinek más időben van peteérése. Nekem pl. ciklus elején, így mire kimarad a mensim, már csak nem 20 nap eltelt a fogantatás óta, akinek hónap közepén, annak mensi kimaradása körül 13-14 nap telt el a fogantatás óta, akinek ciklus végén van pé-je, annak meg mensi kimaradásáig még 10 nap sem telik el a fogantatástól számítva. Minél több nap telik el a fogantatástól számolva, annál nagyobb valószínűséggel mutatja ki a teszt az eredményt. Itt egy pl. nekem nem várt napján erős pozitív lett a tesztem. Egy másik lánynak nem várt után 4 nap késéssel halvány pozitív lett, (mert később volt a peteérése), de van olyan is, akinek csak az 5. hét után lett pozitív, előtte végig negatív, mivel későn volt peteérése.
2011. máj. 25. 11:59
Persze reggel is csinálok!:) Annyira várom már, hogy pisilhessek:)!
40. Wanda_24 (válaszként erre: 38. - Tünci88)
2011. máj. 25. 11:55
Ha kettőt vettél, akkor nincs mit vesztened ha már délután emgcsinálod az egyiket, de bármi is legyen az eredmény, reggel mindenképp ismételd meg! :)))
2011. máj. 25. 11:54
Csak azt nem értem, hogy a negatívat mutat majd akkor miért írják, hogy a mensi kimaradása után végezhető?
2011. máj. 25. 11:53

TESZTFOLYAMAT

1 . A T E S Z T E LV É G Z É S É N E K I D E J E

A tesztet az elsô kimaradástól javasolt elvégezni.

2 . M I N TA G Y Û J T É S É S K E Z E L É S

A vizeletmintát tiszta, száraz edénybe kell összegyûjteni. Elônyös az elsô reggeli vizelettel elvégezni, melynek általában legmagasabb a hCG koncentrációja, azonban a teszt elvégezhetô a bármely napszakban összegyûjtött vizeletmintán. A mintában található látható részecskéknek le kell ülepedniük a tiszta mintához való teszteléshez.

Ehhez vizeletgyûjtô edény használata szükséges.

3 . T E S Z T F O LY M AT

1. A tesztcsomagnak és a mintának szobahômérsékleten kell lennie. A teszt megkezdéséhez tépje fel a fóliatasakot

a bevágásnál. Vegye ki a csíkot a fóliából.

2. Merítse a csíkot a vizeletbe a nyíl jelzéssel lefelé. Ne merítse a MAX (maximum) jelzés alá. Vegye ki a csíkot 5

mp múlva, és helyezze sík, tiszta, száraz, nem nedvszívó felületre (lásd az ábrát).

3. Várja meg a színes csíkozás megjelenését. A tesztminta hCG koncentrációjától függôen a pozitív eredmény

40 mp alatt leolvasható. Azonban a biztos negatív eredményhez a teljes reakcióidô (5 perc) kivárása szükséges.

Ezért az eredményt 5 perc elteltével olvassa le. 10 perc után már ne olvassa le az eredményt.

4. Az elvégzést követôen helyezze a tesztet hulladékgyûjtôbe.

4. A TESZT ÉRTELMEZÉSE

Negatív: Csak egy vonal jelenik meg a kontroll zónában. Nem

jelenik meg vonal a teszt zónában. Nincs terhesség.

Pozitív: Látható vonalak jelennek meg a kontroll és teszt

zónában. A kontroll zónában és teszt zónában együttesen megjelenô vonalak jelzik a terhességet. A tesztvonalak színintenzitása

eltérô lehet a terhesség fázisától függôen az eltérô hCG hormonszintnek köszönhetôen.

Érvénytelen: Nincs látható vonal egyik zónában sem. Ez a teszt

érvénytelenségét jelzi. Ebben az esetben a tesztet javasolt újból

elvégezni új tesztcsíkkal.

ÉRZÉKENYSÉG ÉS PONTOSSÁG

1. ÉRZÉKENYSÉG

A Pregimax terhességi gyorsteszt akkor mutatja ki a vizeletbôl a hCG-t, ha annak koncentrációja 25 mlU/mL vagy annál nagyobb. Ez megfelel a WHO III. nemzetközi standardnak.

2. PONTOSSÁG

A terhesség nagyon korai stádiumban kimutatható, kb. 10 nappal a megtermékenyítést követôen, 2-3 nappal a ciklus kését

megelôzôen (normál menstruációs ciklusnál). Amennyiben a tesztet az útmutató szerint végzik el, a pontosság igen magas,

hasonlóan a laboratóriumban végzett vizsgálatéhoz (99,5% pontosság).

Kontroll

Pozitív Negatív Érvénytelen Érvénytelen

Teszt

Szintjelzô

C

T

MAX

2011. máj. 25. 11:51
Leírom neked mit ír a papírja! Szerintem érdekes
36. Wanda_24 (válaszként erre: 35. - Tünci88)
2011. máj. 25. 11:50

Ne csigázz, nagyon drukkolok! :)

Bár 25-össel érdemesebb reggel tesztelni. :) Most még nagy az esélye, hogy negatívat mutat.

2011. máj. 25. 11:46
Meg is jöttem! Vettem tesztet csak pont most nem kell pisilnem!
2011. máj. 25. 11:44
Huh, nagyon kíváncsi vagyok az eredményre! :) Nagyon szorítok! :)))
2011. máj. 25. 11:12
Elmegyek a patikában és még is veszek egy tesztet! Nem bírom ki!!!!Most is csinálok majd egyet meg holnap reggel is!!
2011. máj. 25. 11:01
Elhiszem!!! Én is nagyon vártam! Csodálatos érzés várandósnak lenni! Jah! Képzeld amikor én terhes voltam a gyerekemmel akkor nagyon alacsony volt a vérnyomásom és ezt mondtam a védőnőnek és meg is mért! Hát igen azt mondta, hogy tényleg alacsony mert 90/60..de igazából nekem ilyen 110 vagy 120 szokót lenni!
31. Wanda_24 (válaszként erre: 30. - Tünci88)
2011. máj. 25. 10:56
Nem jobban mint én. :P Annyira várom, hogy végre láthassam, hallhassam a kis szivecskéjét... :P
2011. máj. 25. 10:54
Várni is fogom!:D
29. Wanda_24 (válaszként erre: 28. - Tünci88)
2011. máj. 25. 10:49

Persze. :)

Bár nem tudom első alkalommal adnak-e de amint lehet és kapok felteszem. :))))

2011. máj. 25. 10:39
Az ultrahangos képeket majd fel teszed?
27. Wanda_24 (válaszként erre: 26. - Tünci88)
2011. máj. 25. 10:37

Nagyon drukkolok! :)

Én majd június negyedikén megyek először orvoshoz, de az én pé-m ciklus elején van, így utolsó mensi szerinti "korhoz" nagyon közel járhat a babócám. :) Most még csak 5+4 hetes, de mire lesz az első uh 7+0 hetes lesz. :)

2011. máj. 25. 10:34

Itt nagyon fúj a szél! Remélem nem fog esni!

Voltam a védőnőnél is és azt mondta, hogy ha terhes vagyok akkor 2hetes lehetek:) remélem, hogy így is van!

25. Wanda_24 (válaszként erre: 23. - Tünci88)
2011. máj. 25. 10:32
Sajnos elmaradt a strandolás, mert vihar közeledik... Nagyon lóg az eső lába. :\
2011. máj. 25. 10:20
én a 12 diket irattam be elsőbe most...hát csak imádkozom ,hogy ő tényleg az útólsó legyen....legalább kit mi iskoláztatunk...
2011. máj. 25. 10:15
Jó strandolást! Ott milyen idő van?
22. Wanda_24 (válaszként erre: 21. - Tünci88)
2011. máj. 25. 08:21

Jobbulást neki! :)

Valószínű majd pont kerüljük egymást, mert nemsokára indulunk a strandra, de majd mindenképp írj, bármi történik, mert jövök és beszélhetünk tovább. :)))

2011. máj. 25. 08:18

Nagyon szépen köszönöm meg a biztató szavaidat!

A de így is szerencsés vagyok mert már van egy 5 éves kicsi lánykám! Most viszem orvoshoz és utána jövök vissza!

20. Wanda_24 (válaszként erre: 19. - Tünci88)
2011. máj. 25. 08:15

Nekem teltebb lett a mellem, már nem várt napja után, előtte csak érzékeny volt, szóval ez bíztató jel. :)

Uhh, nagyon sajnálom. :( De ne hogy hibáztasd magad, nem is sejthetted, hogy kellene valakire figyelned, meg van, hogy gyengék a babák és már a terhesség első heteiben ágy nyugalomra ítélik a kismamit. A következő kisbabád egészségesen és épen megfog születni, nem is olyan sokára. Szívemből kívánom!

2011. máj. 25. 08:12
Az a helyzet, hogy amikor közeledik a mensin akkor érzékenyebb..de most mintha keményebb is lenne, mert a párom mondta! Hát én mindig fáradt vagyok mert dolgozom! Volt olyan, hogy úgy voltam terhes, hogy megjött és nem is érzetem semmit! De amikor kor kétszer jött meg abban a hónapban akkor elmentem a dokihoz és azt mondta , hogy 4 hónapos terhes voltam és elment a kicsi! akkor nagyon a padlón voltam amikor meg tudtam...mert akkor biztosan jobban figyeltem volna!
18. Wanda_24 (válaszként erre: 17. - Tünci88)
2011. máj. 25. 08:02

Nyugi, az is kimutatja, csak valamivel később, vagy halványabban. Ne aggódj, nagyon szurkolok! :)

A melled nem érzékeny? Nekem ez volt a legelső tünetem, ez már nem várt napja előtt jelentkezett ( bár az pé-m közvetlen mensi után van), utána jött a fáradékonyság. Most pedig 5+4 hetesen az émelygéssel küzdök, vannak szagok amik zavarnak és nagyon érzem az ízeket.

2011. máj. 25. 07:55
Sajnos itt csak egy fajta van! És az is 25-ős!
16. Wanda_24 (válaszként erre: 15. - Tünci88)
2011. máj. 25. 07:55
Hát ha nem akarsz csalódni, akkor tényleg várj még pár napot, mert ha 25-ös érzékenységű tesztet veszel, az később mutatja ki a terhességet. Szóval ha később fogant a kicsi, lehet negatív lenne még, mert nem termelődött elég hcg a szervezetedben.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook