Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapcsolatok régen és most! fórum

Kapcsolatok régen és most! (beszélgetős fórum)

29. flasch (válaszként erre: 28. - 19dbdc34c1)
2010. jún. 15. 11:01

ebben is van igazság, de abban is, hogy ma már inkább a boldogságkeresést tartjuk szem előtt, nem a mások által elvárt "hagyományokat".

A világ változik, fejlődik, és ha tetszik nekünk ha nem, ez is a része.

De persze itt nem arról van szó, aki midnennap váltogatja a partnereit, bár akinek az a jó tegye...

Véleményem szerint amig az ember úgy él, hogy este tükörbe tud nézni,tegye, mindenkinek mások az elvei, nézetei, és ezt el kell fogadni.

2010. jún. 14. 15:31
A sok válásnak a meggondolatlan házasságok, a felelőtlenség, a kitartás hiánya, az egoizmus és az általános értékrend züllése az oka.
2010. jún. 14. 13:29
vannak (szemelyesen ismerek) olyan nok akik irtozatos megalaztatast ,verest turnek el a ferfittol csak ,hogy ne vallajanak.had ne mondjam ,hogy nem egyszer az elete volt veszelybe mert a ferje balttat ,tusarku cipot meg mi egymast hajgalt uttana.Mondjam tovvab? a no egy nagyon szorgalmas ugyes hazias no.a ferj egy reszeges (mondanam diszno ,de lealacsonyittanam a disznot) ,lusta ....
26. Tamianyu (válaszként erre: 9. - 2e0047e47d)
2010. jún. 14. 13:06
Hát ez attól is függ,hogy kinek mi a véleménye a dologról.Amint látjuk vannak akik szerint nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani,vannak akik szerint megbocsáthatatlan.Én mondjuk az utóbbihoz tartozok.Sosem tenném ezt azzal akit szeretek,és ha velem tenné,akkor levonnám belőle mennyit érek neki...Ennek fényében lehet dönteni.
25. Tamianyu (válaszként erre: 21. - Jozsi.38)
2010. jún. 14. 13:02
Hullámvölgyek minden hosszabb házasságban vannak.Olyan nincs,hogy ne legyenek,vagy nagyon szerencsések azok a párok,akiket ez elkerül.Az nem mindegy,hogy ezekben az időszakokban milyen dolgokat teszünk a másik ellen.Ha olyat,amit semmiképpen nem tud megbocsátani elnézni,akkor elszúrtuk.De ha mindkét fél meg akarja menteni,és semmi végleges nem történt,akkor túl lehet rajtuk jutni.Sajna az életnek vannak árnyas oldalai is,ezt tudomásul kell vennünk.
24. Tamianyu (válaszként erre: 19. - D560948772)
2010. jún. 14. 12:59

Egyet értek veled.Tényleg nem kell azonnal válni,meg kell próbálni megmenteni a házasságot ha lehet,ha működhet még.De amit leírtál saját példát,az a házasság nem működött,ennél jobb megoldás a válás.Azt pedig mindenkinek magának kell eldöntenie,vagyis az adott párnak,hogy melyek azok a felmerülő dolgok amikkel tudnának még együtt élni szeretetben békességben normális életet élve,egymást tisztelve megbecsülve.

Ha nem megbocsátható dolgokat tettek egymás ellen,ha örökös veszekedés a kapcsolat,ha nem tudnak vagy nem akarnak változtatni,akkor be kell látni,hogy vége,jobb mindenkinek külön.

Ha pedig menthető,mert megvan minden hozzá,akkor minden meg kell tenni érte,hogy megmentsék.

2010. jún. 14. 11:32

sajnos az emberek nem kitartóak, és nemhogy rendbe hoznák a hibákat helyette könnyebb a vágy után menniük, keresik az újdonságot :S

Én nem tartozom közéjük, de ezt érzem....

22. flasch (válaszként erre: 19. - D560948772)
2010. jún. 14. 09:21

teljesen egyetértek Veled! Megfogalmaztad a gondolataimat. Jobb volt, hogy régen 20-30 évet szenvedtek, mert nem illett elválni? Mi volt abban a jobb? Nem hiszem, hogy boldogok voltak az emberek abban a helyzetben. És ebben nem, az emberek változtak, csak most már (hála Istennek) egyre inkább nem a kivülállóknak, hanem magunknak akarunk megfelelni, és keressük a boldogságot!

Kár, hogy régen nem igy volt!!!

és nem azokról beszélek, akik mindennap másra váltanak, hanem akik kapcsolatban élnek, de ha végképp nem megy, akkor vált.

nincs ezzel semmi gond!

21. jozsi.38 (válaszként erre: 19. - D560948772)
2010. jún. 14. 08:45
nézd én 15éve élek a férjemmelvoltak hullámvölgyek de ezen túl kell jutni, bár a te szüleid jobban tették volna ha elválnak
20. d560948772 (válaszként erre: 15. - 2e0047e47d)
2010. jún. 14. 08:13
... szerintem azonnal senki nem adja fel... de van egy határ, ameddig érdemes harcolni... gondolom.
19. d560948772 (válaszként erre: 1. - 2e0047e47d)
2010. jún. 14. 07:45

Szerintem mi már nem tanultunk megfelelő toleranciát... nem vagyok benn biztos, hogy ez rossz. Nézem a szüleim házasságát... együtt vannak... igeeeeen... végigveszekedtek, végigverekedtek egy életet... egymást mocskolva, megalázva... hát nekem nem volt minta. Én elváltam, amikor úgy éreztem, nem működik... lehet, hogy nem egy férfi mellett, de szeretve és tisztelve voltam mindig. (hjó, nem alsónemű módra cserélgettem őket)


Miért van manapság több válás? ... csak egy lehetőség, az embernek talán már nem elég az, hogy mozog mellette valaki a lakásban, és szuszog valaki az ágyban, hanem jogos igényként felmerült az is, hogy szeretve legyen... hm... nem lehet?

2010. jún. 14. 07:38
szerintem manapság a párkapcsolatokat is úgy kezelik mint az árucikkeket. ha valami nem tetszik eldobom lecserélem egy jobbnak tűnőre.eszükbe sem jut kompromisszumot kötni vagy megvitatni, inkább továbblépnek
17. Évi- (válaszként erre: 15. - 2e0047e47d)
2010. jún. 13. 22:24
Ez sajnos valóban így van, könnyebb egy új kapcsolatot kezdeni tiszta lappal, mint a meglévőt ízekre szedni, hogy abból kiderüljön mit lehetne tenni. Aztán majd az új is elromolhat a felületesség és figyelmetlenség miatt.
2010. jún. 13. 22:24
Hihetetlen, hogy mennyire változnak az emberek és kapcsolataik is.. Az ok biztosan nagyon összetett lehet.. Éppen ma beszéltünk erről az anyukámmal, hogy mennyire elhidegülnek egymástól a rokonok, barátok, ismerősök.. Még 5-10 évvel ezelőtt nálunk kész bolondokháza volt, hozzánk annyian jöttek mindig, most pedig hetek is eltelnek.. Nagyon eltávolodtak egymástól az emberek, mindenki csak a maga kis dolgával van elfoglalva, nem kíváncsi a másikra, de akkor bezzeg előkerülnek, ha szükségük van valamire.. A többség ki van égve, el van fásulva, be van savanyodva, olyan igazi nagy ló*faxok (bocsánat a kifejezésért). A "kapcsolatokból" kihalt az érzelem, csak a szükség, az érdek, és a látszat..
2010. jún. 13. 22:18
És miért hiszik azt az emberek,hogy egy jó kapcsolat probléma mentes?Mert sajnos a környezetemben rendre ezt látom.Amikor harcolni kellene,feladják.
14. bnedora (válaszként erre: 6. - 6924121179)
2010. jún. 13. 22:15

Egyetértek veled. Semmi kitartás nincs egyik félben sem. Ha elmegy az egyik, jön a másik. Csak akkor van probléma, ha gyermek is van.

Feláll a szőr a hátamon, amikor olyat olvasok, hogy van egy párom, szeretem, de láttam valakit, akibe most nagyon szerelmes vagyok. Na és? Nem kell azonnal felborítani a meglévő kapcsolatot, csak mert tetszik egy másik is. Amikor összejönnek a párok (kivétel mindig erősíti a szabályt), nem is terveznek hosszú távra, mert minek. Nincs bizalom, sem kitartás egyik fél részéről sem. Pár év, és lassan mindenki mindenkivel együtt lesz, megszűnik a házasság.

13. 625b4da9ec (válaszként erre: 9. - 2e0047e47d)
2010. jún. 13. 22:12

Erre nem tudok érdemben válaszolni, mivel még nem voltam ilyen helyzetben a 20 éves házasságom alatt.

De ismerek olyan hölgyet, aki azt vallja, hogy nem baj, a férje félre....., X.Y.-nénak akkor is Őt hívják.

Azt gondolom, hogy a válások nagy része (manapság) a tolerancia hiányából, sértődöttségből és "hirtelen felindulásból" következik be.

12. badonyimariaeva (válaszként erre: 11. - Badonyimariaeva)
2010. jún. 13. 22:08

Mármint a megcsalt személyre gondoltam az "áldozat"

kifejezéssel!

11. badonyimariaeva (válaszként erre: 9. - 2e0047e47d)
2010. jún. 13. 22:07
A félre lépések után jönnek a viták, az "áldozat"a legrosszabb partner, mindenben Ő a hibás és még sorolhatnám!
10. bnedora (válaszként erre: 9. - 2e0047e47d)
2010. jún. 13. 22:07
Szerintem egy félrelépés miatt még nem feltétlenül kell válni. De, ahogy én olvasgatom a fórumokat, a megcsalás már nem is olyan nagy bűn, oda-vissza alapon megy. Szerencsére, hogy én nem most vagyok fiatal, mert nekem ez nem menne.
9. 2e0047e47d (válaszként erre: 7. - 625b4da9ec)
2010. jún. 13. 22:02
Na és vajon manapság érdemes egy félrelépés miatt rögtön válni?
2010. jún. 13. 21:58
A bukott házasság néhány évtizede még egy rossz bélyeg volt valakin. Ma már az egymástól való anyagi függés is kisebb lehet (ha nem éppen ez tartja össze a házasságot), de az áldozatvállalási kedv is lehetséges hogy alább hagyott.
7. 625b4da9ec (válaszként erre: 1. - 2e0047e47d)
2010. jún. 13. 21:57

Talán azért, mert régen "szégyen" volt a válás, sokkal többet tűrt a feleség és a férj is, mint manapság.

Egy félrelépés miatt nem rohantak annak idején elválni.

Ez csak 1 példa.

2010. jún. 13. 21:57
Túlságosan nyitott minden! Sztem ez nem igazán jó!!
2010. jún. 13. 21:55
De úgy tűnik,régebben kűzdöttek a kapcsolatért.Mostmár (tisztelet a kivételnek) de könnyebben kilépnek egy házasságból
2010. jún. 13. 21:55

Sziasztok!


Nemcsak az életvitel más, de a felelősségtudat is hiányzik, vagy kevés, az egymás tisztelete, megértés, talán egoistábbak az emberek, nem figyelnek a belső értékekre. A külsőséget helyezik előtérbe.

2010. jún. 13. 21:53
Mert mostmár nem tabu. Nyitottabb mindenki. Nem kövezik meg az emberek az elvált embert.
2010. jún. 13. 21:51
Ezen már én is sokszor elgondolkodtam. Szerintem, a mai fiatalok életvitele más, mint korábban volt. A nagy "szabadosság", a helyzetek, mind hozzájárulnak ehhez.
2010. jún. 13. 21:48

Sziasztok!


Véleményekre lennék kíváncsi.Szerintetek miért van manapság több válás,és régen miért nem volt jellemző?

Jöhet minden vélemény,boncolgatás e témakörben!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook