Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztanya szerepben! fórum

Keresztanya szerepben! (beszélgetős fórum)


15. FairyJ
2010. febr. 12. 09:55
Sziasztok. Kár, hogy nem megy ez a fórum, szívesen beszélgettem volna más keresztanyukkal:)
2009. máj. 2. 22:36
Sziasztok! Nem tudtok keresztanyának szóló anyák napi verset???
13. corinna (válaszként erre: 12. - Biankari)
2008. ápr. 8. 21:33

Én is 16évesen lettem keresztanya!

Miért ne lehetne??? Ebben ti döntitek el.

2008. ápr. 8. 17:48
A lánytestvér 16 éves! És corinna akkor te ezt biztosan tudod hogy a lánytestvér lehet keresztanya??Köszi mindekinek hogy válaszolt!
11. corinna (válaszként erre: 9. - Biankari)
2008. ápr. 7. 10:26
Miért nem lehetne?? Ha az érintettek ezt szeretnék, miért ne?! Mindenki maga dönti el kit választ keresztanyának. Mennyi idős a nagytestvér??
10. 8df16b904f (válaszként erre: 9. - Biankari)
2008. ápr. 6. 22:31
Szerintem nem! Ha az újszülött lánytestvére... Akkor az testvéri szerep! Nem pedig keresztszülői... Szerintem...:)
2008. ápr. 5. 09:18

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egy lánytestvérből is lehet keresztanya??(mármint az újszülött lánytestvéréből lehet-e??)Előre is köszi

8. corinna (válaszként erre: 7. - 8df16b904f)
2008. márc. 20. 11:09
Gratulálok hozzá, az én keresztlányom 6 éves lesz a következő hónapban, nagyon hamar eltelt ez a 6 év. Fél évesen aludt először nálam, mondjuk akkor még a szüleimmel laktam, de akkor is velem egy szobába aludt. Nagy segítség lehetsz a bátyádéknak! Sok örömöt a babához!
7. 8df16b904f (válaszként erre: 6. - Corinna)
2008. márc. 20. 08:39
Köszönöm szépen, hogy ilyen készséggel válaszoltál nekem!!! Én is igyekszem komolyan venni... Bíztos, hogy nagyon sokat fogok vele foglalkozni... Tudod ő koraszülött lett és még nem nagyon lehet furikázni, csak a kontrollra mehet ki... DE már nem sok idő kell, hogy Nálam is lehessen egy kicsit... Imádnivaló, gyönyörű kislány...:_) Ő pedig az én drága bátyámnak a gyereke... A sógornőm pedig egy angyal!!!
2008. márc. 17. 12:29

Szia! Én 16éves korom óta vagyok keresztanya. Én már a kezdetektől komolyan veszem. Az keresztlányom és én köztem nagyon szoros a kapcsolat. Nagyon sokat van nálam, hétvégéket itt alszik sokat, nyáron amikor óvodaszünet van akkor 3 hetet nálam van, csak hétvégékre megy haza. Próbálok nagyon jó keresztanya lenni, de nem kényeztetem el!!!! Próbálom, úgy nevelni (ha itt van nálunk) ahogy a szülei. Nem engedem meg neki azt amit tudom, hogy a szülei nem engednének meg! Én ünnepekre is többet szoktam adni, mint a többi vendég(de nem ettől vagy jó keresztszülő)Állítólag sokszor túlzásba is viszem. A nővérem gyerekéről van szó amúgy, és a nővérem azt mondta, hogy mindenkinek ilyen keresztanya kellene mint én (nem az ajándékok miatt) hanem azért mert sokat foglalkozom a keresztlányommal, és az a legfontosabb. Mindig, ha történik valami ott vagyok, ha kiesik a foga felhív, ha beteg szólnak és rohanok, ha nem mehet oviba mert beteg, én vigyázok rá. Ha táncfellépése van ott vagyok, ha ovis szereplése ott vagyok. A táncoktatását én fizettem szeptembertől eddig, mert a nővérem mondta, hogy lehet arra nem lesz pénzük, mert úszásra is szeretnék hogy járjon(házat vettek, stb), és mivel az úszás jövőre kötelező lesz, azt mondták az 5 éves gyereknek döntsön a kettő közül, persze nem tudott. Most már helyrejöttek anyagilag, ők fizetik neki.

Találkoztam már olyannal aki azt mondta, hogy nincs ideje a gyerekkel foglalkozni. Nah, akkor csak annyit mondtam neki: dolgozom,és 2 suliba járok az egyik 150km-re, a másik 200Km-re a lakhelyemtől, jah én ellenkező irányba!!!Akkor miről beszélünk tulajdonképpen?

Nekem nagyon sokat jelent ez a szerep. Segítek amiben lehet, megveszem neki ha kell vmi( nem hülyeségeket, hanem pl. úszódressz, stb.)ezért is mondjam a tesóm, hogy túlzásba viszem, de nekem nem kell ünnep ahhoz, hogy megajándékozzam! Segítek nekik, úgy hogy vigyázok rá, amiket leírtam. Persze jóakaró családtagnak ez szemet szúrt, hogy én mennyire támogatom a gyereket, megjósolta 2 éves volt akkor, hogy el lesz kényeztetve, nem fog értékelni dolgokat. Hát tudjátok nevelés kérdése az egész!!! Mert ha nem viszek semmit neki, nem kérdezi meg nem hoztál semmit, mint az már említett jóakaró unokája!!

Remélem kielégítő válasz volt:) !

És természetesen te tudod, hogy mit tudsz, és mit AKARSZ(a szó alatt érzelmeket értek) a gyereknek adni! Jah, és én is református vagyok, mint IMOLAVIOLA, és nem hiszem hogy a vallásnak ehhez bármi köze is lenne, azon kívül, hogy ott lesz hivatalos.

5. 8df16b904f (válaszként erre: 4. - Imolaviola)
2008. márc. 14. 20:50
De én ésszerű keretek között szeretnék mindent megadni a kis törpe lánynak:-)
4. imolaviola (válaszként erre: 3. - 8df16b904f)
2008. márc. 14. 02:21
Ne csüggedj el, még segithetnek ebben a témában. Én is néhány kisgyerek keresztanyja vagyok, de ez szerintem nem olyan nagy kötelezettség. Én református vagyok, nem tudom más vallásokban ez szigorubb vagy miként működik, de nálunk nem jár nagy feladat ezzel. Szerintem helységenként is változó, a szokások alapján ki hogy áll a dologhoz. Valamikor pár évvel ezelőtt amikor még mi voltunk gyerekek, akkor a keresztszülő minden ünnepen ajándékot hozott, konfirmáláskor is sokkal nagyobb ajándékot adott mint más, de a mostani "nehezebb" világban már úgy egyeztünk meg hogy nem ajándékozunk. Nálunk ez igy van nem tudom máshol milyen szerep jút egy keresztanyára.
2008. márc. 14. 00:11
MINDEGY
2008. márc. 13. 22:42
MILYEN SOKAN SEGÍTETTEK NEKEM......
2008. márc. 11. 23:25
Kíváncsi vagyok, hogy a mi a teendője egy keresztanyának egészen a gyerek csecsemő korától... Tapasztalatlan vagyok a támában, mert nekem még gyerekekm sincs és most felkértek a felelősségteljes keresztanya szerepre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook