Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e járatni a babákat? fórum

Kell-e járatni a babákat? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. be52089f0e (válaszként erre: 24. - DODICA)
2007. márc. 2. 13:22

Szia !


Lehet hogy van benne valami. Ha segítséggel járatom, akkor ellustul.


Csak nekem van még egy másik "gondom". Kisbabát várok és hogy ne cipeljem a fiam, ezért is szerettem volna járatni. Nem nagy távokat, csak a lakáson belül egyik szobából a másikba, vagy a fürdőbe. És azt sem mindig, csak ha már nem akar magától közlekedni.

Na majd kitalálok valami nagyon hívogatót. :)))

24. DODICA (válaszként erre: 23. - Be52089f0e)
2007. márc. 2. 11:00
Ritkán ez a véleményem, de most a dokira hallgatnék. Szerintem ne járasd. Egyúttal ahhoz is hozzászokhat, hogy ki van szolgálva az akarata. Ha járni szeretne, tegyen érte! ;) :)))
2007. márc. 2. 10:18

A héten voltunk dokinál kontrollon. Újra rákérdeztem, hogy kell e járatni a gyereket. Azt mondta, hogy nem. Nem kell a gyerekre ráerőltetni semmit sem.

Pedig nagyon élvezi. Megfogom a kezét és ő húz, nem én irányítom. És azt vettem észre, hogy sokkal bátrabb, sokkal jobban fejlődik azóta, amióta néha járatom.

Akkor most kire hallgassak?

22. DODICA (válaszként erre: 16. - Win)
2007. febr. 28. 16:44

Nyugi! Tényleg nincs két egyforma gyerek. Fiam 18 hónaposan indult el, első lányom napra pontosan fél éves volt, mikor felállt a kiságyában, de "csak" 1 éves kora előtt kezdett el magától menni, addig kapaszkodva valamibe, a legkisebbem meg 7 hónaposan állt fel, s 1 év 2 hetesen rögtön szaladni kezdett....(azóta is)


A pelenkázás nekünk is harc volt. Általában próbáltam a legaktuálisabb játékával leszerelni, de sokszor nem vált be. :(( Maradt az idétlenkedés. :)

21. ipi (válaszként erre: 16. - Win)
2007. febr. 28. 14:27
Ezen mi is átestünk, épp ilyen idő tájt... nem könnyű, semmi esetre se szólj rá, hagyjad és poénkodd el, csikivel vagy mondokákkal.
20. ipi
2007. febr. 28. 14:26
Szerintem abszolút észreveszed, ha járni szeretne, mindent az igénye szerint, biztosan ismerős ez a mondatrész... :-) A mi babánk 12 hónap és egy hét után felállt és a bútorokon kapaszkodva tanult meg 5 hét alatt egyedül járni. Szerencsére nem kellett sokat kísérgetnem, mint a szomszéd kismamának...
19. win (válaszként erre: 18. - D@nu)
2007. febr. 28. 14:07

"A pelenkázásnál nálunk a szemkontaktus és az "anya idétlenkedik" dolog vált be" :)))

Dettó! Főleg az "anya idétlenkedik", meg énekel az ő igen nagyon "csodálatos" hangján!:DDDD

18. d@nu (válaszként erre: 16. - Win)
2007. febr. 28. 13:31

Minden baba más. :) Van, aki 11 hónaposan, van aki 14 hónaposan jár. Így nyilván az első lábra állások ideje is eszerint változó. Ha erős, izmos kisfiad van (a képek szerint az), akkor nem hiszem, hogy aggódnod kellene. Késleltetni nem lehet, siettetni nem szabad. Törődj bele! :DDDD


A pelenkázásnál nálunk a szemkontaktus és az "anya idétlenkedik" dolog vált be, mostanában kevesebbet fordul hasra, hogy elmeneküljön. :)

17. Doki1
2007. febr. 28. 13:29

Egészségügyit végeztem,de most nevelőszülőként dolgozom.Én még úgy tanultam, hogy nem kell járatni a babákat,csak teret kell biztosítani amozgáslehetőségre.Így erősödik meg az izomzata ügyesedik mozgása.Állítólag az a jó ha minnél tovább mászik akkor okos lesz a gyerek./ Nyak és gerinc közötti összeköttetés később zárodik/A neveltlányom viszont majdnem 2 éves volt amikor elindult! Neki gyenge az izomzata amimiatt kancsal és epilepsziás is.1,5 évessen kezdem hordani a Korai fejlesztőbe, ahol sokat segítettek.Hangsúlyozom, neki a renyhe izomzat miatt volt szüksége tornáztatásra.

A cipőviselésről meg az a véleményem,hogy egészséges a mezitlábazás, de ha elindul a gyerek akkor jobb ha cipőbe teszi. Jobban tartja a lábát és stabilabb a járása.

16. win
2007. febr. 28. 13:25
Köszönöm, hogy így megnyugtattatok, csak most nézem, egy fontos dolgot kihagytam: a fiam 7 hónapos és 8 napos! Mondjuk nem tudom, hogyan lehetne esetleg visszafogni, ha korai lenne: még a pelenkázásokat is végigbalhézza, mert feküdni kell.:(
15. DODICA (válaszként erre: 13. - Win)
2007. febr. 28. 12:37
D@nu nagyon jól leírta! Ez az az eset, ami természetes, s egyáltalán nem baj! :))
14. d@nu (válaszként erre: 13. - Win)
2007. febr. 28. 12:21
Dehogy! Ez a lényege, ha már magától áll, akkor elég erős a lába. A gond akkor van, ha úgy erőlteti a szülő a járást/felállást, hogy a baba képességeit meghaladja. Ahogy erősödik a kisfiad, úgy fog egyre többször és hosszabb ideig felállni. Aztán majd lépeget fal és mindenfajta kapaszkodó mellett, míg végül lasszóval sem tudod megfogni! :))) Mi most a kapaszkodós lépegetésnél járunk éppen, + én nem bírom ki, néha amikor áll, megfogom a kezét és hívom magamhoz, így egy-két lépést megtesz már az Anya-kapaszkodóval is. :)
13. win (válaszként erre: 12. - DODICA)
2007. febr. 28. 12:13
És az baj, ha fiam magától feláll? Belekapaszkodik ebbe-abba (székláb, ágy széle, asztal széle, stb.), és feláll, aztán persze lépegetni is próbál, de az azért még nem megy neki.
12. DODICA
2007. febr. 28. 11:21
Nem. Se komppal, se kézzel, se sehogy. Én nem is engedtem senkinek. Majd eljön annak is az ideje, amikor megérik rá, mikor saját erejéből képes lesz rá. Onnantól kezdve úgyse lehet utolérni.:))
2007. febr. 27. 10:38

Hát persze,így is erősödnek az izmai.

Ha kezünkbe vesszük a kezecskéjet,olyan erővel húzza magát fel, mert neki erre szüksége van.

10. kawics
2007. febr. 24. 23:26
Amíg magától nem kezd el totyogni,addig nem szabad.Nekünk a komp nagyon bevált.
2007. febr. 23. 20:37

Én is úgy tudom hogy nem szabad járatni, mert amíg magától el nem indul addig nem elég erősek az izületei, csontozata. A gyógytornász miért mondta hogy járasd?

Nálunk 1 évesen indult el. Annyi segítséget kapott a fiam, hogy mindig volt kéznél valami amit tudott tolni maga előtt. Láda, doboz, szék, bébitaxi. 1 évesen tette meg az első bizonytalan lépéseket. Ja, és a szülők derekát is kíméli ez a megoldás.


Cipő kérdésben én is mezítlábpárti vagyok. :)


Járással kapcsolatban fontos kérdés még szerintem az esés. Mert amelyik baba elindul az jó nagyokat esik az elején. Nálunk ezzel kapcsolatban is az vált be hogy hagytuk esni, így ügyesen belejött az eséstechnikába, a biztonságos járáshoz, később futáshoz az is kell.

2007. febr. 23. 13:28
Szerintem nem szabad nyuzni a jaratassal. Ha nincs szervi oka, hogy nem jar, akkor eleg megmutatni neki, mi az, hogy legyen rola elmenye es akkor ugyis annyira megtetszik neki, hogy magatol is akarni fogja.
7. d@nu
2007. febr. 22. 22:34

Ha a gyógytornász azt mondja, hogy jársd, akkor szerintem mindenképp tégy így. Ne erőltesd, csak ahogyan a babának még jól esik. Az én lányom most 11 hónapos, én nem járatom tudatosan, amennyire igénye van, azt megteszi a kanapé mellett. Ritkán fogom meg a kezeit, hogy na akkor most hajrá, de nem érdekli így a dolog, gondolom még nem érzi magát eléggé biztonságban.

Én is a cipő nélküli megoldást hallottam jónak. Később, ha már egyedül megy és bátrabb lesz, ráérsz cipőbe bújtatni, de később is minél többet van szabadon a lába, annál jobb lesz neki.

2007. febr. 22. 16:18

igen, cipő nélkül!Azt hallottam,hogy húzni kell a cipő dolgot.Minnél késöbb kerül cipő a lábára,annál egészségesebb lesz a lába.(nem formálódik el a cipő hatására)

Esetleg vastag zoknit kell adni rá,de nem hiszem,hogy olyan sokat lenne talpon,hogy feltétlen kelljen.Én akkor adtam rájuk cipőt,mikor megtanultak önállóan járni.

2007. febr. 22. 14:16

És még egy fontos kérdés.

Cipőben vagy anélkül?

Én mindkét variációt hallottam már. De úgy gondolom, hogy cipő nélkül.

2007. febr. 22. 14:10
Érdekes dolog egyébként mert én is ugyanígy jártam. De nekem azt mondták, hogy ha járatom, sétáltatom ne a kezét fogjam, hanem próbáljak meg a hónaalá nyulni, jobban erősődik a koncentrációkészsége. Nekünk nehezen indult el, de hogy a középutat válasszam, járattam is, meg nem is. :))
2007. febr. 22. 14:07

Szia !


Semmi gond, nem bántottál meg. :)

Nemrég én is elkezdtem járatni, és úgy vettem észre, hogy élvezi és a lényeg hogy azóta sokkal ügyesebb. Olyanokat csinál amit eddig nem.

2007. febr. 22. 13:33

nekem mindkét lányom 11 hónaposan indult el egyedül.Elötte már jó egy-másfél hónapot mentek úgy,hogy fogták a kezünket.

Én nem is hallottam olyanról,hogy nem kell járatni.Szerintem ez teljesen alapvető egy baba számára,hogy járjon mielött egyedül is megtanulna menni.Különben hogyan jönne rá a járás ízére,ha nem tudja milyen az?

Bocs,nem megbántani akartalak,vagy az orvosodat!:)

2007. febr. 22. 13:26

Sziasztok !


Arra lennék kiváncsi, hogy ti járattátok-e az egy év körüli gyermeketeket. A gyógytornászunk azt mondta, hogy kell, az orvosunk pedig azt, hogy nem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook