Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. jún. 20. 17:41

A csók misztériuma, hogy a szánk ilyenkor nem beszél, de némán összeforr: testünk "legintellektuálisabb" szervéről, a szájról és a nyelvről kiderül, hogy valódi funkciója nemcsak az információk cseréje, hanem az érzéki szereteté is. Nyelvünkkel és az érzékeny idegekkel befont ajkunkkal többet lehet üzenni, mint szavakkal. És amikor két test összeforr, nemcsak "testileg érintkezik", hanem két lélek is egymásba rezeg, s a találkozás extázisában azt kérdjük egymástól: hol voltál eddig?

Müller Péter

2010. jún. 20. 17:38

Hiába pazaroltad meleged.

Mert adni, adni csak annak lehet,

Ki elfogadni bírja lelkedet.

Reményik Sándor

2010. jún. 20. 16:22

Az ember élete egyszeri, ezért sohasem fogjuk tudni megállapítani, melyik döntésünk volt jó és melyik rossz. Az adott helyzetben csak egyszer dönthetünk, s nem adatott meg nekünk egy második, harmadik, negyedik élet, hogy különféle döntéseinket összehasonlíthassuk.

Milan Kundera

6918. alexandracska83 (válaszként erre: 6917. - 270a06dab6)
2010. jún. 20. 16:16
Ez így van!!!
2010. jún. 20. 14:09
A múlt az egyetlen dolog, amin már biztosan nem változtathatsz.
2010. jún. 20. 14:07
Amire emlékezni szeretnél, most kell megvalósítanod.
2010. jún. 20. 13:52

A férfi és a nő két lezárt szelence, és a kulcs mindkettőhöz a másikban van.


Ismeretlen

2010. jún. 20. 13:42

A csókod festi kékre az eget,

szemed szinétől zöldülnek a fák.

Nélküled üres minden képkeret

és világtalan az egész világ.

6913. Lolita63
2010. jún. 20. 13:08
Az élet és a szeretet csupán egyetlen időt ismer: a jelent. Az egyetlen érzékelhető idő a pillanat, amelyben élünk, amikor szeretünk.
6912. Lolita63
2010. jún. 20. 13:05

Légy tudatában esendő pillanataidnak, hiszen ember vagy. Ne ítéld el mások gyöngeségét, hiszen már tudod, hogy ember vagy. Aki ember, az szeret és megbocsát. A szeretet: megbocsátás.”


Hioszi Tatiosz

6911. timea67
2010. jún. 20. 12:23

Szívünkbe láthatatlan papíron, olvashatatlan tintával kerülnek fel az örökkön emlékezetes pillanatok.

Hioszi Tatiosz

6910. Lolita63
2010. jún. 20. 09:25
Minden igaz ölelés örökké akar tartani s akit szeretek , nem tudom elereszteni , mert akkor újra kizuhanok a paradicsomból , és megint üres lesz az életem .(Müller Péter)
6909. Lolita63
2010. jún. 20. 09:19

"Az az ember, akit bennem szeretsz, természetesen jobb nálam: én nem olyan vagyok.

De te szeress, és én majd igyekszem, hogy jobb legyek önmagamnál."

(Prisrin)

2010. jún. 20. 09:14

Mi, emberek, ugyan a tulajdon személyes életünket éljük, másfelől mégis nagymértékben vagyunk képviselői, áldozatai és előmozdítói egy olyan kollektív szellemnek, amelynek korát évszázadokban számoljuk. Igaz, képzelhetjük akár egy egész életen át, hogy a magunk feje után megyünk, és soha nem döbbenünk rá, hogy csupán a fő cselekmény statisztái voltunk a világszínház színpadán. Vannak azonban tények, amelyeket bár nem ismerünk, mégis befolyásolják életünket, és csak fokozza a hatást, ha ez nem tudatos. Minél elutasítóbb a tudat beállítottsága a tudattalannal szemben, annál veszélyesebbé válik ez utóbbi.

Carl Gustav Jung

6907. Lolita63
2010. jún. 20. 09:13
A virágnak két kedvese van: a levegő meg a fény, de a fény az igazi kedves. Afelé fordul, tárulkozik, s ha a fény búcsút vesz tőle, becsukódik,és elszunnyad a levegő ölelésében.
6906. Gretaa
2010. jún. 20. 01:51
"A szeretetben elérjük a legnagyobb boldogságot, ami valaha a világon lehet."
6905. Gretaa
2010. jún. 20. 01:50

"Álomvilágban varázsos minden

Időben, térben, határ már nincsen

Pillanat, óra, napok, vagy évek

Felvillannak, majd oszlanak képek

Rejtélyes árnyak libbennek tova

Csillaggá válik lépteik nyoma"

6904. Lolita63
2010. jún. 19. 21:35

" Előfordul, hogy amire vágysz, az ott van a szemed előtt..

Csak ki kell nyitnod a szemed, hogy észrevedd!.."

6903. Lolita63
2010. jún. 19. 21:33

" De hát a szerelmet vagy érezzük, vagy nem, és nincs az az erő, ami ki tudná kényszeríteni...

Színlelhetjük, hogy szeretünk... Megszokhatjuk a másikat.... Egész életünket leélhetjük valakivel kölcsönös megértésben, barátságban, cinkosságban... Családot alapíthatunk, szeretkezhetünk minden éjjel, még tökéletes orgazmusunk is lehet minden alkalommal, és mégis úgy érezzük, hogy van valami szánalmas üresség az egészben... Valami fontos hiányzik.. "

/Paul Coelho/

6902. Lolita63
2010. jún. 19. 21:32

Ha szeretsz valakit, tiszta szívből, akkor sohasem felejted el. Nem számít mi történt, mennyi idő telt el, szeretni fogod. Úgy érzed túlléptél, hogy többé már nincs rá szükséged, a szívedben mégis úgy őrzöd az emlékét, mint életed tavasza. S egyszer, ha szembejön veled, rád mosolyog, s életedről kérdez, csak annyit tudnál felelni: hiányos... Mert este,

mikor lefekszel, párnádra hajtod fejed, elindul a kisfilm, peregnek az emlékek és a könnycseppek. Mindig is szeretni fogod, történjen bármi..

6901. Lolita63
2010. jún. 19. 21:27

"Van egy szó, mit úgy hívnak, remény,

Ha vigyázol rá, ő mindig benned él.

Ha szívedbe zárod, ki fontos neked,

Bármerre jársz, ő is ott lesz veled."

6900. Lolita63
2010. jún. 19. 21:27

"A legdrágább kő az, mely másokat karcol,

de ő nem tűr karcolást.

A legnemesebb szív az, mely inkább

vérzik, minthogy megsebezzen mást."

6899. b7086b1501 (válaszként erre: 6863. - Alexandracska83)
2010. jún. 19. 19:52
:)
6898. alexandracska83 (válaszként erre: 6892. - Angyalka20)
2010. jún. 19. 19:38
Hűha!!
2010. jún. 19. 18:18

Akkor, ott az út szélén még nem tudtam, hogy kicsoda. Csak valami olyasmit éreztem, hogy ezzel az emberrel jó lehet elindulni. És megérkezni is jó lehet. S a legjobb talán a közbeeső idő vele. Az utazás. Mert nem mindegy, hogy kivel utazik az ember. Az már ott bizonyos volt, hogy a férfi körül a dolgok és az emberek biztonságban vannak. Hogy nála az igen igen, a nem nem, a nyolc óra az nyolc óra, a tizenkettő az percre pontosan tizenkettő. Közben játékosság terem mellette, és kíváncsiság, meg jóízű barátok akiknek megőrzi fontos mondataikat.


Schäffer Erzsébet

2010. jún. 19. 18:18

Valamennyien a gyermekkorunkból élünk.


Hitedet, boldogságodat, emberszereteted mélységét, de még a tudásod tisztaságát is az határozza meg, hogy mennyire őrizted meg, vagy tiportad el magadban gyermekkorod élményét.


Emlékezz vissza mik azok, amik valaha megsérültek benned: rájössz, hogy lényed legértékesebb részei.


Tudtad, hogy van jóság, gondviselés. A langyos víz érintése, a meleg kenyér simogatása boldoggá tett. Kis hercegként üldögéltél a járókádban, testvéreidnek érezted a kutyust, a virágszálat, a futó bogarakat. Minden arc mosolygott rád. Varázsvilág vett körül s anyád mellén olyan örömöt és kielégülést találtál, amelyet hiába kerestél később szeretőidnél. Tudtad, hogy a tárgyaknak lelkük van...


Láttad még azokat a másvilági lényeket, akiket a felnőttek már nem látnak. Játszottál a szellemekkel és tudtad, h vannak angyalok.


Boldog voltál.


Ehhez nem kellett pénz, siker és hatalom: pusztán az a tény, hogy létezel, boldoggá tett.


Átélted az üdvösség állapotát: hogy a puszta létezés, ha nem zavarja meg a tudatos reflexió, gondtalan, lebegő örömérzettel jár.


Tudtad, hogy nincs nagyobb boldogság, mint az, hogy vagy.


Nem kell hozzá semmi.


... megélted, hogy benne élsz valamiben vagy valakiben, aki tebenned is benne van.


És ez jó.


Nagyon jó.........



Müller Péter

2010. jún. 19. 18:18

Ady Endre


Akkor sincsen vége


Te vagy ma mámnak legjobb kedve

És olyan gazdag ez a ma,

Hogy, ha egy életet akarsz,

Ma nézz jól a szemembe.


Végig-nézhetsz a vágyak boltján,

Láthatsz ezer kirakatot,

Neked én vagyok egyedül

Gazdagon és mogorván.


Neked én vagyok neked-szántan

És hogyha nincsen örömöd

És hogyha nem érted a mát,

Mindegy: én meg nem bántam.


Az adhatás gyönyörüsége

És a ma öröme telít

És hogyha véget mondanál,

Hát-akkor sincsen vége.

2010. jún. 19. 18:17

Paudits Zoltán


Bízzatok!


Átölelnek a csillagok,

szemükben én is

egy vagyok,

ismernek, tudják nevem,

üdvözölnek saját

nyelvemen.



Ígérik, jönnek még

egyszer majd

jobb napok,

mindennap üzennek

parázsló fénnyel:

Bízzatok!

2010. jún. 19. 18:17

LES ADIEUX


magadra ítéllek


/ Fodor Ákos/

2010. jún. 19. 18:17

Félek bárkinek is elmondani, mennyire szeretem, mert akkor rájönnének, mennyire magányos vagyok.


(Evelyn Lau)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook