Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kemény munka napról napra... fórum

Kemény munka napról napra... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kemény munka napról napra...

1 2 3
2012. aug. 30. 22:14

Az élet nem igazságtalan: az ember önismerete kevés...


Az utóbbi időben én is rengeteget tanultam magamról... Meg a pénzről, meg a beteg gondolkodásomról, amin változtatnom kell.

Ez nem megy egyik napról a másikra! :D


Mindenkinek kitartás, aki pénzt akar keresni!


(A barátnőmnél vagyok, aki 15 évesen, két gyerekkel és egy válással a nyakában elvégezte a főiskolát, és volt bátorsága olyan társat keresni, aki támogatja, és mondhatom, irigylésre méltóan kezd alakulni a sorsa :DDD)

49. syria (válaszként erre: 42. - Rizsa31)
2012. aug. 30. 19:45

Igen. Elképesztő, hogy aki egy légkondis irodában ülve az agyát használja, minimum kétszer annyit keres, mint az, aki a pénztár előtt görnyedve naponta mázsákat emelget, tűri a hülye vevők heppjeit, plusz még a bevétellel is el kell számolnia.

Az pedig végképp vérlázító, hogy valaki azért visz haza kiugróan magas pénzt, mert közel van a húsosfazékhoz; vagy jól tud ügyeskedni. És hány ilyen van!

A kiugró aránytalanságok nem fognak rossz vért szülni, mert a disznóságok soha nem derülnek ki jó időben jó helyen. :(

48. cel (válaszként erre: 44. - Bb1e0dc56a)
2012. aug. 30. 17:49
Egyetértek.
47. cel (válaszként erre: 27. - Kira88)
2012. aug. 30. 17:46
Nagyon leegyszerűsítve látod a dolgokat. Úgy gondolod, hogy az végez fizikai munkát aki rossz tanuló volt és szorgalomnak is híján volt, de ez nem teljesen igaz. Ettől azért mélyebben gyökerezik a lényeg.
46. Kira88
2012. aug. 30. 16:11

Kedves Wani és Guriga!


Természetesen nem általánosítani vagy ítélkezni akartam. Én csak arról tudok beszámolni, amit a tágabb környezetemben tapasztalok. Nem abból lett gyári munkás, aki tehetséges, okos, szorgalmas ember volt mindig is, hanem abból, aki már az iskolában sem volt hajlandó megszakadni...


Az élet meg igenis hosszútávon igazságos, így ha valaki keményen dolgozik, képzi magát, keresi a lehetőségeket, akkor ki tud törni a fizikai munkás szerepéből, és előre léphet!

2012. aug. 30. 15:49

Hát igen igen az a baj h találkoztam már énis olyan emberekkel akik irodában dolgoztak és egész nap az interneten logtak.

Bár valjuk be hogy én egyszer nem láttam a kinti munkásokat dolgozni csak ugy hogy az egyik dolgozott a többi nézte érdekes mondok amikor án arra megyek sose látom h csinálnák az utakat vagy csatornát javitanának.

Igazából sztem teljesen ember függö minden.

És természetesen nem kell midnent megvenni megkell gondolni hogy tényleg mire van szükségünk!

44. bb1e0dc56a (válaszként erre: 27. - Kira88)
2012. aug. 30. 08:12

Akkor szerinted minden fizikai munkás cigizik, lusta és piszkálódó?

Én meg azt javasolnám neked, hogy kezdj el gondolkozni. Az élet minden, csak nem igazságos.

Egy ember életét ezer és ezer körülmény befolyásolhatja és nem feltétlenül van azért ott, ahol, mert neki ez jár vagy megérdemelte.

43. 298b15dfdd (válaszként erre: 27. - Kira88)
2012. aug. 30. 01:56
Kedves Kira! Az élet nagyon igazságtalan is tud lenni,és egyáltalán nem biztos,hogy mindenki annyit tud kivenni,mint,amennyit beletett.Korodból ítélve Te még nem sokat tettél bele...
2012. aug. 30. 01:27

Nagyon egyetértek a cikk írójával mindenben! Pl. van, amire csak a fizikai munka taníthat meg minket. A másik: anélkül, hogy kiemelnék fizikai vagy szellemi munkákat, általánosságban mondom: néha teljesen megdöbbent, mikor az emberek fizetése közötti különbségeket látom. Főleg, ha a különbséget nem a végzett munka értéke indokolja, hanem pl. mennyire van közel az illető a húsosfazékhoz.

Nincs igazságos rendszer, de azért a kiugró aránytalanságok is rossz vért szülnek, különösen hosszú távon.

41. Lara1984 (válaszként erre: 1. - B554f11e20)
2012. aug. 29. 21:49

Minden elismerésem a tiéd, kedves Molly! ♥

"Helyén van az eszed" -ahogy mondani szokás. Ritka manapság az ilyen fiatal (sajnos)...

Maradj meg ilyennek!

40. b554f11e20 (válaszként erre: 39. - C8ec504c40)
2012. aug. 29. 17:28
Én is így vagyok ezzel :) Mondjuk most hasznos dolgot vettem, egy futócipőt :)
39. c8ec504c40 (válaszként erre: 38. - B554f11e20)
2012. aug. 29. 17:25

Igen, én is ezt írtam.

A második is igaz, annak idején a krumplizásból kapott pénzért én is kazettákat vettem, amit ma már bánok :) de a saját kárunkon tanulunk.

38. b554f11e20 (válaszként erre: 37. - C8ec504c40)
2012. aug. 29. 17:14

Ahogyan már megértették páran az, hogy mindenkinek a munkája fontos és senkit nem kell lenézni azért, mert ez vagy az a munkája.

Valamint, hogy sokszor megveszünk szükségtelen dolgokat, abba bele sem gondolva mennyit dolgoztunk meg azért.

37. c8ec504c40 (válaszként erre: 36. - B554f11e20)
2012. aug. 29. 17:09
? Min nem változtat?
36. b554f11e20 (válaszként erre: 33. - C8ec504c40)
2012. aug. 29. 17:07

rendben, tényleg rossz példa volt..- beismerem.

Azonban a lényegen ez a 2-3példa nem változtat.

35. syria (válaszként erre: 1. - B554f11e20)
2012. aug. 29. 16:56

Teljesen mindegy, hogy ki milyen munkát végez, pusztán ezért senkinek nincs joga lenézni, elítéli, netán irigyelni senkit.


Egyetlen dolog volna a fontos: mindenki szeresse azt a munkát, amiből kenyér kerül az asztalára.


És sokszor nem is a legkeményebb, hogy le kell húzni azt az x órát, hanem amikor az ember felébred, s úgy húzná vissza az ágy, de nincs mese: kelni kell és menni kell...

34. c8ec504c40 (válaszként erre: 3. - 96586135b9)
2012. aug. 29. 16:31
Én is voltam krumplizni még tiniként.
2012. aug. 29. 16:30

Szia, Molly!


Azért ne becsüld le mások munkáját, mert nem tudhatod mennyit gürcöl egy másik informatikus, irodista, vagy bármelyik, amit felsoroltál. Nem vagy a helyükbe, nem dolgoztál még ott, abban a munkakörben, amit ők csinálnak.

A fizikai munka nem könnyű, tény, de az ottani emberek java részének is biztos megvolt a lehetősége a továbbtanulásra, hogy egy jobb munkakörbe kerüljenek. S ezzel most nem lenézem, amit ők végeznek, csak mondom, hogy legalább egy érettségit és egy szakmát érdemes elvégezni, ha már főiskolára, vagy egyetemre nem is megy az illető.

Az is igaz, hogy a mai világban sok diplomás is a végzettségének nem megfelelő munkahelyen dolgozik (én is így vagyok vele, tanári diplomám van, de egészségügyben dolgozom, az operátori szakmám szerint - s őszintén, örülök, hogy annak idején ezt is elvégeztem, mert amíg a tanári szakmában csak leépítések vannak, ez még keresett szakma).

S bizony, én is jócskán túlórázom, sokszor ebédidő nélkül (pedig az mindenkinek járna!), 8-9 órán keresztül ülök a számítógép előtt, rontom a szemem és gépelek (pedig szeretem a munkám, szó se róla, de általában bizony ez is nagyon nehéz így, hogy gyakran még pisilni is alig van időm elmenni, nem hogy leüljek ebédelni 15 percre) - szóval nem tudhatod, hogy egy irodista is, vagy akárki más, milyen feltételek mellett dolgozik.

2012. aug. 29. 16:19

Igen, egyébként az nem igaz h mondjuk aki tanul, tesz érte keményen az nem fog kikötni egy fizikai munkát végző helyen. Tudnék erre olyan példát mondani, hogy barátomnak is van diplomája (informatika terén) és mégis arra kényszerült, hogy fizikai munkát végezzen 3 műszakban egy gyárban, mert egyszerűen nem talál munkát a környéken, ugyanis a biztos pontot (a lakását ) nem fogja itt hagyni, mert ha meg máshova menne ugyan lenne munkája, de mégis rosszabbul jönne ki ha albérletben lakna stb... És a durva az az egészbe h azon a gyártó soron szinte csak olyanok voltak akiknek diplomájuk is van, köztük tanárokkal stb.


Én is mentőtiszt szeretnék menni pedig egyik mentős ismerősöm nagyon le akar róla beszélni, mert abszolút nincs megfizetve a munkájuk, pedig ők aztán rengeteget tanulnak, életeket mentenek és mégis arra kényszerül ismerősöm h még 24órázás mellett másodállásban fuvarozzon :S

31. 518baa96c3 (válaszként erre: 27. - Kira88)
2012. aug. 29. 16:15

Hé, szerintem nem kéne általánosítani :)


Veled biztos megtörtént, és ez nagyon kellemetlen érzés lehetett, de nem a világ összes embere ilyen...


Engem is lecikiztek az osztálytársaim (osztályelső voltam), de én akkoriban még azt hittem, csak a tanulás van, nem álltam le senkivel játszani, vagy hülyéskedni... Ma igyekszem pótolni ebből :D :P

30. 518baa96c3 (válaszként erre: 22. - B554f11e20)
2012. aug. 29. 16:12
Nekem is ez jött le. :)
29. Sirga (válaszként erre: 27. - Kira88)
2012. aug. 29. 15:58

Ez butaság! Jó is volna, ha így lenne! :/

Főleg most, hogy már a hajdani lustáknak segítenek(ld. könnyebben fog munkát kapni, akinek nincs végzettsége).

28. Mazsinka (válaszként erre: 27. - Kira88)
2012. aug. 29. 15:00
Szép is lenne, ha minden ilyen egyszerű lenne: fekete és fehér. A rossz tanulók mennének kapálni, a jó tanulók meg menő helyen dolgoznának sok-sok pénzért. Lássuk be, itt sokkal több körülmény van, ami mindezt befolyásolja, mint hinnénk!
27. Kira88 (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2012. aug. 29. 14:57

Én meg javaslom minden fizikai munkásnak, hogy gondoljanak vissza anno, amikor az általánosban meg a középsuliban cikizték, piszkálták a jó tanulókat, strébernek nevezték őket, és cigizni jártak a szakkör helyett...


Az élet hosszútávon igazságos, mindenki annyit vesz aki, amennyit beletett...

26. winny
2012. aug. 29. 14:22

Ez igen!

Gratulálok a cikkedhez.

25. Guruljka (válaszként erre: 4. - 7dfc648351)
2012. aug. 29. 14:07

A minimálbér környékéről nem meglátni nehéz egyes dolgokat, hanem elérni.

Pl. autósoknak sokkal közelebb van a sportolási lehetőség, a különórák is...főként falun, ahol helyben legfeljebb az általános iskola van, az se mindig.

Minimálbérből nemigen lehet autót fenntartani még akkor sem, ha ajándékba kapja az ember.

Lakása, azaz háza a fiamnak mégis van, őt a nélkülözés visszavetette ugyan a tanulásban (szüksége lett volna külön fejlesztésre), de jellemében csak megedzette, és toleráns, empatikus fiatalember lett belőle.

Hogyha az anyagi javakat úgy kapja a gyerek, hogy a szülők ezzel a beszélgetéseket és az együtt töltött időt is ki akarják váltani, "megvenni"...akkor szokott baj lenni később.

24. bb1e0dc56a (válaszként erre: 22. - B554f11e20)
2012. aug. 29. 12:45
Nekem teljesen átjött a mondanivalód. :)
23. debju
2012. aug. 29. 12:43

én még annyit fűznék hozzá, hogy ha nem venne meg annyi felesleges dolgot az aki megteheti akkor még kevesebb kétkezi munkásnak lenne munkája.


ezzel most nem azt akartam sugallani, hogy én támogatom a felesleges és értelmetlen vásárlást. Csak tény....

22. b554f11e20 (válaszként erre: 21. - Bb1e0dc56a)
2012. aug. 29. 12:31
Igen :) Ez lett volna a cikk lényege, csak talán nem pontosan fogalmaztam :)
21. bb1e0dc56a (válaszként erre: 17. - De Luca)
2012. aug. 29. 12:27

Nagyon egyetértek azzal, amit írtál.

Mennyire egyszerűbb lenne elismerni, hogy mindenki munkájára szükség van. Lehet nekem több diplomám, de valakinek el kell vinnie a szemetet is.

Nekem a nagyikám mindig azt mondta, hogy a kukás nem kevesebb, a diplomás pedig nem több, mindegyik ember, mindenkire szükség van.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook