Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki mikor kezdi el az otthonát karácsonyi hangulatba "öltöztetni"? Én már legszívesebben ma megcsinálnám, de lehet, hogy még korai:) fórum

Ki mikor kezdi el az otthonát karácsonyi hangulatba "öltöztetni"? Én már legszívesebben ma megcsinálnám, de lehet, hogy még korai:) (beszélgetős fórum)


2012. nov. 7. 12:12
Az adventi előbb kell, hiszen gyújtogatjuk a gyertyát. Én legalábbis nem csak dísznek használom. Viszont van, aki csak dísznek teszi ki. (Akkor viszont a funkcióját nem tölti be. sztem.)
108. Mirandas (válaszként erre: 106. - Geridina)
2012. nov. 7. 12:09
De azt is kiformázod olyan szép kis figurákra??? Amit a fenyőre lehet tenni? Átküldöd a recepted?
107. 7dfc648351 (válaszként erre: 101. - 2ac8ed4feb)
2012. nov. 7. 12:05

Nem pattogni kellene ebben a stílusban, hanem nem kellene mindent leírni, meg az ellenkezőjét is.


A 30. hozzászólásban ezt írtad, idézem:

"A fát mi is csak 24-én díszítjük,és az Adventi koszorút sem rakom ki előbb:)"


Ezért kérdeztem, hogy miért nem rakod ki előbb. Most azt írod, hogy de, kirakod.


Döntsd már el, hogy mit beszélsz itt össze-vissza.

106. geridina (válaszként erre: 105. - Mirandas)
2012. nov. 7. 12:01
Én hét eején szokatm, de az enyém olyan, hogy rögtön puha, nem kell puhulnia
2012. nov. 7. 11:56
Azon tűnődtem a mézeskalácsot, le kell sütni hamarabb. Mikor szoktátok elkezdeni megsütni, hogy pont jó legyen szentestére már??
104. geridina (válaszként erre: 102. - Fbeus)
2012. nov. 7. 11:55

Én úgy szoktam, hoyg minden évben más színű.

A koszorú alapom ugyanaz, de több szín van benne, így többféle színt tudok variálni.

Én nem lilázok és rózsaszínezek, mert én nem az eredeti történet miatt csinálok adventi koszorút. Én nem vagyok vallásos.

Viszont a szépet szeretem, és a várakozást is, ahogy minden héten közelebb kerülünk az ünnephez. Úgyhogy az adventi koszorú nem maradhat ki

103. Raicho.
2012. nov. 7. 11:52
Mi első adventkor szoktuk elkezdeni a ház karácsonyi hangulatba öltöztetését. Akkor koszorú van az asztalon, szépen meg van terítve. A gyertya szineknél mi 3 lila és 1 rózsaszín kombinációt használjuk. A fát karácsony előtt egy-két nappal szoktuk feldíszíteni. Az asztaldíszen és a fán kívül nemigen díszítünk, de így is nagyon hangulatos.
102. fbeus
2012. nov. 7. 11:35

új adventi koszorút szeretnék csinálni:)

ötletek? :)

színben a lilára gondoltam :))

101. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 90. - 7dfc648351)
2012. nov. 7. 08:46
Tudom mire való!És mindig kirakom képzeld!Ha jól tudom most dec elseje az időpont,de szólj ha tévedek!
100. geridina (válaszként erre: 99. - Porcica)
2012. nov. 6. 18:07
Ne izgulj, én is sokáig homályban voltam:)
99. Porcica (válaszként erre: 98. - Geridina)
2012. nov. 6. 17:21

Na ezzel a mai napig nem voltam teljesen tisztában. Köszönöm! :)


Van ugyan mindig adventi koszorúm, de nem gyújtogatom rajta a gyertyákat, csak a 24.-ei vacsoránál, mindet.

98. geridina (válaszként erre: 97. - Porcica)
2012. nov. 6. 14:54
Nem jól tudod: a negyedik gyertyát 24-e előtti vasárnap kell meggyújtani
97. Porcica (válaszként erre: 96. - Fbeus)
2012. nov. 6. 14:21

Nem 9-én van?

Akkor 1 vasárnap: 9-e, 2. vasárnap 16-a, 3. vasárnap 23-a, és 24-én kell meggyújtani a 4. gyertyát nem?

Vagy én nem tudom jól? Mert még az is meglehet.

96. fbeus
2012. nov. 6. 13:53
december 2 advent első vasárnapja :) nincs már egy hónap sem:)
95. geridina (válaszként erre: 93. - 7dfc648351)
2012. nov. 6. 13:19

Pontosan így van nálunk is.

Általában a gyereket elviszi valamelyik nagymama, és mire hazajön díszben van a ház.

Igaz, a férjemmel kicsit összeugrunk mindig közben, mi hova menjen, miért tartom bénán az égősort, stb:)

2012. nov. 6. 11:31
Mi si adventkor kezdjük. Most a Márton napra készülünk arra díszítünk, meg készítünk lámpácskát amivel majd este a sötétben megyünk gyalog a gyerekekkel vendégségbe. Imádják!!
2012. nov. 6. 11:27
Mi első adventkor kezdjük a dekorációt, az első gyertyával, aznap reggel kerülnek fel a díszek a házra.
2012. nov. 6. 10:22
Nálunk már kint vannak a kandalló zoknik meg a fenyőgirland (mű) :) innentől egy hónapig mindenki pakol beléjük amit gondol a másiknak :) 6-án pedig megkapja a sajátját minden családtag! Nálunk ez három éve hagyomány már, minden évben így kezdjük a ráhangolódást az Ünnepre :)
2012. nov. 6. 10:13
én azért még nem kezdek neki, korainak tartom, de szeretem időben feldíszíteni a lakást, szeretem a Karácsony hangulatát. Majd valamikor Mikulás környékén.
90. 7dfc648351 (válaszként erre: 30. - 2ac8ed4feb)
2012. nov. 6. 10:09
Nem rakod ki az adventi koszorút, csak december 24-én? Miért? Nem tudod, mire való az adventi koszorú?
89. Porcica (válaszként erre: 88. - Fbeus)
2012. nov. 5. 21:15
Én is minden évben reménykedem. Hát idén is! Annyira szuper lenne! :)))
88. fbeus (válaszként erre: 86. - Nika1981)
2012. nov. 5. 18:26

reméljük fog :)))) az lenne a csúcspont

csak sajna ritka mikor esik pont akkor :( de idén reménykedjünk :))

2012. nov. 5. 18:22

Nincs gyerekem. Nekem addig jelentett valamit a karácsony, amíg a szüleimmel éltem, és én voltam a gyerek, illetve már felnőttként, de még együtt ünnepeltünk. Amióta édesanyámmal kettesben üdögélünk és nézzük a tv-t, azóta ugyanaz a karácsony, mint minden mmás nap.

Néhány éve együttélek a barátomal, de már vele sem tudjuk az igazi karácsonyi hangulatot elővarázsolni. Ő elmegy a gyerekeihez,unokáihoz, én meg az édesanyámhoz. Az idén már azt hiszem, műfát sem fogom felállítani. Csak a gondot érzem, hogy a barátnőmnek és családjának, mit adjak,mert ők még igazán ünnepelnek.

2012. nov. 5. 09:09

Szuper ez a fórum, remélem a jó hangulata is megmarad. Karácsonyfüggők ide! :)))

Nagyon jó ötleteket kaptam, köszönöm!

Nusi85 bejelöltem én is a naplódat, szuper!

85. geridina (válaszként erre: 84. - Mammerbabu)
2012. nov. 4. 18:16
ez de jó ötlet
84. Mammerbabu (válaszként erre: 83. - Df2a740c00)
2012. nov. 4. 17:58
valóban másfajta varázs van gyerkőccel a karácsonynak, habár nálam még csak pocakban van, de karira már itt lesz, de mi eddig is meghitté tudtuk tenni, pl évek óta készítek a páromnak adventi naptárat, amibe nem csak csokikákat rejtek, hanem kedvenc vacsi, masszázs, közös fürdőzés, stb feliratokat rejtő kicsi cetliket is
2012. nov. 4. 17:41
Ilyenkor úgy tudom irigyelni, akinek van már gyereke:)
82. Mammerbabu (válaszként erre: 80. - Mirandas)
2012. nov. 4. 17:16

nálunk is évek óta van mézeskalács a fán, olyan szép, és saját készítésű díszeket aggatunk fel, vettünk hungarocell díszeket, azokat lekentük decoupage ragasztóval és beszórtuk arany és ezüst csillámmal, nagyon szépet mutat, narancs karikákat szoktunk még kiszárítani, valamint diót arannyal befújjuk, kifúrjuk és úgy fel a fára


na, a menüből én sem engedek nő létemre :)

81. geridina (válaszként erre: 80. - Mirandas)
2012. nov. 4. 13:52
Nekünk is csengettyűre jön a jézuska, sőt, mi még előző este kirakjuk a tejet és a sütit is, amit persze megeszik reggelre, pontosabban beleharap. Jó, persze, a férjem, harap bele, de ezt a lányomnak nem kell tudnia. Most 8 éves, és mindig nézegeti már ilyenkor az elmúlt karácsonyról készült videókat. Most először kérdezte meg, hogy ugye tutira van jézuska, és nem csak kitaláltuk? MÉg mindig hisz benne, és ez maradjon csak így
80. Mirandas (válaszként erre: 78. - Geridina)
2012. nov. 4. 13:50

Én is teregettem kint. Isteni idő van. Nézd vannak tájak ahol karácsonykor 40°C van. :)))


Idén én sütök mézeskalácsot a fára. Az egyik ismerősöm minden évben csinál rá gyönyörű figuákat, idén megpróbálom én is. Én feldíszíteni mindig egy héttel korábban kezdem a lakást. De a fát csak 24. én öltöztetjük. És mindig közösen. A jézuska csengettyűre varázsolja be az ajándékot. Ez volt mindig a legnehezebb része a dolognak. Mikor a pici fiamnak kezdük ezt játszani, a nagy fiam ragaszkodott hozzá, hogy mindent úgy csináljunk mint régen neki. Ez pont olyan hagyomány, mint a karácsonyi menü nálunk. Ahhoz is ragaszkodnak nem engedik megváltoztatni. De a férfiak már csak ilyenek. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook