Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi díszek, karácsonyi dekoráció fórum

Karácsonyi díszek, karácsonyi dekoráció (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2008. jún. 18. 23:28
igen
2008. jún. 18. 17:49

Mi fordítva..

Csak kívül díszítünk

2008. ápr. 21. 13:45
KÍVÜLRŐL NEM, CSAK BENT A LAKÁST.
93. Hmv. (válaszként erre: 92. - Donyta)
2008. febr. 12. 14:28
Komolyan mondod, még nem bontottátok e a karácsonyfát? Régen én is sokáig megtartottam, akkor nagyobb volt a hely a lakásban, senkit nem zavart. A ház azóta sem lett nagyobb, de már annyi kacat felhalmozódott, meg jöttek újabb berendezési tárgyak, bútorok, hogy jan. 6-án mindig lebontom, mert alig férünk tőle.
92. Donyta
2008. febr. 12. 07:35
Nekünk minden évben szinte jönnek hozzá újabb díszek is. De! Vannak régi hagyományaink még gyerekkorból, amikor pattogatott kukoricát fűzünk, és színes papírcsíkokból hosszú karika füzért ragasztunk. Persze ez nem minden évben van, csak ha össze tudom csődíteni a familiát. (Még mindig áll a fánk)
2008. febr. 11. 17:09
Mindig a régi diszeket szedem elö,mert emlékek deminden évben ujat is vásárolunk.
2008. jan. 5. 21:17

Igen.A nappali ablakában világító hóember, a gyerekek szobájában az ablakon fóliás dísz, mikulással és ajándékokkal....Benti ajtón lehúzhatós üvegfestékkel készített dísz..A fiaim imádják....A kertet nem tudjuk fel díszíteni, vagyis fel tudnánk de nem lenne értelme, és ennek négy oka van: egy rottweiler, egy ír szetter,egy német dog és egy pumi....Azt hiszem hamar át rendeznék a dekorációt..A gyerekek véletlen kinthagyott játékát is reggelre ki szokták próbálni..

Amúgy nagyon szeretem nézni az izlésesen feldíszített házakat és kerteket....De azért akad olyan is aki nagyon elveti a sulykot..De ez csak az én véleményem...Mert neki biztosan az tetszik...

2008. jan. 5. 14:32
Igen!Gyerekszobába ablakán világító mikulás van és az ajtaján csillámporos és sima mikulás és karácsonyfás lehuzható matrica fólia,a konyha ablakion lilágító csillag-több funkcióba világít,a bejárati ajtón kívül mikulás adventi dísz-kockákat kell tekerni ahogy mulnak a napok,bejárati ajtón belül is van adventi naptár ez zsebes és mikulássapis plüs maci van rajta.Nálunk az erkély van kivilágítva körbe fénycsővel és mászik fel a világító mikulás a kötélen.Ilyenkor még gyertyákat is gyújtunk a hangulat végett főleg ami felé illoolajat lehet tenni.benn a lakásba is hangulat világítós lámpák égnek karácsony elött és eggyütt hármasba a kicsi 3 éves lányunkkal várjuk a jézuskát!
88. Szanka
2007. dec. 31. 15:31
Igen az udavart.Idén nagyon szépre sikerült. A tujákon aranyszínű, a sziklakerten kék, a kisfenyőn pirosak az égők.
2007. dec. 31. 15:27
igen
2007. dec. 30. 20:07

Én is a színes, tarka-barka fát szeretem.

A régi díszekkel, de minden évben 1 db új is kerül a fára.

2007. dec. 29. 09:51
Nem.Válófélben vagyunk.Nekem ez nem volt ünnep.Hanna
84. Mocori
2007. dec. 24. 20:26
nálunk mindig u.azok a díszek vannak, de szeretem is őket, mindhez valamilyen emlék fűz. És mind szép színes.
2007. dec. 24. 19:40
Nekem a saját diszítésű fa tetszik , a díszek között vannak emlékezetes díszek , és nem válzoztamom évről évre
82. LoLiNa
2007. dec. 24. 05:35
vegyes, színes :) igy az igazi :) nem érdekel a divat.. se fában, se másban.
2007. dec. 23. 22:48
Én imádom a régebbi díszeket, amiket még "örököltünk", így a mi fánk is vegyes, de szerintem mindig gyönyörű. Mitől trendi a trendi?
2007. dec. 23. 22:45

Nálam változó a diszités,van hogy piros-arany,van hogy ezüst-kék,de van olyan is,hogy mindenféle szin van rajta.Vannak nagyon régi diszeim is,üveg,meg textil is angyalka,arany gyertya,mikulás,stb.nálunk a habcsók is hozzátartozik a karácsonyhoz,de a szaloncukrot a fa alá rakom,egy kosárba,2-3 fajtát.

Most piros arany,és nagyon szép.

2007. dec. 23. 22:10
Szépek trendi fák,de nekem az nem karácsonyfa.Számomra is nagyon sokat jelentenek a régi cseh diszek,nagyon sajnáltam mikor tönkrement az égősor,most az a kínai van,-hol működik hol nem:(,tudtam olyan szaloncukrot venni ami fehér selyempapírba és ezüstbe(másik meg pirosba)van csomagolva-mint rég.Sőt ha hiszitek,ha nem de itt vagyok lassan 33 éves de még soha nem diszítettem itthon fát,nekem még mindig a Jézuska hozza,s úgy tudok neki örülni mint a saját fiacskám.
78. 0c97fbb607 (válaszként erre: 77. - Hmv.)
2007. dec. 23. 22:00
Nálunk az is hozzátartozott a karácsonyhoz,hogy hárman egy szobába laktunk és a fa mindig hozzánk volt felállítva és sokszor játszottunk ,főleg reggelenként barkóbát a díszekkel,mert annyi féle-fajta dísz volt rajta,hogy nem is volt két egyforma.Most nálunk vannak azok ,amik még megmaradtak és még mindig csodaszépek,vagy épp viccesek:)
77. Hmv.
2007. dec. 23. 21:46

Úgy rémlik, mintha lenne is egy olyan mondás, ha valami nagyon tarka, szines, hogy: olyan, mint egy karácsonyfa!

Szerintem attól még lehet szép. De számomra nagyon sokat jelent, hogy a régi díszekről eszembe jutnak a régi karácsonyok, amikor még gyerekkoromban anyukámmal aggattuk a fára..., később én a gyerekeimmel, most meg az unokák bújkálnak az ágak alá és örömmel fedeznek fel egy-egy figurát. Minden évben újra örülnek nekik, amikor rátalálnak egy ismerősre.

Ez az élmény nincs meg az egyforma gömbökkel tele aggatott fa körül.

76. 0c97fbb607 (válaszként erre: 73. - Hmv.)
2007. dec. 23. 20:25

Igen!Én is megkaptam a régi diszeket és minden évben csiricsáré ,tök színes a fánk.

Nem tetszik a trendi fa,azt szeretem,ha sokszínű.Még soha nem csináltam ,egy ,vagy kétszínű kombinációt.

2007. dec. 23. 20:17
Nálunk úgy három éve kék-ezüstbe van öltöztetve a fa. Nagyon régi vágyam volt, és azóta sem unom. Nekem ez tetszik. Bár az idén láttunk nagyon szép narancssárga díszeket, lehet, hogy jövőre az lesz ezüsttel.
2007. dec. 23. 17:37

én is inkább azokat preferálnám.

Nálunk minden évben piros-arany kombináció megy, dögunalom.

73. Hmv.
2007. dec. 23. 17:36
Most, hogy a karácsonyfadíszeimet készítem elő, eszembe jutott, hogy újabban divat minden évben új külsőbe öltöztetni a fenyőfákat. Nem túl "pláza"-ízű ez a családi otthonokban? Ti használjátok-e a régi, gyerekkori, esetleg örökölt díszeket? Én nagyon szeretem őket, férjem is hozta az édesanyjától örökölteket.
72. mamim
2007. dec. 15. 12:52
nem
2007. dec. 15. 11:14
igen
2007. dec. 15. 10:21
Igen, mindkettőt.
2007. dec. 13. 13:05
igen
2007. dec. 12. 17:11
igen
67. zsütyi (válaszként erre: 62. - Lily3)
2007. dec. 12. 11:42
A kisebb lányom (2,5 éves) a Tesco-ban nem a játékokért van oda, hanem a "világítók"-ért. Ujjong, mikor látja a sok színes, villogó fényt. :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook