Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Keressük a LEG-LEG-LEG hajápolókat! fórum

Keressük a LEG-LEG-LEG hajápolókat! (beszélgetős fórum)


18. emi1206 (válaszként erre: 17. - Emi1206)
2012. máj. 12. 17:36
Ja és még valami. Voltak régebben hormon problémáim és bár vizsgálatot nem végeztettem rá, csak itthon diagnosztizáltam magam, de a hajhullás, hajvékonyodás, kopaszodás nőknél lehet az ösztrogénhiány miatt is. Én ittam szurokfű teát illetve még iszom is és nagyon sokat javult tőle a hajam állaga. Na meg a vitaminok, amiket sánöfi is írt.
2012. máj. 12. 17:32

Sziasztok!

Én hajmosásra a videón látható módszert alkalmazom, annyi különbséggel, hogy az almaecetes vízbe illóolajat is rakok

[link]


Hajnövesztésre nekem a diófalevél tea jött be. Ugyanúgy megmosom a hajam, aztán a teát belemasszírozom a hajamba és ezt már nem kell lemosni. A másik ami még bejött, hogy fél citrom levét kifacsarom, hozzáteszek ugyanennyi tejszínt és 6-8 csepp mandulaolajat. Hajmosás után a fejemre kenem, rajtahagyom fél óráig és utána én szódabikarbónás vízzel mosom le.

Egyébként a hajnövesztős dolgokat Gyuri bácsitól olvastam.

2012. máj. 12. 13:43

Az agyonreklámozott márkák semmit se érnek. Én a netur dolgokra esküszök, van olcsóbb, dágább kategória, ami nekem bevált: Farfalla, Logona, Neobio, Sante.

Házilag:


Hidratáló hajpakolás házilag

Hozzávalók:


1 db érett banán

8 evőkanál tej (kecske vagy házi tej)

1 evőkanál méz

1 tojás sárgája

2 E vitamin kapszula tartalma


A sérült, igénybe vett hajra is igazi kiváló gyógyír a banán. Egy közepes banán jelentős kálium, magnézium- és kalciumforrás. A gyümölcsök közül legmagasabb a B6 vitamin tartalma. A-, C-, U- és E vitaminok, vas, mangán, foszfort, réz, jód és egyéb nyomelemek is találhatók benne. A haj szépen csillogóvá válik tőle.

A kecsketej a többi, magas antioxidáns tartalmú élelmiszerek között is méltó helyen szerepel. B1, B2 és B5 vitamin tartalma is jelentős.



A méz vitaminokat, ásványi anyagokat, enzimeket, fehérjéket és savakat valamint vizet tartalmaz. Ásványi anyagok, mikroelemek: B, Bi, Bá, Va, Ge, Fe, Au, K, Ko, Ca, Li, Mg, Mn, Cu, Pb, Si, Ph, Cr, Zn, S, Ti, Cl, Ag, Mo, Ni. Vitaminok: B1, B2, B3, B6, PP, C, H, K, E, provitamin A. Hidratálja a száraz hajat.


A tojássárgájában jó esetben (tanyasi tyúk) sok A-, D- és E-vitamin, lecitin van benne, ráadásul a B-vitaminok széles skáláját is tartalmazza. Elsősorban B2-, B6-, B12-vitaminok találhatóak benne nagyobb mennyiségben. Nagyszerű gyógyír száraz, vízhiányos hajra.


Tegyük egy edénybe a felszeletelt banánt, a tojássárgáját, a mézet, s a tejet. Szúrjuk ki az E- vitamin kapszulát (én hústűvel szúrtam ki), majd nyomjuk ki a tartalmát.

Botmixerrel alaposan pépesítsük össze a hozzávalókat. Hordjuk fel a hajra, bugyoláljuk be törülközővel. Minimum 10 percig hagyjuk hatni, majd alaposan mossunk hajat.

15. Lia71 (válaszként erre: 14. - Artlessness)
2012. máj. 12. 12:31
Én is sokféle hajra való vitaminokat szedtem már,legutób a HairClinic kapszulát szedtem és nekem bevált.De a varga csepp is nagyon jóóó!:)
2011. jan. 3. 18:17

Most kipróbáltam egy újy dolgot, úgy né ki, eléggé hatásos. A hajammal az a legnagyobb baj, hogy gyorsan zsírosodik, de nagyon száraz.

A trükköm a következő: hajmosás előtt egy kevés citromolajat dörzsölök a fejbőrömbe, majd 10 perc múlva lemososm. Próbáltam úgyis, hogy a samponomba tettem pár cseppet. Nem tudom mejik a hatásosabb, mindkettő bevált nekem. Állítólag erre a teafa olaj is jó. A balzsamomba pedig pár csepp jojoba, és pár csepp búzacsíra olajat tettem. Ezt csak a végére vittem fel. Nagyon szép, fényes és puha lett a hajam.

Még szeretném kikérni valamiről a véleményeteket. Gondolom a haj csak akkor lesz szép, ha belülről is tápláljuk. Kérdésem az lenne hogy a HairClinic kapszula hatásos e? És a varga Hajcseppekről van tapasztalatotok?

13. nusi85 (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. dec. 22. 20:09

Igen, nagymamám is mindig azzal mosta a haját régen. Anyuéknál otthon van ilyen vízlágyító készülék és ha ott mosom a hajam, mindig sokkal fényesebb és puhább lesz.

A tojásról annyit, hogy én sok helyen olvastam, hogy nagyon jó, az én hajam viszont eszméletlenül száraz lett tőle. A ricinust pedig én is használom és szuper!

12. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. dec. 22. 18:40

Próbáld csak ki! Kíváncsi leszek a véleményedre!

És a növények is díjazzák, hogy nem meszes-klórozott vizet kapnak.

11. 23c6efbd66 (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. dec. 22. 18:35
Hűűűű, akkor elkezdem majd gyűjteni :)
10. a14deb9047 (válaszként erre: 9. - 23c6efbd66)
2010. dec. 22. 18:17
Igen! Az esővíz nagyon lágy! Érdemes úgy gyűjteni, hogy a "közepétől"... Fürödni benne pedig isteni, mert lágy, selymes, habzik benne a legegyszerűbb szappan is. Kár, hogy már alig lehet hozzájutni, ill. összegyűjteni. Akinek kertes háza van, az meg tudja oldani, de a társasházak nem. Egyébként a virágot is azzal a legjobb locsolni!
9. 23c6efbd66 (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2010. dec. 22. 18:14
esővíz?
8. a14deb9047 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2010. dec. 22. 18:12
és még az esővíz!
2010. dec. 22. 17:29
ricinus
2010. dec. 22. 17:04
Én Honey sampont és balzsamot használok és nagyon szeretem. Ezen kívül néha ricinus olajos, tojássárgás, csaláncseppes, citromleves kutyulékkal kenem be és hagyom rajta fél-egy órát :)
2010. dec. 22. 16:56
barna hajúaknak: fekete teával öblíteni ;) sokkal szebb lesz a haj színe :) és fényesebb is :)
2010. dec. 22. 16:50
Nekem, ami nagyon bevált: guhl sampon, balzsam, méghozzá a mandulaolajos. Próbáltam tigi-ket is, de ez ezerszer jobb és sokkal olcsóbb, mint a professzionális cuccok.
2010. dec. 22. 16:50

A ricinusolajtól gyorsabban nő a haj, de az olivaolaj is jó.


Szőkéknek nagyon ajánlott: kamillateával áztatni, lemosni, amibe csepegtetni kell citromlét. (igazit:)) A haj fényes és csillogó lesz tőle.

2010. dec. 22. 16:43
tojás:)
2010. dec. 22. 16:41
Manapság elveszünk a különböző világszerte ismert cégek termékei között. Mindegyik hollywood-i sztárok hajkoronáját ígéri nekünk, bár az eredmény sokszor távol áll ettől. Több tízezreket adunk ki hajápolókra, melyek semmit sem érnek, és néha az alacsony ár 5 csillagos termékkel párosul. Mielőtt még meggondolatlanul könnyebbé tennénk pénztárcánkat, gyűjtsük össze a legjobb hajpakolásokat, samponokat, balzsamokat, házi kulimászokat a lehető legfényesebb, legpuhább és leg egészségesebb hajért a lehető legalacsonyabb áron!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook