Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdjük együtt az életmódváltást június 27-től fórum

Kezdjük együtt az életmódváltást június 27-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
914. orsibigyu (válaszként erre: 913. - Patapucs)
2013. júl. 26. 22:03

Azt irtad kevesebbet eszel mint en. Nem szabad tul keveset sem enni: 1. Mert hosszutavon nem jo ehezni, nem birod ki, falasrohamok, feladas.

2. Lassitod az anyagcseredet, kesobb a kevestol is hizol, spajzol a szervezet.

3. Izombol fogysz, nincs mi hizlalja az izmaidat, ha felerosited, hizlalod az izmod, erosebb leszel es az izommunka hatekonysagaval egyutt no a zsiregetes is. Igy a hajacska izomma alakul.

913. patapucs (válaszként erre: 912. - Orsibigyu)
2013. júl. 26. 21:25

Ügyes vagy, akkor jól csinálod! :-)


Ez a " a koplalas visszaut" dolgot hogy értetted?


Ha javasolhatok vmit, ami többeknek bejött:

anno én minden ebéd előtt megittam egy pohár citromleves vizet. Egyrészt lúgosít, másrészt támogatja a zsírégető hatást. Akiknek eddig javasoltam és csinálták, azok mind azt mondták, hogy nekik is bevált.


Ha esetleg ki akarod próbálni:

a neten olvastam a Femina oldalán egy "fogyasztó" vízről (Schlank wasser), ami 4 nap alatt -3kg-t mond.

Na ez humbug, de az emésztésre tényleg jó.

Én 1 hete iszom és tényleg frissít, nincs benne rossz dolog és még az emésztést is serkenti.

912. orsibigyu (válaszként erre: 909. - Patapucs)
2013. júl. 26. 20:46
En a multkor kivancsisagbol megneztem a napi etkezesemet a kaloriabazison. Es orommel konstataltam, hogy jo a szenhidrat feherje aranyom. Plusz, figyelek arra is, hogy sok rostos etel is legyen az etrendemben, hogy gyorsitsam az anyagcseremet, es a zacsko cukrot januar ota nem hasznaltam el. Szoval igaz normalisan eszem, de igy is fogyok. Szerintem ez az eletmodvaltas, a koplalas visszaut!
911. 117b1693d0 (válaszként erre: 904. - Orsibigyu)
2013. júl. 26. 14:30
:DDDD Cseles :)
910. patapucs (válaszként erre: 908. - Mítea)
2013. júl. 26. 14:08

Szerintem könnyebb lesz, mert egyrészt addigra megszoksz egy rendszert, másrészt ha jól csinálod, akkor a gyomrod is összeszűkül kissé.

Az a lényeg, hogy ésszel csináld és úgy, hogy legyen energiád. Ha folyton éhesnek éreznéd magad, az rosszat jelent.


Én egy kicsit kicseleztem a dolgot, mert mindig tésztás levest ettem. :-D

Annak nagy része lé, de a kis tészta benne a ch.

Elég jó ütemben fogytam. Azóta amit felszedtem egyéb okból, azt megint leadtam, szóval tiszta lappal indulok. :-))

909. patapucs (válaszként erre: 905. - Orsibigyu)
2013. júl. 26. 14:01

Hű, én hozzád képest alig eszem. :-D

Bár én csak 30 percet ellipszis trénezek, de nem tudnék olyan későn. Este 7-8 között szoktam (utána eszem vmilyen fehérjét pld. sült csirkemell, egy darab sajt, stb.), aztán fürdés, mosogatás, pihi. Én ha nem így csinálom, akkor még éjfélkor sem feküdnék le aludni. :-)


Én a kalóriabázist is vezetem és ott a gép számolja a fehérjét, kalóriát, stb. Elég jó dolog - persze inkább vezérfonal számomra, de mióta vezetem jobban látom, hogy mi a rossz és mi a jó étel.


A citromos víz tényleg jó, azt én is iszom január óta. A gyomromnak is jót tett, azóta nem fáj (persze az is számít, hogy most már feketén iszom a kávét). :-)

908. Mítea (válaszként erre: 907. - Patapucs)
2013. júl. 26. 14:00

Nekem már az is nagy előrelépés lesz, ha a hat utáni kajálást sikerül kiiktatnom. Szerintem ha erre képes vagyok, akkor majd ez nagyobb lendületet ad. Amikor pedig lelassul a fogyás vagy megáll,akkor talán egyszerűbb lesz változtatnom. Remélem legalábbis.


A 90 naposat egyszer én is megcsináltam, de írtad, hogy nem ettél szénhidrátot, pedig az egyik nap az ch nap. Vagy valami félreértettem? Nekem ezzel a fogyival 9kg ment le, nagyon látványos volt. De azóta sem vagyok képes újra megcsinálni. Ki tudja miért? :)

907. patapucs (válaszként erre: 906. - Mítea)
2013. júl. 26. 13:49

Az biztos, hogy a nők hamarabb észreveszik a változásást mint a férfiak, szóval a csajoknak is fel fog tűnni viszonylag hamar. :-)


Arra figyelj majd, hogy egy darabig menni fog így a dolog, de ha stagnál a fogyás 1-2-3 hétig, akkor kell elkezdened megreformálni majd a táplálkozást.

906. Mítea (válaszként erre: 903. - 117b1693d0)
2013. júl. 26. 13:34
Általában futás után jól bezabáltam ;)... és esténként is volt nasi. Bízom benne, hogy menni fognak lefelé a kilók. Tegnap este is voltam futni, és mikor jöttem hazafelé, akkor az utcában volt két csajszi, elég pletyisek, de engem ez a része nem is érdekel. A lényeg, hogy tudom, hogy összesúgtak a hátam mögött, hogy te, ez hogy meghízott.... Tudom, mert ismerem őket. :) Szóval, már várom a percet mikor megállítanak, hogy "Te hogy lefogytál!!! Mit csináltál? Jaj te, most én is fogyózom, csak hát úgy szeret az ember enni!" Ez a szöveg már párszor elhangzott az egyik csajszitól :D
2013. júl. 26. 13:30

Mit eszem? Reggeli 2 tojasbol rantotta valami maggal: szezammag, napraforgomag, vagy gombas petrezselymes, cukkinis oreganos. Altalaban paradicsommal, vagy nyerslecsoval, kenyer nelkul, vagy kis magos-tk kenyerrel. Utana citromos teat fozok ( zoldet) es azt iszogatom ebedig. Ebed ugyanaz mint a csalad, de barmennyire is izlik, csak egyszer teszek, soha nem repetazok. Utana delutan gyumolcs, este 7 korul vacsora, ami epp van. Ma peldaul magamnak tk spagettit foztem, a tobbieknek normalt, nekik a turon es a tejfolon kivul porcresutott szalonnat is tettem bele, szalonnazsirt, magamnak nem. Ok esznek kenyeret mindenhez en paradicsomot. Virslit ok ketchup mustarral, en gorogjoghurttal eszem, kenyer nelkul. Ettem pizzat is, de abbol is gombas paradicsomos ruccolasat, ferjem 4 fajta sonkasat. En egy felet, mas egeszet. Kerulom az edes dolgokat, foleg ha lisztesek is: fank, palacsinta, sutik. Edessegbol fagyi johet csak, a tobbi vagyat kielem a dinyeben. Havonta 1 db csokit veszek, magas kakaotartalommal. Azt egyszerre megeszem, mert hiaba altatom magam beosztani nem tudom. Ferjem tegnap vett nutellat. Konyorogtem, ne!! Legyen ram tekintettel, de nem hatodott meg. De elhataroztam, hogy elleneallok. Mostmar a kockahas lebeg a szemem elott, nem a hajas hasam irtozata.

Hogy nem ehezek meg torna utan? Egyszeru: Este 10- 11korul tornazok, utana nagy pohar citromos viz es lefekszem, mielott megeheznek. En ilyen este aktiv fajta vagyok.

904. orsibigyu (válaszként erre: 902. - 117b1693d0)
2013. júl. 26. 13:12
Kosz, hogy szoltal, nem vettem eszre, hogy nem engedelyeztem:-D en hulye varom a hozzaszolasokat:-D es semmi.
903. 117b1693d0 (válaszként erre: 895. - Mítea)
2013. júl. 26. 11:30

Na, akkor az a kérdés, hogy mikor pótoltad eddig a kalóriákat!


Ha eddig este töltögettél rá, akkor garantáltan eredményes lesz.


Ha meg nap közben eszel annyit, mint eddig, akkor meg nyilván nem. De ezt te is kitotóztad, gondolom.


Ha eddig a súlyodat tartottad a mostani étrended és a sok mozgás ellenére, akkor nem biztos, hogy elég ez a 6 óra. Bár, ha sok szénhidrátot vittél be a nap végén, akkor működhet.


Majd meglátod, nem kell neki sok idő.

902. 117b1693d0 (válaszként erre: 893. - Orsibigyu)
2013. júl. 26. 11:27
Off A ház álmodós naplódba, ha engedélyeznéd a hozzászólásokat, lehet, hogy olyan ötletek is jönnének, amire magadtól nem gondolsz. Vagy több ötletből hozzáadva a saját ízlésedet összegyúrnál valami tényleg különlegeset. Vaaagy nyitsz egy ilyen fórumot és a legjobb ötleteket mented a naplódba, hogy ne kelljen a sok hozzászólásban keresgetni, amikor meg akarod valósítani. Ha nem érdekel felejtsd el, csak eszembe jutott, gondoltam leírom. :)))
901. patapucs (válaszként erre: 887. - Orsibigyu)
2013. júl. 26. 11:24

Orsibigyu, mit eszel úgy egyébként?

Torna után pár órával nem szoktál éhes lenni?

900. 117b1693d0 (válaszként erre: 892. - Orsibigyu)
2013. júl. 26. 11:21

Orsi, nem azt olvastad, amit írtam :)))


Az lenne a lényege, hogy inkább vállalnám előre, hogy akár 1-2 évig is eltart, mire lefogyok, ha ezzel valami biztosítékot kapnék - arra, hogy kitartok. Persze, hogy tudom, hogy ezt csak én tudom megcsinálni ez világos, de olyan régóta nem sikerült, hogy jó lenne valami más biztosíték is (ami nyilván nem létezik)!

899. patapucs (válaszként erre: 896. - Mítea)
2013. júl. 26. 10:40

Igen váltok, de már január óta másképp étkezem.

Kezdetben volt egy 90 napos diétás periódus, aztán egy hullámvölgy, mert a 3 hónapos totál liszt és édesség mentesség miatt besokallt az agyam + a hormonjaim össze-vissza működnek egy ideje (mint kiderült már vagy egy éve).

Szóval kb. 3 hete újra kezdtem a "diétázást", fogyásban most ugyanúgy állok mint a 90 napos végén.

Annyit megtartottam, hogy délelőtt csak gyümölcs (nekem ez bevált), kávé feketén (így nem fáj a gyomrom) és ösztönösen folytattam a szétválasztást.


Most még info gyűjtős periódusban vagyok (fizu után indul a váltás), de a paleora fogok átállni, mert az állítólag helyre teszi a megzavarodott hormonjaim (és az ebből eredő bajaim).

898. Mítea (válaszként erre: 887. - Orsibigyu)
2013. júl. 26. 10:06
Orsibigyu,bejelöltem a naplódat :) Köszi!
897. Mítea (válaszként erre: 891. - Vick)
2013. júl. 26. 10:04
Ügyes vagy! Szerintem is el lehet érni a 4 kiló fogyást, csak majd lesz idő, mikor belassul, ekkor kell majd változtatni.
896. Mítea (válaszként erre: 894. - Patapucs)
2013. júl. 26. 10:03
Üdv patapucs! Te is életmódot váltasz vagy váltottál?
895. Mítea (válaszként erre: 886. - 117b1693d0)
2013. júl. 26. 10:02
Nekem a mozgás megvan, mert heti 3x vagy 4x futok, mert készülök a szeptemberi félmaratonra. Csak eddig mindig pótoltam az elégetett kalóriákat :) Két hetet adtam most ennek a 6 után nem evés dolognak és majd meglátom, hogy nekem ez beválik-e. Ha nem, akkor változtatok. Azért most aggyal is gyúrok a fogyásra. Sokszor elképzelem magam csinosan abban a ruhában, amit megvettem még tavaly és még egyszer sem volt rajtam. Vagy egy pár ilyen. :)
2013. júl. 25. 23:48

Sziasztok!



Gondolom most már mindenki alszik, de ha megengeditek aktívan/passzívan (hol így, hol úgy), de követném a fórumot ill. csatlakoznék.

893. orsibigyu (válaszként erre: 891. - Vick)
2013. júl. 25. 22:38
En is eszek, azert mondom, hogy nem letezik, hogy masnak ugy sem megy le 2 kilo. Sot meg mindig rendesen eszek, nem ugy mint egy fogyokurazo, hanem normalisan, de renduletlenul 2 naponta edzek legalabb 45 percet. 2 kilot fogytam, szulinapokkal, szalonnasutessel, pizzazassal egyutt.
892. orsibigyu (válaszként erre: 890. - 117b1693d0)
2013. júl. 25. 22:34
Nem irtad ugyan, de olyan remenytelennek hangzottal. Nem kell alairni semmit csak tenni kell. En hiszem, hogy karacsonyra 65 kilo leszek, bar be fog kavarni egy koltozes is. De ha bekoltozunk utana garantaltan folytatom az edzest es az egeszseges etkezest, ameddig ujabb baba nem jon.
891. Vick (válaszként erre: 887. - Orsibigyu)
2013. júl. 25. 22:33
Én este is eszem. 7-ig, néha 8-ig. És már sikerült a 4 kg-ot összehoznom. Sőt, volt olyan hónap, hogy 7 kg ment le. Nem mondom, hogy ez lenne az egészséges, de lehetséges. Csak nem mindegy , hogy hány kilóról indul az ember. Nyilván nagyobb súlyból könnyebben, gyorsabban megy le az elején.
890. 117b1693d0 (válaszként erre: 889. - Orsibigyu)
2013. júl. 25. 21:22
És ki írta az ellenkezőjét?
889. orsibigyu (válaszként erre: 888. - 117b1693d0)
2013. júl. 25. 20:53
Bocs, de azt sem hiszem el, hogy ha este 6kor eszel utoljara, ha este 8- 9ig vacsora helyett megcsinalod a fitnessblender 1 oras vagy 45 perces edzeset hetente 4szer es nem fogysz 2 kilot garantaltan. Foleg, ha eletmodvaltas cimszo alatt a tobbi etkezesed egeszseges( tudatosan nem kaloriaszegenyt irtam, csak, hogy pl kerulod a nagyon egeszsegtelen eteleket: felvagott, sultkrumpli, gyorskaja, csokkented a cukorbevitelt). Nem letezik! Ott mar orvosi kezeles kell.
888. 117b1693d0 (válaszként erre: 887. - Orsibigyu)
2013. júl. 25. 16:07
Komolyan mondom, ha el lehetne intézni annyival, hogy aláírom, hogy havonta maximum két kilót fogyok és azzal biztosítva lenne, hogy annyi tényleg lemegy minden egyes hónapban jövő júliusig, akkor én azt most azonnal elvállalnám.
887. orsibigyu (válaszként erre: 885. - Mítea)
2013. júl. 25. 14:31
Huh, de jo lenne havi 4 kilot fogyni. Nezd meg a naplomat. Estenkent eves helyett tornazom es ahogy igy elnezem 1 honap alatt 2 kilot fogytam:-D
886. 117b1693d0 (válaszként erre: 885. - Mítea)
2013. júl. 25. 13:01
Heti egy kilót szerintem nem lehet 6 utáni nem evéssel elérni. De lehet, hogy kishitű vagyok. Ahhoz azért kellene legalább -7000 kcal. Azt meg rendszeres edzés és visszafogott kalóriabevitellel lehet elérni.
885. Mítea
2013. júl. 25. 12:46

Sziasztok! Tegnap nem bírtam megállni és jó odamondtam a dolgokat a páromnak. Eredmény: délutánra "elvileg" elintézve a jogosítvány, a többi még folyamatban. Nem tudom, hogy lesz a jövőben, még kivárok egy kicsit. Hátha.


De ami a lényeg, hogy új lendületet vettem fogyókúra terén. Lassan tényleg mindenki "elfogy" mellettem, csak az én súlyom nem változik. Na, ezen változtatnom kell. Semmi drasztikus egyenlőre, csak mától hat után nem eszek. Két hétig fogom ezt csinálni és meglátom, hogy van-e eredménye. Másoknak is sikerült így (pl. Cukornádkisasszony), nekem miért ne sikerülhetne? Természetesen nem lesz napközben zabálás és vacsorára sem tömöm meg a hasam. Ha csak havi 4kg.ot fogynék, akkor is bombanő lehetnék 3 hónap alatt! De jól hangzik! :)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook