Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki akar velem decemberig lefogyni 10 kilot? fórum

Ki akar velem decemberig lefogyni 10 kilot? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1166. LauraJones (válaszként erre: 1163. - Enoryka)
2011. jan. 13. 12:12

Én is 65re gyúrok, és most 77 vagyok. Szóval hasonló. Azt olvastam valahol, hogy a fehér kenyér teljes kizárása sem jó a szervezetnek. Időnként mértékkel ugyan, de kell fogyasztani belőle. Nem lehet mindig a teljes kiőrlésűt fogyasztani. Egyébként pedig a teljes kiőrlésű csak abban segít, hogy a vércukrod ne szökjön hirtelen az egekbe. Mivel sok benne a rost, ezért késlelteti a szénhidrát felszívódását. De ettől még felszívódik, ugyanúgy mint a fehér kenyér. Ha megnézed 100gr fehér kenyér kalória tartalma 261kcal, míg egy félbarna kenyéré 257kcal, 100 gr graham kenyér 230 kcal-t tartalmaz. Persze minden függ kicsit a típustól, de tény, hogy a magok is olajosak és magas tápértékük van.

Szóval, gőzöm sincs, hogy ezt miért írtam le, bocsi :) Talán mert én szeretem a fehér kenyeret :) Ezen nőttem fel, sosem fogom jobban szeretni, mint a barnát :)

Én is este tudok többet enni, mert jó haza menni, és nyugiban a párommal zabálni :) Egyébként az esti evés azért is lehet, mert erre állt rá a szervezeted, ezt szoktad meg.

Én úgy számoltam, hogy a 12 kilót heti félkilónként fogom leadni. Így nincs benne átejtés. Van, hogy 1 kilót fogyok 1 hét alatt, de van, hogy semmit. Ezért a félkiló kb reális. Az 24 hét, ami kb 6 hónap, vagyis elvileg június közepére elérhetem a célom. (Fú egy félév, de soknak tűnik)

1165. LauraJones (válaszként erre: 1162. - Vivienke30)
2011. jan. 13. 12:01

Én sokallom az egy kilót, azt mondják abból csak jójó effektus lesz. A heti max 1 kiló az amit a szervezet tud tolerálni. Szerintem Te is ezt akarhattad írni, mert napi 1 az nagyon sok :)

Találtam egy oldalt, ahol kiírják, hogy mennyit kell enned a súly fenntartáshoz, és heti x kiló fogyáshoz vagy hízáshoz. Szerintem tök jó. Igaz, azt nem hangsúlyozza ki, hogy mi az, amit mindenképpen meg kell enni ahhoz, hogy a szervek helyesen működjenek, bár a szám szerepel az oldalon.

1164. Vivienke30 (válaszként erre: 1163. - Enoryka)
2011. jan. 13. 08:51
szia csatlakozz bátran!!!!én sem eszek édességet csak pufi buzát azt ehetsz minden menyiségben!!!
1163. enoryka
2011. jan. 13. 08:44
Sziasztok! Én is szeretnék csatlakozni hozzátok! Az ünnepek óta már 2 kg lement, de még 10 kg-ot szeretnék. Akkor lennék 65 kg, ami pont ideális lenne számomra. Én úgy próbálok fogyni, h keverem a Norbi update-ot a kalóriaszámolós diétával. Van amikor sikerül, de általában egész nap nagyon jól bírom, viszont este ahogy hazaérek a munkából falási rohamok jönnek rám és képes lennék bármit felfalni. Szerencsére az édességről, a fehér kenyérről és társairól január óta lemondtunk a párommal így csak teljes kiörlésű kenyér van otthon, de hogy miért van az hogy egész nap eszembe se jut, este meg képes lennék 5 szeletet is megenni. Erről még le kell szoknom, mert így nem lesz jó. Amúgy egész jól működik. Még egyenlőre a torna nem megy mert a vizsgaidőszakom kellős közepén tartok, és napközben dolgozok, este pedig tanulok. De már vettem pár zsírégető dvd-t:). A célom, hogy március végéig 70 alá menjek és május környékén ahogy jön a jó idő, már ne kelljen bő ruhákat felvennem, amivel eltakarom a jelenleg kicsinek semmiképp nem mondható pocakomat.
1162. Vivienke30 (válaszként erre: 1159. - 526e1c2695)
2011. jan. 13. 08:33
köszike már kezdtem fogyni igaz csak egy kilot de az is valami!!!azt olvastam valahol ha naponta egy kilo lemegy az már jo!!!amugy jo reggelt!!!
1161. LauraJones (válaszként erre: 1159. - 526e1c2695)
2011. jan. 13. 07:26

Jesszum pepi :) Ez az insanity ez nem gyenge :) Én a kevésbé ugrálós gyakorlatokat szoktam csinálni Norbinál is, mert nem bírom. Elfáradok.

Fú, ez nagyon durva. Le a kalappal előtted!!!

2011. jan. 13. 07:21

aha :) Hát nekem sajnos egyelőre nem lehet mozognom, illetve nem is tudok mozogni, mert járni sem tudok még rendesen. :( Amíg nem voltam beteg, addig Norbira tornáztam heti 3-4szer 40-50 perceket (vagyis egy duplát). Az jó volt, de most csak az étkezéssel tudok fogyni... Esetleg a karomra tudok gyúrni súlyzóval ülve. De sokszor a karjaim is fájnak, meg az ujjaim.

Egyébként felcsigáztál ezt az insanityt illetően. Utána nézek. Ez olyan vmi, amit lehet itthon is csinálni? Mindjárt kiderül :)

Viv, semmi ok az aggodalomra! Aki egyszer meg tudta csinálni, annak tovább is menni fog!!! Meg fogod csinálni, és eléred az álomsúlyodat! Látom, hasonló az álomsúlyunk :) És szuper lesz, amikor nyáron majd bikiniben flangálhatsz a melegben :)

2011. jan. 12. 21:49

Hali, Lányok! MA nem voltam vmi ügyes, megint este csúsztam. És ma nincs torna, mert pár napja megint nem alszok nagyon. De minden oké, és holnaptól újra insanity. Laura, ez nem fogyókúra, ez edzésprogram. Igazából volna hozzá diéta, de nekem az nem ment, viszont rengeteget alakított rajtam. Heti hat edzés van, mindennapra megvan, hogy mit kell csinálni elvileg hatvan napig. De függő lettem, úgyhogy tovább csinálom. Nézd meg youtube-n, van ismertető: Insanity workout challenge. Majd látod, bejön-e ez a stílus.

Viv, már most is szép vagy, ha ezt elhiszed, az alakulás is könnyebb, tudod. Hisz tavaly is milyen ügyes voltál! Hajrá!

1158. Vivienke30 (válaszként erre: 1157. - LauraJones)
2011. jan. 12. 18:56
raja vagyok a fogyin nyárra szépnek kell lennem mert nyaralni megyünk.én ma rizibizit ettem kicsit 3kor most nem olyan régen meg ettem joghurtot!!!norbival szeretnék fogyni!!ma volt 3 ora sétám.
1157. LauraJones (válaszként erre: 1156. - Vivienke30)
2011. jan. 12. 18:13
Szia, eddig jól vagyok, tudtam tartani a fogyókúrás terveimet. Még hátra van a vacsi, de a párom ma párolt zöldségeket szeretett volna enni, így az lesz. Azzal nem lehet olyan nagy gond. Szóval van egy sikeres napom :) és Te? hogy vagy? Rajta vagy amúgy a fogyin? És éppen most milyen módszert választottál?
2011. jan. 12. 14:58
szép napot nektek hogy vagytok??szindi? laura???
1155. LauraJones (válaszként erre: 1153. - 526e1c2695)
2011. jan. 12. 07:56

Köszönöm :) Lassan 3 hónapja cipelem ezt a nyavalyát magammal, de most egy kicsit erősebb vagyok már lelkileg :) Én nem hallottam még arról a fogyókúráról, amit mondtál. De érdekelne.

Én is - mint minden fogyókúrázó - csináltam már ezerfélét. Én mondjuk azt vallom, hogy nagyon sok múlik a helyes, magadhoz illő fogyókúra kiválasztásán. Pl, próbáltam update-elni, csak nekem azért nem jött be, mert egész nap melózok és csak este tudok jóízűen enni. Akkor pedig bármennyire szeretem a zöldségeket, nem bírom ki, hogy hetekig zöldeken éljek :) Szóval nekem egy olyan diéta kellett, amiben nem gond az esti evés. Szóval nagy vonalakban erre gondoltam. Én kalóriaszámlálással fogytam. De azt sem olyan szigorúan, hogy 6 gr az 34 kcal... Hanem hogy reggeli ki kell jöjjön 200 kcalból, ebéd 500ból, délutáni nasi 400, vacsi 400. Reggelire gyümölcsöt ettem, ebédre menzázni járunk, vagy egy szaftosabb levest eszek, vagy csak másodikat. Délután éhen halok általában, ezért megengedtem, hogy nasizzak bármit 400 kcal értékben, ami sokszor gyümölcsjoghurt, vagy akár csoki is, a lényeg, hogy 400-ba bele férjek. És végül egy gyengébb vacsi. Szerintem ez nem olyan megterhelő, legalábbis nekem. Nem kell lemondanom sem a csokiról, sem a délutáni nassolásról, sem a normális kajáról, és esti vacsizásról.

Ha olyan célokat tűzünk ki magunk elé, ami már messziről látszik, hogy nem fog menni (pl nekem az esti vacsi kihagyása, vagy csak fehérjére cserélése), akkor tuti a kudarc.

A betegségem miatt egyébként most megint vissza szoktam a csokira, meg a kekszire. Elég rendesen. Nekem ezt kell elhagynom most megint. Állandóan itthon vagyok ugye, és rájárok a készletekre... :S

1154. Vivienke30 (válaszként erre: 1153. - 526e1c2695)
2011. jan. 11. 12:39
itt vagyok nem tüntem el harcolok a kilokkal két éve könnyebb volt leadnom ugylátszik öregszem
1153. 526e1c2695 (válaszként erre: 1151. - LauraJones)
2011. jan. 11. 10:17

Hali, Laura! Végigolvastam tegnap a naplód. Ki is akadtam rendesen: basszus, hogy lehet, hogy egy életerős és fiatal nőt ilyen betegség támadjon meg - és még csak nem is tudják, hogy ez micsoda, de azért kezelgetik! Lehet, hogy az a szerencséd, hogy normális orvosokat fogtál ki, mert sajnos, ez nem magától értetődő. Örülök, hogy látod a fényt az alagút végén, legalább már tudod, mi a baj. Drukkolok érted, hogy minél hamarabb meggyógyulj. És persze, gratula a mínusz 10 kg-hoz! Nekem nem jött össze, de egy tök jó torna segítségével rengeteget alakultam. A kajákkal viszont állandóan hadilábon állok - el is maradt az eredmény, mindössze 3-4 kg ment le. De azt legalább tartom. Újabb cél persze, a nyár, addigra csak elérem az áhított célt.

Viv, Te hogy állsz? Teljesen eltűntél. Mondjuk, már azt hittem, be is halt a fórum. Ismeritek a házipatikás öthetes kúrát? Most is indul jan. tizenvmikor. Ingyenes, teljes étrendjavaslattal, és Tesókám le is fogyott vele éhezés nélkül.

Szép napot nektek!

2011. jan. 11. 09:55
Ezúttal van kitűzött határidő?
2011. jan. 11. 09:55
köszi, én sem hallottam róla korábban, és soha nem is voltam még beteg. 26 éves vagyok, és beteg. Borzasztó érzés. De már jobban vagyok, legalábbis a közérzetem jobb! És újra vannak céljaim :)
1150. Vivienke30 (válaszként erre: 1149. - LauraJones)
2011. jan. 11. 09:20
uristen nagyon sajnálom még nem hallottam erröl a betegségröl
2011. jan. 11. 07:16

hát, most úgy tűnik, hogy a h1n1 vakcina egyik mellékhatása az, amit elkaptam. Soha nem adattam be semmi vakcinát, csak ezt kb egy éve... Október végén elkezdett fájni a sípcsontom, először csonthártyagyulladásra gyanakodtunk, megerőltetés Norbi miatt, de nem akart elmúlni és a gyógyszerek miatt sem javult... Aztán vizsgálat, vérvétel hátán. Kiderült, hogy egyfajta idegyulladásom van, amit vmi fertőzés indított el, egy torokfájás pl, és hogy a saját szervezetem kezdi felfalni a saját szervezetemet. A poklok poklát éltem át az elmúlt 2,5 hónap alatt. Olyan vérvételeken voltam, amiknek az eredménye 1 hónap mire meglesz, illetve agyvizet is vettek, az is 3 hét. És nincs semmi gyógyszer, vagy fájdalomcsillapító addig.

Ráadásul azt mondták most legújabban, hogy majd magától elmúlik. Ez szép és jó, de én most szeretnék meggyógyulni, mert nem bírom már tovább.

A betegség maga (ami még nem tuti, de valószínű) a Guillain-Barre nevet viseli.

1148. Vivienke30 (válaszként erre: 1147. - LauraJones)
2011. jan. 10. 17:41
én is norbizok mi történt veled???sajnálom gyogyulj meg!!
1147. LauraJones (válaszként erre: 1146. - Vivienke30)
2011. jan. 10. 17:28
Igen, sajnos elég beteg voltam. Még most sem gyógyultam meg, de most már van erőm újra ezzel foglalkozni. Örülök, hogy eddig eljutottam. Nagyon sokat sírtam az elmúlt hónapokban, és orvosról orvosra jártunk, és egy ideig még azt is hittem, hogy Norbi miatt van minden, hogy megerőltettem magam vele, de most már tudom, hogy nem ő volt a hibás, és nem is a mozgás. Szerencsére. Na mindegy! Én benne vagyok a fogyi újra kezdésében. Mit is mondtál, Te hogyan próbálkozol?
2011. jan. 10. 12:56
én most kezdtem ujra a fogyit régen hallottam rolad laura
2011. jan. 10. 10:10

Hát akkor mérlegeljünk

Látom, elég régi az utolsó bejegyzés, de a kérdés az, sikerült lefogyni 10 kilót? :)

Nekem sikerült, igaz csak a napokban értem el a -10kilót. Az utóbbi időben beteg voltam, és nem tudtam a fogyókúrámra koncentrálni, de elégedett vagyok azért. Persze nem állok le, ma elhatároztam, hogy újra kezdem az egészet, és leadok még néhány kilót (úgy 12-t szeretnék még)

Nektek sikerült?

1144. Vivienke30 (válaszként erre: 1141. - 526e1c2695)
2010. nov. 25. 18:35
nincsen semmi különös csak mindig meg vagyok fázva
2010. nov. 25. 18:34
itt vagyok
2010. nov. 25. 08:00

hello!

Merre vagytok? Olyan keveset josztok:-s

1141. 526e1c2695 (válaszként erre: 1140. - Vivienke30)
2010. nov. 24. 23:01
Mi a baj, Viv?
2010. nov. 22. 20:30
sziasztok hogy vagytok remélem jobban mint én
1139. 526e1c2695 (válaszként erre: 1135. - Bagi56)
2010. nov. 22. 12:44
Gratulálok, ez hatalmas eredmény. Az achilles gyulladáson lehet segíteni valahogy? Egyetértek abban, hogy a mozgás kell! Erősít testileg és lelkileg is. Sok kg visszajött a mozgás nélküli életmód miatt?
1138. 19f376ac15 (válaszként erre: 1136. - Bagi56)
2010. nov. 22. 07:54

Ez azert nem biztos...

Gratulalok az elert eredmenyhez. Szerintem is nagyon fontos a sport es nem csak a fogyokurahoz, hanem az egeszseges eletmod egyik alapja.

1137. 19f376ac15 (válaszként erre: 1134. - 526e1c2695)
2010. nov. 22. 07:52

Koszi, en neked is drukkolok.

Eleg nehez, foleg, mert nem szeretem(konyveloseg). Amit nem szeret az ember, azt halogatja ameddig csak lehet.

Allamvizsgavedes lesz es valami teszt is... Persze jo messze kell utazni mindezert, valoszinu a szabadsagom erre fog elmenni:(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook