Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertészkedés- zöldségtermesztés otthon- kisüzemben:) fórum

Kertészkedés- zöldségtermesztés otthon- kisüzemben:) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. febr. 1. 14:39

én még gondolkodok a sárgarépán meg a petrezselymen

vettem vetőmagot de azt a szalagosat

drágább de amikor ritkítani akarod akkor én mindig kihúzok egy csomót

2010. febr. 1. 14:38
egyébként ha sokat akarsz termelni akkor lehet magot venni és magad neveled a palántát
20. 3b816157ed (válaszként erre: 17. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 1. 14:37

nekem rengeteg parim volt mindig

napos helyen volt

kellett karózni mert a földön elrohad és a csigug magzabálják

kell öntözni de csak este meg megég

2010. febr. 1. 14:32

És mit lehet tenni a kártevők ellen? Egyszer, nagyon régen olvastam egy cikket, hogy ha nem akarom vegyszerezni a palántákat, akkro altervatív megoldásként mást kell a közelébe ültetni...csak már nem emlékszem, hogy mi votl az...

Ötlet?

18. 000Évi000 (válaszként erre: 17. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 1. 14:31
szereti a napot, nálam félárnyékban volt tavaly, 3 palántám volt koktél, kettő sima, míg termett nem kellett venni, 5-en vagyunk, a locsolást látod rajta, esővizet nagyon szereti minden, érdemes gyűjteni
2010. febr. 1. 14:28
áhhááá:) Értem. Gondolom a paradicsomnak napfényes hely kell, tehát jó lenne ha a fa nem árnyékolná be:) Nagy a vízigénye? Még soha nem kertészkedte...ezért lehet, hogy nevetésges kérdének tűnik, de egy palántán általában hány paradicsom terem?:) :$
16. 000Évi000 (válaszként erre: 15. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 1. 14:25
április végén szokták ültetni a paradicsomot, de ha addig elfelejted, látni fogod, mikor a nénik kihozzák a piacra:)
2010. febr. 1. 14:19
paprika és a paradicsom az biztos. szeetnék sóskát is, hagymát, talán répát:) Jó lenne a borsó is, és a petrezselyem is:)
14. 3b816157ed (válaszként erre: 13. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 1. 14:16

változó

mit szeretnél termelni otthon

nekünk itthon a föld nagyon rossz minőségű

de a hónapos retek meg a gyöngyhagyma szépen megél benne

ilyen dinnye meg ilyenek hát, az elég rossz szokott lenni

ha sok a hangya a kertben akkor ilyet nem is érdemes ott tereszteni

2010. febr. 1. 14:00
és mikor szokták a palántákat megvenni, és kiültetni? :$
2010. febr. 1. 13:39
az első olvadás után földbe mehet a dughagyma,olyan korán szedik a lányok és persze a retek,petrezselyem ,borsó,répamag...persze ha nem palántát teszünk mehet a paradicsom és a paprika mag is..
11. doxikri (válaszként erre: 1. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 1. 12:51

Szia! Attól is függ, hogy mit érdemes, hogy milyen a földed. De aparadicsom, répa, petrezyelyem, borsó, sóska, spenót, uborka ezek általában nem kényesek. Meg a hagymafélék sem.

Az sem baj, ha palántákat veszel, akkor a fűszernövények is jobban megmaradnak. Cukkinit is ültethetsz, de elég 2-3 magot, mert igen szapora!

A karfiol az elég gázos, mert takargatni kell, hogy rendesen fejlődjön.

A paradicsom, az viszont szerintem isteni tud lenni, mikor illatosan, a naptól melegen leszeded.

Sikerélmény-gyanús még az eper is!

Na, meg ha szeretitek, a sütőtök, és akkor ősszel is lesz mit szedni!

Kísérletezz, a neten meg bárminek utána tudsz nézni!! A legfontosabb az öntözés és a gyomlálás!!! Sok sikert!

10. Wenta
2010. febr. 1. 12:03
Búzát most próbálom, lucernát szokta
9. Wenta (válaszként erre: 7. - 000Évi000)
2010. febr. 1. 12:02

Szió!


Nyersen legjobb kenyérre mustár csíra sonka istenien kijönnek az ízek. Most fogyózok így tegnap sajtra tettem a csírát rá a sonka letekertem és nyami!

2010. febr. 1. 11:46
először is hogy mi éri meg az egy jó kérdés talán ma semmi a füvőn kivül de az ember otthon vett borsót répát retket babot hagymát petrezselymet karalábot paradicsomot paprikát krumplit soskát és spenotot karfiolt zellert és sok sok dolgot mint babot cukkinit tököt patiszont és még sok sok dolgot..locsolni kell jó trágyás föld nem árt..és egy kis fokhagymával itt ott megtüzdelni hogy kevesebb legyen a kártevő..
7. 000Évi000 (válaszként erre: 6. - Wenta)
2010. febr. 1. 11:38
de hogy eszed meg a csírákat? ja , szia:) csinálsz belőlük valamit? vagy csak úgy nyersen? búzából?
2010. febr. 1. 11:28

Sziasztok!


Én a múlt héten kezdem itthon csíráztatni, imádom a csírákat de a bolti olyan sok, hogy mindig rám romlik.

5. 000Évi000 (válaszként erre: 4. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 1. 11:08
szia:) kicsit még korai a kérdés, de később jó lesz tapasztalatokat megosztani, ha kezdődik a vetés/ültetés. Otthon palántáról érdemes szerintem néhány tő paprikát, paradicsomot, karalábét ültetni. Magról korán el lehet ültetni petrezselymet, répát, hónapos retket, a különböző salátákat. Érdemes szerezni néhány patiszon magot, ha szereted, és elég későig lehet vetni csemege kukoricát. Ha van a környezetedben, aki szintén pici kertet tart fenn, cserélhettek magokat, úgyse ültet senki el egy zacskó akármit, egy pici kertben. Fűszernövények közül jó eséllyel kikel és könnyű vele bánni (nekem sikerült): bazsalikom, rozmaring, borsfű, petrezselyem. A kakukkfüvem ki se kelt, a rozmaring soká, de kikel, a petrezselyem, meg bármikor kikel, sokat kell öntözni. Remélem segítettem valamennyit:)
2010. febr. 1. 10:42
Heti 2-3 alkalommal tudnéék vele foglalkozni intenzívebben...és igazából mind1, hogy mit ültetnék. Imádom a zöldségeket, főleg a hagymákat. Vegyszerezni nem szeretném, mert amennyire lehet, legyen bio:):) Először csakkörbe szerettem volna érdeklődni, hogy mit érdemes egyáltalán otthon termeszteni. gondolok itt: karfiol, karalábé, hagyma, répa, és hasonlókra. Melyiket éri meg? A fűszernövények nekem nem maradnak meg. Próbálkoztammár chilli paprikával és kakukkfűvel, de sajnos hamar megöltem... pedi gnem akartam...
2010. febr. 1. 10:32
Ha valami konkrétan érdekel, írd le. Én is csak pár éve próbálkozom, bár anyuméknál is mindig volt kertünk.
2010. febr. 1. 10:30
Hát attól függ mennyi időt és energiát akarsz rászánni. Mert ha pl nem akarsz vegyszerezni, akkor van amit nem is érdemes ültetni. Én hagymát szoktam-dughagyma. Amit nem eszünk meg újhagymának, azt ősszel felszedjük és jó lesz főzni. Azt már febr. végén, márc elején lehet ültetni. Azon kívül szoktam paprikát, paradicsomot-palátát. Ezt majd tavasz végén. Ccsak akkor érdemes, ha tudod napi szintem locsolni, különben semmi nem lesz belőle. Fűszernövényeket is érdemes, ha szeretitek. Kakukkfű, bazsalikom. Salátaféléket, padlizsánt, cukkinit.
2010. febr. 1. 10:26

Sziasztok!

Idén szeretnék zöldséget termeszteni otthon.

Tapasztalatokat szeretnék, hogy melyik zöldséget mikor érdemes elvetni, hogyan érdemes gondozni, és mikor kell "betakarítani" :)

Minden tapasztalat érdekelne

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook