Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két és fél éves a kisfiam és még nem beszél fórum

Két és fél éves a kisfiam és még nem beszél (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 1. 06:09
mutasd meg orr-fül gégésznek és logopédusnak. lehet h. nincs baj, de ha van valami észreveszik. a szomszéd kislány is csak halandzsázott sokáig majd ovodásként még felcserélte a hangokat, most elsős de felkészítős, meg fogja ismételni az évet. a beszédfejlődés kihat az olvasás írás készség elsajátítására negatívan is
25. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Somaeszter)
2010. febr. 28. 22:30

"1000 "gyerekem" van a körzetemben, és sok közülük - teljesen egészséges - kezdett el csupán 3-4 évesen érthetően, mondatokban beszélni"


ez a mondat a mi praxisunkban sokszor visszaköszön diszlexiás, egyéb nyelvi zavaros gyerekek szakvéleményének anamnézis-részében - sajnos.

2010. febr. 28. 22:05

Az én fiam a 3 évet töltötte februárban és előző év decemberében kezdett el beszélni!

Szerintem nincs ezzel semmi gond!:)

23. sajert
2010. febr. 28. 21:39

2 éves "felmérésen" a védőnő mit mondott erre?


A fiammal egy hónapja voltunk, és volt erre vonatkozó kérdés. pl. használ-e alanyt-állítmány a mondataiban (nem kell körmondatokra gondolni, csak mondjuk Néni ül.; magát megnevezi-e - ezekre emlékszem.


Mondjuk én azért elvinném fül-orr-gégészetre, logopédushoz, meg még kideríteném, hogy ki foglalkozhat ilyen problémával.

Az is lehet, hogy kicsit "lusta" a beszédfejlődése. A férjem is három évesen úgy ment oviba annó, hogy csak egy pár szót mondott - most meg le se lehet állítani :-DD.

22. somaeszter (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2010. febr. 28. 21:37

Teljesen egyetértek Veled!

Nem jól fogalmaztam... én először a betegségeket zárom ki - erre írtam az előbbit: "minden ok" -> hogy szervi betegség nincs. (Se a hallásban, se a beszédszerveknél, sem a központi idegrendszerben.) A logopédia nagyon fontos, jó hogy vagytok. :) Sokszor van olyan gyermek, akinél nincs kimutatható szervi elváltozás, csupán lassabban esetleg másként érik. És ilyenkor a logopédus lényegesen többet tud tenni a gyermekért, mint az orvos... És ekkor javaslom a korai fejlesztést és a logopédiát...

Én viszont a "2,5 évesen illik beszélni" mondattal nem értek egyet :), 1000 "gyerekem" van a körzetemben, és sok közülük - teljesen egészséges - kezdett el csupán 3-4 évesen érthetően, mondatokban beszélni.

21. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Lozsy)
2010. febr. 28. 21:22
a TSMT hatalmasat lendít a gyerekeken!! nagyon jó döntés volt.
20. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Somaeszter)
2010. febr. 28. 21:21

"nincs semmi egyéb testi és/vagy szellemi elmaradás, betegség és a fülész szerint is egészséges, akkor megnyugtatom a szülőket, hogy minden ok."


logopédusként azért másképpen látom a dolgot.


Teljesen ép beszédszervek és ép hallás mellett is simán lehet megkésett vagy akár akadályozott beszédfejlődésű a gyermek.


Én logopédussal nézetném meg, 2,5 évesen már illik beszélni, egyszerű mondatokat alkotni.

2010. febr. 28. 21:21
És most fog akkor kezdődni életed egyik legszebb időszaka, amikor az anyanyelvére tanítod! A szép szavak, mondatok, gondolatok, dallamok mondanivalója hogy jönnek ki a kicsi lelkéből. A szép artikulációra, tagolásra is figyelni kell, így nem fog hadarni, nyögni. Sajnos sok kisgyermek nem tudja magát szabatosan, nyelvtanilag kifejezni magát, mert nem tanították meg rá, az iskolában pedig már szerved, mert nem ismeri a szavak értelmét.
2010. febr. 28. 21:16

A Szerezd meg az Öreg néne őzikéjét. Nagyon jó ritmusú, szép rajzos könyvecske. Ha ütemre tapsoltok hozzá, még jobb! Nem szabad másokhoz hasonlítani: a Te gyereked egyéniség, az egyik ezt csinálja hamarabb, a másik azt, ahogy fejlődik az idegrendszere. 1 éven belül meg fog oldódni minden gond, csak ne legyél türelmetlen.

Jó közös olvasásokat kívánok! Én imádtam...

17. lozsy
2010. febr. 28. 21:13

Sziasztok!

Az én kisfiam is nemrég múlt 2,5 éves és nem beszélt kb.15 szót tudott. A védőnő tanácsára elvittük TSMT (Szenzomotoros)tornára, ahol felmérés után összeállítottak egy játékos tornasort amit hetente 3x kell otthon elvégeznünk kb. 20 perc az egész. 8 hét után kell menni kontrollra és megnézi, min kell módosítani. Én látványos javulást vettem észre, már egyszerű mondatokat is összerak. Annak aki aggódik azt tanácsolom, hogy vigye el, mert én bánom, hogy nem előbb mentünk.

2010. febr. 28. 21:13

Ebben az életkorban még nem kóros, hogy nem "beszél" . (Bár a beszélés is elég szubjektív fogalom: 10 szó is beszéd már, meg a versmondás is...)

A lényeg, ilyenkor én gyerekorvosként - csak hogy mindenki (én is) megnyugodjunk - elküldöm a gyereket fül-orr-gégészhez (oda nem kell beutaló), ő megmondja, hogy hall-e, nincs-e lenőtt nyelve, stb... Én is megvizsgálom, ha nincs semmi egyéb testi és/vagy szellemi elmaradás, betegség és a fülész szerint is egészséges, akkor megnyugtatom a szülőket, hogy minden ok.

(A fiam 4 éves... 2 évesen kezdett beszélni. Szokták is mondani az ismerősök, hogy "mennyit beszél ez a gyerek!" erre mi azt szoktuk mondani - Shrek után szabadon... - hogy nem az a csoda, hogy mennyit beszél. Hanem ha elhallgat... :) )

Ne aggódj, nagyon valószínű, hogy egészséges a gyermeked. Élvezd a nyelvtanulás periódusát, ne siettesd, hagyd, hogy maga alakítsa ki a szavait, mimikáját! :)

15. Sodrika (válaszként erre: 12. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 28. 21:13

Igen ezt ismerem én a bátyjához hasonlatom ő már 2 évesen beszélt.

A bölcsiben sokat mondókáznak és énekelnek, ezt onnan tudom hogy itthon előadja kántálva a saját nyelvén és mutogatva a töröm,töröm a mákot nála pl. Pájá-pájá és mutatja hozzá, az igen az ájé,ájá, mikor hogy, meg csupa ilyan furi dumája van.

2010. febr. 28. 21:10
Az én fiam első mondata az volt egy ismerősünknek, hogy "úgy ám Maca néni, a malacka rossz volt és kapott szurit a sonkába" :-DD Ledöbbentünk mindnyájan. Ezt nem hallhatta tőlünk, mert ugyanis a malacot akkor ivartalanította éppen az állatorvos...
13. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. febr. 28. 21:10
Tudom és igazad van, de egy szülő állandóan aggódik. Legalább is én. Mindig attól félek, hogy valamit rosszul csinálok.
12. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 9. - Sodrika)
2010. febr. 28. 21:08
Engem is aggaszt. Tudom, hogy nem szabad a gyerekeket összehasonlítani, de a szomszéd kisfiúval egyidős és ő már perfektül beszél, nem szólva az unokatestvéreméknek a kislányáról. Ő már egy éve megállás nélkül mondja a magáét.
2010. febr. 28. 21:07
Ne félj, annyit fog beszélni, hogy le kell csapni!! Olvassatok sok mondókát, W. Sándor verseket, énekelgessetek, táncoljatok (mármint őt a karodban tartva...) Lehet, hogy másképp fejlődik az idegrendszere. Ha nem tud beszélni, persze, hogy nem tudja mondani, hogy enni v. inni... csak ööööö, utána meg el kezd sírni. Fog ez menni, foglalkozni rengeteget vele... Ezért van a sok vau-vau, miau, kukuríkú meg csip-csip.
10. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 28. 21:07

az én kisfiam is pont ezt csinálta, aztán kb 2,5éves múlt, amikor 1 hét alatt megszólalt, értelmes szavakat majd egyből mondatok. kislányomnak meg már 8hónaposan saját szókincse volt, értettünk mindent mit akar, 1,5éves korára pedig leváltotta a rendes beszédre! minden gyerek más, ne aggódj!

és a kislányom sem értelmesebb (vagy írhatnám, hogy a kisfiam sem butább, mint a kislányom) mint a kisfiam, pedig jóval előbb tanult meg beszélni! mindegyik okos, értelmes kiskölyök...de mégis teljesen mások! (a fiúk egyébkén is később érnek ezen a területen)

9. Sodrika (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 28. 21:05

Egyébként nálunk a védőnő ajánlotta hogy vigyem el beszédjavítóba, de egyenlőre (legutóbb a sztrájk miatt) nem jutottunk el oda, és mindenki azt mondogatja hogy minek?

Engem mondjuk aggaszt egy kicsit a dolog.

2010. febr. 28. 21:05
Kedvesek vagytok. Én sem hiszem, hogy probléma lesz, hiszen 18 hónaposan indult el először. Akkor is azt éreztem már, hogy az én fiam soha nem fog menni.
2010. febr. 28. 21:04

Délután tettem fel ezt a kérdést én is :)

Nekem a lánykám mond mindent hümmögve és mutogatva :(

Én is paráztam, de itt a csajok megnyugtattak, hogy még nem kell aggódni.

6. Sodrika (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. febr. 28. 21:03
Ezzel nem vagy egyedül nálunk szintén hasonló a helyzet a kisebbik fiammal ő májusban lesz 3 éves van cirka 10 szavas szókincse abból kb 3 amit úgy ejt ki ahogy mi is, de az utóbbi hetekben mondott néhány újat is úgyhogy reménykedem ő egyébként bölcsis.
2010. febr. 28. 21:03
szia ne ijedj meg az en lányom is 2,5ev után kezdet el beszélni
2010. febr. 28. 21:03
A gyerekek nem egyformák. Van, aki előbb beszél,áll, és indul el, mint más gyermek. Sokat kell vele foglalkozni, beszélni hozzá, és más gyerekek közelsége is sokat segíthet. Szerintem, feleslegesen aggódsz, lehet, nemsokára körmondatokban mondja majd el neked, mit szeretne...
2010. febr. 28. 21:02
Tisztára, mint a Keresztfiam! Ugyanennyi idős és mintha róla írtál volna! Már orvosnál is voltunk emiatt, de mindenki azt mondja, türelem! :D
2010. febr. 28. 21:02
Vannak később érő gyerekek. Sztem ne aggódj. Egyébként háziorvossal vagy védőnővel beszéltél már ezügyben?
2010. febr. 28. 21:00

Sziasztok!

A kisfiam két és fél éves és még nem beszél. Kb egy hónapja kezdett el szavakat mondani, de azokat sem értem igazán. A legnagyobb problémám az, hogy amikor valami baja van állandóan nyafog vagy hisztizik, ahelyett, hogy mondana valamit pl szomjas, éhes...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook