Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Katonanők fórum

Katonanők (beszélgetős fórum)


1 2
18. Sünciné (válaszként erre: 15. - Masször)
2009. márc. 12. 22:14
Egyébként ha voltál katona ( bár gondolom sorkatona és egy kicsit régen volt ) a lövészet nem csak az ember alakralövésről szólt! SŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐT!!!!!!
17. Sünciné (válaszként erre: 15. - Masször)
2009. márc. 12. 22:12
Akkor én egy gyilkos vagyok!
16. marineva77 (válaszként erre: 15. - Masször)
2009. márc. 12. 22:10
nagyon roszul látod a dolgokat.Ezek után kíváncsi vagyok mi a véleményed a rendőrökről?
15. Masször (válaszként erre: 10. - Sünciné)
2009. márc. 12. 21:56

Őszinte leszek.

Bár voltam katona, nem tudom mi a szövege a ma "zsoldos" hadsereg esküjének a szövege. Az enyémben még benne volt: "minden külső és belő ellenséggel szemben, életem árán is megvédem.."

Tehát azt gondolom, a lövészet, arra való, hogy megszokják az ember alakra lövést, és a fegyver "viselkedését".

A kérdésedre a válaszom: Igen, potenciális gyilkos!

2009. márc. 12. 21:47
Mondom én sem bántam meg, de a végére már azt mondtam, hogy elég!
13. Sünciné (válaszként erre: 12. - Emelint)
2009. márc. 12. 21:45
Hová mennél?
2009. márc. 12. 21:41

Hát engem csábít, mindennel tisztában vagyok, mondom párom katona, szóval benne vagyok,és igen szerződésesnek megyek.


A pénzről: találtam egy tájékoztatót, a honvédség ír a szerződéses állományba kerülésről, és még honvégként is nettóban megkeresnék 100és pár ezer forintot, mivel megdobja bruttó 25ezerrel a középszintű C nyelvvizsgám angolból...

2009. márc. 12. 21:30
Van katonai végzettséged? Mert ha nincs akkor szerződésesnek vesznek fel! A pénz nem valami csábító azt azért elmondom!
10. Sünciné (válaszként erre: 7. - Masször)
2009. márc. 12. 21:22
Szerinted aki fegyvert fog az már ől is????? Én is fogtam fegyvert hiszen rendszeresen jártunk lövészetre de nemhogy embert de még állatot sem őltem!
9. Sünciné (válaszként erre: 4. - Emelint)
2009. márc. 12. 21:21

Szia! Én is katona voltam! Azért írtam, hogy katona mert nincs nő és nincs férfi! A kiképzés egyforma, megvannak az előírások a fizikai felmérésre és az orvosi vizsgálatra! Aki ezt nem teljesíti ( nagyon komolyan és keményen veszik ) akkor annak nincs helye! Én 25 év után jöttem el nyugdíjba! Nem bántam, hogy katona voltam!

Valóban alakulata válogatja, hogy hogyan bánnak a nőkkel! Aki bírja és akarja is csinálni azzal nem lesz baj. De bizony vannak nyafogósok is akik nem a seregbe valók!

8. emelint (válaszként erre: 7. - Masször)
2009. márc. 12. 21:17

És kinek az életét oltsa ki! Az tény, hogy felkészít arra, de szerencsére nem háborús időket élünk, és csak egy kis nemzet vagyunk a NATO-ban. Kérdezd inkább az amcsi katonákat, nha azokat ölésre képzik!


Mellesleg engem a biztos munkahely és fizetés és rend érdekel a katonaságban, én nem azért vonulnék be, hogy kipróbáljam milyen szupi embert ölni!!!

7. Masször (válaszként erre: 5. - Emelint)
2009. márc. 12. 21:11
Bocsáss meg, de fegyverrel - pláne ha az még meg is van töltve - a kézben nehezen tudom elképzelni, hogy nem az Élet kioltására készül valaki!
2009. márc. 12. 21:02

Én is katona voltam nőként.Alakulatok válogatják,hogy a nőkkel hogy bánnak.Nálunk nem volt nő meg férfi csak katona.Azokat a nőket akik nyavalyognak nem nagyon bírták de ha segítségre szorultak nekik segítettek.Akik pedig keményebb fából faragottak azoknak duplán kellett teljesíteni a fiúkhoz képest.

Amúgy nem kell stresszelni mert attól függ melyik alakulathoz kerülsz vannak light -os helyek.

5. emelint (válaszként erre: 3. - Masször)
2009. márc. 12. 20:49

Félreérted, a mai katonaság nem arról szól... Jó benne van a pakliban, de nagyon kicsi az esélye, hogy egy katona öljön. Nem értem mért teszik az emberek egyenlővé ezt a kettőt!


Mellesleg a hadbíróság még lehet el is ítélné azt a katonát, aki ölt...

4. emelint (válaszként erre: 2. - Nezike)
2009. márc. 12. 20:48

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen hamar ír valaki:)


Én nagyjából utánajártam dolgoknak,de személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Párom szerint (aki ugye pasi) hiába kellene egyenrangúnak tekinteni a nőket a seregen belül, ott is meg van egy bizonyos kivételezés.


Pl, amikor ő volt előmeneteli képzésen,és mittom én milyen vizsgálat miatt le kellett vetkőzni kisgatyára, a nőknek csak a felsőt kellett levenni, vagy a 10 kilós fegyvert a nő nem cipelte, csak a pasik... szal nem tudom mit gondoljak

2009. márc. 12. 20:47

Lányok-asszonyok!

Engem az érdekelne, hogy egy a Természet által az Élet hordozására, teremtése termett lény, miért akar annak kioltásából megélni?

2009. márc. 12. 20:39
Ez engem is érdekelne, mert a környezeteben midenki azt mondja, nem bírnám.Vajon mik a követelmények nőktöl?
2009. márc. 12. 20:37

Nos nem tudom milyen sikerrel járok majd ezzel a fórummal, de katonanőket keresek, mivel én is (mint nő) beszeretnék vonulni, és tapasztalatokat szeretnék gyűjteni. igaz párom is katona,de nem katonanő:).

Pár kérdésem: megterhelő a kiképzés, milyen a katonatársakkal szembeni elfogadás, be lehet illeszkedni?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokt!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook