Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketoncsíkos tudnivalók fórum

Ketoncsíkos tudnivalók (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
238. Hanky (válaszként erre: 237. - Foszi2)
2005. dec. 2. 08:50

Szia!

Este még átolvastam Atkins könyvének erre vonatkozó részét!! Tényleg nyugi, mert az a lényeg amit a ruháid mutatnak, és a mérleg.

(Részemről a mérleget nem említem ide, mert én mérleg ellenes vagyok, én a ruháimon tesztelek ) A zsírégetés beindult ég az zsír, de nem termelsz annyi ketont ami nagyon elszinezi a csíkot, de ettől még múködik a dolog!


Csak elszántan!!

237. foszi2 (válaszként erre: 236. - Hanky)
2005. dec. 2. 08:27

Szia Hanky!


Köszi az infót, igen nekem is az első napon erős lila volt, azóta meg középlila.Ezt nem értettem, de ma reggel a mérleg -0,5-kg-al mutatott kevesebbet, tehát ha nem is nagyon lila attól még működik a dolog, úgy látszik.

Megfogadom a tanácsodat, és többet iszom, és csak egy nap egyszer mérem a ketonszintet, és azt is megpróbálom ugyanakkor.

Na, jó akkor kicsit megnyugodtam ,majd meglátom változik-e.


Köszi.

236. Hanky
2005. dec. 1. 15:31

Szia !


Én azt tudom neked tanácsolni, hogy olvass vissza fórumban. Mert a csajok nagyon sok hasznos infóval szolgálnak, elsősorban tapasztalattal. Én olyat is olvastam, hogy nem mindegy mennyi folyadékot iszol? 2-2.5 l- nek meg kéne lenni. Atkins szerint 48 óra alatt ketózisbe lehet kerülni. Én is a 3. napon vagyok, és középlila, az első napon már lilult!

A könyvből idézek:

-Mindíg ugyanabban az órában mérje a ketózist.

-A ketoncsík elszineződését sokminden befolyásolja.

-Mindenkinek más az anyagcseréje, befolyásolja az árnyalatot a napszak, testedzés, utolsó étkezés.

-Ne nyugtalanítsa ha a ketózis gyenge, ne feledje nem kötelező ketoncsíkot használni, ez csak egy támpont.

Atkins szerint akkor van gond ha az 5!! nap után sem szineződik, szerintem ne addódj!! Jó lesz ez!! Remélem tudtam egy picurit segíteni. De a tapasztalatok biztos többet mondanak érdemben!!


Kiartást!!!!!

235. foszi2
2005. dec. 1. 14:32

Szisztok!


Eddig, csak olvasgattam az általatok leírt tapasztalatokat a ketoncsíkkal kapcsolatban. De most szeretném ha valaki meg tudná nekem azt mondani, hogy a csík hány " órás " vizeletből tud pontosan kimutatni változást? Tehát azt szeretném tudni, ha betartom az 1. fázist teljesen, akkor miért középlila a csíkom mindig??

Sajnos azt sem tudom megoldani, hogy az esti lefekvés után csak reggel menjek el wc-re, mert egész életemben fel kellett keljek, soha nem bírtam ki reggelig.

Szóval hány óra kell a tesztnek ahhoz, hogy pontosan mérjen? Egyébként 3-napja Atkinsezek, és - 1.5 kg- nál tartok.

Mondjuk van is miből fogyni, kb. 20 kg mínusz lenne a cél.


Köszi a segítséget.

234. Hanky
2005. nov. 24. 12:50
Sziasztok! Általános tapasztalatom az, hogy a gyógyszerésznénik kikerekedett szemmel néztek rám ha ketoncsík után érdeklődtem (Győr)Többszöri sikertelen próbálkozás után egy orvosi segédeszközöket értékesítő boltban vettem (Medi-Test Glucose 3)ketontesztet.
233. molntak
2005. nov. 24. 11:42
Szép napot mindenkinek. Hol szereztek mostanában csíkot? Rendeltem, de már egy hónapja nem jött meg és már csak 1 db van. Várom az ötleteket előre is köszi.
232. Hanky
2005. nov. 23. 17:57
Oké!:-)
231. Hoxa (válaszként erre: 230. - Hanky)
2005. nov. 23. 17:50

Köszi Hanky, nagyon aranyos tőled, de Carolin küldött már nekem pár darabot. :)

pusza!

Hoxa

230. Hanky
2005. nov. 23. 16:35
Sziasztok! Szia Hoxa! Imént vettem ketoncsíkot(Medi_-test Glucose 3) ketont glukózt, aszlorbinsavat mér. Nem tudom milyen, mennyire jó de nagyon szivesen küldök belőle!
229. Hoxa
2005. nov. 18. 14:14

Sziasztok!


Nem tudna valaki küldeni nekem 5 db ketoncsíkot? Csak arra kellene, hogy belőjem, mennyi CH kell ahhoz, hogy ne legyek a terhességem alatt ketózisban. A környező gyógyszertárakban nincs :( Meg nem is kéne belőle sok. Nagyon hálás lennék, ha tudna valaki segíteni.


pusza:

Hoxa

228. Mariann (válaszként erre: 227. - Zse pi)
2005. okt. 9. 12:57
Ne izgulj, inkább mérd le magad centivel! Én sokat stagnáltam, de a centik szorgosan fogyogattak közben! Örülj a ketózisnak!
227. zse pi
2005. okt. 9. 09:13

Sziasztok.

Hogyan lehet az, hogy a lehető legnagyobb ketózisban vagyok, és 1 hete nem fogytam semmit Sőt néha fél kilóval több vagyok. :(((

Ch-m néha 20körül van,örülök, ha sikerül16-ra kihozni. Most telt le a 3. hetem, és már stagnálok?

226. zazuka (válaszként erre: 224. - Angela)
2005. okt. 5. 11:45

Ja, és nincs naplód!

Tessék írni!

Mit ettél, mennyit és mikor? A nem megengedetteket is szigorúan!

A 4 kg pedig egyáltalán nem elkeserítő! Ne aggódj!

225. zazuka (válaszként erre: 224. - Angela)
2005. okt. 5. 11:43
Ez a szín szerintem jó. Az meg, hogy 2 hete nem fogytál, lehet attól, hogy most stagnáltál be. Van ilyen, előfordulhat. Tarts ki, ne add föl! Egyébként mozogsz? Mert ha nem, kéne!
224. Angela
2005. okt. 4. 07:49

Sziasztok!


Zazuka! Nagyon köszönöm, megkaptam. Természetesen ki is próbáltam. Nem lett a legsötétebb lila. Ha föntről nézem a színskálát a 2. helyezést érte el, ha lentről akkor a 3. lett. Tudja valaki mit jelent ez? Ketózisban vagyok, vagy nem. Egyébként ma vagyok egy hónapos. Az erdmény lekeserítő. 4 kg mínusz. Két hete egy deka se ment le. :(

223. Angela (válaszként erre: 222. - Zazuka)
2005. okt. 3. 14:37
Igen tudom, köszi. Azt voszont nem, hogy miért álltam meg!?
222. zazuka (válaszként erre: 221. - Angela)
2005. okt. 3. 14:35

Ja-ja, szóval vannak fogásai a dolognak. Azt ugye tudod, hogy reggeli első vizeletet kell majd nézni?

Ez sem elhanyagolható szempont.


221. Angela (válaszként erre: 219. - Zazuka)
2005. okt. 3. 14:27
Nekem pedig egy ismerős orvos mondta, amikor a keton csík beszerzési forrásokról érdeklődtem nála, ha nem iszol elegendő folydékot, akkor is sötét lila lesz, mert a vizeleted is sűrűbb. Legaláb 3 liter/nap mellett ad korrekt mintát.
220. Angela (válaszként erre: 218. - Zazuka)
2005. okt. 3. 14:24
Köszönöm szépen. Már nagyon várom, mert két hete egy dekát se fogytam, és nagyon izgat, ketózisban vagyok-e egyáltalán?
219. zazuka (válaszként erre: 217. - Zse pi)
2005. okt. 3. 14:02

Régebben mi (régiek) szinte versenyeztünk kinek sötétebb a csíkja, de aztán valaki elment vérvételre, és az eredményt elemző doki azt mondta, hogy nem egészséges. Ki tudja igaz-e, de tudod, jobb félni, mint megijedni. Tartsd lehetőség szerint középlilán a csíkod. Az azt jelenti, hogy a megengedett ch-k java része zöldségből álljon.


Zárójelben megjegyzem, én rájöttem már arra is, hogy ha este sós mogyi eszek (nem volt megengedve), akkor másnap virító sötétlila lett a csíkom. Szóval lehet ám azt manipulálni is, és semmi alapja nincs...

218. zazuka (válaszként erre: 216. - Angela)
2005. okt. 3. 13:59
Pénteken útjára indítottam a csomagocskát, remélem ma megkapod :)
217. zse pi
2005. szept. 30. 16:03

Sziasztok. Ma tartok a 12. napnál, és ma csináltam előszőr ketontesztet. Sötétbordó lett!!!

Ennél sötétebb már nem is lehetne:))))


Kérdezni szeretném, hogy ez meddig megengedett? Úgyértem, hogy egészséges e ilyen mértékű ketonszin? Vagy jobb lenne, ha a középbordóban lenne?

Köszike a segítséget.

216. Angela (válaszként erre: 215. - Zazuka)
2005. szept. 30. 10:15
Jaj Zazuka, nagyon édes vagy. Köszönöm szépen!
215. zazuka (válaszként erre: 214. - Angela)
2005. szept. 29. 15:50

Na, holnap délután megyek az SZTK-ba érte. Postára is adom rögtön, és akkor hétfőn, ha minden igaz, már nálad lesz.

Ja, az ára pedig nincs 1800, tavaly volt 1080, csak rosszul emlékeztem.

Na tsók

:)

214. Angela (válaszként erre: 213. - Zazuka)
2005. szept. 29. 09:46

Szia Zazuka!


Remek lesz, jöhet. Köszönöm szépen.

213. zazuka (válaszként erre: 212. - Angela)
2005. szept. 29. 09:05
Ha emlékeim nem csalnak, 1800 Ft. Ez a legolcsóbb, tudomásom szerint.
212. Angela (válaszként erre: 210. - Zazuka)
2005. szept. 28. 14:59
OK! Nekem elég, ha csak ketont mér. A lényeg, hogy ne az arannyal legyen egy árban. szóval ha nem túl drága, jöhet. És nagyon szépen köszönöm Zazuka. Cím megy priviben.
211. 497f15547f (válaszként erre: 210. - Zazuka)
2005. szept. 28. 13:57
Ja,jól emléxel
210. zazuka (válaszként erre: 209. - Angela)
2005. szept. 28. 13:33

Valami ketophan, vagy mi a szösz a neve, ez csak ketont mér. Már nem emléxem, hogy mennyi van benne, de sok, az tuti.


209. Angela (válaszként erre: 208. - Zazuka)
2005. szept. 28. 10:02

Köszönöm szépen Zazuka, ez így nagyon jó lesz. Te melyiket tudtad beszerezni?


Üdv, A.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook