Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki az a két év alatti gyermek, aki kaphat pneumococcus elleni oltást? fórum

Ki az a két év alatti gyermek, aki kaphat pneumococcus elleni oltást? (tudásbázis kérdés)


13. Ivett 1 (válaszként erre: 9. - Barbi23)
2008. okt. 15. 20:37
Két év alatt minden gyereknek ingyenes,ha beteg ha nem.Rosszul tudja a védőnőd.Az enyém is megkapja és makk egészséges.
2008. okt. 15. 14:47
Köszi,megnéztem...
11. Ivett 1 (válaszként erre: 10. - Supin)
2008. okt. 15. 13:57
Köszi!
10. supin (válaszként erre: 8. - Ivett 1)
2008. okt. 15. 06:34
Pontosan. Sok szülő hiszi azt ,hogy 1 oltás mindent megold. Igazad van...
2008. okt. 15. 02:07

Szia!

Az Én lányom pont ma kapta meg az első adagot,ingyenesen.A védőnő szerint MÉG nem jár ingyen minden két év alatti picinek.

Mi azért kaptuk,mert...

1,a babának koraszülöttként "kell"születnie vagy kis súllyal(2500 gramm a felső határ)

2,ha retardálódott(de csúnya szó,mondjuk inkább úgy:visszafejlődött méhen belül)

3,van egy csomó súlyos betegség,ami az élettel gyakorlatilag összeegyezhetetlen,olyan súlyos (pl:veseproblémák),ezeket nem tudom pontosan,h melyiknek mi a neve,de az ebben szenvedő babáknak is ingyenes


Mi azért kaphattuk meg,mert a lányom visszafejlődött az utolsó 3 hétben és emiatt 2450 grammal született,napra pontosan negyven hétre.


Szerintem kérdezz utána,de remélem,azért tudtam segíteni!

8. Ivett 1 (válaszként erre: 6. - Verka)
2008. okt. 14. 21:13

Sajnos saját sokszoros tapasztalat ez a tévhit.Több szülő abban reménykedik,hogy majd ettől nem lesz beteg a gyereke.

Az is tény,hogy a fölsorolt betegségek kicsi százalékba a pneumococcustól vannak.

2008. okt. 14. 20:23

Van már egy ilyen topic, ott elég alaposan körbejártuk a témát.

Címe:A pneumococcus elleni védőoltás beadatásáról:igen v. nem?

6. Verka (válaszként erre: 5. - Ivett 1)
2008. okt. 14. 20:15

Tévhit? Szerintem megfelelően vannak tájékoztatva a szülők, véd a pneomococcus által okozott középfülgyulladás, tüdőgyulladás, agyhártyagyulladás és még több betegség ellen.

Szerintem senki nem hiszi, hogy többet nem fázik meg a gyereke.

2008. okt. 14. 19:52
Az én orvosom azt monda,hogy nagy tévhit van az oltással kapcsolatba.Túl van lihegve és föl van fújva a dolog. Csak a pneumococcus által okozott középfülgyulladásra és fertőzésekre jó ez a védőoltás.Tehát nem minden ilyen betegségre,senki ne várja hogy ha a bölcsibe krül a gyereke most már nem is lesz beteg.
2008. okt. 14. 19:43
Minden kétév alatti gyerek ingyenesen megkaphatja.Háziorvosodnál érdeklődj.Érdemes beadatni.
2008. okt. 14. 19:43
Minden 2 év alatti gyerek kaphat, ingyen.
2008. okt. 14. 19:42
ingyenesen...
2008. okt. 14. 19:41
Ki az a két év alatti gyermek, aki kaphat pneumococcus elleni oltást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook