Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit tudok készíteni a kecsketejből? fórum

Mit tudok készíteni a kecsketejből? (tudásbázis kérdés)


23. Józsibirka (válaszként erre: 20. - Karmol)
nov. 4. 14:05
Király 🤠
22. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 2. 15:47

Kedves egészségedre! Finom lehetett a mazsolával, lekvárral.

Hasonlót szoktam tejbegrízt főzök. Ha meghűlt kicsit, túrót-tejfölt kavarok bele. Lapostányérra az egyik felét, rá lekvárt, diót, majd a másik felét is rá, és a tetejére is lekvár, dió. Már lassan két hete, hogy ismét csak ehetnékem van. :))

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Napsugár8)
nov. 2. 15:27
Nem nagy család ;-) Áztatott mazsola került csak bele, házi baracklekvárral gazdagon :-) nyakon öntve ettem. Kedden előkerült egy őszi nadrág és úgy tűnt, valamennyit fogytam. Ma mérlegeltem és tényleg - 2 kg. Így aztán bátran kirúgtam a hámból. ;-)
20. Karmol (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 2. 14:26

En legutobb sajtos kukorica kremlevest csinaltam kecsketejbol. Nagyon finom lett. Egy adag kecsketejet lefagyasztottam, hogy apukamnak is meg tudjam fozni ugyanezt. Csak ezert nem vennek egy uveggel.

Csak annyival volt masabb, mint egy sima sajtleves, hogy adtam hozza kukoricat, es osszeturmixoltam.

Egy sajtszosz is biztos finom lenne kecsketejjel.

19. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 2. 13:28

Nem tudom, mekkora a család. A 40 dkg sajt, amit készítettem a link szerint, 1 liter tehéntejből lesz. Egymagamnak 40 dkg sajt 2 hétig bőven elegendő.


A rizsfelfújtba raktál valami apró gyümölcsöt, vagy csak natúr készítetted? Egész biztosan finom lett úgy is.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
nov. 2. 12:48
Valóban sokan sok mindenre ajánlják. Azért írtam, hogy tudomásom szerint értékes. Allergiásoknak, tejérzékenyeknek is javasolt. Ezzel a mennyiséggel nem akartam sajtkészítésbe kezdeni.
nov. 2. 12:45
Rizsfelfújt lett. Kicsit mintha töményebb lenne. Ez biztos nem romlik rám ;-) Semmi szaga/illata nincs. Heti egyszer jön "igazi" tejes, még palacsintában is érezni enyhe "tehén" illatot. Nem kellemetlen.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Karmol)
nov. 2. 12:43
Köszönöm az ötletet, lehet a maradékot fagyasztom.
15. Karmol (válaszként erre: 3. - Amaunet)
nov. 2. 10:43
En a 2,5 decis tejbol is szoktam neha lefagyasztani, hogy ne romoljon meg.
nov. 2. 07:38

Emlékszem, kicsi koromban édesanyám bejárta a fél várost, hogy hol tud kecsketejet venni nekem, mert az orvos azt javasolta. Olyan emlékem nincs, hogy ez büdös lett volna, míg a tehén tejnek nincs szaga.


Most utána néztem, mi a különbség a tehéntej és a kecsketej között.

Nagyon sok! Táperőben, vitaminokban teljesen más, egyik helyen írja, hogy összetétele igen-igen hasonlít az anyatejhez, ezáltal sokkal táplálóbb, szervezetet, immunrendszert jobban erősít.


Tegnap ajánlottam, hogy legyen belőle sajt! Vannak, akik a tehéntejből is ízesített sajtot készítenek a felrakott link szerint. Zöldhagymával, vagy éppen fokhagymával, fűszerekkel, el lehet nyomni a "kecske"-szagot.

13. Karmol (válaszként erre: 10. - Panna.33)
nov. 2. 06:58
En is ezt gondolom.
12. globus (válaszként erre: 11. - Globus)
nov. 1. 22:11
Rókabőr jelet akartam.
11. globus (válaszként erre: 8. - Ghost👻)
nov. 1. 22:10
Hát még a bak nyúl 🤑
10. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 1. 20:44

Gondolod, hogy ha elszokott a szervezeted a tejtől, akkor a kecsketejet meg tudod emészteni? Nekem vannak kétségeim.

Azért sok sikert.

9. 10685d3a12 (válaszként erre: 8. - Ghost👻)
nov. 1. 18:13
Én szeretem a kecskeszagú tejet. Még a tehénszagút is. Csak nem ihatom a tejet.
8. Ghost👻 (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
nov. 1. 17:13

Szó szerint büdös.

Ugye egyértelműen tej ellès után van. A kecske rettentő büdös a hormonjai miatt ès ugyanolyan szaga van a tejnek is.

7. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Ghost👻)
nov. 1. 16:08
Annyira szaga van? Még nem ittam, csak kecsketejes arckrémet használok.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
nov. 1. 13:58

Bocsi! A sót a tejbe forraljuk bele, és nem a tojáshoz. :))


Ha már lecsorgott, egy kistányérra borítottam, és olyan alakja volt, mint egy félgömbnek. Folpakkal zártam le, de itt-ott célszerű egy kis luftot hagyni neki.

Jó étvágyat kívánok hozzá. :))

nov. 1. 13:48

Sajtot!

3 db. tojást símára keverni egy nagy doboz 20 %-os tejföllel, sóval.

Az 1 liter tej amikor elkezd csendesen forrni, akkor ezt a tejfölös tojást belecsorgatni. Állandó keverés közben főzzük egészen addig, amíg a túró elkezd kicsapódni belőle.

Előtte egy közönséges tésztaszűrőt kibélelek egy ritka szövésű konyharuhával, és szűrőlapáttal arra szedem a túrót. Amikor már csak a savó maradt, a szalvéta négy sarkát ráhajtom a túró tetejére, egy "pontaméret" lábas, fazék vizet ráteszek a tetejére súlyként, és kb. 3-4 óra alatt szépen kicsöpög.


Egy liter tehéntejből 42 dkg. túróm lett. Az egész kb. 20 percet vesz igénybe, a többit elvégzi önmaga az anyag. Amikor még olyan brutál árakon mérték a sajtot, 2-3 hetente megcsináltam.


[link]

4. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 1. 12:59
Ha megszagolod,lehet nem is fog kelleni..
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 1. 12:40
2-3 nap alatt meg lehet inni 1 liter tejet. Nem ondolkoznék azon, hogy mit pacsmagoljak belőle.
2. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 1. 12:33
Bármit.
nov. 1. 11:58
Tegnap kaptam kb. 1 liter friss kecsketejet. Nagyon jó szívvel adta, akitől kaptam és tudom, hogy nagyon értékes. Pl. palacsinta/puding/tejberizs/tejes pite ilyesmi készítéséhez tudom használni, vagy altassam meg? Csak úgy meginni sok. A "bolti" tehéntejre érzékeny vagyok, elszoktam a tejivástól.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook