Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kell-e adóbevallást készíteni ennyi jövedelemről? fórum

Kell-e adóbevallást készíteni ennyi jövedelemről? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 12. 14:26

Akkor nem kell:

alkalmi munkavállalói jövedelem 858.000Ft alatt van (ez igaz rád)

ÉS

az álláskeresési támogatás adómentes juttatásnak minősül.

Az álláskeresési támogatásról kapott igazolást nézd meg, hogy szerepel-e rajta, hogy hányadik sorba kell írni, illetve hogy "mentes" szót rá kell, hogy írva legyen.


Amennyiben az álláskeresési támogatás mentes, úgy nem kell adóbevallást elkészítened.

7. petka (válaszként erre: 5. - Palenkas)
2010. febr. 12. 14:20
Igen, valoban nem egyezik de azt nem tudom hogy miert. A bevallasba az igazolason szereplo osszegnek kell kerulni, ha jol emlekszem az elso sorba. Adojovairas jar, tehat adot fizetni nem kell.
2010. febr. 12. 14:15
Kell adóbevallás, még ha 3Ft lenne, akkor is. Én így tudom...
5. palenkas (válaszként erre: 4. - Petka)
2010. febr. 12. 13:05

Te értesz ehhez egy kicsit?

Az alkalmi munkavállalói kiskönyvben szereplő összeg, és a róla kiadott igazolás nem egyezik. Ez az egyik gondom, a másik, meg hogy hanyadik sorba kell ezt írni? Ezen kívül van még a 4. sorba írandó álláskeresési járadék.

2010. febr. 12. 13:01
Kell adobevallas, sajnos errol is.
3. palenkas (válaszként erre: 2. - Ilicica)
2010. febr. 12. 12:59
Azt írja a papír, ha nem éri el a minimálbért, akkor nem kell, de azért hátha még kapok tippeket.
2010. febr. 12. 12:55
Szerintem kell, mert minden jövedelemről kell bevallás.
2010. febr. 12. 12:54

Sziasztok!

Mivel az apeh-tól telefonon képtelenség segítséget kapni, hátha tud valaki segíteni, hogy 27000 Ft kiskönyves és 24800 Ft álláskeresési támogatást után kell-e adóbevallást készíteni ha más jövedelem nincs?

Köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook