Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves kisfiam mindig csak köröket rajzol.Mit jelenthet? fórum

Két éves kisfiam mindig csak köröket rajzol.Mit jelenthet? (beszélgetős fórum)


1 2
12. sasianiko (válaszként erre: 9. - Buhu bahu)
2012. márc. 16. 16:35
nagyon szivesen...Gyermek korban ugyanugy megvan a rajzoknak a jelentése mint felnött korban.És a legtöbb 2 éves firkál,nem pedig köröket rajzol.Ez mind pszichológia.
11. lillenet (válaszként erre: 10. - Noncsi18)
2012. márc. 16. 16:32
Értem. Akkor rosszul emlékeztem hogyan fogalmaztak a szülőin, bocsánat.
10. Noncsi18 (válaszként erre: 8. - Lillenet)
2012. márc. 16. 16:28
Lehet maganovoda, oda 2 evestol lehet vinni. Nalunk 20 honapos volt a legfiatalabb de egyebkent 2 evestol lehet vinni.
9. buhu bahu (válaszként erre: 6. - Sasianiko)
2012. márc. 16. 16:27
ilyen értelmezésre gondoltam, nagyon szépen köszönöm
2012. márc. 16. 16:26

Csak annyit jelent, hogy minden oké nála:)

Még csak 2 éves, ilyenkor így rajzolnak.

Az én fiam is nagyon keveset rajzolt és egysíkúan mikor az ovit kezdte 3(!) évesen, de pár hónap alatt iszonyú sokat javult.

Nálad az ovit én is furcsállom ilyen korban (2,5 év alatt csak bölcsi lehet törvényileg) és azt is hogy az óvónő/gondozónő nem tudja, hogy ez a normális?!

2012. márc. 16. 16:26
szóval nincs semmilyen pszihológiai jelentősége
6. sasianiko (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2012. márc. 16. 16:24
Aki köröket,háromszögeket,négyzeteket rajzolgat,logikusan gondolkodó ember.Ámbár hirtelen meggondolatlan döntéseket hozhat,és nem mindig kitartó...Türelemmel,szerettel kell ösztönözni...Röviden igy jellemezném...Sok szerencsét a Prücsökhöz!
5. Noncsi18 (válaszként erre: 3. - Lencsy)
2012. márc. 16. 16:22
szappan :D Ez aranyos lehetett :)
2012. márc. 16. 16:20
Biztos tetszik neki hogy ez megy szép.Nem kell neki nagy jelentőséget tulajdonítani,fog még ennél érdekesebbeket is csinálni.
3. Lencsy (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2012. márc. 16. 16:20
Mind három gyermekem körökkel kezdte ! Mikor megkérdeztem ..ez mi ? ..közölte a kisfiam " szappan " :D Szóval nálam mindegyik szerette a köröket és nincs semmi bajuk . Elhagyja idővel, és a kör rajzolás egy még koordinálatlan kis kéz számára még nehezebb is mint az irkafirka :) Ne aggódj !
2012. márc. 16. 16:17
Kétévesen még nem jár oviba... :) Ha nem elírtad és tényleg kétéves, akkor ez teljesen rendben van, a firkaidőszakában van. Van kör és lengőfirka. Fura, hogy az óvónő ezt nem tudja...
2012. márc. 16. 16:12
Az oviban a vele egyidősek, mindenki összevissza firkál ő pedig teljesen láthatóan csak köröket.Az ovónéni is felfigyelt rá, de nem tudja mit jelenthet..esteleg valaki tudja értelmezni közületek ? köszi előre is
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook