Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki, hol lakik? Avagy mit szeretsz, vagy mit nem a lakóhelyeden? fórum

Ki, hol lakik? Avagy mit szeretsz, vagy mit nem a lakóhelyeden? (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. hippi62 (válaszként erre: 8. - Bar_byka)
2010. nov. 18. 12:29
Százhalombatta szomszédságában lakom most jelenleg. Ennek ellenére nem nagyon ismerem, de biztosan szép annak, aki ott nőtt fel, vagy valamiért kellemes időszakát élte ebben a városban. Engem valahogy nem vonz, talán a finomító miatt sem, de ennek ellenére sokaknak lehet szerethető város mindazokért, amiket Te is leírtál.
41. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 40. - Wienermelange)
2010. nov. 18. 12:28
Az attól függ, merre utazós... :D Egyébként egyetértek: nagyon szép vidék!
2010. nov. 18. 12:27

Sopron?

Győr-Moson-Sopron?

Nagy előnye ha valaki utazós, nem kell órákig utazni amíg a határig ér az ember.

39. hippi62 (válaszként erre: 4. - Dinuss)
2010. nov. 18. 12:21
Budapest szép hely, de főleg csak a nagyon fiatal, nyüzsgést, szórakozást kedvelő emberek szeretnek ott élni. Sokan csak a munkahely, vagy az oktatás miatt telepednek le ott, de ha tehetik, ők is az ingázást vállalják. Egyébként közlekedés szempontjából is egyre élhetetlenebbé válik, a tiszta levegőre vágyóknak pedig végképp nem ajánlott. Férjem is ott született, ott nőtt fel, ehhez képest még hébe-hóba is utál ma már autóval ott közlekedni.
38. hippi62 (válaszként erre: 5. - Marduk)
2010. nov. 18. 12:10
Szimpatikus a hamisítatlan régi falusi hangulat is, a hagyományos parasztházakkal, amivel csak az a gondom - bár még nem éltem hasonlóban - hogy a kicsi ablakok és esetleg még a tornác miatt is eléggé sötét a lakás belső, én pedig napfény imádó vagyok. De mindig nézegetem az ingatlan hirdetésekben az eladó parasztházakat és vannak, amelyek nagyon tetszenek.
37. hippi62 (válaszként erre: 3. - A25b44f6a3)
2010. nov. 18. 11:59
Igen, a Balaton északi partja az egyik általam is nagyon kedvelt hely, ezen belül is egy szép, panorámás telek.
36. Basset (válaszként erre: 21. - Db78bacc4f)
2010. nov. 18. 11:57
Ezeket egy sima társasházban is találsz... :(
35. Basset (válaszként erre: 20. - Veronika27)
2010. nov. 18. 11:57
Az én barátnőm is. Ő is szegedi és annyi papírja van, hogy kifolyik a fiókból. Mégis évekig munka után kajtatott, mire kapott egy nem igazán a tudásához szabott unalmas izét... :S De örül neki, természetesen... :)
2010. nov. 18. 11:55

Én Pest megyében egy kisvárosban élek. Nincs olyan igazi városi hangulata, inkább csak kertváros. Mivel főváros közeli, ezért nagyon jó az infrastruktúra. Ellátottsága teljesen megfelelő számomra. Ami negatívum, az egyrészt az, hogy alvó város. Mindenki Pestre jár dolgozni innen, ezáltal napközben semmi élet. Csak délután vagy este térnek haza az emberek. Nincsenek helyi programok szintén a főváros miatt. (35 km) Rengeteg a fővárosból kitelepülő (khm. "nyóckeres")aki közüzemi hátralék vagy egyéb árverezés miatt el kell, hogy hagyja a lakását. Sajnos nem azok a rendes, konszolidált emberek jönnek, akiket a TV-ben láthattunk, hogy nehéz helyzetbe kerültek a válság miatt. Nem beszélve az idegenből érkezett nagykalapos, bőszoknyás változatról. Ezeket a lakókat is Pest közelsége vonzza. Ebből kifolyólag elmondható, hogy a közbiztonság egyre romlik. Minden naposak a vagyon elleni károk, hiába a helyi rendőrség, polgárőrség megfeszített munkája.

Ettől függetlenül szeretek itt élni, pedig nem az én szülővárosom, a férjemé. Ő sokkal negatívabban látja.

33. Basset (válaszként erre: 14. - Ivettke85)
2010. nov. 18. 11:55
Dettó! MI Körösladányba cuccolunk át Egerből. Én imádom Kl-t!!
32. Basset (válaszként erre: 9. - Csiga1170)
2010. nov. 18. 11:53

Én is imádom Szegedet, bár egyszer jöttünk onnan úgy haza, hogy olyan köd volt, hogy az orrunkig se láttunk, és úgy mentünk, hogy hát, kb. itt lehet valahol az út széle. (Haza = Körösladányba).

Amúgy leginkább a kórház miatt szeretem. Az életem 10%-át ott töltöttem... :) mint beteg...

31. Basset (válaszként erre: 8. - Bar_byka)
2010. nov. 18. 11:51
Én Heves megyében lakom, Egerben, ami igazi szuper kirándulóhely, viszont lakni valami eszméletlenül halálosan unalmas itt nekem. Főleg társasházban... Szóval, ha valahová, akkor ide ne... (Bocs, Eger...)
2010. nov. 18. 11:41
Budakeszin lakom. Mit szeretek benne? SEMMIT. Mit utálok? MINDENT. Budapesti vagyok és az is maradok.
29. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 28. - 16b5d6ae34)
2010. nov. 18. 11:40
Egy ilyen kertért én simán vállalnám a sárgyaloglást! Csodaszép! :)
2010. nov. 18. 11:28

Budapest egyik külső kerületében lakom, kertes házban.

Szeretek itt lakni, de még jobban szeretnék, ha lenne aszfaltozott úttest, normális járda. Közel 40 éve ígérgetik, de semmi nem történik. Hol nyakig érő sár, hol fullasztó por van....


Az adatlapomon látni az egyik képen az eső utáni állapotot. :((

27. Ncilány (válaszként erre: 18. - Cumma1)
2010. nov. 18. 10:36
Igen az autósok, a férjem szerint is elág bunkók.
26. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 25. - Ncilány)
2010. nov. 18. 10:36
Az Ormánság.... Pedig szép vidék, csak borzasztóan szegény...
25. Ncilány (válaszként erre: 13. - Veronika27)
2010. nov. 18. 10:34

Baranya egyes része is haldoklik.

Én szívesen költöznék máshova. Víz villany legyen. Kábel tv mindegy mi, mostmár teló nettel együtt van...

Buszközlekedés, normális járda.

Nálunk sokan kikültöznek a kertbe. Víz - villany vezetékes teló ma..v. Azt hiszem csak a csatorna hiányzik ( emésztőgödör van amit időközönként szippantós visz ). Az út van ahol köves, van ahol csak a zúzott kővan. Hát azon nem szívesen mennék napi szinten gyalog. Autóval lehet menni...

24. Veronika27 (válaszként erre: 22. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 18. 10:33

Jaa értem.

Igazad van, M.o eléggé meg van zuhanva...

Én nem a munka miatt jöttem külföldre és szerintem sokan mások sem. Persze rengetegen gondolják úgy, hogy külföldön jobb a megélhetés és ebben igazuk is van. Legalább a fizetés arányban áll az elvégzett munkával...

2010. nov. 18. 10:32
Én Budapesten lakom egy kertvárosi lakótelepen körülöttünk rengeteg a zöld terület, ami tisztitja a levegőt hozzánk közel van a strand a dunapart és ez az ami nagyon vonzóvá teszi ezt a helyet. Ahogy az egyik beíró megjegyezte ott is szeretnek kiváncsiskodni van egy szomszéd asszony a házunkban, de az általában kevés kivétellel egésznap az ablakon néz kifelé és bámulja az embereket. Üdv.Ágnes
22. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 20. - Veronika27)
2010. nov. 18. 10:31

A "Hol nem?" kérdést az eggyel korábbi hsz-edre írtam... :)


Sajna nem csak Csongrád megyében nincs meló, hanem gyakorlatolag Bp. és egy-két város kivételével sehol... :(


21 hozzászólás - hárman külföldön vannak. Ez azért sokat elmond. :( Sajnos...

2010. nov. 18. 10:27
A pletykás, irigy embereket, akiknek nincs más dolguk, mint másról beszélni. Na tőlük a falnak tudok menni.
20. Veronika27 (válaszként erre: 16. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 18. 10:23

Egész Szegeden. Barátnőm évek óta állást keres - van neki, de váltana. Nincsenek nagy igényei, mégsem talál normálisat. De elég, hogyha megnézed az álláshirdetéseket...

Amúgy én is ott laktam a közelben.

19. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 9. - Csiga1170)
2010. nov. 18. 10:23

Szeged szuperhangulatos város, jó néha ellátogatni, de nem laknék ott.. Túl lapos. :)


Elönye (szerintem) a fiatalossága, rengeteg a fiatal az utcákon. Föleg szorgalmi idöszakban... :D

18. cumma1
2010. nov. 18. 10:23
Balatonfüreden élek, északi part. Nyáron iszonyú nyüzsgés, télen mintha ciánoztak volna. Az árak húzósak, a nyaralósok pénztárcájához igazítottak. Amúgy szeretem nyáron hűsítő fürdés esténként, télen korizási lehetőség.. gyerekkel hattyú etetés. Budapestre a világért nem költöznék fel. Az a szmog, zsúfoltság, személytelenség, mindenki rohan, néz előre mintha be lenne programozva az agyuk. Bunkók az autósok.
2010. nov. 18. 10:22
A Bakony alján élek, de az igazi otthonom az Őrség. A legszebb hely szerintem. 40 km-s körzetben nincs ipari létesítmény, nemzeti park, csodálatos. Munkalehetőség viszont egyenlő a nullával. Öregkoromra viszont ott szeretnék élni!
16. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 12. - Veronika27)
2010. nov. 18. 10:20

Hol nem? :)

A Nagyapám faluja 6-7 kilométerre van a várostól, és nincs ilyen gond.

15. ágibaba1980 (válaszként erre: 1. - Hippi62)
2010. nov. 18. 10:18

Szia!

Tolna megyében élek és itt a dombok miatt illetve a sok erdős rész miatt szép a környék. Télen és nyáron egyaránt. Igaz személy szerint megyeszékhelyen lakom, de közel van itt a szép nyugodt táj.

14. Ivettke85 (válaszként erre: 11. - 82499f2528)
2010. nov. 18. 10:13

simán de viccesek(néha)

néha leoltod öket és hagynak egy darabig.ez van.Viszont 1.800.000-ért készülünk venni egy 100négyzetméteres házat.Nem olyan lepukkant izét...

jó kell rá költeni de pöpec kis otthon lesz belöle.:)

itt egy elöny.

13. Veronika27 (válaszként erre: 9. - Csiga1170)
2010. nov. 18. 10:11

Szeged valóban jó hely, de munkalehetőség nem sok van... Sajnos az egész megye haldoklik ilyen szempontból...


Én nem nyilatkozom, mert külföldök élek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook