Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényszerevés fórum

Kényszerevés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2008. máj. 6. 07:43

Sziasztok!


ÉN még csak most találtam rá a fórumra, mivel mostanság kezdem azt érezni, hogy kényszerevő vagyok. Jó lenne,ha valami tanácsot tudnátok nekem adni, mert nagyon rossz. Általában én is mindig fogyózom, és tegnap is minden rendben volt,estig amikor is elkezdtem valami oknál fogva zabálni. Chipset, csokit, túrós batyut, meg mindent ami hízlal. A rossz az egészben ,hogy nem érzem,ha éhes vagyok és azt sem ha már jó laktam, pedig rengeteget magamba tömtem. Szóval segítsetek,hogy fékezzem magam. Ti hogy csináljátok? Előre is köszi!

2008. máj. 6. 07:34
Ja, egyébként nem tudom, mire mondtátok, hogy nagy a kitartásom. Egy napja fogyózok! Hétvégén sütihegyek, kajahegyek, előtte lightos próbálkozások.
2008. máj. 6. 07:30

Lányok! 70 dekát nem lehet fogyni egy nap alatt, ugye? :)


Amúgy tény és való: ha az ember édességet kíván, nem lehet elütni a dolgot egy kis gyümivel. Legalábbis ez a tapasztalatom nekem is. Megeszem a gyümit, aztán 10 perc múlva a sütit is. De tegnap nem így volt, pedig nagy volt a kísértés. Kisfiamnak vágtam egy szelet tortát és nem ette meg. Nagyon nagy dilemma elé voltam állítva, végül nem ettem meg, hanem elővettem a hűtőből egy kis fagyasztott erdei gyümit. De ez 10000-ből kb. 0-szor történt meg velem eddig.


Rendeltem epres-fehércsokis Protein Delite turmixport. Remélem, tényleg fini, mert 1 kilósat kértem.

249. Babe7
2008. máj. 5. 21:36
Huh..:-) Nem,rossz ötlet csak azt hiszem ebben alulmaradnék..:-) De ha egyeztetjük a ,,szabályokat"....Megbszélhetjük:-)
248. fobe (válaszként erre: 247. - Babe7)
2008. máj. 5. 21:13
Huh, akkor mit szólnál egy kis motíváló "versenyhez"? Kínomban már nem tudom miket találjak ki, hogy hajlandó legyek betartani a fogyit :)
247. Babe7 (válaszként erre: 246. - Fobe)
2008. máj. 5. 21:07
Igen,ez teljesen egyértelmű. Tudományosan is bizonyított. Ez ugyanolyan ,mint bármely más függőség. Volt már olyanom,hogy(fogyókúrám MINDIG emiatt borul fel..)hogy már a szó szoros értelmében annyira kívántam vmit (ami általában csoki,süti,stb) hogy szinte remegtem és erősebben dobogott a szívem.... Ilyenkor kb ez ijesztőnek tűnik..Elvonási tünet...:-S És hiába gyümölcs,saláta,husi: nem érzek tőlük ,,teljességet".. (Ja és,képzeld,ugyanannyi kiló vagyok,mint Te ..és a célom is ugyanaz..:-)
246. fobe (válaszként erre: 245. - Babe7)
2008. máj. 5. 20:45

szörnyű nem, hogy így kell élnünk ;) néha sztem már bánatomban eszek, bánatomban, hogy nekem miért kell mindennap fogyókúrázni :D és akkor dühömben megeszem az egész hűtőt...


Van egy ötletem, bár ez sem könnyű, tudom, szóval hogy ha ránk tör az kényszerevés, akkor csak egészséges kaját együnk. (zöldség, gyümi, sovi husi) Csak ezt sem értem, hogy ilyenkor ezek nem elégítik ki az éhségemet, csak a cukros, édes, szénhidrátos ételek. Csajok, mi nem szénhidrátfüggők vagyunk véletlenül? És elkezdünk fogyózni, csökkentjük a ch-t és akkor pár nap után dörömböl a szervezetünk és követeli a napi (heti) ch adagját...? Véleményetek?

245. Babe7
2008. máj. 5. 19:31

Sziasztok!

Jó látni,hogy mindenki milyen ügyin halad:-)

Fobe:mosolyogtam egyet azon,hogy ha nem fogyóznál folyton,100 kiló lennél.:-) Mert én is ugyanez vagyok,mindenki csak mosolyog,hogy,,Már megint fogyózol?" 235673547283746.-jára:-)?? Más ennyi fogyó után már elfogyna:-). De ha én nem kampányolgatnék így,már vagy 2 tonna lennék:-)

Bettyboop: Hát szinte erőt ad a kitartásod:) Ma kompenzáltam a hétvégét.Van mit:-S Süti,pizza,csoki,dögivel... Meg is fáztam,most olyan hideg minden,a hangulatom is ..:-( És épp vizsgaidőszakozom is:-( ,

-hajrá Nekünk zsif:-)!!!!Mindjárt itt a jó idő,remélem a kedvünk is jobb lesz tőle:-)

Megfogadtam: most a cél: csökkenjen minden héten a súlyom.Mindegy hogy. Egy gyümölcsnap,vagy egy nap szénhidrátszegényen...Mindegy: a lényeg,hogy MINDEN NAP valanilyen módon következetes leszek! Muszáj,mert nagyon gyenge az akaraterőm ilyen téren! NAGYON NAGYON!!!És megint negatív ingerek értek..Egész nap:-(

244. fobe (válaszként erre: 243. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 5. 13:43

:) na látod, akkor máskor is így csináld és akkor tuti nem eszel sok szénhidrátot a husi mellé ;)


zsif: hát hallod, ha én nem fogyóznék folyamatosan, akkor semmi nem szabna korlátot az én farkaséhségemnek és akkor már rég 100 kg felett lennék :(

De ez normális, hogy az ember egész életében diétázik....jajh....de jó annak, aki jó géneket kapott és akármennyit ehet, mégis kint vannak a csontjai :D


Bettyboop: nagoyn ügyi vagy, ha így folytatod, mint a mai napod, akkor jövő hét hétfőn egy kilóval kevesebb leszel (mimimum). :D

2008. máj. 5. 11:29
Nem is olyan kevés ez az 5 dkg hús. A rizs meg olyan rossz, kemény lett a mikróban, hogy ennyi még sok is belőle.
242. a9e1c02a7b (válaszként erre: 241. - Zsif*)
2008. máj. 5. 11:04
Akkor szorítunk érted! A tegnapi és tegnapelőtti napomról én se beszélnék szívesen kajaügyileg :)
241. zsif*
2008. máj. 5. 10:28

Sziasztok!

Nem tűntem el, csak a diplomát csinálom ezerrel, a holnapi napon sok fog múlni (tervbemutatás lesz). A kajálásról jobb nem beszélni, otthon ettem végül sütiket, meg rendes igazi kiflit, de végre valami jól esett:) Fogyókúrázni nekem most nagyon nincs lelki erőm, minden tiszteletem a tiétek...

240. a9e1c02a7b (válaszként erre: 239. - Fobe)
2008. máj. 5. 10:18

Ne viccelj, te mondtad, hogy nem kell naponta méregetni magunkat, mert csak hetente változik ugrásszerűen a súlyunk. Bár szerintem én se fogom kibírni, hogy ne álljak minden nap mérlegre. De ha már látod a hasizmodat, akkor az nagy eredmény néhány nap alatt! Kitartás! Ha régen sikerült, most is fog! A grill husi zöldséggel még nem igazi bűnözés, meg még a teljes kiőrlésű kenyér sem tragédia szerintem. Lehet, hogy még ad is egy kis löketet az anyagcserédnek, hogy nem mindig egyforma a kaja.


Én most főzök barnarizst mikróban, mert úgy nem kell annyira figyelgetni. Elvileg lefedve kéne főzni, de leveti örökké a tetejét a gőz. Most csak úgy lazán raktam rá, hagytam helyet a gőznek, nem tudom, megpuhul-e a rizs. Vettem fagyasztott erdei gyümiket, koktélparadicsomot, kígyóuborkát, meg zacskós vegyes salátakeveréket. Úgyhogy fel vagyok készülve. Tornáztam is reggel, volt egy kis táncika, közbeiktatva kitörések, guggolások. Jól esett!

239. fobe
2008. máj. 5. 10:06

(véletlenül elküldtem)

szóval már soha nem fogok tudni lefogyni szülés után :(

238. fobe
2008. máj. 5. 10:05

Bettyboop: nagyon ügyes vagy, kitartás! A mégleg ma is csak -1kg-t mutatott, de a hájamból ment le. Kár, hogy nem centiztem magam, mert az már sokkal többet mutatna úgy érzem. És már körvonalazódik a hasamon az izom (jaj, végre valami elindult...:) )


DE OLYAN LASSAN MEGY ÉS EZÉRT FOGYTÁN A KITARTÁSOM :( Tegnap mondtam a páromnak, hogy én már SOHA

237. fobe (válaszként erre: 236. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 5. 10:03

tegnap szörnyű napom volt. Felidegesítettem magam (vagyis más) és rámjött a zabálhatnék megint. De csak felvágottat ettem magában, meg fűszeres grillezett husit zöldséggel, de abból dögivel. Ja nem, egy teljes kiörlési szeletke kenyeret is megettem hozzá, mert úgy éreztem, hogy szükségem van rá. (vizsgákra készülök...plusz háztartást, plusz gyerek...úgy éreztem nem bírom tovább)

Meg rájöttem még valamire!!!!! Nem csak ürességről van szó, mikor elkezdek enni, hanem EGYHANGÚSÁGRÓL. És ha ehhez hozzájön egyfajta méreg, vagy düh....na akkor vagyok gondba nagyon!!!

2008. máj. 5. 08:21

Az almára mostanában én is rákattantam. Találtam egy fajtát, ami nagyon ízlik (Gála), kemény húsú, nem szeretem a kásás, puha almákat. Sajna már elég ritka a jó alma.


Ma megkezdem a fogyit, bár a hűtő tele van sütivel, mindenhonnan kaptunk. De erősnek érzem magam, rögtön első nap nem csábulok el. Meg utána se! Megmértem magam, hogy tudjam, hogy haladok.


Fobe, majd írjál, hogy megy. A gyümölcs, zöldség elvileg bármi lehet ugye?


Többiek, mi van veletek? Nagyon eltűntetek. Diplomamunka és egyéb nyalánkságok?

235. fobe (válaszként erre: 234. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 4. 11:11

jaj szegény. Engem is nagyon kísértenek anyós sütijei. (anyu szerencsére nem egy sütögetős fajta, viszont a főzésben annál jobb :()

Képzeljétek, elkezdtem ráállni az almára. Azt vettem észre, hogy aki azt meséli, hogy sok almával egészítette ki a fogyis étrendjét, az mind szinte pillanatok alatt több kilótól szabadult meg és nádszál karcsú lett szó szerint. Na most kipróbálom én is, úgy döntöttem. Minden kaja után alma, nasi helyett alma...... Majd beszámolok az eredményről. (jelenleg ott tartok, hogy három féle fogyit vegyítek. Almázok, turmixozok és a régi egyszer már bevállt fogyi. Már egy kilót fogytam, persze ápr 1-jétől folyamatosan próbálok fogyózni és ez annak az eredménye. Szóval édeskevés a még hátralévő 9 kilóhoz :( )

234. a9e1c02a7b (válaszként erre: 233. - Fobe)
2008. máj. 4. 07:26

Már megvettem mindent hozzá, a húst is. Holnap reggel megcsinálok egy pár adaggal, ne kelljen állandóan főzni. Már várom, kíváncsi vagyok.


Lányok, ti hogy álltok? Tegnap nagy volt a csend. Nekem ma jön a kísértés, anyósom képviselőfánkot csinál, mamámhoz is megyünk, biztos ő is süt valamit, meg szerintem anyukám is. De ma még eszek, úgy döntöttem.

233. fobe (válaszként erre: 232. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 3. 22:54

sziasztok!

Bettyboop: tök jó, hogy belevágsz. Vettem turmixot ma én is. Én meg ma határoztam el, hogy belevágok és a turmixxal variálom, ha nincs kedvem a hús-rizst enni. A zabkása az jó, az is benne van, csak én annyira nem szeretem és emiatt elfelejtettem írni.

Nem, egyszer sem csábultam el, mert 6 hetem volt az esküvőig, így pont ki volt számolva, hogy ahhoz, hogy 60 alá menjek, be kell tartanom. Mindig azt mondogattam, hogy 6 hetet kibírok :) Meg mindig úgy volt, hogy ugye vasárnap este megmértem magam, egész héten nem mutatott kevesebbet a mérleg, aztán vasárnap estére 1 kg-val lejjebb ment, aztán köv vasárnap megint 1 kg. Szóval legalább 7 napig bírd ki, hogy pontosan betartod és a 7. nap este mérd csak meg magad. Tuti, hogy neked is bejön :)

232. a9e1c02a7b (válaszként erre: 231. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 2. 22:29
Ja, vacsira meg fehérjeturmix, a többi úgy, ahogy írtad. Szerintem ki fogom bírni! Az az 5 dkg hús tényleg nem vmi sok, de együtt a rizzsel, zöldséggel már elég. A hétvégi szülőknél ebédeléseken persze eszek azt, amivel kínálnak, de azért mértékkel, és a többi étkezésnél rendesen betartom az előírtakat. Szóval ez a tervem. Te közben sohasem csábultál el?
231. a9e1c02a7b (válaszként erre: 216. - Fobe)
2008. máj. 2. 20:41
Fobe, én elkezdem a diétádat hétfőtől! Annyi különbséggel, hogy reggelire marad a szokásos zabkása + gyümi + kávé vagy tk. szendvics + gyümi + kávé, a többi úgy, ahogy írtad. Már vettem csomó rizst meg többféle fűszersót. A húsbolt nem volt nyitva, úgyhogy húst egyelőre nem vettem. De holnap megnézem és hajrá!
230. a9e1c02a7b (válaszként erre: 223. - Zsif*)
2008. máj. 2. 20:37
Hát az bizti, hogy az úgy más. A hasonlóság annyi, hogy mikor már nem esik jól is eszem általában, vendégségben is. Nekem ki kéne porciózni...
229. a9e1c02a7b (válaszként erre: 224. - Babe7)
2008. máj. 2. 20:33

2 szelet süti miatt még nincs bűntudatom, csak tudjak megállni.


Hát igen, a gyümi az jó. Az még jobban is laktat elvileg. Én már úgy várom az őszibarit, sárgabarit...

228. a9e1c02a7b (válaszként erre: 221. - Alfoldi13)
2008. máj. 2. 20:30
Gratulálunk a hölgykoszorúhoz :)
227. ea9c78b99a (válaszként erre: 226. - Zsif*)
2008. máj. 2. 18:59
köszi zsif! az igaz hogy én nem éjjel nappal és bármit eszem tehát a kényszerevés ilyen formában nem igaz rám. de azért jól esett ma az a kis fél üveg szilvalekvár kikanalazgatva naturban!
226. zsif* (válaszként erre: 225. - Ea9c78b99a)
2008. máj. 2. 16:16

Pincike! Szerintem a kényszerevés az az, mikor az ember azért eszik, mert belül vmi lelki okból ürességet érez (nem éhséget), és úgy érzi MUSZÁJ ennie (és ált. egyedül van otthon, ergo zugevés hisz szégyenli), eszik akkor is ha már fáj a hasa, és olyat is eszik amit abszolut nem kíván ha nincs más...Utána meg kibukik hogy mért ilyen hülye és mért csinálta ezt (lásd mai és tegnapi napom).

Szóval a soraid szerint szerintem te nem vagy kényszerevő, csak túlságosan szeretsz enni.

Én nem hiszek a csodaszerekben,a káposztalevesről is azt hallottam hogy utána duplán jönnek vissza a kilók és az ember csak megundorodik a káposztától...

Én az atkinst ajánlom, bár megoszlanak a vélemények róla, de tényleg hatásos és elmúlasztja az éhséget és nem fogsz édességet sem kívánni (csak néha), ja és nem éhezel közben. Persze orvosi felügyelet mellett ajánlott csinálni, mert van akire nincs jó hatással...

Remélem segítettem

2008. máj. 2. 15:56

sziasztok ! rátok találtam. eddig a reductilosok táborát erősítettem, de mivel nem sok sikerrel jártam azonkivül hogy kidobtam egy valag pénzt, abbahagytam amellékhatása miatt!/ egyre agresszivebb lettem és rengeteget ettem miközben pont étvágycsökkentő hatást kellett volna okoznia. én is kényszerevő vagyok, pontosabban úgy érzem, hogy az evés örömöt okoz, hiszen finom és élvezetes. ennek eredménye 104 kiló. valamit kezdenem kellene de teljesen tanácstalan vagyok. ma főztem fogyókúrás káposztalevest hátha...jó lenne már végre valami szenvedés nélküli tuti dolog. ma utánaolvastam az új amerikai csodaszernek a lipo-6nak.jónak tűnik

! van valakonek tapasztalata róla esetleg?

224. Babe7
2008. máj. 2. 10:07

Bettyboop: én is örülök Neked,csak így tovább! Ne legyen bűntudatod 2 szelet süti miatt,Te is anyuka vagy,ez az anyáknapi hétvége Neked is jár,nyugodtan kényeztesd magad egy kicsit:-),jövő héttől majd odafigyelsz jobban a minőségre is!

zsif: na látod ez van,ha az ember egyedül van.:( Én már előre félek az ilyen napoktól.Én régen csináltam azt,h összekarikáztam magamnak mindenféle gyümölcsöt(na jó ,vagy 20 tonnányit...:-) és olyanokat is,amiket amúgy nem,hogy érezzem a különlegességet,mint pl ananász,meg ilyenek) és azt ettem...igaz pukkadásig...:-) De vmi ilyenekbe kéne gondolkodnunk..Na jó,én beszélek...:D de azért leírtam. Én jól haladok,fogjuk rá, jövő héttől nem leszek itthon,na azt hiszem akkor már fogyozni is igazán tudok majd:-) De nem zabáltam a héten:-):-) Sziasztok,kitartás Nektek!

223. zsif* (válaszként erre: 220. - A9e1c02a7b)
2008. máj. 2. 09:03

Bettyboop, ügyes voltál tegnap, az aszalt gyümi 100x jobb mint a süti/csoki.

Vendégségben sütit enni meg szerintem sokkal kevéssé gáz, mint otthon egyedül tömni magad olyannal amit nem is kívánsz, utána meg kiakadni hogy mért vagy ilyen hülye:S:S:S

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook