Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Két kasszás trükk fórum

Két kasszás trükk (beszélgetős fórum)

1 2 3
10. Zizisicc (válaszként erre: 6. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 14. 14:17
:oDDD
2009. dec. 14. 14:16

aztaaaaaaa


Ez a problémád???????

2009. dec. 14. 14:16
Én értem, hogy leleményes. De akivel ezt megcsinálja annak nem annyira vicces. Ám köszönöm, fogok szólni, hogy trükközik.
7. spinneli (válaszként erre: 6. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 14. 14:16
:))
6. cbae83ef4f (válaszként erre: 1. - A12d99877f)
2009. dec. 14. 14:14

Én nagyon leegyszerűsíteném a dolgot.

Ezt hadi helyzetben úgy nevezik, hogy statárium.

Rögtönítélő bíróságot hoznék létre (pl. ott, a közért előtt) és az ítélet: fejbelövés 1 órán belül.

Szerintem ez a legkorrektebb megoldás.

Üdv: FT

2009. dec. 14. 14:14
Köszönöm.
4. babetthopp (válaszként erre: 1. - A12d99877f)
2009. dec. 14. 14:13
Szerintem nem normális dolog ilyennel foglalkozni. Leleményes és kész.
2009. dec. 14. 14:12

én ezt nem érezném túl nagy problémának.

ha ezt kifigyelted akár el is mondhatod neki, mint érv, hogy ne furakodjon.

2009. dec. 14. 14:12
idős nénivel
2009. dec. 14. 14:10

Sziasztok! Szeretnék írni nektek egy két kasszás trükköt játszó hölgyről.


Nálunk a közértben úgy vannak a kasszák, hogy az emberek sorban csak egy-egy kis kanyarral a polcsorok közé tudnak beállni. Egy kasszához egy polcsor tartozik. Ez így elméletileg tiszta sor lenne. Csakhogy van egy kétkasszás trükköző.


A trükk lényege, hogy bárhonnan jön az illető bekerül a két kassza közti résbe, a polcsor oldalába. Mondjuk arra hivatkozva teszi, hogy ő a másik sorba állna be, vagy a kasszák közt nézne meg valamit. Aztán úgy csinál, mintha a két kassza közti termékeket (pl: rágókat nézné - persze a hőn áhított termék aztán nem kerül a kosarába). Meglesi a két sorban álló akkori utolsókat és ott ácsorog a kasszák közt. Akár mobilhívást is várhatna, vagy valakit aki hátraszaladt a csarnokban valamilyen termékért ami kimaradt a kosárból. Van hogy magával hoz valakit és azzal cseveg. Majd minkét sort lesi és ahol gyorsabb a haladás a kinézett utolsó után a sorba beállóval közli "Elnézést én előbb voltam itt" - közben lecsapja a vásárolni kívánt termékei egy részét a pénztárgép szalagra... Pedig fizikálisan nem állt a sor végén.


Gondolhatnánk, hogy nincs probléma. Hisz ha ott volt mások előtt úgyis ő jönne a soron. Tökmindegy hogy tényleg más mögé beáll-e. Csakhogy ezzel a beállással sokat nyer:


1, Másokkal szemben ő nem cakklat el egyik sor végére sem


2, Amíg más beáll a sor végére és cipeli a kosarat vagy tollja bevásárlókocsiját (akár idős, bácsik-nénik is) ahogy halad a sor, addig ő a két kassza között kényelmesen ácsorog, gyakran a teli bevásárlókocsijára támaszkodva


3, Mivel a sorok a polcok között állnak a sorban állók ha más vásárlók azokról polcokról szednek le valamit odébb állnak, hogy természetesen más vásárolhasson. Igaz aztán visszaállhatnak, de a két kasszás a két kassza közti térben ezt is megússza, ő addig sem nyomorog embertársaival


4, Becsapja az általa kinézett utolsók után rendesen beállókat, akik úgy gondolták látták mennyi ember van előttük, és aki elé befurakszik azt még tolakodónak állítja be. Nem áll rendesen a sorban és a túloldalt halad a másik sor is, tehát van mozgás. Így nem feltűnő amikor gyorsan ő fordul egyik vagy másik kassza felé (persze mindig affelé, ahol az általa kinézett utolsó jön soron és gyorsabban fizethet). Főleg ha közben cseveg a vele jövővel - mivel senki sem gondolja, hogy a sor része a hölgy, így az ő kasszára fordulása nem olyan feltűnő. Egyszer már csak rácsapja a kasszára a cuccát, más arca előtt hogy ő már ott volt.


5, Mindenkinek egy lehetősége van a másik mögé állással a fizetésre egy kasszánál. Ő dupla eséllyel indul, mert két kassza között áll és mivel az egyik sor biztos gyorsabb elég hamar kerül sorra.



Nem akarom rosszindulatúnak beállítani. De már több alkalommal megtette emberekkel. Ha valaki szól neki még ő az áldozat, hogy szépen szólt ő ott állt. Az a baj, hogy sok az ember és a két sorban rendesen beállók között mindig van aki nem látja át a trükköt és a jóhiszeműen a védelmére kell, hogy tényleg előbb ott volt. És mellette szólt, hogy azokat elengedte a kasszához akik a beállása előtt ott voltak - igaz ezt kényszerből teszi, őket nem tudja kitúrni az előbb ott volt szöveggel. Pedig a trükk a kényelmesebb várakozásban meg az élelmesen két kassza közé állás lehetőségében van.


Rendszeresen megcsinálja. Láttam már akkor is amikor nem elém furakodott, hogy másokkal is megteszi. Gyakran még az szégyenkezhet aki rendesen állt a sorban, mert a polcok közt még nem látta, hogy ő ott áll a kasszák közt, később pedig amikor a hölgy a látóterébe kerül a nő akkor sem szól, hogy elnézést siet vagy rosszul állt be és engedjék be XY után szeretne következni. Csak a kasszánál vágja a cuccot a másik orra elé. Arra hivatkozva ő előbb volt ott. Akivel kitol az utolsó pillanatig úgy érzi jól áll a sorban, úgy, mint bárki más és végre már ő következik. És a mögé beállóknak is megnyúlik a várakozási idő emiatt, hiszen addig úgy látszott a nő nincs a sorban.


Van aki nem érzi fontosnak, hogy más mögé áll be, de a templomban is sikerül az ostyáért a pap felé tartva ahol nagyobb hely van. Itt pedig a polcok miatti kisebb területen az emberség miatt lenne fontos. Sajnos mindig más-más emberek vásárolnak a közértben, így a trükk el-el játszható. Legutóbb egy idő nénivel tett, de túl távol álltam ahhoz, hogy szóljak és már védték ezt a betolakodót mások, akik nem gondolnak bele miről van szó. Néhány hivatalban ezt a csínyt biztos nem teheti meg, olyan helyeken ahol sorszámokat kell tépni. Itt azonban a pénztárosok nem szólnak, mert kasszáznak + hozzászoktak. Nincs valami tippetek az ilyen két kasszás trükközők ellen?


Én egyenlőre csak azt találtam ki ha meglátom kiállok a sorból és újra visszaállok a végére, így elmegy mire újra a kasszához érek, engem ne vádoljon furakodással. A másik lehetőségem amivel élek, hogy amit lehet máshol vásárolok meg.


Várom ötleteiteket, véleményeiteket! Köszönöm a segítséget.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook