Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? fórum

Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
413. mongi
2008. jan. 17. 20:58

Sziasztok!

Majd még jelentkezem,csak most nagyon fáradt vagyok,de a Nyilas témához hozzászólva,az én fiam is Nyilas.

Én dec.9.-én,a fiam dec.1.-én született.

Úristen!Ennyi Nyilas egy rakáson!!!:))))

412. Rhea (válaszként erre: 411. - B59d693a46)
2008. jan. 16. 22:16

önbizalmam nekem sincs már..és azt sem tudom, mikor lesz időm 2-3 órát vezetni az oktatómmal. alig van időm..


jó lenne itt is a 3 év, állitólag vannak ilyen tervek, de hogy mikor lesz belőle valami, nem tudom. kétlem, hogy a szerbiai törvényhozás megengedne az anyáknak ekkora luxust.

411. b59d693a46 (válaszként erre: 410. - Rhea)
2008. jan. 16. 21:26

Nálunk is pont ez a helyzet, nem volt kedvem hozzá igazán, Anna miatt akarom megcsinálni. Biztos ez is baj nálunk, nincs iagzi késztetés. Meg nekem már önbizalmam sincs. :((


6 hónap? 1 év? Olyan picik még akkor...Nem szólhatunk semmit, itt, igaz nagyon kevés a pénz a 3. évben, de legalább addig itthon maradhatsz.


Milyen jó nektek, dupla szülinapot ünnepeltek decemerben. :))

410. Rhea (válaszként erre: 408. - B59d693a46)
2008. jan. 16. 17:07

én sem vagyok egy bukdácsolós, viszont a vezetés soha sem érdekelt igazán, csak Barnus születése után éreztem úgy, hogy jól jönne a jogsi, könnyebben mozognánk.


szerbiában régen 6 hónap voltaz ugynevezett szülési-gyermeknevelési szabadság, most 1 év.

409. Rhea (válaszként erre: 407. - B59d693a46)
2008. jan. 16. 16:27
december 16. a fiam is Nyilas, ő 19-én született :)
408. b59d693a46 (válaszként erre: 406. - Rhea)
2008. jan. 16. 13:46

Na, nálunk meg mindenki abban bízott, hogy 1-2-re meglesz, a jogsi, nem szoktam bukdácsolni. Erre tessék...már olyan ciki. :(


Általában a gyerekek jobban szokták viselni, mint mi. :) De azért kifejezi a ragaszkodását, ha nem tudsz mozdulni tőle este. Azért érdekes rendszer, a gyerek 1 éves kora után már vissza kell menni dologzni...:(

2008. jan. 16. 13:41

De jó, akkor mind a 3-an jó vezetők leszünk. Csak jussunk el addig! :))

És ki mikor született? Én dec. 18.

406. Rhea (válaszként erre: 399. - B59d693a46)
2008. jan. 16. 12:01

szerintem a férjem valahol mélyen legbelül tudta, hogy nem fog nekem ez olyan könnyen menni. én már feladtam volna, de ő mondta, hogy mostmár csináljam végig.

Barnus egy hős, szerintem én rosszabbul viselem mint ő. sajnos olyan a munkám, hogy egész napokat is itt töltök, most is itt rohadok, és csak este látom. akkor állandóan rajtam csüng, nem mehetek nélküle sehová, mert ha elhagyom a szobát, sir, hisztizik. holnap lenne az egyetlen szabadnapom, erre be kell jönnöm 9re, valami hülye megbeszélésre...

405. Rhea (válaszként erre: 404. - Mongi)
2008. jan. 16. 11:56
és én is Nyilas vagyok!
404. mongi (válaszként erre: 403. - B59d693a46)
2008. jan. 15. 23:48

Hááát...csak igazad legyen!Alapos vagyok,de gyakran elveszek a részletekben,sajnos:((

Amúgy én is Nyilas vagyok!

403. b59d693a46 (válaszként erre: 402. - Mongi)
2008. jan. 15. 23:23

Igen, hiába volt a rutinvizsga előtt műszaki is, ilyenkor is mindig el kell mondani az alapokat.

Vettem be Hovát, erről ennyit. Amíg nem kellett vizsgázni mennem, jó volt, de abban a helyzetben már nem sokat ért.

Szerintem ne vegyél feleslegesen órákat, próbáld meg, aztán ha véletlenül nem sikerül, úgyis muszáj lesz. Azért nagyon sok órát vezetsz addig, biztos nem lesz gond. Meg gondolom, az okid is mondja, hogy mehetsz-e vizsgázni.

Pont most olvastam a horoszkópom szerint milyen vezető vagyok/leszek, és ezt írja:


"A Nyilas (november 23 - december 21.)


Mindenük megvan ahhoz, hogy kitünően vezessenek, akár a Rákok. A forgalmat gyorsan átlátják, jók az érzékeik és a technikájuk, azonban hajlamosak a dolgok elsietésére, kapkodásra. Ha ezen túljutnak és lehiggadnak a legjobb sofőrökre lelhetünk közöttük." :) Remélem, igaz lesz. :)


Most, hogy elolvadt a hó, biztos könnyebb lesz. Szerintem Te egy nagyon alapos és mindent elemző, átgondoló személyiség vagy. Biztos nem lesz gondod, nem fogsz kapkodni, ügyes leszel vizsgán is.

402. mongi (válaszként erre: 401. - B59d693a46)
2008. jan. 15. 23:06

Hűha,nektek még ilyen ellenőrzéseket is végre kell hajtani indulás előtt!?:)Én örülök,ha megtalálom a világítást:).Még a motorháztetőt se tudom felnyitni...Azért örülök,hogy Szerbiában nincs külön műszaki vizsga!

Apropó,vettél be előtte Hovát?:))

Én még nem tudom mikor vizsgázom,de jó lenne még pár plusz órát felvenni előtte.Szerintem!!!Aztán,majd látjuk.

Amúgy holnap megyek vezetni.Most biztos furcsa lesz,hogy nincs hó.

A múltkor is rámszólt a rutinpályán,hogy ne szaggatva tolassak-persze nem szándékosan csináltam,de a nagy hó,mindig megállította,majd megdobta az autót.Majd most kibújik a szög a zsákból!:)))

401. b59d693a46 (válaszként erre: 400. - Mongi)
2008. jan. 15. 22:56

Aha, sajnos nem tudtam legyőzni az idegeségemet. Pedig mondta az oki is, hogy ez egy normálisabb vizsgabiztos, nem kell tőle félni. De amikor ellenőrizni kellett elindulás előtt a világítást, irányjelzőt, féket, gumikat, az index helyett az ablaktörlőt kapcsoltam be. Ennyire voltam ideges...:(

Olyan útvonalat húztam, amin szoktunk menni, ezzel nem is lett volna gond. Ha előbb kapcsolok, hogy megszűnik a sáv, hamarabb átmehettem volna. De arra gondoltam éppen, hogy "nem vagyok ideges, nem lesz gond...". Aztán lett. :(


Te mikor vizsgázol? Tudod már?

Nem tudom, ismered-e, de találtam egy neked való oldalt sok-sok kérdéssel, egy szakértő válaszol. :) Szerintem jó, én is beleolvastam:

[link]

400. mongi (válaszként erre: 397. - B59d693a46)
2008. jan. 15. 22:06

Sajnálom!Nagyon ideges voltál,jobban,mint a múltkor?

Amúgy,meg nem csak a vizsgázótól függ,hogy átmegy-e?!

Ugye csak olyan útvonalon mentek,amiken már gyakoroltatok is???

2008. jan. 15. 21:23

:(( Már olyan hülyének érzem magamat!

Nekem sem lesz túl sok időm, jövő héten én is kezdek dolgozni, igaz, csak 3 napon és csak 1-2 órát, de már elegem van. Nem akartam már tovább húzni ezt a vezetést. Az oktatóm szerint elég lesz 1-2 óra és újra vizsgázhatok, de én már rágondolni sem merek.

A te férjed hogy viselte, hogy nem sikerültek a vizsgák? Az enyém még a múltkor vígasztalt, ma már láttam rajta, hogy bosszantja a dolog. :( Pluszköltség, idő...de hát engem is nagyon bánt, nekem sem hiányzik a hátam közepére sem.

És Barnus hogy bírja nélküled?

398. Rhea (válaszként erre: 397. - B59d693a46)
2008. jan. 15. 14:43

sorstársam vagy...:( én is kilátástalannak látom már ezt az egészet...nekem majd a jövő héten lesz vizsgám, időm meg nem nagyon van gyakorolni, mert dolgozom szinte egész napokat, ha meg szabadnapom van, akkor Barnussal vagyok, mert rettenetesen hiányzik.

fel a a fejjel, majd sikerül eccercsak:)

2008. jan. 15. 13:08

Sziasztok lányok!


Mi újság? Nagyon el vagytok tűnve.


Nálam semmi jó. Ma voltam vizsgázni megint és nem sikerült. :(((( Annyira hülye vagyok. Elfogyott a külső sáv, amiben mentem és amikor megálltam, hogy átsoroljak, rámentem kicsit a forgalom elől elzárt területre. :(

Pedig ez egy tök normális vizsgabiztos volt, látszott, hogy nem rosszindulatú. De hát ez ugye bukás.

Kész, elegem van, legszívesebben hagynám a fenébe az egészet. Csak már annyi pénz benne van. :( Már azt is bánom, hogy belekezdtem. :((

396. mongi (válaszként erre: 395. - B59d693a46)
2008. jan. 13. 20:38
Köszi,azt tudom,hogy 3 éves korig jár,de pl.azt nem tudtam,hogy már előtte lehet igényelni.
395. b59d693a46 (válaszként erre: 394. - Mongi)
2008. jan. 13. 16:28

Persze, hogy lehet. Ha épp' előtted van vmi csak nem mehetsz neki, mert éppen váltasz, nem? :))


Az igénylés benyújtására? Ezt nem tudom. Én még előtte egy hónappal megigényeltem, mert kb 1 hónap az átfutás. Vagy azt kérdezed, meddig jár? A gyerek 3 éves koráig. Van egy oldal, nézd meg, hátha választ kapsz rá:

[link]

394. mongi (válaszként erre: 393. - B59d693a46)
2008. jan. 13. 16:15

Csak,mert eddig nem tudtam,hogy szabad-e?


Teljesen más:

A GYES-t,amikor betölti a gyerek a 2 évet,onnantól kezdve hány hónapig lehet igényelni?Van határidő?

393. b59d693a46 (válaszként erre: 392. - Mongi)
2008. jan. 13. 14:33
Persze szoktam. Pl. körforgalomnál. Miközben váltok, attól még fékezhetek is. Miért kérdezed?
392. mongi (válaszként erre: 391. - B59d693a46)
2008. jan. 13. 11:47
Arra gondoltam,hogy pl.van valamilyen akadály az úton,s lassítasz,fékezel,visszaváltasz,de pl. nem elég lassan megy az autó,tehát muszáj még fékezned-miközben ugye épp váltasz.Ilyet csináltál már?
391. b59d693a46 (válaszként erre: 390. - Mongi)
2008. jan. 12. 22:59

Szerintem nagyon jó játékok, lehet gyakorolni a parkolást. Többféle is van. Én most is azt csinálom, csak benéztem ide. :)


Na, csak bátran, nehogy elfojts magadban vmit! :)) Hogy érted? Ha felfelé kapcsolsz, nyilván nem fékezel, inkább gyorsítasz, pl. 3-asból 4-esbe. Amikor pl. egy körforgalomhoz érek, mindig le kell fékezni és utána 2-esbe. De ezt nyilván te is így csinálod, nem? Vagy mire gondoltál?

390. mongi (válaszként erre: 389. - B59d693a46)
2008. jan. 12. 21:58

Húúú,de izgi...holnap megnézem én is!


Én most elkezdtem tanulgatni a jogszabályokat,műszakit,elsősegélyt,mert legutóbb nagyon égő volt,hogy alig tudtam pár tesztkérdésre válaszolni.Mondta is az oki,hogy fél óra alatt már legalább 50 hibapontot gyűjtöttem:)


PéDé,muszáj megkérdeznem,nem birom magamban tartani:DDDDD:

Sebességváltás közben lehet ill. szoktatok néha fékezni,szabad? :DDD

2008. jan. 12. 16:38

[link]

Most találtam, egy kis rutinpályás gyakorlás. Tök jóóóó :))

388. b59d693a46 (válaszként erre: 386. - Mongi)
2008. jan. 11. 17:23

Akkor tényleg ügyes vagy. :)


Ááá, dehogy tudom, jó, hogy mondja időnként, mit kell csinálni vagy mit csináltam rosszul. Bár vannak helyzetek, amiket nem értek, mert egyszer így kell, egyszer úgy...Ha pl. megállok, az a baj, ha nem, akkor az. Ha túl gyorsan megyek át egy kereszteződésen az a baj, ha lassan, akkor meg mire várunk...nehéz kitalálni, mi a jó neki.


Ha a férjem dolgozik és a sógornőm nem tud jönni, aki egyébként most munkanélküli és megígérte, hogy segít, akkor be kell vinnem. De remélem, ez csak ritkán lesz. Nyugodtabb lennék, ha itthon vigyáznának rá.

387. Rhea (válaszként erre: 384. - Mongi)
2008. jan. 11. 11:46
nem a rutinpályán, ott csak az Y megfordulás és a parkolóba tolatást kell megcsinálni. ki kell menni a rutinpályáról az útra és jobbra be kell tolatni az utcába. ez magával von egy 10-15 méteres egyenes tolatást, és persze be kell fordulni-tolatni jobbra és mikor ki kell egyenesiteni az autót, mindig eltolom:( az egyenes hátratolatás nekem megy, de az temerinben nincs a rutinfeladatok között.
386. mongi (válaszként erre: 385. - B59d693a46)
2008. jan. 10. 22:12

Annyit mondott az okim a legvégén,hogy úgy haladunk,ahogy kell.Közben persze szokott dícsérgetni,de nem veszem komolyan,mert sztem csak azért mondja,hogy egyáltalán legyen kedvem az egészhez-Már ismer!:)

Azért nem vagyok olyan ügyi,mert igaz,hogy jól mentek a gyakorlatok,de én az előző órákhoz viszonyítok,amik tényleg nem voltak jók.


Ma megint belementem egy olyan előzésbe,hogy 2 kerékpáros között mentem el.Megint szólt,hogy ilyenkor fék,besorakozni vissza a kerékpár mögé,s aztán előzni.


Te úgy érzed már,hogy minden helyzetben tudnál mit csinálni?Én még nem érzek ilyet!Nem tudom,hogy ez fog-e változni?!:))


Annát végülis akkor beviszed majd magaddal?

385. b59d693a46 (válaszként erre: 380. - Mongi)
2008. jan. 10. 21:29

De jó, hogy ilyen kellemes élményeid vannak és tetszik a dolog. :)

Ügyes vagy, ha már a rutinpályán is így megy minden. Én nagyon sokat gyakoroltam a férjemmel ahhoz, hogy menjen.


Igen, visszamegyek, de csak 1 osztályt fogok tanítani heti 5 órában, nem vészes. Bajban voltak, 3-an mennek szülni, még azt is felajánlották, hogy vigyem be magammal Annát, amikor kell, amikor senki sem tud rá vigyázni. Mint "családbarát munkahely" megoldják a felügyeletét. Hát erre nem nagyon tudtam mit mondani, ezt még senkinek sem ajánlották fel, meg nem szerettem volna, ha szeptemberben nem lenne munkahelyem, mert mást felvesznek. Reméelm, nem bánom meg, nem lesz gond Annával.


Az okid meg volt veled elégedve?

384. mongi (válaszként erre: 383. - Rhea)
2008. jan. 10. 19:19
Ezt is a rutinpályán csináltátok?Ezen kívül van még a 25m egyenes hátratolatás is?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook