Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kedves felvételizők, jelenlegi hallgatók! Segítsünk egymásnak! fórum

Kedves felvételizők, jelenlegi hallgatók! Segítsünk egymásnak! (beszélgetős fórum)

2011. jan. 5. 10:56

Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy szeretnék idén megint felvételizni valahova marketing szakra. Tud nekem valaki jó sulit ajánlani? Hova érdemes?

2010. jan. 26. 16:54

Sziasztok!


Lenne még pár kérdésem:

Az OKJ-s képzés csak szakon belül érvényes?Erről hol tudok bővebben információt találni. Ha sikerül a vizsgám idegenforgalmi szakmenedzser végzettségem lesz(OKJ),valamint áprilisban megyek szakmai résszel bővített nyelvvizsgára.De nem tudom igazán egyiket sem hány pontot ér,felvi.hu-n kalkulátorral számítottam, elvileg 291 pontom van(OKJ-vel és nyelvvizsgával),csakhogy ez sztem kevés.Ilyenkor mit tudok tenni?Vagy érdemes beadni,hátha alacsonyabbak lesznek a ponthatárok a tavalyi évhez képest?Szegedre gazdaságtudományi karra szeretnék menni.Ahogy néztem 296-nál kezdődnek...

Dolgozni mindenféleképpen szeretnék,és mivel falun élek,itt nincs semmi lehetőség,tehát mindenféleképpen Szeged:)Nagyon megtetszett a város.El tudnám képzelni a jövőmet ott...


Köszönöm!

Üdv:Anita

15. 42af71f255 (válaszként erre: 14. - Anita1124)
2010. jan. 25. 19:32

Az a baj,hogy én semmit sem tudok a levelező szakokról...


De ha tényleg szeretnéd próbáld meg!Lehet suli mellett dolgozni!

De remélem tudod, a levelező azt takarja,hogy egy félévben csak párszor kell bemenni un. tömbösített órákra(akár egyhuzamban 8-10 óra)és ott leadják az összes anyagot...


Azt még otthonról is el lehet végezni,és akkor otthon tudsz majd dolgozni valahol..és nem kell pénzt költeni kolira,albira...stb.

14. Anita1124 (válaszként erre: 13. - 42af71f255)
2010. jan. 25. 19:25

Köszönöm a segítséget!


Sajnos nem tudok semmilyen szoctámot igényelni...kezd szertefoszlani ez az egyetem dolog:(

Megvettem felvételi tájékoztatót.Az tényleg lehetséges, hogy alig vannak szakok ahol levelezőre lehet jelentkezni?Én azt hittem a legtöbb szakon ez lehetséges...Ha a könyvben nincs egy szak levelezőn meghirdetve az tuti nem indul??

Lehet,hogy buta kérdések ezek..talán nem is nekem való az egyetem:(

13. 42af71f255 (válaszként erre: 12. - Anita1124)
2010. jan. 24. 19:01

Szia!


Ha beixeled a papíron,hogy nyelvizsgapapírt be fogsz adni,akkor csak az utólag beadandó papírokkal együtt( érettségi-már aki idén érettségizik) be kell küldened a nyelvvizsgabizi fénymásolatát!!


Amúgy meg ha van valami okod arra,hogy kapj szoctámot,akkor élj vele,mert elég jó összeget lehet kapni!(nagycsaládos, kapsz rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt...)


Nem tudom mennyire lehet egyetem mellett dolgozni...itt max. Tescoba lehet menni dolgozni,vagy iskolaszövetkezeten keresztül...de az sem sok...

2010. jan. 24. 18:50

Sziasztok!


Szegedre szeretnék jelentkezni,de még nem tudom,hogy nappali vagy levelző tagozatra,ugyanis a szüleim nem tudnak anyagilag támogatni, ezért dolgozni szeretnék,csak nem tudom nappali tagozat mellett fogom-e bírni?Mert van egy ismerősöm aki nappali mellett dolgozik.Ti mit ajánlanátok inkább?Mennyit tud egy diák keresni?És egyáltalán van sok munkalehetőség?

Valami más: a jelentkezéssel kapcsolatban,áprilisban megyek nyelvvizsgázni,február 15-ig kell ugye leadni a jel. lapokat,az érdekelne,hogy nyelvvizsgázni való szándékomat tudom valahogy jelezni?Vagy így nem fog beleszámítani a pontjaimba?Eléggé tájékozatlan vagyok,csak most döntöttem,hogy mégis jelentkezek egyetemre.

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv:Anita

11. csicc
2010. jan. 7. 13:14

Szia! Én Pesten vagyok fősulis :) Szerintem kapni fogsz támogatást, engem is apu egyedül nevel, az a lényeg, hogy nálatok mennyi az egy főre eső jövedelem + hogy anyud nem házasodott-e újra. Mindent pontosan kell igazolni papírokkal születési anyakönyvi kivonattól iskola látogatásiig, válási vagy özvegyi dokumentumok, mindenféle kell, de ezt majd úgyis elmondják :) Könyveket megmondom őszintén, nem érdemes venni. Többségében félévesek a tárgyak, egymásra épülnek, de mindből külön könyv kellene, legalábbis nálunk így van. A fősulikon vannak jegyzetboltok, ahol fénymásolt jegyzeteket lehet kapni, illetve felsőbb évesek is sokat segíthetnek, valamint érdemes bejárni előadásokra jegyzetelni, vagy kell egy megbízható csoporttárs majd, aki mindig jegyzetel. Könyveket max. könyvtárból kölcsönözz, ha nagyon kell, így elég sokat meg tudsz spórolni :)

Illetve még valami: én most 2 hónapig bejártam Győrből Pestre majd' minden nap, és kibírtam, 1 óra 40 perc volt az út, mondjuk én vonatoztam, azt szerintem könnyebb bírni, mint a buszt. Alszol, olvasgatsz, tanulsz, zenét hallgatsz, semmi extra, nem fárasztó szerintem. Ha ügyesen rakod össze az órarended, akkor nem is kell minden nap bejárnod. Persze az albinak/kolesznak is megvannak az előnyei, én most fogok felköltözni albérletbe, mert suli mellett dolgozom is majd :)


Ja, és amúgy Szeged tényleg nagyon jó kis hely, nyáron volt alkalmam megismerni egy kicsit :)


Sok sikert! :)

10. 42af71f255 (válaszként erre: 9. - Claudya07)
2010. jan. 7. 13:11

Szia!

Szerintem egyértelműen kapsz majd támogatást,és sztem azt amit én,havi 25-öt,és valószínűleg a plusz 10-et is..az meg fedezni fog majd sok kiadást!!

De ezt nem alanyi jogon kapod,ezt kérelmezni kell.

Ha felvettek,akkor szeptemberben érdeklődj a Tanulmányi Osztályon vagy a Hallgatói Önkormányzatnál,hogy mikorra kell leadni a szükséges igazolásokat!

Nem kell szerintem minden könyvet megvenni,csak olyat amit később is tudsz majd használni,az ilyen "egyszeri" tárgyaknál nem kell!

Meg itt van egy hatalmas egyetemi könyvtár,ami teli van könyvekkel...szóval nekem pl. teljesen elég volt a félévre az a 7500 ft tankönyvtámogatás!

9. Claudya07 (válaszként erre: 6. - 42af71f255)
2010. jan. 6. 20:55

Köszi a segítséget! Ebben a helyzetben is kaphatok támogatást: anyukám egyedül nevel engem és a testvérem és kapunk rendszeres gyermekvédelmi támogatást

A könyvek nagyon drágák???

8. 42af71f255 (válaszként erre: 6. - 42af71f255)
2010. jan. 6. 20:26
Bocs a sok helyesírási hibáért nagyon fáradt vagyok,most van vizsgaidőszak!:)
2010. jan. 6. 20:25
Plusz, ha nem bírjátok fizetni a költségeket, lehet szociális támogatásra beadni pályázatot és lehet reménykedni benne, hogy megkapod... Bár az idei évben csak azok kapták meg akiknek a szülei elváltak, vagy árvák vagy több gyerek van a családban, szóval akik "nagyon" hátrányos helyzetűek. :S
2010. jan. 6. 20:23

Szia!

Én Gyógypedre járok szintén Szegedre,és szegedi is vagyok.Szóval ha felvesznek,egy karra fogunk járni..:)

Szerintem pénzügyileg a koli jobban megéri(kb.9000ft/hó),mert az albi még ha felezitek vagy harmadojátok is akkor is többe jön ki...és mindenfélekképpen a kaján lehet spórolni azzal,h otthonról hozol több napra való kaját.(csak vigyázni kell kolitársak ne falják be):)

De attól függ mennyire vagy partiarc..mert ha szeretsz bulizni,sztem mindenféleképpen kolis legyél.

De mivel nem laksz annyira messze sztem hétközepén haza is mehetsz,de majd meglátog nekem pl. úgy alakult az órarendem,hogy csüt,pénteken már szabad is voltam!:)

Bérletet,nem túl sok,de azért hasznos jegyzettámogatást kapsz,és lehet sokféle ösztöndíjra és támogatásra pályázni!

Én pl. azért mert nagycsaládban élek(3 gyerek) havi 25-öt kapok,és még 10-et mert ez az első évem...de ott van a bursa hungarica is,arra is lehet pályázni!!


De amúgy Szeged gyönyörű nyüzsgő város,ahol sokat lehet bulizni ismerkedni....én imádok itt lakni!!!:)


Remélem segítettem..de ha érdekel még valami,szólj,én segítek!!!:)

5. 41b06e4c27 (válaszként erre: 4. - Claudya07)
2010. jan. 6. 20:22
Nekem 2 órás az út Szegedre. Nem hiszem, hogy bírnád, mivel első évben általában 8-tól vannak órák, és ahhoz igencsak korán kellene felkelned és van olyan is hogy este 7-8-kor van vége az óráknak. Bár te tudod, hogy mennyire bírod a korán kelést, plusz, ha későn érsz haza nem biztos, hogy normálisan fel tudsz készülni, ha mondjuk másnap ZH van.
2010. jan. 6. 19:59
Köszönöm szépen a válaszokat. És ha busszal járnék be? Én szentesi vagyok az út 1-1,5 óra. Bírni fogom én azt??? Mindenki azt mondja, hogy az nem fog menni...:S
2010. jan. 6. 19:33
Én itt Szegeden tanulok a jogi egyetemen, nem olcsó a tanulás, viszont arra kell törekedni, hogy bekerülj az államilag támogatottak közé, mert az sokkal könnyebb azért. Pl. aki államin van az kap 7500 ft könyvtámogatást (amibő én pl. 1 kivételével minden könyvet meg tudtam venni), akkor ingyenes helyi járat bérlet van, ami itt eléggé nem hátrány...sőt. Én a szállásokról nem igazán tudok sokat írni, mert mamámnál lakom ingyen, de vannak olyan bnőim akik koleszban vannak(akik szeretik a nyüzsgést és a társasági életet) és vannak akik albiban ami kb. ilyenkor télen olyan 35-40 ezer rezsivel együtt, nyáron azért jóval olcsóbb. A szegedi élet pedig legjobban úgy jellemezhető, hogy mindig rohanni kell vhova... :) Remélem tudtam segíteni
2010. jan. 6. 19:24
Utána kell érdeklődnöd, hogy jelenleg mi mennyibe kerül. Mondjuk én inkább kolis lennék. Tanulni mindenképp megéri! Gyerünk!
2010. jan. 6. 19:04

Idén fogok érettségizni és szeretnék tovább tanulni Szegedre. Gyógytornásznak akarok tanulni. Viszont van egy nagy problémám, hogy minden nagyon drága...de ezzel gondolom mások is így vannak. Nem tudom, hogy busszal járjak-e majd, kollégista legyek, albérlő legyek...nincs még ebben tapasztalatom. De lassan döntenem kell. Milyen az egyetemi élet? Hogyan lehet spórólni?

A lehetőségeket várom mindenkitől! Segítsünk egymásnak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook