Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki érti az új gáz-villany diktálást? Én továbbra sem... (=rezsicsökkentés-növelés) fórum

Ki érti az új gáz-villany diktálást? Én továbbra sem... (=rezsicsökkentés-növelés) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
32. Bless the child (válaszként erre: 31. - Bellabi)
2022. júl. 23. 05:20
Akkor miért lenne még egy órád? Ne keresd, a bojlerhoz van a vezérelt óra
31. bellabi (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2022. júl. 23. 02:33
Nincs.
30. alinka01 (válaszként erre: 29. - Napsugár8)
2022. júl. 22. 20:07
Bevallom, még nem tanultam ki az új rendszert, de közgazdász vagyok, így nemcsak fogyasztóként érdekel, hanem szakmailag is. Holnap belevetem magam, és ha még van kérdés, jövök, hátha tudunk választ találni együtt.
29. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Alinka01)
2022. júl. 22. 20:00
Hát annak én is örülnék, mert ez így nekem nem oké! Vagy pedig nagyon gyorsan át kellene lépnek átalány fizetősnek, és akkor már nyáron is az éves átlag-fogyasztásom egy hóra eső részét fizetném. Mert éves szinten viszont bőven beleférek a limitbe. De hogy most a következő nyári hónapokban már több tízezret fizessek nekik, és egy éven keresztül ők használják a nyugdíjamat, amikor még az is jóval átlag alatt van!!! Hogyan képzelik ezt?
2022. júl. 22. 19:59

Az MVM oldalán sok kérdésre van válasz, érdemes átböngészni:


[link]

27. alinka01 (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2022. júl. 22. 19:54

A legalacsonyabb tétel a júliusi kb. 14 köbméter gáz. Ha ennél többet fogyasztasz, azt a részt már az emelt díjjal számlázzák. De ha egy év alatt összesenben nem mész az alacsonyabb díjjal számolható 1729 km gáz mennyiség fölé, akkor a különbözetet majd visszakapod. Legalábbis én e pillanatban így értem...

Örömmel veszem, ha valaki ennél járatosabb már a szabályokban, és korrigál.

2022. júl. 22. 19:45

Itt azt írják, hogy gáznál máként fognak számolni, egy u.n. havonként változó fogyasztási görbe lesz, és az szerint számlázzák limiten belül, illetve azon fölül piaci áron


[link]


Ami limit nyári hónapban van, annál a vízmelegítő őrlángja többet fogyaszt egy hónapban, akkor még hol van a főzés, fürdés, mosogatás?

25. Bless the child (válaszként erre: 24. - Bellabi)
2022. júl. 22. 15:46
Van bojlerod?
24. bellabi (válaszként erre: 21. - ,zumba)
2022. júl. 22. 15:38
Ezt nem értem. Nálunk csak egy db villanyóra van, azon 1 db szám az óraállásra. Lehet, hogy nekünk egybe van nappali meg éjszakai? Vagy van még valahol fogyasztásmérő, amiről nem tudok? Mi eszerint a szám szerint beleférünk a kedvezményes limitbe, amin amúgy meglepődtem. Nem szeretnék még jobban meglepődni utólag, hogy mégsem. Mármint akkor szeretném legalább előre tudni...
23. ,zumba (válaszként erre: 22. - Jucika33)
2022. júl. 22. 13:31
Én nem tudom, hogy csalás-e. Emlékszem én még háztartási tűzelőolajjal történő fűtés esetén is ellenőrzésekre. Mi szeretünk nyugodtan aludni. Az MVM oldalán már kalkulátor is van mindkét szolgáltatásra, ki kell választani, hogy villanyt vagy gázt szeretne megnézni az ember, és a decemberig fennálló árral megmutatja.
22. jucika33 (válaszként erre: 19. - ,zumba)
2022. júl. 22. 12:52
De ez miért lenne csalás? A vizet rendszeresen így diktálom, mert én ugyan le nem megyek a csigák közé az aknába. Voltak kint leolvasni, megállapították, hogy túlfizettem és visszakapom. Nem említették, hogy csalás volna.
21. ,zumba
2022. júl. 22. 12:30
A média arról sem ír, hogy a villanynál mérőnként, az-az nappali és éjszakai fogyasztás külön számolandó. Csak a hú, világvége számla lesz! Eleve más árú a nappali, más árú az éjszakai áram, hogy is vonnák össze?
20. ,zumba
2022. júl. 22. 12:24
Én megértettem a környezetünkben energiát szolgáltató cég oldalán felsoroltakat, így marad minden a régiben. Felénk járnak leolvasni minden évben, minden szolgáltató részéről, nem kell fotót küldeni.
19. ,zumba (válaszként erre: 5. - Jucika33)
2022. júl. 22. 12:20
Nem egyezik az óraállás a bediktálttal. Voltak már ellenőrzések korábban is ilyen ügyek miatt. Én soha nem diktáltam valótlan adatokat, nem vagyok bátor.
18. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Kannanana)
2022. júl. 22. 09:43

Még nem olvastam át alaposan a rendeletet.

Egyik olvasatban arról van szó, hogy napi fogyasztást néznek, ezért még a havi limitált mennyiség függ a napok számától is.

Ezzel a diktálók egyértelműen rosszul járnak, hisz a téli hónapokban felette, a nyári hónapokban alatta vannak úgy, hogy az éves fogyasztásuk belefér a limitbe.

Ugyanezt a mennyiséget, ha havi átalányba fizeted, akkor végig benne vagy a kedvezményes tarifába.

17. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Bichi)
2022. júl. 22. 09:35

Én is így tudom, és az éves leolvasást követő 30 napon van erre lehetőség.

Lehet, hogy most módosítanak rajta. (vagy nem)

16. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Jucika33)
2022. júl. 22. 09:35

Mit és ki ellenőrizne?

Sokszor arra sincs ember, hogy a kötelező éves leolvasást megcsinálják, kérik inkább, hogy fényképezd le és küld el az óraállást.

15. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Bozsu55)
2022. júl. 22. 08:13
Különösen, ha valóban negyedévente "rendezik" az egységárakat.
14. Bichi (válaszként erre: 8. - Kannanana)
2022. júl. 22. 08:12
Én úgy tudom, hogy évente egyszer lehet módosítani, hogy diktálást, vagy átalányt akarsz. Én biztos átállok átalányra, mert éves szinten úgy beleférek. Addig a havit diktálom úgy, hogy a végén a jellemző éves fogyasztásom jöjjön ki. Úgy vagyok vele, mint sokan, hogy nyáron sokkal kevesebb lenne, télen meg jóval több, tehát télen szívás lenne a számla, nyáron meg menne a levesbe, hogy fennmarad egy csomó...
13. bozsu55 (válaszként erre: 5. - Jucika33)
2022. júl. 22. 08:03

Már sok helyen elhangzott hogy kicsivel többet diktálok mint a valós fogyasztás. Ez az ő olvasatukban hamisításnak számít.


Tuti,hogy nem veszik figyelembe a jóhiszeműséget.


Jó nyugodtan aludni.

12. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Kannanana)
2022. júl. 22. 07:45

Én is ezt mondom, most már. Eddig úgy véltem, hogy anyagilag jobban járok, hogy nyáron kevesebbet fizetek.


Valójában azzal, hogy negyedévente fogják a fogyasztás egységárát felülvizsgálni, és az új árakat megállapítani, hát ez bizony nem jó hír.

És mivel azt írja a szolgáltató honlapján levő tájékoztató, hogy ettől kezdve egy szolgáltatási év: aug. 1-től köv. év. júl.31. és eközben változtatni nem lehet. Egy esetleges jan-febr. havi túllépés ára még brutális is lehet.

Hát inkább maradjon meg nekem a nyáron megspórolt kwó és m3, mint hogy a diktálás miatt elveszítsem azt a különbözetet.

11. unom (válaszként erre: 8. - Kannanana)
2022. júl. 22. 07:44
Annak éri meg diktálni, aki mostantól tud spórolni, és várhatóan jelentősen kevesebbet fog fogyasztani,mint egy éve.
10. jucika33 (válaszként erre: 9. - Tulipán***)
2022. júl. 22. 07:41
Igen, megpróbálom felhívni őket. Bár a múlt héten napokig hívtam más miatt és nem vették fel, egyik számon sem. De legalább jó nagy telefonszámlám lesz... Szerintem most égnek náluk a vonalak emiatt.
9. tulipán*** (válaszként erre: 4. - Jucika33)
2022. júl. 22. 07:38
Nekem múltkor fel kellett hívnom valami miattn a szolgáltatót és azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy az éves átlag számít (mondjuk én eddig is átalányt fizettem). Szerintem térj te is erre át, és akkor átalányt fogsz fizetni automatikusan. De egyébként szerintem hívd fel az áram szolgáltatót és őket kérdezd, az a leg tisztább.
2022. júl. 22. 07:36
Szerintetek a diktálással vagy az átalánnyal jár jobban az ember? Én átalányban vagyok, de most mindenki azt tolja, hogy diktálni kéne. Miért? Egyszerűen nem értem. Nem jobb elosztani a fogyasztást és így kiküszöbölni, hogy télen átlépjem a határt? Vagy a visszamenőleg elhasznált energia miatt ajánlják most a diktálást? Ha valaki el tudna mondani, nagyon megköszönném.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Jucika33)
2022. júl. 22. 07:32
Ezt én is csináltam egy ideig, aztán mikor úgy jött a "fotós" emberkéjük, hogy a valós fogyasztásom még nem érte el a korábban már bediktáltat, ő mondta: ha valami miatt idő előtti óra-cserére kerülne sor, amit már előre pluszba bediktáltam, kifizettem, az bizony az óracsere miatt elveszett.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Jucika33)
2022. júl. 22. 07:29

Nálam is ez a gond, hogy a jan-febr. kérdőjeles, előfordulhat hogy átcsúszok. Eddig én is diktáltam. Most úgy döntöttem, hogy átállok átalányosra.

Mert hiába olvasom a szolgáltató honlapján a tájékoztatót akár a villanynál, akár a gáznál, erre a kérdésre nem tér ki. Talán szándékosan?


[link]

5. jucika33 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. júl. 22. 07:28
Igen,de ha ellenőrzik, akkor is mit találnak? Azt, hogy jóval többet fizettem be idáig, mint amit elhasználtam. Ezt eddig is sokan csinálták, hogy ne legyen különbség a téli és nyári számla között. Gondolom ezért eddig sem büntettek, csak ha az ellenőrzés alulfizetést mutatott, küldtek egy csekket.
2022. júl. 22. 07:25
Hát ez a gondom nekem is. Idáig szépen diktáltam a valós fogyasztást. Az éves fogyasztásom messze elmarad a meghatározott limittől, de ha havonta nézik, akkor télen százezres számla fog jönni- amennyiben nem adódik hozzá a többi hónap. Én is arra gondoltam, hogy diktálok egy magam által meghatározott átalányt.
2022. júl. 22. 07:15

Azt nem kísértem figyelemmel, hogy hogy lesz de gondolom úgy marad, aholgy eddig is volt.

- Lehet diktálni, ekkor az aktuális havi fogyasztást kell leadni és az után fizet a fogyasztó hónapról hóapra.

- Vagy lehet átalányt kérni amikor nem diktál az illető hanem évente 1x kimegy az elektromos szolgáltató leolvasni az órát, és a következő évben ezt az éves fogyasztási mennyiséget fizeti a fogyasztó átalányként havonta (tehát elosztva az éves mennyiséget 12 hónapra). Aztán következő évben megint kimegy a szolgáltató leolvasni az órát és akkor megint ezt az éves fogyasztás alapján elhasznált mennyiséget osztják le a hónapokra és ezt fizeti a fogyasztó.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook