Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki milyen nevet és mi alapján adott a gyermekének? fórum

Ki milyen nevet és mi alapján adott a gyermekének? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. okt. 22. 09:17

Amikor közölte a nőgyógyászom, hogy valószínűleg kislány lesz, párom a Gerda nevet nem, de a Gréta nevet jóváhagyta, azzal a kitétellel, ha mégis fiú lesz ő választ nevet... Szerintetek????

Természetesen következő alkalommal már fiút mondtak... Sokheti munkámban van, mire elterelgettem a nekem tetsző férfinévhez : Zalán. :DDDDD

2011. okt. 22. 09:09
Márciusban érkezik Márk, mióta az eszemet tudom ez a név nagyon tetszik és tudtam, ha egyszer fiam lesz, így fogják hívni.Nem utolsó sorban bibliai név és jól passzol a vezetéknevünkhöz is.Na meg rövid, akárcsak a Léna, a kislányunkat majd így fogják hívni, hangzatos, kellemes, kislánynak is és majdan felnőtt nőként is.Lencsi babának is lehet becézni, azt a dalt nekem anyukám sokat énekelte:)
2011. okt. 22. 08:56

Nekem 1 lány név tetszett, ami a becézése miatt volt és 3 fiú név. Lányt vártunk, igy az adott volt, de az utolsó napokban felkészültünk a fiú nevekre is. Elsoroltam férjemnek a tetsző fiú neveket és ő azt mondta ez legyen. Rövid, könnyű kimondani és szép név:)

Ádám

32. trapiti (válaszként erre: 1. - 11b3c75068)
2011. okt. 22. 08:37
Az én kislányom Luca lett, a férjem találta ki :) 5 hetesen fogadtuk örökbe, amíg vártunk sok név felmerült. Aztán december 7-én láttuk Őt elöször, a férjem úgy gondolta, Luca napra itthon lehet :) Végül dec. 12-án délután hozhattuk haza, dec 13. Luca napja volt az első nap amit itthon töltött :)
31. cac78ceb03 (válaszként erre: 1. - 11b3c75068)
2011. okt. 22. 08:21
Tök jó ötlet volt ez a körkérdés! Honnan jutott eszedbe? Nevet kell adnod?:) Vagy csak úgy teoretikusan?
2011. okt. 22. 08:17

Hű, ez egy tök érdekes téma!!!:) Én is átolvasom majd a válaszokat!


Nálunk baromi nehéz volt választani, főleg a 3. ment már nehezen. Össze kellett egyeztetni a férjem és az én szempontjaimat...

1.Hát, először is kellett, hogy alapból tetsszen a név.

2.Aztán, hogy a vezetéknévhez passzoljon. Elég problémás a vezetéknevünk, szóval, kitaláltam, hogy a 3 szótagos "n"-re végződő nevek illenek hozzá legjobban.

3. én szeretem a veretes, "régi-új" neveket. Vagyis azokat, amiket régen adtak a gyerekeknek, így benne van a magyar emberek fülében, de ma már nem annyira adják, így nem tömegnevek.

4. A férjem "szerelemes" a régi görög és közelkeleti szentekbe, szóval, ő mindenképp akart adni egy különlegesebb nevet is (merthogy ezek eléggé azok). A gyerekek második neveit ő választotta. Én ebbe azzal a feltétellel mentem bele, hogy hangozzon jól a teljes név, és akkor ok.

5. Csekkolni kellett az elő és a második név névadó szentjének (mind keresztény nevek) az életét, hogy mennyire szimpatikus nekünk, akarjuk-e, hogy az illető nevét viselje a gyerekünk.


:DDD Jó bonyolultak vagyunk :DDD


Így kaptuk az alábbi neveket:


Sebestyén Ciprián, Kelemen Efrém, Flórián Hilárion


Különös nevek, de a két szótagú, "n"-re végződő vezetéknévvel jól hangoznak (pedig, higgyétek el, kevés név hangzik jól vele):)

2011. okt. 22. 08:05

Szia!

Mi januárra várjuk az első babánkat. Egyelőre még nem biztos, hogy lány lesz, bár azt várunk. A lánynevünk már meg is van: Panka. Nem szerettünk volna mi sem tucatnevet. Ez egyszer csak jött... :) Ha fiú lesz, az még nem tisztázott. Egyelőre a Tamás és a Máté vannak játékban. :) De ez változhat. Bár elég gyakoriak, más valahogy nem nagyon jöhet szóba. :)

2011. okt. 22. 07:48
Az kisfiam Dominik Hunor, a Dominik azert volt fontos, hogy kulfoldon is hasznalhato legyen, mivel Londonban szuletett, es itt is fog felnoni. A Hunort meg az apukaja adta neki. annyit mondogatta, hogy legyen, hogy mondtam, felolem:) a vezeteknev ugyis rovid es tucat...( toth)
2011. okt. 22. 07:36
Legyen magyar és számított a jelentése is.
2011. okt. 22. 07:13
Szia! Én már évekkel azelőtt, hogy megszületett a kislányom eldöntöttem, hogy Napsugárnak fogják hívni. Így is lett, egyszer valahol hallottam és bele szerelmesedtem, apát pedig nem volt nehéz meggyőzni :))
25. 45d9ad4085 (válaszként erre: 11. - 3436656412)
2011. okt. 22. 06:34
:) Az én kislányom Lilla Léna :)
2011. okt. 22. 06:30
A kislányom Evelin Laurának készült, ha leány... megszületett, ránéztem, és közöltem, hogy Éva Bianka... áááá, nem is ájult el a család a szülőszoba előtt, mindenki várta a kis Evelint. :))))
2011. okt. 22. 06:24
Megálmodtam, még mielőtt megtudtam volna, hogy a pocakomban van. :) A második neve pedig a dédnagymamám neve, kb. 18 éves korom óta tudtam, hogy ezt a nevet is szeretném majd a a gyerekemnek adni. Így lett a lányom : Míra Ráhel
2011. okt. 22. 06:12
A Sorsunk a nevünkben c. könyv alapján. A szerintünk leginkább ráillő jelentésű, jól hangzó nevet választottuk.
2011. okt. 22. 02:01

Mind a 4 gyerekemnek en valasztottam a neveket,mert ezek tetszettek.

A'kos,Krisztia'n,Ivett,Nikoletta

20. itioti
2011. okt. 22. 01:44

Kisfiúnk Kende nevet kapta 3 hónapja,rövid,szép,és egyenlőre ritka (Ősi magyar név),de ezt sokan nem tudják!Fontos volt,hogy ne becézze senki és passzoljon a vezetéknévhez(Köntös),valamint az is,hogy ne legyen tucat név!

Apuka nevét én nem szerettem volna ő Kornél,Mátyás volt még a pakliban de nem illett a vezetéknévhez!

2011. okt. 22. 01:05

Tóbiás, Rebeka, Barnabás - ilyen sorrendben.

Hogy mi számított? Passzoljon a vezetéknévhez, minimum 3 szótagos legyen (rövid a vezetéknév), ne legyen tucatnév, és fontos volt a név jelentése is.

2011. okt. 22. 00:59
Én ne emlékszem a névadás körülményeire... valahogy a terhesség alatt még csak szóba sem került a Hella név; aztán a kórházban nem beszámítható állapotban ezt sikerült "benyögni". Aztán mikor kihozták és ez a név állt a karszalagon, hát én lepődtem meg a legjobban. Hogy őszinte legyek, annyira nem tetszik ez a név, páromnak se; de annyira spontánul ez a név jött ki a számon bent, hogy nem változtattunk rajta; legalább nem tucatnév (ha már a vezetékneve az)
17. Rika1
2011. okt. 22. 00:52

Amikor terhességem 6. hónapjában voltam, akkor láttam a hercegi pár esküvőjét a tévében. Addig a lányom neve Dorina volt, azt mondtam ez lesz a neve, ha meg fog születni, mert a doki megállapította, hogy kislány lesz. De mikor megláttam Diana hercegnőt, egyből váltottam. Meg kell mondjam addig a Diána nevet nem is hallottam, csak akkor:))


A fiammal más volt a helyzet, neki a kórházban lett véglegesítve a név, mivel a doki az ultrahangon lányt mondott így adott volt a Dorina. Nah, de fiu lett, így a Dávid mellett voksoltam.

2011. okt. 22. 00:48
Mivel 38 hetesen derült ki, hogy a kislányunk mégis fiú, ahogy én éreztem, így nem volt sok időnk gondolkodni. A terhesség elején volt egy fiúnevünk, de ahogy kiderült, hogy fiunk lesz, hirtelen egyikünknek sem tetszett már, szóval elkezdtünk gondolkodni és valamelyikünk kitalálta a Dánielt, a másikunk meg rögtön beleszeretett, a vezetéknévhez is passzolt, így lett Dani. :)
15. Nita.
2011. okt. 22. 00:47

Én áprilisra várom első gyermekünket, de a nevek már rég meg vannak!

Lilla vagy Kornél

Mindkettőnknek ezek tetszettek és megy a vezetéknévhez is!(Németh)

14. bnedora (válaszként erre: 1. - 11b3c75068)
2011. okt. 22. 00:41

Ha jól emlékszem van már ilyen vagy hasonló fórum, esetleg szavazás.

Én az első fiamnak a férjem nevét adtam, a másodiknak az unokatesómét.

13. Bcicus
2011. okt. 22. 00:12

Már sok évvel a születése elött eldöntöttük. Rokon neve ugye semmiképpen nem jöhetett szóba, túl gyakori nevet sem akartunk és passzolnia kellett az egyedi vezetéknévhez is. Aztán megláttam a nevek között a Sámuelt és tudtam, hoyg ez az és a párom is, a második nevét párom választotta egyedül, de már nekem is tetszik. Sámuel Benjámin azaz SB.

Már a többi gyerek nevét is kitaláltuk, már csak össze kell hozni őket.

2011. okt. 21. 23:54

SZia!

Nekem nagyon kellett keresgélni mivel "Magyar" vezetéknévhez nem adhatok Armandót (teszem hozzá nem is akartam) s apuka után szerettem volna ha a második keresztneve Zoltán! Így már alapjáraton úgy álltam neki, hogy a két név (vezetéknév és apuka neve) közé valami passzoljon!:)

Ezért hívják a kisfiamat Magyar Zalán Zoltán-nak!:)

Azóta már szívtam egy párszor miatta a fogam, mert van ugye a magyar irodalomban egy "Zalán futása" és állandóan ezt kapom ha valaki meghallja, hogy hogyan hívják, de ettől függetlenül nagyon szeretem a nevét és illik is hozzá!:)

2011. okt. 21. 23:50
A 2.keresztneve pedig a Léna (én is Léna vagyok) nem magam miatt,hanem mert nagyon tetszik a Léna név:)
2011. okt. 21. 23:50

Én mikor megtudtam,h terhes vagyok annyit mondtam: LILI

Tudtam,h lány lesz és vmi súgta,h neki Lilinek kell lennie:):):)

2011. okt. 21. 23:42

MI olyan nevet vallasztottunk ami 3 orszagban konnyen megjegyezheto es hasznalhato.

A fiam Alexander es a lanyunk Nicolette. Bar ha a kis csaj jon hamarabb akkor Alexandra lett volna.:)

2011. okt. 21. 23:34
Flóra és Anett.Hogy mi alapján?Mert mindkettőnknek tetszett és nem túl bonyolult
2011. okt. 21. 23:29
A nagyobbik lányom Rita Ildikó lett, a kicsi pedig Anna Dóra. Mindkét név választásnál az volt a lényeg, hogy külföldön is létező legyen. Rövid pörgős nevet akartunk. Első neveket Apa, másodikat én választottam :-)
2011. okt. 21. 23:25

A lányom a nagymamám után kapta a Viktória nevet, szerencsére nagyon szereti.

Sajnos fiam nem lett, ő az Ádám nevet kapta volna.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook