Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kérlek segitsetek legyőzni a félénkségemet, ( szégyenlősséget) fórum

Kérlek segitsetek legyőzni a félénkségemet, ( szégyenlősséget) (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. 07c4794583 (válaszként erre: 46. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 20:37

szia, nekem is borzalmas volt a bőröm egész 25-26 éves koromig, semmi nem segített, a régi gyerekorvosom mondta, hogy a fejem tetejére is állhatok, amíg nem változik meg a hormontermelődésem... utána rájöttem, hogy sminkelni kell egyszerűen (de okosan). nagyon drága, jó minőségű alapozót vettem - shisheido, estéé lauder - és csak nagyon enyhe pirosító és szájfény, mindig ha utcára mentem. tehát nem báli smink! se szem, se szájat nem kell festeni, csak alapozni és egy kis rózsapírt. mindenki mondta, hogy na nekem kimondottan jól áll a smink! (persze, mert sokkal jobban néztem ki utána). az első kört a kozmetikusnál futottam, hogy hogy is kell, próbáld ki!

egy nagyon fontos: szépen mindig este le kell mosni tonikkal, egy molekula se maradhat alváshoz. nekem bejött, és bár a mai napig használok alapozót minden nap, most már inkább a korom miatt, a pattanások olyan 26 éves korom körül egyszerűen elmúltak.

(most sokan fognak ellenkezni, hogy árt a smink: nekem nem ártott, tehát ez csak egy tanács a sok közül. mindenképp kerüld az olcsó, gagyi cuccokat és lehetőleg otthon ne tedd fel.)

49. c95c921ae7 (válaszként erre: 47. - 91d4989ab9)
2010. febr. 22. 20:36
Igen, ezen kívül próbálkozhatnál a cukor, olajos magvak(dió, mogyoró, mandula stb), élesztő elhagyásával. És a bioptron is klassz, csak drága.
48. c95c921ae7 (válaszként erre: 46. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 20:34
Pedig simán lehet hormonprobléma, amit ez javítana. Ráadásul könnyen ki lehetne deríteni vérvétellel.
47. 91d4989ab9 (válaszként erre: 45. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 20:31

én két naponta mosom:)))))



figyi én a helyedben abbahagynám a gyógyszert és figyelnék a kajálásra, sok kaja okoz pattit


miket eszel?

nincs bioprton lámpád?

46. pufulec99 (válaszként erre: 44. - C95c921ae7)
2010. febr. 22. 20:30
nem, megse emlitette rámnézett és azt mondta, h nagyon csúnya a bőröm és felirta ezt a tablettát
45. pufulec99 (válaszként erre: 40. - 91d4989ab9)
2010. febr. 22. 20:27
tudom nagyon szörnyűnek tűnik ez a tabletta, de már annyira elkeseredett vagyok, h már ott tartok, h bármit beszedek csak javuljon már. 1 hónapja szedem eddig nem látok semmi változást csak annyi h iszonyatosan kivan száradva a bőröm és a szám, ami 1 kicsit vigasztal h a hajam már nem zsirosodik annyira,régen 2 naponta mostam hajam, de mostmár 5 napot is kibir csak akkor már fucsán áll ugyhogy heti 2x mosok hajat
2010. febr. 22. 20:20
Fogamzásgátlót v. más hormontabit nem javasoltak? Az is nagyon jót szokott tenni a bőrnek..
2010. febr. 22. 20:10
mióta szeded a gyógyszert? javul tőle?
42. 91d4989ab9 (válaszként erre: 39. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 20:10
figyi ne mélyhámlassz, el fog mulni anélkül is
2010. febr. 22. 20:09

Szia, én 2 jó módszert ismerek, nekem mindkettő nagyon sokat segített:

- H. Hay: Éld az életed! c. könyve, gyakorlatokkal - ha végigcsinálod, nagyonnagyon sokat alakul az önbizalmad! Könyvtárakban is megvan, ha nem akarsz rá költeni

- Oshawa-kúra: 10 napos gabonakúra, fogyaszt, bőrt szépít, de az igazán fantasztikus hatása: sokkal határozottabb és magabiztosabb lesz tőle az ember. Én januárban csináltam végig, nem is igazán hittem benne, de azóta folyton csak pislogok, milyen elánnal oldom meg az élet dolgait:-) És mások is megjegyezték, másra nem tudok gondolni, csak hogy a kúra tényleg ennyire hatásos...

2010. febr. 22. 20:09

A Sotret kapszula egyéb kezelésre nem reagáló, súlyos akne kezelésére szolgál. A Sotret kapszulát csak bőrgyógyász szakorvos felügyelete alatt szabad alkalmazni. Az izotretinoint nem szabad a pubertás előtt jelentkező akne kezelésére alkalmazni.

2. TUDNIVALÓK A SOTRET KAPSZULA SZEDÉSE ELŐTT

Mielőtt elkezdené szedni a gyógyszert

Győződjön meg róla, hogy biztonságosan szedheti-e a Sotret kapszulát. Olvassa el előbb az alábbiakat:

- Volt-e előzőleg allergiás reakciója (bőrpír, viszketés, csalánkiütés, nehézlégzés) helyileg vagy szájon át alkalmazott izotretinoin tartalmú készítménytől?

- Terhes-e, tervez-e terhességet, szoptat-e?

- Van-e máj- vagy vesebetegsége?

- Magas-e a vér koleszterin vagy triglicerid (egy másik vérzsír) szintje?

- Volt-e depressziós?

- Iszik-e alkoholt rendszeresen?

- Szed-e egyéb gyógyszereket (beleértve a recept nélkül kaphatókat is), különösen az alábbiakat:

- az akne kezelésére szolgáló egyéb gyógyszereket?

- sok A-vitamint tartalmazó készítményt (ne szedjen több A vitamint, mint napi 4000-5000 egységet)

- un. tetraciklin antibiotikumot.

Ha a fenti kérdések bármelyikére a válasz igen vagy nem biztos benne, mondja el orvosának. Ne szedjen Sotret kapszulát, ha terhes, szoptat vagy allergiás a gyógyszerre.

Ha cukorbeteg, ez a gyógyszer megemelheti vércukorszintjét. Orvosa ellenőrzi majd vércukor szintjét a gyógyszer szedése idején. Ha Önnek vagy valamelyik családtagjának magas a koleszterin vagy triglicerid szintje, orvosa ellenőrizheti ezeket a kezelés előtt, alatt és után. Mivel ez a gyógyszer néhány betegben emelheti a vérzsírok szintjét, ne fogyasszon alkoholt, ill. csökkentse a szokásos alkoholmennyiséget a kezelés ideje alatt.

AZ IZOTRETIOIN NEM SZEDHETŐ A TERHESSÉG ALATT

FONTOS

Az izotretinoin káros a megszületendő gyermekre. Nőbetegek gondosan tartsák be az alábbi utasításokat: Ne szedjen izotretinoin tartalmú készítményt, ha terhes vagy azt gondolja, hogy terhes! Ne szedjen izotretinoin tartalmú készítményt, ha szoptat! Az izotretinoin tartalmú készítménnyel történő kezelés előtt egy hónappal hatásos fogamzásgátló kezelést kell kezdeni, melyet folytatni kell a kezelés ideje alatt és utána még egy hónapig. Ha tablettás kezelést választ, beszélje meg orvosával. A kezelés előtt orvosa terhességi tesztet kérhet, melynek negatívnak kell lennie. Az izotretinoin- kezelést a menstruációs ciklus második vagy harmadik napján kezdje el. Nem eshet teherbe a kezelés alatt és utána egy hónapon belül. Azonnal közölje orvosával, ha terhes lesz, vagy azt gondolja, hogy terhes a kezelés alatt vagy az azt követő egy hónapon belül. A fogamzásgátlásra ugyanúgy szükség van a kezelés megismétlésekor is.

A gyógyszer kis mennyiségben tartalmaz segédanyagokat, mint butil hidroxianizolt és glicerint. Néhány betegben a butil hidroxianizol szem- és nyálkahártya panaszokat (pl hasi panaszokat, hasmenést) okozhat. A glicerin - nagyobb adagban bevéve - fejfájást, gyomorpanaszokat, hasmenést okozhat.

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A SOTRET KAPSZULÁT?

A készítmény csak bőrgyógyász szakorvos utasítására, az orvos által előírt adagban és ideig szedhető. Olvassa el a dobozra írt adagolást, ha nem biztos benne, kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét.

A gyógyszer kapszulában van. Vegye be étkezés közben vagy egy pohár tejjel együtt. Egészben kell lenyelni, összerágni nem szabad. A kapszulákat naponta egyszer vagy kétszer kell bevenni.

Amennyiben az orvos másképpen nem rendeli:

Felnőttek átlagos kezdő adagja a hatóanyag tekintetében 0,5 mg izotretinoin/ttkg, amit négy héten át kell szedni. Ezután orvosa dönt az adag módosításáról, a betegség alakulása és az Ön érzékenysége alapján.

Addig kell szednie a gyógyszert, ameddig az orvosa azt előírta, ez általában 12-14 hét, mely után valószínűleg hosszasan tünetmentes lesz. Ha az akne teljesen nem múlt el, a javulás még a következő néhány hónapban várható. Ne folytassa a gyógyszer szedését, csak ha orvosa ezt tanácsolja. Az ismételt kezelés nem szokásos. Ha azonban az akne visszatér, orvosa dönthet a kezelés megismétléséről.

Ha elfelejt egy adagot bevenni, vegye be amint lehet. Ha azonban közel van a következő adag bevételének ideje, hagyja ki, semmiképpen se kettőzze meg a bevett adagot. Ha több adagot nem vett be, beszéljen orvosával.

Ne vegyen be több gyógyszert, mint annyit orvosa előírt. Ha többet vett be, menjen kórházba és kérjen segítséget.

A gyógyszer szedése idején

- Ne szedjen más gyógyszert (beleértve a recept nélkül kaphatókat is), csak az orvosa által engedélyezettet. Egyéb akne kezelést nem kaphat, kivéve, ha orvosa tanácsolja.

- A kezelés elején az akne átmenetileg romolhat, de ez 7-10 nap alatt elmúlik.

- Lehetséges, hogy a gyógyszer szedése mellett nap- és UV fényérzékenysége fokozódik. Ezért kerülje az erős napfényt és más UV fényforrásokat. Ha nem kerülhető el, alkalmazzon fényvédő krémet a fénynek kitett bőrre.

- Az izotretinoin- kezeléstől bőre sérülékenyebbé válik. Kerülje az erős bőrradírozást, gyantás szőrtelenítést a kezelés alatt és utána még 6 hónapig, mert bőre hegesedésre és irritációra hajlamos.

- Orvosa az izotretinoin- kezelés alatt időszakonként vérvizsgálatot kérhet, májfunkciós tesztet, vérzsírokat. Ha a triglicerid szint e kezelés alatt magas, az adag csökkentése és zsírszegény diéta alkalmazására kerülhet sor.

- Ha súlyos hasmenése van, hagyja abba az izotretinoin szedését és forduljon orvosához.

- Az izotretinoin látászavarokat okozhat, csökkentheti az éjszakai látást, ritkábban zavarhatja a színes látást (ezek a panaszok általában a gyógyszer abbahagyása után visszafejlődnek). Ezek a zavarok hirtelen jelentkezhetnek, ezért a gépjárművezetés, balesetveszélyes gépek kezelése során óvatosság ajánlott.

- A kezelés ideje alatt és utána még egy hónapig nem adhat vért.

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszernek, az izotretinoinnal is lehetnek mellékhatásai. Ha túlérzékenységi reakció - bőrvörösség, csalánkiütés, viszketés és nehézlégzés - jelentkezik a gyógyszer bevétele után, azonnal forduljon orvosához! Ritkán az erek gyulladása is bekövetkezhet apró pettyes vagy hosszanti bőr bevérzésekkel.

A leggyakoribb mellékhatások, melyek általában nem igényelnek orvosi beavatkozást (kivéve, ha erősek és hosszantartóak):

- A bőr szárazsága főleg az arcon és ajkakon fordulhat elő. Ezt bőrvörösség, enyhe viszketés és hámlás kísérheti. A torok szárazsága rekedtséghez vezethet. Bőre sérülékenyebb és pirosabb lehet, zsíros krém rendszeres használata enyhíti a panaszt. Az orr nyálkahártya pörkösödhet és a pörkök leválva vérzést okozhatnak, vazelines kenőccsel ez is enyhíthető.

- A szem száradása irritációt okozhat. Ha kontaktlencsét visel, kérjen tanácsot orvosától a megfelelő szemcsepp használatához.

- Néhány betegben izom-, ízületi és csontfájdalmak jelentkezhetnek. Ezek a panaszok főleg erős izommunka után mutatkoznak.

- Ritkán hajhullás vagy fokozott hajnövekedés fordulhat elő. Ezek a tünetek általában átmenetiek és a kezelés után megszűnnek.

Kedélyváltozás, depresszió vagy viselkedésbeli változások előfordulhatnak. Ritkán öngyilkossági kísérlet is előfordult a gyógyszer szedése közben. Ha a fenti tüneteket észleli, azonnal forduljon orvosához.

Egyéb mellékhatások, melyek kevésbé gyakoriak és orvosi beavatkozást tehetnek szükségessé:

Fejfájás, hányással, látászavarral, (enyhe) hallászavarral, látászavarok (a színes látás és éjszakai látás csökkenése), menstruációs zavarok, sárgaság, görcsök, hirtelen hasi fájdalom hányingerrel, hányással, körömelváltozások, beleértve az infekciókat, súlyos hasmenés (véres széklettel vagy anélkül), vérvizelés, a mirigyek megduzzadása és gennyedése. Cukorbetegség: a vércukor változásai főleg cukorbetegekben; asztma, főleg korábban asztmás vagy allergiás betegekben fordulhat elő.

Még ritkábban, a vér húgysav szintjének emelkedése. Ha Ön köszvényes, ez rohamot válthat ki; a magas húgysavszint vesekárosodást okozhat.

Az izotretinoin igen nagy adagjai csontelváltozásokat okozhatnak, de a szokványos adagú kúra mellett ez nem valószínű. Igen ritka esetekben a vérsejtek eltérése fordulhat elő, ami vérzékenységben, fokozott véralvadásban, tartós torokgyulladásban és gyakori fertőzésekben nyilvánulhat meg.

Egyéb - orvosi beavatkozást nem igénylő - mellékhatások: a fáradtságérzés, viszketés, enyhe fejfájás, fokozott izzadás, betegségérzet, szédülés és az arc barnulása.

Ha a fentebb felsoroltakon kívül egyéb mellékhatást tapasztal, illetve nem bizonyos benne, hogy az elváltozás a gyógyszer szedésével kapcsolatos, forduljon orvosához!

39. pufulec99 (válaszként erre: 35. - 91d4989ab9)
2010. febr. 22. 20:08
nekem is azt mondták h a hegek sose fognak elmúlni, de hallottam a mélyhámlasztásról, ezzel szépen rendbe lehet hozni, bár már ott járnák és hült helye lenne ezeknek a rondaságoknak
2010. febr. 22. 20:04
Jana2009 itt vagy még? :)
37. pufulec99 (válaszként erre: 34. - K.tünde78)
2010. febr. 22. 20:03

kb 14 éves koromban kezdődött, de akkor még csak mitesszereim voltak amik nem zavartak annyira, aztán a nyáron elkezdtem használni sószappant(annyi jót olvastam róla, meg persze természetes nem tartalmaz semmi káros anyagot, gondoltam 1 próbát megér) na de ezután jött a szenvedés a mitesszereimből nagy gyulladt pattik lettek amik még fájtak is és még hegeim is lettek, bánom h a megrendeltem ezt a hülye szappant azóta nem akarnak elmúlni.

A bőrgyógyász azért nem tanácsolja mert gyógyszert irt fel sotretet amitől elvékonyodik a bőröm

36. pufulec99 (válaszként erre: 32. - Cd377d3d56)
2010. febr. 22. 19:55
hát igen társaságba kellene járnom csak mindig azt várom hátha egy kicsit szebb lesz az arcom és majd akkor,majd akkor eljárok szórakozni, csak az a baj, h már túl régóta várok igy pedig lemaradok a jó dolgokról:(
35. 91d4989ab9 (válaszként erre: 31. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 19:55

na figyi én elmentem egy börgyőgyászhoz voltam vagy 16 tele pattanással és hasonlo érzésekkel mint te.


a bőrgyógyász ezt mondta: EZEK A HEGEK SOSE FOGNAK ELMULNI MÁR. nah ettől még jobban összetörtem aztán lassan rájöttem hogy az ilyen ember nem orvos...


azóta már sok év eltelt ma is vannak néha pattanásaim de egy darab heg nem látszik meg a multból nehogy elhidd ezeket a hülyeségeket.


ami fntos, minden nap arcmosás reggel este és vmi fertőtlenitő de csak a pattanásokra pl ez a teafaolajos stift, és ne nyomkodd ne vakard mert felülfertőzöd, ha már nyomkást akarsz akkor kozmetikus, tök rendesek meg lehet velük beszélni hogy csak proba kép párat nyomjon ki kezeljen le és megnézitek használ e, ha igen mehet az összes ha nem akkor nem mész többet.

34. k.tünde78 (válaszként erre: 33. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 19:53
és akkor még nem volt ilyen jellegű problémád,most jött ki rajtad nem rég??Ez érdekes,mit mondott a bőr gyogyász??
33. pufulec99 (válaszként erre: 24. - K.tünde78)
2010. febr. 22. 19:51
hát hiszed vagy sem a legutolsó kép amit rólam készült tavaly nyári, azóta egyet se hagytam h készitsenek rólam :(
32. cd377d3d56 (válaszként erre: 1. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 19:48

Kérdezd meg Magadtól: miért jobb Tőled bárki más?Miért érzed Magad alacsonyabb rendűnek (félénkség,szégyenlősség)?

Mindig gondolj arra és tartsd észben,még ha kezdetben nehéz lesz is,hogy a másik ugyan olyan ember,mint Te,a problémák is hasonlóak,nem csak Neked vannak pattanásaid,stb.Mások sincsenek hiba nélkül,bár tudom,mindenki felnagyítja a sajátját.

A szégyenlősség leküzdése akarat kérdése is,vedd rá Magad,hogy eljárj olyan helyre,ahol olyat csinálhatsz (hobbi),amihez kedved van,csak úgymond a szoktatás kedvéért,a félénkség leküzdéséért.Ott a társaságba észrevétlenül be lehet olvadni,feloldódni.Ez persze csak egy példa volt,tégy olyan dolgot,ami erőfeszítést követel Tőled.Ne hagyd,hogy emiatt lemaradj a jó dolgokról.

31. pufulec99 (válaszként erre: 28. - 91d4989ab9)
2010. febr. 22. 19:43

:))

hát igen ezt kellett volna csináljam, de megse mertem szólalni inkább ugy tettem mintha nem hallottam volna

én is a kozmetikuson gondolkozom, de nagyon csak a bőrgyógyász most nem engedi :(

30. Barát1 (válaszként erre: 27. - Marduk)
2010. febr. 22. 19:43
Mi /idősebbek/ sem tudtuk megtenni ezt sok évig, kell egy kis élettapasztalat, majd akkor tudja ezt is, addig csak nagy szavak ezek az Ő korosztályának.
29. marduk
2010. febr. 22. 19:41
Ne agodj az ilyen fiuk biztosra vették nem vagy könnyen ágyba vihető.Fenőt leszel akkor is az irigyek fognak kikezdeni ha ezzel nem vagy tisztában sokat sírsz majd.Még ha ez se tesz bátorrá gondold el ahogyan a vécén ül és szarik.Mert ugyan az a póz nála is mint bárkinél és akkor mivel több vagy jobb?Az élesztő fogyasztása meg tényleg jó a vtamin ami benbe van az segít.
28. 91d4989ab9 (válaszként erre: 26. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 19:38

fuu a helyedben én felhivtam volna a barinőmet és ezt mondtam volna neki: szia képzeld itt az a helyes srác akit láttunk de most meg is szólalt sajnos és akkora taplo mint egy ház:D

jó hangosan hogy hallja mindenki:)



az avonnak van teafacserjés pattanásokra valo stiftje nagyon jó és menj el egy kozmetikushoz is, mutassa meg milyen alapozot vegyél és hogyan fedd el őket meg picit lehet kihangsulyoznod a szép részeidet, pl szem szempillák ajak, csini frizura is segit

27. marduk (válaszként erre: 21. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 19:33
Igen van módszer.Tiszteld, szeresd és becsüld magadat.Fontos
26. pufulec99 (válaszként erre: 20. - Marduk)
2010. febr. 22. 19:30

tényleg türelmetlen vagyok :)

az önbizalmam valahol jó mélyen van,

igen volt egy lány aki jól leszólt h milyen a bőröm, pedig basszus már mindent elolvastam a pattanásokről a kezelésükről, egy csomó kenceficét kipróbáltam, de nem segitett egyse, neki fogalma sincs róla

meg nemrégiben 1 srác is kigúnyolt legszivesebben pofonvágtam volna, a vonaton ültünk 1 kabinban, még régebbről ismerem párszor beszéltem vele 1 szórakozóhelyen. Képes volt a vonaton felhivni az 1ik haverjét és elújságolni neki, h végre lát engem világosban is de jobb lett volna ha csak sötétben látott volna, az benne a pláne, h tőle 2 méterre ültem és mindezt jó hangosan mondta, h biztos halljam, legalább várta volna meg, h leszáljak a vonatról és aztán azt mondott volna amit akar

basszus nagyon rosszul esett

2010. febr. 22. 19:28

Pufulec, még nagyon fiatal vagy, dolgoznak a hormonok, azért pattis az arcod.De vannak nagyon jó dolgok rá, pl.a... ja, nem reklámozunk! :) Szóval a gyógyszertárban is kaphatsz rá kenőcsöt. És van az a 3 betűs termék is...kimondottan Nektek, fiataloknak kikisérletezve.

A módszer pedig szerintem annyi, hogy jeleskedj abban, amiben jó vagy. Bizti van ilyen terület.(Pl. tánc, vagy rajzolás...)

24. k.tünde78 (válaszként erre: 19. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 19:24

Figyi,én 31 éves vagyok 2 gyerkőc van már mögöttem és még mindig vannak gyönyörű nagy pattijaim,egyedül a kedves párom aki megjegyzi(csak azért hogy kötekethessen velem).Különösebben nem izgat,minden hónapban 2 hétig tele vagyok,mire rendbe jönne újra kezdődik,szóval a hormonoknak köszönhetem.

Érdemes lenne megnézetni a hormonjaidat,mert lehet,hogy ott van bibi,s ha ki lenne kezelve a probléma is megszünne.Egyébként addig,míg csak a háttérben húzódsz meg esélyük sem lesz az embereknek a belső értékeid alapján megitélni téged.Ne az arcodra gondolj,attól,hogy van pár pattid még hidd el,hogy szép vagy.

Tegyél már fel képet magadról,annyira kiváncsi vagyok mitől vagy így elkeseredve.Szerintem nem olyan vészes a helyzet mint ahogyan Te érzed.

23. Barát1 (válaszként erre: 21. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 19:22
Reggelenként nézz a tükörbe és gondolj arra akitől szerinted szebb vagy, majd mond ki hangosan, hogy XY-tól szebb vagyok. Gyakran működik.
22. Barát1 (válaszként erre: 17. - Pufulec99)
2010. febr. 22. 19:20
A pattanásokra jó az élesztő, de 1-2 év és magától kisimul a bőröd. Tudom ez most nem vigasztal, de a sok folyadék is segíthet, vagy egy jó kozmetikus tanácsai. Én még most is elpirulok néha, pedig nem vagyok prűd, de ez van. A Te korodban többet számít a kisugárzás mint a bőröd, persze nem a korosztályodnak, hanem a picit idősebbeknek /2-3 évvel/
2010. febr. 22. 19:18
van valamilyen módszer amivel 1 kis önbizalmat nyerhetnék?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook