Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kávéimádók Klubja! fórum

Kávéimádók Klubja! (beszélgetős fórum)


jan. 3. 05:59
nekem egy jo eros fekete johet!
jan. 3. 04:30
☕🥜🍦
15. 7f08b2ac90 (válaszként erre: 1. - Alexa kisasszony91)
2015. febr. 3. 17:11
Egy csésze forró kávéba egy tk. vaníliajégkrém. Jacobs kávénak egész jó az aromája.
14. syria
2015. jan. 15. 17:56
Titeket olvasva csorog a nyálam. :)
2015. jan. 15. 10:14

Otthon nespresso, vagy a Nescafé instant barista valtozata.

Nem szuttyogok otthoni kavefozessel, mert ugysem lehet kavehazi minoseget eloallitani. Mivel esspressot szoktam inni, nagyon kenyes vagyok az izere.


Es persze az orok kedvenc, az ir kave, Jamesonnal persze, igazi barnacukorral es valodi tejszinhabbal a tetejen. Neha pedig baileys a whiskey helyett, akkor cukor nelkul.

12. indah
2015. jan. 15. 09:58

Reggelente bő fél óra kettesben, a kávémmal :)

Tchibo family + 4 pötyi + 1,5dl tej + fahéj - langyosan.

+ a nap folyamán, gyorsabban egy ugyanilyen :)


Most kapszuláson gondolkozok, hogy vajon melyiket érné meg megvenni.

11. grizus
2015. jan. 15. 09:41
Van habosítóm, de el van felejtve. Be kéne újra vetni, bár úgy emlékszem, nem valami jól szuperál. Amúgy én viszem magammal a kávét egy kis palackban, mert nem egyszerre iszom meg, tehát ha elmegyek itthonról, akkor is kell legyen velem. És így sokkal kevesebbet iszom, mintha vennék és persze nem is költök így rá pluszban.
10. grizus
2015. jan. 15. 09:38
Kotyogósban főzöm. Lehetőleg arabicát. Próbálom olcsóbban megvenni. Legutóbb tesóm vett nekünk Omnia koffeinmenteset tévedésből, de kipróbáltam és finom, úgyhogy abból is szoktam belerakni egy kicsit, hogy fogyjon, illetve ha későn akarok még inni egy kicsit, akkor abból főzöm. Általában egy főzet elég egy napra. Tejjel iszom, mézzel vagy édesítővel - Pötyi, aszpartámmentes - és szeretek beletenni egy kis tojáslikőrt, nagy néha whiskyt, egy kis cukrozott kakaóport. Igazából az íze miatt kávézom.
9. syria (válaszként erre: 7. - Nefaria)
2015. jan. 14. 16:20
Így-így! Meg kell adni a módját ennek is. Mivel sem időben, sem pénzben nem tudom megadni, maradok koca. :)
2015. jan. 14. 13:56
Imádom a reggeleket - a kávé miatt :-) Képes vagyok nyáron a legnagyobb melegben is forrón inni, külön kis szertartás a kávézás, ha nincs rá nyugodtan időm, akkor inkább nem is kell. :-) Férjem meglepett egy tejhabosító, szuper kis kávéfőzővel, de sajnos a lefőzős kávé ízét nem találom elég finomnak, én a finom nescafékat szeretem. Egy csészébe fele-fele arányban teszek tejet és vizet, ebbe a nescafét és tejszínt. Mézzel vagy barna nádcukorral ízesítem.
7. nefaria (válaszként erre: 1. - Alexa kisasszony91)
2015. jan. 14. 11:34

Otthon kotyogósban főzöm (egy kis kávékereskedőtől vásároljuk itt a kerületben). Reggel iszok egy kávét sok tejjel a reggelihez.

Az irodában viszont hmmmmm van egy ilyen "őrlős" kávéfőző, a kávé meg valami nagyonmárkás (főninek köszönhetően :) ). Mikor beérek, rögtön iszok is egyet, kevés tejjel, egy cukorral, és ebéd után is leszalad egy ugyanilyen. Olyan jó habos hogy édesség helyett ezt választom :)

Tervezek otthonra is venni egy ilyen őrlős kávéfőzőt, mert a különbség elmondhatatlan a két kávé között. De otthonra olyat akarok, amivel készíthetek capuccinot is :)


Imádom a kávét, minden formában.

2015. jan. 13. 19:35
És egy pötyivel iszom :)
5. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1. - Alexa kisasszony91)
2015. jan. 13. 19:34
Omniát. :) És imádom. Napi 4 átlagosan.
2015. jan. 13. 18:50
Omniát főzök reggel, kotyogósban.Elvileg 3 személyes, kicsi marad, azt délben Auchan instanttal keverem. :))
2015. jan. 13. 18:17
Én is nagy kávés vagyok, de sajnos az utóbbi időben csak gyengébb kávékat iszom. Nagyon jó amikor reggel felébredek és elkavargatom a kávémat, kár hogy csak ritkán tudom nyugodtan kavargatni. :)
2015. jan. 13. 18:07

Kocakávés vagyok. :( Olyat iszok, amilyet a kolléganőim elém tesznek; illetve a feeling kedvéért neszezek. :)

Sajnos nincs időm erre az amúgy szerintem jó szokásra.

2015. jan. 13. 17:41
Sziasztok! Azért indítom a fórumot, hogy minél több frappáns kávé receptet, kávé ötletet gyűjtsek! Tudjunk meg együtt minél többet a kávéról és kávézási szokásainkról! Ti milyen kávét isztok? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook