Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 30. 23:16
És most menj ki. Vagy csak nézz ki az ablakon. Nézz fel az égre és mosolyogj. Légy vidám. És élvezd az életet, amely megadatott neked.
2010. ápr. 30. 23:15

Szeretni nem divat már.

Istenem, hány búcsúzást adsz,

míg egyetlen találkozást?

2010. ápr. 30. 23:15

Hogy mondjam el? A szó nem leli a számat:

kimondhatatlan szomj gyötör utánad.


Nemes Nagy Ágnes

2010. ápr. 30. 23:14

Születésem előtt mintegy 9 hónappal

összegyűlt apám-anyám

(pusztán a Testület működtetése végett)

hogy engem oda-idézve:

életfogytiglanra + halálra

ítéljenek; holott

semmit se tudtak rólam.

- Az ítélet jogtalan, de erős. Végrehajtása

folyamatban. Fellebbezésnek helye nincs.



Fodor Ákos

2010. ápr. 30. 23:13

Dühös vagyok, követelő, mogorva,

elégedetlen, féltékeny, bolondos,

boldogtalan, házsártos is, gyakorta.

Nagyon szeretlek, s így lettem nagyon rossz.


Űzlek. Gyötörlek. Szidlak is örökkön.

Be boldogabb, be szeretettebb lennél,

ha nem te volnál mindenem a földön,

s ha volna más, mi nékem szentebb ennél.



Paul Géraldy:Vallomás

2010. ápr. 30. 23:13
Úgy várom azt a napot, mikor majd érzed, hogy hiányzik az az apróság az életedből, amit más nem adhat meg. Mikor rádöbbensz, hogy el kell mondanod. És mikor majd kopogtatsz, én pedig beengedlek.
2010. ápr. 30. 23:12
Tudod, lesznek majd néhányan, akik zord idők meleg sáljaként tekintenek rád. Gyönyörű napokat élhetsz át, Te leszel a legfontosabb, legszebb, legcsodálatosabb. De a rossz időt majd egy nap elviszi a szél és eljön az a verőfényes délelőtt mikor már nem lesz szükség a Te melegségedre. Egy reggel otthagynak a fogason, majd idővel egy sötét szekrény válik otthonoddá. Talán néha magányos leszel és szomorú, de hónapok múltán egyszer kinyílik az az ajtó és Te újra közel érzed magadhoz az ismerős arcot. Nincs benned fájdalom, se harag, mert neked elég, hogy adhatsz.
2010. ápr. 30. 23:12
Ha egyszer mindkettőnk gyomra üres lenne, de csak egyetlen szelet kenyér heverne az asztalon. Én boldogan nézném, ahogy enyhíted vele éhséged. De Te biztosan megfeleznéd.
2010. ápr. 30. 23:12
Talán a boldogsághoz kevés egy üveg bor, de egy találkozás elhozhatja. Talán a szavak néha nehezek és fájnak, de az az ölelés feledtet mindent. Tán az a szó csak nyolc betű, de az az érzés, ami benne van a világot jelentheti. Talán az álmok, álmok maradnak, de mégis jó kapaszkodni és bízni, hogy egyszer valóra válnak, nem?
2010. ápr. 30. 22:34

Bevégzett csókkal lennénk szívesen

Megbékült holtak,

De kell az a csók, de hí az a tűz

S mondjuk szomorún: Holnap.

Majd holnap.


Ady Endre

2010. ápr. 30. 22:34

Talán azért lettem ilyen bátor,

mert Te erős vagy,

és én beléd kapaszkodhatom.

Érzem, hogy szorosan fogsz.

De talán Te is kapaszkodsz,

azt hiszed, én vagyok az erős.

Talán a két félelem,

az enyém, és a tiéd

kioltják egymást.

Együtt repülünk,

közben arról énekelünk,

hogy az élet szép.

Üvöltve énekeljük,

nehogy mást meghalljunk.

Csak egymást.

Néha, ha kifáradunk,

akkor csak súgjuk.

Egymásnak.

Hogy egyikünk se féljen.

Közben elfelejtkezünk róla.

Hogy miért kapaszkodunk

ilyen erősen,

Hogy a vér is kicsordul.

Egyre bátrabbak vagyunk.

Tudjuk, a szakadék is

csak egy állomás.

Ott egy szép felhő,

Ott egy szivárvány.

Látod messziről a földet?

Ugye, milyen szép innen?

Gyere menjünk a felhők fölé

Szeretlek, szorítlak, ne félj.

Én se félek.

2010. ápr. 30. 22:23

Lehet-e barátság férfi és nő között, és ha igen, miért nem? ´

Karinthy Frigyes

5109. Lolita63
2010. ápr. 30. 22:15

"Legyen ez életed alapszabálya, az egyik legfontosabb alapszabálya: amilyen önmagaddal szemben vagy, olyan leszel mások felé is. Ha szereted magadat, akkor szeretsz másokat is. Ha folyékony vagy lényedben, akkor folyékony leszel a kapcsolataidban is. Ha belül meg vagy dermedve, akkor kívül is meg leszel dermedve. A belső hajlamos megnyilvánulni a külsőben is, a belső előbb-utóbb kívül is megjelenik."


OSHO

5108. Lolita63
2010. ápr. 30. 21:54
"Az élet nincs átkötve masnival, de attól még ajándék."
5107. Lolita63
2010. ápr. 30. 21:54

"Ha leomlanak a falak, a szerelem mindent eláraszt, és nincs többé lehetséges és lehetetlen, nem számít, hogy meg tudjuk-e tartani a szeretett lényt: szeretni annyit jelent, mint elveszíteni a fejünket."


(Paulo Coelho)

5106. Lolita63
2010. ápr. 30. 21:53

"Mindig van a világon egy ember, aki a párjára vár, akár a sivatag, akár egy nagyváros közepén. Amikor pedig ezek az emberek találkoznak, és tekintetük egymásra talál, minden múlt és jövő teljesen elveszíti a jelentőségét, s csak az a pillanat és a hihetetlen bizonyosság létezik, hogy ugyanaz a Kéz írt meg mindent a nap alatt. A Kéz, amely fölébreszti a Szerelmet, s amely mindenki számára, aki ebben a világban dolgozik, pihen és kincsét keresi, alkotott egy vele rokon lelket is."


Paulo Coelho

5105. Lolita63
2010. ápr. 30. 21:52

"A sors akkor állít minket nagy döntések elő, amikor a legkevésbé sem számítunk rá. Ilyenkor derül ki, elég bátrak vagyunk-e, hogy megváltoztassuk az életünket. Ilyenkor nem tehetünk úgy, mintha mi sem történt volna, és nem hivatkozhatunk arra, hogy még nem vagyunk felkészülve a döntésre. A próba nem vár. Az élet nem néz hátra."


Paulo Coelho

5104. Lolita63
2010. ápr. 30. 20:32

Olyan a szerelem, mint a gyöngyszemű harmat,

amelytől fénylik a szirom,

amelyből felszökik, kévéjében a napnak,

szivárvány-szikra, miliom.


(Victor Hugo)

5103. Lolita63
2010. ápr. 30. 20:28
"A szerelem nem csak ölelésekről, csókokról, "szeretlek"ekről és "hiányzol"okról szól.. szerelem az, mikor pillangók vannak a gyomrodban amikor éppen Rá gondolsz."
5102. Lolita63
2010. ápr. 30. 20:27
"Szeretsz valakit, minden nap úgy alszol el, hogy Rá gondolsz. Ő tudja, hogy jó barátként szereted, de Te mindig többről álmodsz..."
2010. ápr. 30. 20:26

"Kiismerhetetlen, mint a tenger, mely a felszínen nyugodtnak látszik, de mélye titokzatos."


"Lehetsz angyal vagy ördög.... a sorsod elkísér!"

5100. Lolita63
2010. ápr. 30. 20:23

"Az emberi lény ugyanis el tud viselni egy hét szomjazást, két hét éhezést, és akár évekig elviseli, hogy nincs fedél a feje fölött, de a magányt nem viseli el. Minden kín és minden szenvedés közül a magány a legrosszabb."


Coelho, Paulo

5099. Lolita63
2010. ápr. 30. 20:22

"Minden embernek van egy vágya, ami csak az övé, és ez a vágy sokakat eltaszíthat tőle, de azt, aki fontos, közelebb hozza hozzá. Ez a vágy a lelkem mélyéből fakad, és olyan erős, hogy mindenkit megfertőz, aki a közelemben van."


Coelho, Paulo

5098. Lolita63
2010. ápr. 30. 20:19
Vannak emberek, akik úgy halnak meg, hogy sose tudják, hogy van-e szerelem. Akik nem szerettek senkit, és akiket nem szeretett senki soha. Mi már nem vagyunk ilyenek.
5097. Gretaa
2010. ápr. 30. 18:55
„Semmi nem múlik el visszhangtalanul, még a csend sem.”
5096. Gretaa
2010. ápr. 30. 18:50
"Azt hiszem, a szívünkben,ha nyílna még virág,boldogabb és szebb lehetne az egész világ."
5095. Gretaa
2010. ápr. 30. 18:40
„Néha az út, amelyen haladunk, nem olyan fontos, mint az irány, amerre tartunk.”
5094. Gretaa
2010. ápr. 30. 18:34
"Ha a szivárványt akarod, az esőt is el kell viselned."
5093. Gretaa
2010. ápr. 30. 18:18
“Semmi sem ápolja úgy a szépséget, mint a boldogság.”
5092. Gretaa
2010. ápr. 30. 18:14
“A boldogság titkát, nem akkor lehet megtalálni ha többre törsz, hanem hogyha kifejleszted a képességet, hogy élvezd a kevesebbet.”

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook