Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két vagy több gyermekes anyukák. Ki hogyan oldaná meg ezt a nagy feladatot? fórum

Két vagy több gyermekes anyukák. Ki hogyan oldaná meg ezt a nagy feladatot? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 2. 17:38

Szerinetem is a napirend nagyon fontos. Így akkor könnyedén tudsz tervezni: mikor van szabadidőd, mikor tudsz beiktatni ezt+azt, illetve, hogy mihez tartsátok magatokat. Gyerekeknek is jó, ha van egy megszokott ritmus ill. neked is, mert nem lesz káosz.

Plusz szerintem a testvér érkezése előtt érdemes beszélgetni sokat a nagyobbal, hogy tudja jön egy kisbaba a családba. Neki is természetessé válhat, ha megérkezik, így a féltékenység elkerülhető.

Nekünk nem volt semmi probléma ezzel kapcsolatban, szívesen fogadta a testvérkéjét, pontosan ezért.

2012. jún. 28. 08:30

Nálunk úgy állunk, hogy 27 hós volt a nagy, mikor megszületett a kicsi és most decemberben jön a harmadik, aki a kicsinél csak 11 hónappal lesz fiatalabb.

Én örülök, hogy először nem lett az első kettő közt kicsi korkülönbség, mert így elég sok dolog jól működik, a naggyal már sok mindent meg lehet értetni és beszélni.

A két kicsi meg szerintem azért fog összeszokni, mert nem sok lesz köztük és sokan mondták, hogy akkor olyanok lesznek, mintha ikrek lennének.

A napirend nálunk csak este jön össze, a fürdés, kajcsi, fekvés. Amúgy eléggé szétszórtak vagyuk, de ebből nincs gáz, mert szerencsére a Férjemmel itthon dolgozunk.

2012. jún. 26. 12:52

Nekem ikreim vannak, másfél évesek múltak. Szerintem a napirend az, ami segített túlélni. Így az alvásuk is nagyjából egyszerre esik. Neked az lesz nehezebb, hogy nem egyforma az alvásigényük, de alakítsd úgy, hogy a naggyal foglalkozol, amíg a kicsi alszik. Ezzel talán egy kicsit a féltékenységet is ki lehet küszöbölni, bár még a tini nagylányom is féltékeny az öcsikre néha.

Nem lesz könnyű, de utána jobb lesz, hogy összenőnek.

10. Jk
2012. jún. 26. 09:10

Nem szabad ráhagyni a kicsire mindent. És hagyni kell hagy legyen mérges rá a nagy. Nem kell erőltetni, hogy szeresse. Sőt ha látod, hogy féltékeny akkor megértheted, hogy ez neki nehéz s mond el neki is hogy megérted. Szabad utálni, de bántani nem. Ha haragszik a kistestverre akkor vágja fôldhöz a maciját. Nem szabad elfojtani az érzelmeket a gyerekben és akkor maguktól elmülnak.


1 mikor pici baba a kistestvér úgy babusgasd hogy közben a nagyot dícséred milyen ügyes szép.

2 mikor nagyobbacska és nyúl a játékokhoz kicsi, akkor ne a nagynak kelljen mindig engednie és nem irigynek lennie.


Én nem tudtam külön lenni a naggyal sokat, mert napközben egEdül voltam velük. De úgy alakítottam a napot, hogy a nagy napirendje legyen fontos. Így a délelőtti alvás a kicsinek a játszótéren volt pl vagy itthon is a naggyal játszottam, olvastam a kicsi meg feküdt mellettunk.

Mikor szoptattam akkor hozott egy babát és ő is szoptatta. És hagytam hogy segitsen a testvér körül.


Nálunk nagy imadat van a csajok között. Van egy könyv amit én hasznosítani tudtam, de nem tudom fórumban lehet e könyvet reklámozni:)

2012. jún. 26. 08:59

Én most várom a 4. babámat. a gyerkőcök kora 16 év, 4 év és 2 év.

Az elején nem könnyű, de meg lehet oldani. A fő szempont a napirendhez szoktatás már minél előbb. Ha ez már megvan, akkor már kicsit könnyebb a dolog, mert tudjuk, hogy kb. mikor mit is fogunk csinálni.

Az elején igaz sűrűn kell a kicsivel foglalkozni, etetni, pelenkázni, stb. De amikor alszik, vagy csak szépen elvan önmagával, akkor a nagyobb(akkal ) kell foglakozni. Be kell vonni Őket is a baba gondozásába. Pl. segít tisztába tenni, ő dobja ki a pelust, hozza a baba cumiját, hozza a textilpelust ha bukik, stb.

Hidd el, így nem lesz féltékenység köztük.

2012. jún. 26. 08:49

KÖvetkezetesség..vagy pl igyekezz majd, hogy egyedül, külön-külön is foglalkozz majd a gyerekkel, minden korosztályban igény van erre.

Napirend.

Nem nehéz két gyerekkel, hidd el.

2012. jún. 26. 08:48

4 hetes a kicsi a nagy pedig 29hónapos nálunk...


kirohannék a világból esténkétn már:(((((((((((

borzasztóan nehéz!!!!!!!!!!

DE! a legszebb dolog és pár hónap és túl leszek a nehezén:)


(mellékesen írom h apa dolgozik első naptól,nem volt itthon velünk és 7kor megy este 6után jön...)


ha visza forgathatnám az időt tudat nélkl nem vágnék bele a másodikba még, csak egy év múlva...a lányom már nagy és igényli a társaságot,unatkozik,de nem rohangálhatok vele mindenfelé csak úgy kánikulában:S


nálad talán job lesz hisz még kisebb lesz mire megszületik a kicsi:)


sok sikert!


jah és ha a nagynak van napirendj akkor nagyon sokat segít majd! és hagyj mindent kb neki a kicsivel:) simi puszi ez az, pelus tépőzárazás...

a lányomnak szabad és kb pár nap aaltt megunta:DD


rohanok, 24óra is kevés mellettük:S

6. Nyuszika03 (válaszként erre: 3. - 34c48a3825)
2012. jún. 26. 08:48
Huhh a napirend most is megvan amit ugy ahogy szigoruan veszek a kisfiamnal csak egyre jobban probalja a hatarokat... :) De sztem addigra amire jon a pici o vissza all a rendes keregvagasba. Talan majd akkor valtozni fog. Gondolom az elso par honap kemeny lesz ugy mint az elso babanal... :O:)
5. Nyuszika03 (válaszként erre: 2. - Gabóca10)
2012. jún. 26. 08:46
Mindenre ,meg feltekenysegik nem jutottam el a gondolataimban.Alap dolgok amit erdemes betartani.
2012. jún. 26. 08:44
Ja es valakinek van valami jo tanacsa vagy tapasztalata irja le es beszelgessunk. :)
3. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Nyuszika03)
2012. jún. 26. 08:43
A létező legalapabb dolog az, hogy következetes légy és tarts napirendet. Az elején fárasztó lesz, de körülbelül tíz évre könnyíti meg az életed, a gyerekek életét pedig ennél jobban semmi nem tudja megalapozni.
2012. jún. 26. 08:43
SZia!MÁrmint mire gondolsz konkrétan féltékenység meg ilyesmi?
2012. jún. 26. 08:40
Sziasztok! Van egy 9,5 honapos babam es most varjuk a 2. babat. Meg nagyon az elejen vagyunk,de azert bele gondoltam ,hogy mik lehetnek azok az alap dolgok amiket erdemes betartani,hogy zokkeno mentesebben menjen az elet. :D:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook