Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki mit gondol arról, lenne-e petesejt donor fórum

Ki mit gondol arról, lenne-e petesejt donor (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
171. lulluly
2012. szept. 12. 12:18

Sziasztok! Nekem korai petefészek kimerülést állapítottak meg. 37 éves vagyok.

Mi még próbálkozunk sajáttal, de igáig még nem sikerült belőlem petesejtet varázsolni.

Ha továbbra sem megy, akkor úgy néz ki az unokahúgom adna nekem.

Valaki tud mesélni hogyan zajlik ez?

2012. aug. 24. 14:20
Megkérek mindenkit, hogy itt ne keressetek illetve ne jelentkezzetek petesejt donornak. Magyarországon erre szigorú szabályok vannak, amelyek nem teszik lehetőve, hogy itt keressen/kínáljon valaki petesejtet!
169. Ncilány (válaszként erre: 168. - Anna1111)
2012. aug. 21. 08:04

Tisztába vagyok ez mivel jár. Nem kívánom ezt az ellenségemnek se ( remélem naon kevés van )

Megtanultam együtt élni ezzel..

168. anna1111 (válaszként erre: 167. - Ncilány)
2012. aug. 21. 07:25
Ez nagyon becsületes.
2012. aug. 21. 06:15

Én semmiképp se lehetnék donor, pedig csodás dolog lehet az is.

Örököltem egy ritka genetikai " akármit ", amivel nem tudnak mit kezdeni.

Tuti nem örülne még az a jövendőbeli anyuka se, akinek már csak ez a lehetősége van.

166. anna1111 (válaszként erre: 163. - D71ef05a8e)
2012. aug. 20. 14:01

Szia! Sajnos a barátnőmnél még szomorúbb a helyzet. Első terhessége idején elszenvedett autóbalesetbe vesztette el 20 hetes babáját és szeretett férjét. Sokára férjhez ment, de kiderült, hogy a baleset során roncsolódott petevezetékei miatt csak lombikkal szülhet, amit meg is tett saját sejttel, de gyönyörű kislánya 6 évesen leukémiában halt meg 3 évi küzdelem után. Sajnos közben eljárt felette az idő és két sikertelen saját sejtes próba után donort keres. Illetve keresek Neki, hogy ne kerüljön a "kék írisz" és hasonló emberek markába,ill. tollára.

Ahogy írtam is, úgy a jó, hogy mind mások vagyunk. Egyik ember adna, másik nem. Ezzel semmi baj. Addig amíg, mint Te is a másikat tiszteletben tartva saját Magadra vonatkoztatva írod le véleményedet - mert még azzal sincs baj,ha valakinek nem egyező véleménye van, csak azzal, ha megszólja és megítéli azt az embert, akiről nem tud semmit, és aki nem bántotta.

Egyébként, én épp úgy voltam, ami a Te véleményed...elfogadtam a 48 évesen jött babát. Nagyon tisztelem azt a mondatodat, amikor azt írod"legalább is most így gondolom" - ez nagyon fontos igazság....sose tudni mit hoz az élet, és, hogy fog annak tükrében véleményünk változni bármiről...köszönöm a hozzászólásodat.

165. a0c1361e44 (válaszként erre: 164. - Anna1111)
2012. aug. 20. 13:57

Én még mindig ennél a hozzászólásodnál tartok:

"Ez így nem igaz. Max. egy ciklus csúszik. Sőt volt egydonor csaj mikor a barátnőm volt leszíváson akkor jött vizsgálatra, mert következő ciklusban babás lett."

És soha nem a ciklus a lényeg, hanem a többi.


Sajnáld a barátnődet és magadat, engem meg ne.


Azt is írtad, hogy a barátnődnek van gyereke, de még szeretne.

Na ez is elég nagy felelőtlenség. Ennyi idősen, ha van már gyereke és nem lehet neki spontán, akkor miért akar másokat kitenni bárminek.

Persze próbálod finomítani a "mellékes" dolgokat, mert érintett vagy, de remélem, hogy mások tisztában vannak majd a következményekkel.

164. anna1111 (válaszként erre: 162. - A0c1361e44)
2012. aug. 20. 13:49
Hát, ha okosnak tartod magad először is elolvashatnád mit írtam, mert messze nem arra replikázol...leírtam, hogy komoly, hogy sok mellékhatása lehet, azt mondtam csupán, hogy nem borítja fel hónapokra a ciklust. És én ezt nem találgatásra apellálom. Ez az egy nem tartozik a mellékhatások közé. Sok más igen. De változatlanul sajnállak,bár nem értheted miért...
2012. aug. 20. 12:28

Szerintem szomorú, de sajnos nem ritka, hogy valaki csak későn találja meg a párját, azt, akitől gyermeket is szeretne. És nem biztos, hogy a karrier miatt, néha egyszerűen így hozza az élet. Nem merek olyat sem írni, hogy 40 x év fölött valaki már mondjon le az anyaságról, mert sejtem, milyen elsöprő erejű lehet a vágy. Nekem annyiból van "könnyű" dolgom, hogy az életet Isten ajándékakánt fogom fel, így ha természetes úton későn is jönne a baba, vállalnám, de ha természetes úton nem jönne, nem merném kierőszakolni a természettől, amit alapból nem adna meg. legalábbis most így gondolom.


De épp ezért nem hiszem, hogy igénybe venném a oetesejt-donorságot, és nem is lennék donor. Nem irigységből, sőt vért pl. rendszeresen adok, de a petesejt nekem több, az a gyermek mégiscsak félig az én gyermekem lenne, és nem tudnám feldolgozni, hogy valahol van egy gyerekem, akit nem én nevelek, talán rossz helyre került, stb. És ha ennél van ijesztőbb gondolat, akkor már csak az lehet, hogy nem tudom, ki az apa... nekem ez nem elfogdható, de nem ítélkezem afölött, akinek az. A spermabankhoz is ugyanígy állok hozzá: nekem a gyerek a férjem és az én gyerekemet jelenti elsősorban. Bár érdekes, mert az örökbefogadást nem utasítom el, pedig az sem egyszerű dolog, és felvet kérdéseket.

162. a0c1361e44 (válaszként erre: 159. - Anna1111)
2012. aug. 20. 12:17

Te butázol engem, meg sajnálsz, bár nem kértem a sajnálatodból, közben meg sem érted, amiről írok.


Nem baj ha most jutott eszébe, hogy mégis akar gyereket, csak az a baj, hogy te itt úgy adod elő ezt az egészet, mintha valakinek adnának egy C vitamint. Közben meg azt gondolom, hogy tudod mivel jár egy ilyen beavatkozás, tehát vetítesz.

Igen, ha az orvos arra teszi fel az esküt és aszerint is dolgozik, akkor tisztelem, de ha úgy beszél erről az egészről, ahogy te, akkor kár volt rákölteni az adónkból.


Na ez a különbség köztünk, te sajnálsz engem, mert azt gondolod, hogy én meg megvetem azokat, akik meg akarnak vezetni bárkit. Ezért ne sajnálj, meg semmiért sem. Nincs szükségem az érzelmeidre.

Azt hiszem a szándékos félrevezetés sokkal rosszabb kategóriába kerülne, mint az, hogy én megkérdőjelezem az általad mondottakat.


És a témához. Én semmiképp nem lennék petesejt donor, mert akárhogy is állítod, hogy a szervezetre nem hat a kapcsolódó kezelés, gyógyszerezés, stb. az nem így van! Mert igenis, ha valakinek a szervezet olyan, akkor egy csomó nem kívánatos mellékhatása van. AZ egész hormonháztartást is felboríthatja.

Így baromira nem éri meg az egész.

161. anna1111 (válaszként erre: 158. - Trapiti)
2012. aug. 20. 12:01
Az a helyzet,hogy a barátnőm nem az a kategória, aki a kerrierrel volt elfoglalva és későn kapott észbe....azt gondolom, nem szabad minősíteni, ha nem vagyunk a tények pontos ismeretében.
160. anna1111 (válaszként erre: 156. - Virus2008)
2012. aug. 20. 11:59

Mindenki más, és ez így van jól...aki akar szüljön, aki nem az ne.

Én szültem tizenévesen és 48 évesen is, és baromira nem érdekelt senki véleménye.A gyerekeimmel és a Párommal együtt boldogok vagyunk, mi így, más pedig máshogy....

159. anna1111 (válaszként erre: 153. - A0c1361e44)
2012. aug. 20. 11:55
Nem attól leszel buta, hogy én azt mondom...csak csodálkozom, hogy veszed a bátorságot, hogy megmond, ki mit, mikor és hogyan akarjon,amellett, hogy durván minősítesz többeket,pl.orvosokat, akik arra tették fel az életüket, hogy segítsenek...na ezért sajnállak, mert ez egy olyan lelkület, amivel én együtt se tudnék élni.
158. trapiti (válaszként erre: 155. - A0c1361e44)
2012. aug. 19. 19:04
Szerintem is. Sokan járnak így, nem vesznek róla tudomást, hogy az idő múlik, és mire rájönnek mi is a fontos valójában, már mindegy...
157. a0c1361e44 (válaszként erre: 154. - Trapiti)
2012. aug. 19. 19:04

Elírtam. Azt akartam írni, hogy miért nem örökbefogadást intézett.

Igen, arról is lecsúszott.

2012. aug. 19. 19:04

Én lennék szívesen donor,bár intézményezném ennek a jutalmazását,mert úgy gondolom nincs ebben semmi rossz.Valamit valamiért.A genetikám se rossz amúgy szerintem az se mindegy valljuk be...


Az hogy meg ki hány évesen szeretne az ő dolga, az ő élete.Ha ez boldogságot okoz neki.


más:

Én például nem fogok gyereket szülni,de ha később úgy adódik hogy szeretnénk szivesen fogadnék örökbe inkább, akár nagyobbat is ha meggondolnánk magunkat.

Én valahogy nem vágnék eret ha nem szülhetnék de nem vagyunk egyformák.

155. a0c1361e44 (válaszként erre: 154. - Trapiti)
2012. aug. 19. 19:02

Pont ezért írtam, hogy előbb kellett volna gondolkodnia.

Szerintem.

154. trapiti (válaszként erre: 153. - A0c1361e44)
2012. aug. 19. 18:49
Mert már abból az időből is kicsúszott... 45 év a lehetséges maximális korkülönbség, így csak nagyobbacska gyereket fogadhatna örökbe... ne meg gondolom "sajátot" akar...
153. a0c1361e44 (válaszként erre: 151. - Anna1111)
2012. aug. 19. 18:21

Burkoltan lebutáztál, de nem számít. Én ettől nem leszek az.


És lehet nem tetszik, amit írok, de így gondolom.

Egy közel 50 éves nő ne akarjon már gyereket, főleg úgy ne, hogy nem is lehet neki.


Elhiszem, hogy nagy bánat ez neki és azt is elfogadom, hogy próbálkozik/próbálkoztok, de ha már teszitek, akkor nyíltan és semmit el nem hallgatva!

Lehet valaki belemegy a pénz miatt, de fel kell világosítani, hogy nem egy fáklyás menet. Van akinek meg sem kottyan, de ezt előre nem lehet tudni.

Beszólásaim? Melyik? Az, hogy lehet lesz baja annak aki elvállalja? Vagy a korral kapcsolatos.


A barátnődnek már régen kellett volna foglalkoznia a gyerekvállalással és nem ennyi idősen. Vagy donort keresett volna vagy örökbe fogadhatott volna.

Nem is értem miért nem az örökbefogadást intézi?

2012. aug. 19. 17:19

Én úgy gondolom,hogy CSAK rokonnak,vagy igazán szívből barátnak.Én pénzért nem tenném.

De aki tenni szeretné,tegye.

151. anna1111 (válaszként erre: 150. - A0c1361e44)
2012. aug. 19. 16:30
Hát, tényleg sajnállak...a lelki világodért és az értelmedért is....egy olvass figyelmesebben,én senkit nem minősítettem azért, mert nem akar donor lenni.Kettő, borzalmas lelkületre vall, hogy valakit, akiről fogalmad sincs, miért ennyi idősen akar szülni minősítesz és leszólsz....írhatnám, hogy szégyeld magad, de ennyi önkritikát még valószínű sose gyakoroltál.Tudod, pont azért keresek barátnőm helyett donort Neki, mert amúgy is elég bánata van, és az ilyen ..../nem minősíthető/ emberek beszólásaira összeomlana.
150. a0c1361e44 (válaszként erre: 149. - Anna1111)
2012. aug. 19. 07:37

Te is oda tartozol, akik minden áron akarnak valamit, és az sem érdekel, hogy másnak ez az egészségébe kerülhet, csak az a fontos, hogy neked vagy valakidnek legyen. Minden logikát nélkülöz az elképzelésed, de az nagyon megy, hogy minősítsd azokat akik nem "áldozzák" fel az életüket miattad. Engem ne sajnálj!

Barátnédnak meg üzenem, hogy húszon évesen is gondolkodhatott volna a gyereken és nem most közel 50 évesen kellene mást használnia, valamint arra is gondoljon, hogy egy gyereket nem csak megkapni kell, hanem felnevelni, ahhoz pedig élni is kell és nem csak néhány évet.

149. anna1111 (válaszként erre: 148. - A0c1361e44)
2012. aug. 18. 20:36
Lehet ezt sok orvos kérni ki Magának....szerinted mindenki vetít és tudatlan...persze hál'Istennek egy okos van a világon a Te személyedben. Az a helyzet, hogy max. sajnálni tudlak.
148. a0c1361e44 (válaszként erre: 145. - Anna1111)
2012. aug. 3. 21:54

Tényleg azt hiszed, hogy a mellékhatások attól függnek, hogy hány párral tartjuk a kapcsolatot? Meg attól, hogy hány évig konzultáltál orvossal?

Hidd el sok doki nem mondja el, hogy lesz bajod és azt sem, hogy nem lesz, mert nem tudhatja előre.

Neki az a lényeg, hogy sok pénzt szedjen be ebből és az legen bármi áron.

147. a0c1361e44 (válaszként erre: 142. - Kisgynevtanonc)
2012. aug. 3. 21:46

Ez nem virtus kérdése. A fórum indító elbagatelizálta és ezért írtuk le, hogy sem ő sem az orvos nem tudhatja mivel jár egy ilyen beavatkozás.


Ha valaki saját magáért végig csinálja az egy teljesen más kérdés, főleg, ha vannak akik azt gondolják, hogy egy havi eltolódik és kész.


Én sem azt írtam, hogy mindenkinek baja lehet tőle hanem azt, hogy előre nem tudhatjuk, hogy lesz.


Én pont ezért nem vállalnám. A családomnak egészségesen van rám szükségük, így nem kockáztatom azt...

146. anna1111 (válaszként erre: 142. - Kisgynevtanonc)
2012. aug. 3. 19:26
Ez így tárgyilagos.
145. anna1111 (válaszként erre: 137. - A0c1361e44)
2012. aug. 3. 19:25
Orvosi diploma? Vagy legalább láttál ilyesmit közelről, vagy utána néztél? Mert mi barátnőmmel két évig kb. 10 orvossal konzultántunk, és 30-40 párral tartjuk máig a kapcsolatot....persze azért olyan okos biztos nem vagyok, mint itt néhányan...
144. anna1111 (válaszként erre: 136. - A14deb9047)
2012. aug. 3. 19:22
Mi lenne...akkor is a gyerekem, bárhogy születik, nem?
143. anna1111 (válaszként erre: 135. - Timycat)
2012. aug. 3. 19:21
Itt lehetünk tanúi, hová vezet a butaság és a dolgokban szerzett sok félinformáció(amiről ezek szólnak, az a több kezelés utáni petefészek kimerülés).....és ez az a stílus és szint, amire én bocs, de több időt nem pazarolnék
2012. aug. 3. 10:49

Jó magyar virtus!!!!! Támadtok, pedig a fórumindító nem azt mondta, hogy legyél, hanem lennél-e donor!!!!


És. Aki ezt vállalja, az majd tájékozódik, tájékoztatják a következményekről, és a lehetséges, LEHETSÉGES mellékhatásokról. Komoly következményeket írtatok le egyébként. Nos, ez a folyamat mégis miben különbözik attól az általános eljárástól amit akkor végeznek, amikor a nő saját petesejtjeit azért stimulálják hogy kivéve azokat, mesterségesen megtermékenyítve visszaültessék????? Bár orvos és hozzáértő nem vagyok, csak következtetni tudok arra, hogy semmi. A lényeg ugyanaz. És akkor mi van? Most már aztán senki ne tegyen ilyet?

Tény hogy mellékhatások vannak, nem lehet tudni hogyan reagál a szervezet.

De ez mindenkinek a magánügye. Ha én vállalom hogy adok, akkor vállalom a mellékhatásokat is.

Ez van. Egyébként meg nem mindenkinek fog kihullani a haja, meghízni 20-30-40-kg-ot, stb.....

Miért kell egyből a legrosszabb dolgokat írni?

Egy petesejtes dolog nem egyenlő egy pajzsmirigy problémával sem. És mással sem. Ez is egyedi. Teljesen más dolog.


Bár azzal is egyetértek hogy nem feltétlenül csak azzal jár hogy a következő mensivel bajok lesznek.


És végezetül még egyszer : Aki vállalja hogy donor lesz, vállalja a lehetséges mellékhatásokat is! Előtte pedig tájékozódjon, hogy valóban vállalja e.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook