Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Kétnyelvű" gyerekek beszédfejlődése fórum

"Kétnyelvű" gyerekek beszédfejlődése (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. katie_rose (válaszként erre: 51. - 3a5c305959)
2014. júl. 22. 14:41
Ez a fok onion nagyon cuki :) :)
51. 3a5c305959 (válaszként erre: 50. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 14:18
Ezt en is eszrevettem, hogyha megtanul valami uj dolgot akkor tobbszor elismeteli az osszes nyelven. En mindig oszinte csodalattal nezem hogy milyen ugyesen es gyorsan tanul meg dolgokat. De a legjobb, egy kulon ajandek nekunk amikor osszekeverik a nyelveket es vicces dolgokat honzak ki a szavakbol. Pl az enyem megtanulta a fokhagyma nevet, aztan mosolyogva mutatta az apjanak, hogy nezd, fok onion.
50. M0ncsa (válaszként erre: 49. - Katie_rose)
2014. júl. 22. 14:13

Csuszhat, de nem sokat, mert parhuzamosan fejlodnek a kozpontok. Nem tudhatod, hogy egynyelvukent mikor kezdene el beszelni. De mindegy is, mert nem verseny ez.

Amugy en azt vettem eszre, hogy amikor valamit elkezd megerteni (pl. keprol felismerni a cicat, bekat, akarmit), azt egyszerre teszi mindket nyelven. Ez alatamasztja a ketkozpontos elmeletet.


Majd ha 4 evesen sem beszel, akkor el lehet kezdeni aggodni, addig felesleges ;)

49. katie_rose (válaszként erre: 47. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 14:06
Nem féltem. Én hiszek abban,hogy ilyenkor olyan az agyuk,mint egy szivacs. Mindent magukba szívnak. Csak ugye kevesebb információ van a két/többnyelvű gyerekekről és nem tudom,hogy náluk pl. mikor beszélünk megkésett beszédfejlődésről. A mostani még belefér a "normálisba" egy nyelv esetén is,hiszen kommunikál, van egy minimális szókincse. Csak érdekelt,hogy két nyelv esetén ez csúszik-e. :)
48. katie_rose (válaszként erre: 46. - Nbandus)
2014. júl. 22. 14:04

Tutira jó alap :)

Én mindenképpen szeretném ha a párom nagyobb korában is németül beszélne vele. Ugyanúgy,mint ahogyan a párom és apósom is németül beszélnek egymással a mai napig. Pedig apósom azóta tökéletesen megtanult magyarul :)

47. M0ncsa (válaszként erre: 44. - Katie_rose)
2014. júl. 22. 13:16

:D

Miket ki nem talalnak ezek a gyerekek.

Amugy 3 eves kor utan mar mindegy, csak az elejen nagyon fontos, hogy a szemelyeket es a nyelveket kulonvalasszatok.

Exfonokom horvat, magyar lanyt vett felesegul, egymas kozott angolul beszeltek. 3 gyerekuk van, mindharom 6 eves korara folyekonyan beszelt 3 nyelvet, es pontosan tudtak: ha anyukahoz, akkor magyarul szoltak, apukahoz horvatul, ha meg mindkettojukhoz, akkor angolul toltak :D


Kapacitasuk, az van boven, nem kell oket felteni :p

46. nbandus (válaszként erre: 43. - Katie_rose)
2014. júl. 22. 12:58
Mert annyiranem ivódott bele a kis tudatába, mint a magyar. Sajna párom is egyre inkább magyarul beszél hozzá, mert mindent visszakérdez, folyton beszél, és nehezebb már... De hiszem, hogy az első évekkel megalapoztuk benne azt, hogy sokkal könnyebben tanuljon meg majd nyelveket... 3 éves, és angol CD-t szeret hallgatni, úgyhogy 20 angol dalt elénekel, elszámol 10-ig angolul, olaszul, magyarul... szóval remélem jó nyelvérzéke lesz :)
45. katie_rose (válaszként erre: 41. - 3a5c305959)
2014. júl. 22. 12:26
Olvastam több helyen,hogy eleinte lehet egy kis zavar,de idővel helyreállnak a dolgok. Egy logopédus is azt írta,hogy mindenki az anyanyelvén beszéljen a gyerkőccel, mert csak az lesz valóban természetes és nem erőltetett. :)
44. katie_rose (válaszként erre: 40. - M0ncsa)
2014. júl. 22. 12:25

:)


A következetesség megvan. Én nem próbálkozom a némettel, úgyis béna vagyok benne. Párom, apósom, sógornőm csak németül beszélnek vele. Anyósom pedig magyarul. Mikor párom még pici volt,akkor ő is két nyelvet tanult egyszerre és volt egy átmeneti időszak,amikor nemekhez kötötte a nyelveket. A férfiakkal csak németül beszélt (mindegy milyen nyelven szóltak hozzá), a nőkkel pedig csak magyarul :D

43. katie_rose (válaszként erre: 39. - Nbandus)
2014. júl. 22. 12:23
Olaszul miért nem beszél szerinted?
42. katie_rose (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 22. 12:22
Köszi a tippet! Megnézem azt is! :)
2014. júl. 22. 11:28

Sziasztok!


Az en kislanyom (lassan 3 eves) is harom nyelvu. Apuka alban, en magyar vagyok es Angliaban elunk. Jar bolcsibe hetente haromszor ugyhogy egyre szebben es tobbet beszel angolul. En is aggodom kicsit mert bar mindent megert mindharom nyelven, amikor beszel nagyon sokszor habozik es "aaa"-zik. Mintha keresne a szavakat. Maskor meg siman fordit a ferjem es kozottem. Azon kivul hogy ragaszkodok hozza hogy mindenki a maga nyelven beszeljen a kislanyhoz, nem igazan tudom mi mas segitene neki. Az sem segit hogy itt harom evesen mar elvarjak hogy tudjak az ABC-t es szamoljanak 20-ig. Neki meg harom nyelven kell mindent megtanulni.

40. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Katie_rose)
2014. júl. 22. 10:41

Szia!


Egyidosek a fiaink :)

Detto az megy, amit irsz: szinte mindent ert mindket nyelven, komplex dolgokat is (utobbiakat neha ketszer el kell mondani), de nem nagyon beszel, inkabb mutogat, meg hangutanoz, de azt annal jobban.


Ne aggodj, csak beszeljetek hozza kitartoan, o most a befogado fazisban van. Ocsem 3 evesen kezdett el beszelni (pedig o egynyelvu gyerek), akkor viszont hibatlan osszetett mondatokban. 4 evesen meg mar olvasott. Ugyhogy ne keseredj el, ha nincs "visszajelzes", csak beszelj hozza kitartoan.


Ami nagyon fontos, hogy legy kovetkezetes. Az ilyen pici gyerek a nyelveket meg szemelyekhez koti. Te kizarolag magyarul, apuka kizarolag nemetul beszeljen hozza. Egymashoz mindegy, milyen nyelven beszeltek, de ha neki intezitek a mondandotokat, akkor ugy. Ha ettol gyakran eltertek, az megzavarhatja. Ha betartjatok, akkor viszont a szokasos egy helyett ket beszedkozpont fejlodik ki az agyaban, es ebbol rengeteget fog profitalni a jovoben (nem csak nyelvtanulas teren).


Szoval hajra, kivancsi vagyok, hogy alakulnak nalatok a dolgok :)

39. nbandus (válaszként erre: 1. - Katie_rose)
2014. júl. 22. 10:13
A párom csak olaszul beszélt a lányunkkal és kb 2 évesen kezdett beszélni, 2,5 évesen tisztán és érthetően, mondatokban mondta. Már csak magyarul beszél, olaszul ért, nem beszél.
2014. júl. 21. 23:32
A Hoc-hoc katona, című mondókás könyv is nagyon jó.
37. katie_rose (válaszként erre: 36. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 21. 22:54

Direkt azért alakítottuk így, hogy legyen egy kis "előnye". Nekem mindig nehezen ment a nyelvtanulás. 8 évig jártam németre,de más most simán kibeszélnek a "hátam mögött" az apukájával...

Bízom benne,hogy ha a magyar és a német megy, onnantól már az angol és bármi más is könnyebb lesz neki.

2014. júl. 21. 22:48
dE tegyük fel valamivel késöbb kezd beszélni..de két nyelven és az azért nem kis dolog. Vagyis hát nekik az mert nekik ez a természetes,de nagyon elönyös ha egy gyerek két nyelvü és késöbb még tanul hozzá 1-2 vagy akár több nyelvet. Bárhová megy mindenhol tud beszélgetni majd,tanulni...mondjam még? :)))
35. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 34. - Katie_rose)
2014. júl. 21. 22:44
mENNI fog ez :) Karácsonyra meglátod olyan kis dumás lesz! :)
34. katie_rose (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2014. júl. 21. 22:23

Tudom,hogy eljön ez az időszak. :)

A két nyelv miatt gondoltam,hogy esetleg ez okozza,de ahogy itt írták nem biztos,hogy van köze hozzá.

Balkezes vagyok, ő is annak tűnik (tudom,hogy ilyenkor még semmi sem biztos,de elég erősen dominál a bal oldala). Lehet csak ez sok neki. Balkéz-fiú-két nyelv... :)

De akkor gőzerővel elkezdünk mondókázni, hátha ez hozza meg az áttörést :)

33. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Katie_rose)
2014. júl. 21. 22:19

Hajrá!

Hamarosan be nem áll majd a szája! :)

32. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Katie_rose)
2014. júl. 21. 22:18

ezeket mind vedd elő, alapművek!


És ahogy ferré írta, minden tevékenységet kísérj beszéddel, akármit, főzést is, "most felvágom a hagymát, vigyázni kell, nehogy odaégjen...." vagy "először a bal lábadra húzzuk a kiscipőt, utána a jobb lábadra" mindent kommentálj!

31. katie_rose (válaszként erre: 29. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 21. 22:16

Folyamatosan beszélek hozzá. Szándékosan nem gügyögök. Rövid,egyszerű mondatokat használok. Ha valamit elmutogat,akkor elmondom mindig ,hogy hogyan hangzana ez élő szóval.

Nagyon érdekes,mert a kérem-köszönöm szavakat nagyon gyakran használom és nem mondja őket. Azt bezzeg igen,hogy cici vagy keksz... és a jelentésüket is tudja :)

30. katie_rose (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2014. júl. 21. 22:14
De jó,hogy írod! Ezek is megvannak még valahol. Eszembe sem jutottak. Ablak Zsiráf is van . :)
2014. júl. 21. 22:09
És mindent mondani kell neki. Öltözködés közben is,fürdésnél mindig. Jó evés közben annyira nem :)
28. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Katie_rose)
2014. júl. 21. 22:07

ölbéli játékok, gyömöszölők :) nagyon jó mindhárom kötet

jó ritmusos, vicces mondókák

2014. júl. 21. 22:06

A Gőgös Gúnár Gedeon és a Mosó Masa mosodája is alapmű



Nem kell aggódni, gyönyörűen fog beszélni mindkét nyelven.

26. katie_rose (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2014. júl. 21. 22:04
Ez a Kerekítő jól hangzik, rákeresek! :)
25. katie_rose (válaszként erre: 24. - 0f332c4ec9)
2014. júl. 21. 22:04
Az megvan nekem is :) Az enyém is rongyos már,de még használható. Imádtam. :)
2014. júl. 21. 21:58
Ami még jó,bár nem 20 hónaposnak majd egy 1-2-3 év múlva a Minden napra egy mese. Azt imádtuk,rongyosra olvastam neki. Nem egy mesét kivülről fújt a kedvenceit persze :)) És pár hónapja még egy házi dogához is azt használtuk. 3 éves korában kapta a könyvet...
2014. júl. 21. 21:56
Vagy Marék Veronika könyvei.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook