Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


8871. 4cbb67fc3b (válaszként erre: 8860. - Angyalka20)
2010. szept. 5. 21:16
..ez nagyon szép :)
2010. szept. 5. 21:16

"Álmodunk a reményről, változásról, tűzről, szeretetről, halálról, és egyszer csak bekövetkezik. Az álom valóra válik, és végül a válasz az élet nagy kérdéseire úgy bukkan fel, mint felkelő nap a hegyek mögül. Oly sok küzdelem, hogy az értelmét, a célját megleljük, végül egymásban találjuk meg azt. A közös átélt mesébe illő és evilági élmények. Alapvető emberi vágy, hogy megtaláljuk a hozzánk tartozókat, hogy kötődjünk, és hogy érezzük szívünk mélyén, hogy nem vagyunk egyedül."


Müller Péter

2010. szept. 5. 21:16

Utazók vagyunk egy kozmikus utazásban-csillagpor,mely a végtelenség örvénylésében kavarog - az élet örök,de az élet kifejeződései tünékenyek ,elsuhanóak,múlandóak!Egy pillanatra megálltunk,hogy találkozzunk egymással:érezzük,szeressük egymást,részesüljünk egymásból-ez becses pillanat,de futólagos-kis epizód az örökkévalóságból!Ha tisztaszívűséget,szeretetet,megbecsülést adunk egymásnak,gazdagságot és örömet teremtünk egymás számára! És akkor, ez a pillanat, már megérte a fáradságot!



(Deepak Chopra)

2010. szept. 5. 21:16

A barátság számtalan dolgot magában foglal: az élet bármely helyzetében készen áll segítségedre, sohasem jön alkalmatlan időben, soha sincsen terhünkre. Ezért szokták mondani, hogy a tűzre és vízre nincs többször szükségünk, mint a barátságra. Hiszen a barátság nem csak a boldogságot aranyozza be még ragyogóbban, hanem a bajokat is elviselhetőkké teszi azzal, hogy osztozik bennük és részt kér belőlünk.



(Cicero)

2010. szept. 5. 21:15

Amikor a lelkek valóban érintkeznek, az maga az öröklét. Tér és idő megszűnik, csak a tiszta tudat marad, hogy nem vagyunk egyedül az életben.



Joan D. Chittister

2010. szept. 5. 21:15

Most újra összegyűjtöm a hajnal cseppjeit,

S ahelyett, hogy innék belőlük,

Üvegcsébe zárom bús hatalmukat,

Majd arcomra festem őket,

Hogy fehér gyöngyökként csússzanak állam szegletéig.

Így talán magam is elhiszem,

Hogy tudok még könnyeimmel küszködni

Magamra hagyott órákon,

S van, akiért e könnyek sírba szállanak.

2010. szept. 5. 21:15

Ma éjjel az emlékeddel

alszom vagy virrasztok,

hisz` megtörtént már párszor,

makacs fájdalommal kívánom a hajnalt,

kérlek bocsáss meg

nagyon hiányzol.



Kovács Ákos

2010. szept. 5. 21:15

Az érzésre feszült gondolatok

most pattanó húrrá pengenek

s egy szívdobbanásra ráölelve

mint vágy-verte dallam, zengenek.


Majd hosszú sóhajra hangolódva

elszállnak utánad messzire.

Én mindig tudtam: Hiányzol majd,

de sosem hittem, hogy ennyire...

2010. szept. 5. 21:14
a képzelettől veszem kölcsön, amit a valóság nem ad meg nekem.
2010. szept. 5. 21:14

S ha Te is egyszer-másszor szomorú leszel, s hasztalanul jársz-kelsz az emberek között, a szomorúságodon nem segít senki, és úgy érzed, mintha valami nagy-nagy súly ülne a lelkeden, és napról napra jobban belefáradsz, s talán már azt is hiszed, hogy nem bírod tovább: egy este szökj le titokban a tóhoz.

Ha szomorúságoddal a tó partján megállsz: olyan kék lesz a víz, mint még sohase volt. A legcsöndesebb szellő indulását meghallhatod, akkora lesz a csend, s ameddig ér a nádas: minden nádszál csak neked muzsikál akkor.

Hunyd be a szemed, ha látásod már nagyon gyönge lesz, akkor és egyszeribe látni fogod a madarak táncát bent a tocsogóban. És akkor, azon a csöndes estén maga a tó mesél neked tovább, folytatja ott, ahol én abbahagytam. És akkor a csöndes estén, Te elfelejted, egészen biztosan elfelejted, hogy szomorú voltál.


Wass Albert

2010. szept. 5. 21:13

Szeretnélek kibontani

a hús ruhájából egészen,

s meglesni, új gyönyörűségben,

milyenek tested csontjai.



Mert egész tested szeretem,

és mind, ami építi kint s bent,

szeretnék megismerni mindent,

ami benned oly jó nekem.



Szeretem a fogaidat

s az ujjaidat, ízről-ízre,

csókodban bujdosik az íze

gerinced csigolyáinak.



Két lábad futárként hozott,

csuklóid forogtak, emeltek,

bordáid kínálták a melled,

mint az ölelést a karod,



s ezek a csontok rám hajoltak,

megszerettek és gyönyörű

óráknak mindig drága, hű

szolgái és dajkái voltak:



hogyne szeretném hát, ami

csak vagy, s mind, ami láthatatlan,

ami a külső lét mögött van

és már isteni rejtelem?



Szeretnélek kibontani,

s vigyázva összerakni újra,

aztán, ha van, lelkedbe bújva

álmodni, mint még sohasem.

2010. szept. 5. 21:13

Wass Albert: Mert nagyon szeretlek



Könnycsepp a szempilládon este:

én vagyok.

Én vagyok az a kíváncsi csillag,

mely rád kacsingat

és rád ragyog.


A csók, a csókod, az is én vagyok.

Végigálmodom az álmodat,

ölelésedben én epedek el,

csak én tudom minden kis titkodat.


A kulcs vagyok,

mely szíved rejtett zárjait kinyitja,

s a nyíl vagyok, amely sivítva

holttá sebzi vágyad madarát.


A dal vagyok, mely belőled zokog

holt mámorok tört ívén át az éjbe:

s én vagyok az a sápadtság, amit

éjfél után, ha bálból jössz haza,

rád lehel a sarki lámpa fénye.

2010. szept. 5. 20:57
A tökéletes győzelem önmagunk felett diadalmaskodni.
2010. szept. 5. 20:16

"Van egy pont, ahol a kislányból nő lesz.

Egy pont, ahol legyőzöd a félelmet.

Egy pont, ahol kiborulsz.

Egy pont, ahol már csak röhögünk mindenen.

Egy pont, ahol már nem agyalsz.

Egy pont, ahol erősnek kell lenned,

és egy másik ahol elgyengülhetsz.

Egy pont, ahol az extázis kezdődik.

Egy pont, ahol minden bölcsességedre szükség van,

és egy másik, ahol újra kisgyerek lehetsz,

ha arra vágysz.


Mindig van egy pont..."

2010. szept. 5. 20:02
Őrizd a békét, de tartsd szárazon a puskaport!
2010. szept. 5. 10:56

Aztán orvosok jönnek, kezükben fegyver

és ha a vegyszer egyszer a vénába hatol:

A lakatlan sziget lakó lelke tenger lesz,

a szíve lepényhal. Itt úszkál valahol...

2010. szept. 5. 10:55

...A szívek szemétdombján kapirgálok.

Szeretni, Istenem, milyen nehéz!

Annyi minden bajjal kell még megküzdenem

plusz még itt van a nyakamba varrva

egy lefejezett szerelem....


Quimby

2010. szept. 5. 10:19

....és az élet továbblapozott...

"Adj teret a változásnak,teremts helyet az új számára,engedd el a régit,mert most jött el az ideje"

8853. csirike57
2010. szept. 5. 07:27

Azt mondják, a szerelem vak. Dehogy vak, inkább élesen lát. Felfedezi a sok jót, ami valóban megvan abban, akit az ember szeret.


Csőgl János

2010. szept. 5. 06:42

Paudits Zoltán


Szavak nélkül



Ne szólj, csak nézz szemembe mélyen,

pillantásod szívem kamráiban érzem.

Szavaid kimondatlanul is hallom,

míg e szerelem van rajtam hatalmon.

8851. Zizisicc (válaszként erre: 8850. - A14deb9047)
2010. szept. 4. 17:48
:oDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2010. szept. 4. 16:02

Egy férfi betér egy étterembe egy struccal a nyomában, leül és rendel:

- Kérek egy hamburgert, sült krumplit és egy Coca-Colát.

Majd megkérdezi a struccot:

- És te?

- Ugyanazt - így a strucc.

Néhány perc múlva a pincérnő visszatér a rendeléssel és a számlával.

- 6 dollár 40 - mondja.

A férfi belenyúl a zsebébe és átadja a pontos összeget.


A következő nap újra bejönnek, ugyanazt rendelik, és ugyanúgy kifizeti a férfi a pontos összeget.


A következő napokban ugyanez megismétlődik még négy-öt alkalommal.


Egy péntek este ismét megjelennek.

- A szokásosat? - kérdezi a pincérnő.

- Nem, ma péntek van, kérnék egy steaket és tört krumplit - közli a férfi, és a strucchoz fordul:

- És te?

- Ugyanazt - hangzik a válasz.

Néhány perc múlva a pincérnő visszatér a rendeléssel és közli a számla összegét:

- 32 dollár 50.

A férfi belenyúl a zsebébe, és ismét átadja a pontos összeget.


A pincérnő nem tudja visszatartani a kíváncsiságát és megkérdezi:

- Bocsásson meg, uram, hogy lehet AZ, hogy önnél mindig a pontos összeg van?

- Évekkel ezelőtt kitakarítottam a padlást és találtam egy öreg lámpát. Megdörzsöltem, kijött belőle egy jó tündér és felajánlotta,

hogy teljesíti két kívánságomat. Az első kívánságom az volt, ha valaha is kell fizetnem valamiért, mindig legyen a zsebemben a pontos összeg.

- Briliáns, más emberek kértek volna egymillió dollárt, de így maga gazdag fog maradni egész életén át.

- Ez így igaz, mindegy, hogy egy liter tej vagy egy Rolls-Royce, Az összeg mindig ott van, ha kell.

- Megkérdezhetem, hogy kerül ide a strucc?

- A második kívánságom egy feltűnően magas pipi volt, hosszú, izmos combokkal.

2010. szept. 4. 15:56
...utolértél...
2010. szept. 4. 13:55

Így kell élni:!!!!!!!!Ajánlom mindenkinek elolvasni:))



Mese egy kislányról


Valamikor hajdanán, mikor még az utcán köszönt egymásnak ismerős és ismeretlen is egyaránt, élt egy kicsiny kisleány.


Egy szántó-vető házaspár gyermekeként látta meg a napvilágot. Nem voltak játszótársai, mert környezetükben csupa gazdagok éltek, akik nem engedték a szegény gyermek közelébe csemetéjüket. A kislány távolról figyelhette csak a többiek életét. Fájdalmai elől egy képzeletvilágba menekült. Kopott ruháján a foltokat ékszernek látta. Kukoricababáját hercegnőnek nevezte. A Nap izzó hevét simogató aranyzuhatagként élvezte, és amíg más árnyékba menekült, ő azt mondta:

- Én a Nap leánya vagyok, és azért süt ilyen forrón rám, mert rettentő nagy szeretettel akar átölelni engem Napanyukám.

Lassan-lassan megtanulta, hogy mindent a maga javára fordítson, mindenből hasznot kovácsoljon. Ha langyos nyári zápor hullott, szappannal a kezében, kiszaladt házuk udvarára és kacagva mosakodott, miközben vidám hangon kiabálta be édesanyjának:

- Nézd, Anyu! Nekem is van zuhanyozós fürdőszobám.

A szomszédok közül sokan bolondnak tartották őt, nem értették, miért tud mindennek örülni. Azt mondták róla: ennek a gyereknek visszájára fordította Isten az eszét.


Teltek az évek. A kislány felnőtté vált. A falu bírója kihirdette, hogy vásárt rendeznek. Mindenki hozza el egy batyuban azt, amiből úgy érzi, olyan sok van neki, hogy másnak is szívesen adna át belőle. Megjelentek a gazdag szomszédok felnőtt gyerekei is. Batyujuk betegségtől, válópertől, könnyektől, és elégedetlenségtől duzzadt. A mi leánykánk csomagjában kacagás, boldogság, elégedettség volt található. Megkérdezték tőle:

- Téged elkerültek a bajok, hogy nem tudtál hozni belőlük?

- Nem. Csupán azokból nem tartok számon mást, mint a betegség után a gyógyulást. A vitákból a békülést. Vagy ha elveszítettem valamit, megőriztem afeletti örömömet, hogy pótolhattam veszteségemet. Az én batyumban is ugyanazok találhatók, melyek a tietekben, csak - tudjátok, én mindent a visszájára fordítva használok.

8847. alexandracska83 (válaszként erre: 8833. - Kaktusz!)
2010. szept. 4. 11:47
Ez nagyon tetszik:)
2010. szept. 4. 10:29

"Egy angyalnak nincs neve. De bármely órában előfordulhat, hogy a te nevedet viseli."

(Albrecht Goes)

2010. szept. 4. 00:53

Szeretnek majd! Csak járt utad

Járatlanért ne hagyd el!

Őrizd örökké önmagad,

Ami nem vagy, máris add fel.

2010. szept. 4. 00:52
Mások rólad alkotott véleménye nem kell, hogy a te valóságoddá váljon!
2010. szept. 4. 00:52
Meg kell tanulnunk elfogadni magunkat, értékelni magunkat, függetlenül attól, mások mit mondanak rólunk. Meg kell tanulnunk, hogy mindennek és mindannyiunknak megvan a maga helye a földön. Valamennyien egyediek vagyunk.
2010. szept. 4. 00:51
A személyiség úgy van felépítve, mint a ház: a láthatatlan pince a tudatalatti, efölé emelkedik a ház, az Én, s ebből nyúlik ki a torony, tetején meteorológiai jelzőzászlóval, ez a felettes-én, az ideál. A tudatalatti az, amilyen az ember valójában, az Én, amilyennek mutatja magát, az én-feletti pedig az ideál, ilyen szeretne lenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook