Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kávé és vetélés fórum

Kávé és vetélés (beszélgetős fórum)


1 2
2006. jún. 5. 20:20

Szia Evi:)

Én próbáltam csökkenteni a kávémennyiséget, miután kiderült, hogy terhes vagyok, de ez akkor is napi min 2 kávét jelentett. Sajnos nem tudtam megoldani a terhesség elején, hogy más járjon a nagybani piacra (hetente 2éjszaka): a cipekedés természetesen nem rám hárult, de vásárolni ott tudni kell..

Szerencsére soha nem dohányoztam, úgyhogy ezzel nem volt gond, de a kávé nagyon is kellett. Mindig is alacsony vérnyomással éltem, így terhesség alatt nekem javallotta is a védőnő a kávét. A reggeli kávé után, terhesen, amikor is általában magasabb a nők vérnyomása, nekem akkor volt 90/60... :)

5. Eve20 (válaszként erre: 4. - 33e0394ae2)
2006. jún. 2. 23:20
Így szokott ez lenni:) Pláne, hogy csak a szülés után jönnek az igazán embertpróbáló idők:)
2006. jún. 2. 21:44
Sziasztok.A cigit èn is abbahagytam amikor megtudtam,hogy terhes vagyok.Viszont a napi kèt tejeskàvèmat megittam minden nap.A gyerkocnek nem lett tolle semmi baja.Egyèbkènt èn is visszaszoktam a cigire szoptatàs ùtàn:)
3. Eve20 (válaszként erre: 2. - Molntak)
2006. jún. 2. 08:11

Igazad van:) Csak remélni lehet, hogy minket elkerülnek a bajok. Én a legelején nem ittam kávét, egy hasonló cikk miatt (a kismamában volt) se kólát, viszont a végén, még szülésre is kólát vittem magammal:)) Viszont a kávét teljesen abbahagytam. Most kezdek visszaszokni rá:)

A cigit nagy kínokkal abbahagytam, ahogy kiderült, baba lesz. De azt hittem beledöglök. Amióta nem szoptatok ugyanúgy cigizek mint előtte:) De igazándiból magam sem tudom, hogy bírtam megállni másfél évig.

2. molntak (válaszként erre: 1. - Eve20)
2006. jún. 2. 08:07

Hajjaj nagyon sokat :(

Egész terhességem alatt ittam kávét és kólát is válogatás nélkül ettem mindent és kövezzetek meg de cigi is volt néhány szál. Semmi baja nem lett a bébinek. De persze ez nem törvényszerű, mint ahogy az sem, ha elkerül az ember minden "ártalmas" nak kikiáltott dolgot akkor nem lesz baj.

2006. jún. 2. 03:51

A kávé élvezete korai terhesekben növeli a vetélés kockázatát. Svéd és amerikai kutatók több, mint 550, a 6. és 12. hét között spontán vetélt terhes adatainak elemzéséből arra a következtetésre jutottak, hogy napi 100 mg koffein emelte a vetélés rizikóját.


Aki, több, mint 500 mg-ot fogyasztott, az 2,2-szeres kockázatnak tette ki magát és magzatát. Különös módon ez az összefüggés csak a nemdohányzók között volt kimutatható, a dohányzók esetében a kávéfogyasztás nem emelte a vetélés kockázatát. (3 dl kólában kb. 40 mg, egy feketekávéban 50-60 mg koffein található)


Nektek mi a véleményetek erről? Ti fogyasztottatok kávét a terhességetek alatt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook