Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriaszámlálás- fogyás, tippek, bevált taktikák... fórum

Kalóriaszámlálás- fogyás, tippek, bevált taktikák... (beszélgetős fórum)


1 2
2008. júl. 13. 21:38

Üdv a klubban...

Kaptam ma egy teakeveréket továbbküldöm Neked ha érdekel... Azt mondják jól beválik.

2008. júl. 13. 20:51
sziasztok! olyan mérges vagyok magamra, a héten lement fél kiló, erre ma strandon voltunk és megettem egy fél lángost és fagyit:S tegnap meg mekiben grillcsirkét szendvicsben:S annyi, hogy más nem volt bennem, de akkor is:Skedden kiderül a mérlegelésen...
2008. júl. 13. 18:02
próbálta már valaki ezt a fahéjas karcsúsító krémet?
2008. júl. 13. 18:02
Jajj, annyira el vagyok keseredve 4.-e óta egyszerűen semmi sem ment le. Nem mozdul. Már nem bírom, annyira utálom... Nagyon rossz passzba kerültem miatta. MA grilleztünk, de 500 kcal -nál többet nem ettem...
2008. júl. 13. 14:24
Mára egy kis paradicsomos káposztát tudnék ajánlani, de csak szigorúan édesítővel!
2008. júl. 12. 09:12

Pepe a főszakács. ISteni ötleteid vannak :) HÉtfőn magcsinálom...


Én ma pulykamellett grillezek, párolt, gillezett zöldségekkel. Tudom nem nagy kreativitás, de ma a szabadban leszünk, és ott ezek a legegyszűbb-legnagyszerűbb dolgok :)


NAgyon korán kelő vagy ;)

Szép napot!!

2008. júl. 12. 05:52

A mai ajánlatom egy fincsi light székelykáposzta:

csirkemellből kell pörköltet készíteni, olaj nélkül, csak vízen párolva a vöröshagymát, utána mehet bele a savanyú káposzta, kevés vízzel felöntve. Ha kész, akkor 1 joghurtot rá lehet önteni, ha szereted!

2008. júl. 11. 21:49

Szaisztoknem is szabad feladni

Nekem este jönnek a gondolatok, egy kis édesség utáni vágy, stb. Olyankor mindíg mondom magamnak, ha mér eddig kibírtam ma mér nem rontom el... Ez már odáisg "fajult", hogy már akér du. 13 órakkor is képes vagyok magamanak ezt mondani és al is hiszem- megállom :) Utánna olyan büszkeség tölt el :D


Tökfőzelék? NYamiiiiiiiiiii :DDDDDDDDD

NAgyon jó ötleteket kapok.

vISZONT EL IS Gondolkozom, mert én eddig keményítőt használtam... ( ezután leszokom rólla )

2008. júl. 11. 17:40
sziasztok! szerintem is jó a kalóriaszámláló fogyókúra, és még jobb eredményt érhetünk el ha tornázunk is mellé. a lényeg: türelem és kitartás. én most ezt csinálom egy hete. remélem nem adom fel:S
14. snurki
2008. júl. 11. 17:18
Ha valaki tud biztos fogyási tippeket az nyugodtan írhat nekem priviben...szívesen veszek bármilyen bevált módszereket....
2008. júl. 11. 15:22
Ma tökfőzeléket készítettem, liszt nélkül, joghurttal, és a tök egy részét átpaszírozva sűrítettem. Eddig nem ettem meg a tökfőzeléket, most meg annyira ízlett :)
12. hevniki (válaszként erre: 11. - Pepe 08)
2008. júl. 11. 13:48

Igen én is gondoltam már rá, sztem holnap ez lesz a menüm:)


De van egy receptem:


Kukoricasaláta KAliforniából


8 személyre!!!

- 40 dkg kukorica konzerv

- 1 nagy fej lilhagyma

- 4 tojás

- 2 pár virsli

- 2 dl tejföl

- 1 ek. mustár

- 1 csokor petrezselyem

édesítőszer


A kukoricát lecsepegtetjük, és az apróra vágott lilahagymával összekeverjük. Hozzáadjuk a kockéra vágott főtt tojásokat és a felkarikázott virslit.

A tejfölt a kevés mustárral kevés sóval és édesítővel simára keverjük és a virslis kukoricára öntjük. Fölaprított petrezselyemmel tálaljuk.


1 adag: 162 kcal ( de a recept 8 adagos, úgy számoljatok!!!)

11. Pepe 08 (válaszként erre: 10. - Hevniki)
2008. júl. 11. 07:39
Eszembe jutott, hogyha szereted, akkor lecsót is lehet készíteni, csak olyan lightosan.
2008. júl. 10. 21:47
Amit nagyon szeretek édesség helyett- puffasztott búza ( de nem a tábla, hanem a zacskós szemes) joghurttal keverve kis édesitő bele, é sha nagyon kivánom max. aszaltszilvát bele. NAgyon fini és a mennyiségéhez képest alacsony kalóriatartalmú
9. hevniki (válaszként erre: 7. - Pepe 08)
2008. júl. 10. 21:34

Sziaaa, ez a leves dolog nagyon jó ötlet

Az hiányzik nekem is. Igen olajat én sem használok, helyette alaplével készitek mindent, ami lényegében hagyma ételizesítővel dinsztelve... Már megszoktam sőt szeretem is:)

8. Pepe 08 (válaszként erre: 5. - Hevniki)
2008. júl. 10. 10:49
És a főtt tojás az ok! De napi max 2db. Ha neked is van valami jó recepted, akkor leírod? Köszi!
7. Pepe 08 (válaszként erre: 5. - Hevniki)
2008. júl. 10. 10:47

Szia!

Én pl. kelkáposzta(azaz frankfurti) , vagy karfiol levest főzök úgy, hogy tejföl helyett joghurttal habarom, lisztet nem használok, és pl a karfiol egy részét leturmixolom+ joghurt=így sűrítem be. Fűszert lehet használni, szerintem finom és laktató. És az elején a vöröshagymát csak kevés vízben párolom meg, nem használok olajat sem. Gyors, és min.kalória van benne.

2008. júl. 9. 21:37

Sziasztok!

Én is hasonló módszerrel fogyókúrázom. Nézem, hogy mit ehetek és hogy kb mennyi a kalória benne.

A mai napom: Reggeli- egy teljes kiörlésű zsemle, salátával leteritve,rá egy paradicsom,és sajt-kicsit a mikróba beteszem,de grill "fokozaton",vagy min és isteni:D Délelőtt: gyümölcs-alma/barack. Ebéd-ma gyümölcsleves volt. Uzsonna-joghurt Vacsi: kevéske müzli, és most meg megettem egy kis barackot.

Ez szerintetek hány kalória lehet?

Én olyan 1000-re saccolom:D

5. hevniki (válaszként erre: 4. - Pepe 08)
2008. júl. 9. 21:15

SZia Pepe!


Ez nagyon jó ötlet én is ki fogom próbálni.Az a baj, hogy kezdem megunni a pároltzöltségeket. Tegnap már csináltam zöldbabfőzeléket ( keményitővel) Valami ötlet, receptiegésztés?


Ill. nekem még probléma, hogy a munkám miatt nem tudok úgy főzöcskézni, ezért valami gyors alacsonykalóriatartalmú ételeket keresek.


Kinek mi a véleménye a főttojásról?

2008. júl. 9. 13:15

Szia hevniki!

Én is 600kcal-s diétát tartok, már 8 napja kínzom magam, de szépen olvadnak lefelé a kilók, ezért egy darabig még ezt szeretném folytatni, és utána áttérek egy kevésbé brutálisra. Az én módszerem az, hogy 10dkg fehérjéhez (pl hús, vagy joghurt)

3x annyi mennyiségű zöldséget eszem. Nekem bevált!

3. hevniki (válaszként erre: 2. - Leveli_beka)
2008. júl. 9. 05:51

SZia, igen köszönöm rá kell jönnöm Nekem is, mert lassan 1 hete csak topog a mérleg, jáccanak velem a kilók..., uh szép lassan kissé feljebb megyek. A helyzet azonban, hogy fizikailag nem éhezem, úgy kell magamba tukmélnom a kaját... Annyira hihetetlen, ha nem én látnám nem hinném el , hoyg ilyen is van :)

Köszönöm, és örülök, hoygha csatlakozol.

2008. júl. 8. 07:20

szia

en is ezt kovetem tobbe-kevesbe (most inkabb kevesbe), es szivesen csatlakoznek hozzad. Remelem nem veszed tolakodasnak, de bekukkantottam az adatlapodra. Ehhez a magassaghoz az alapanyagcsere 1330 kcal korul van, ennyit minimum meg kene enned egy nap, mert ha nem, akkor a fogyas leall, a szervezeted pedig atall tartalek uzemmodra. Napi 600-700 kaloria alig a fele ennek, tehat most gyakorlatilag ehezel.

Nyilvan egeszsegesen szeretnel fogyni, es meg szeretned tartani az eredmenyt, amit elersz. Ez nem konnyu, nagyon hosszu folyamat, de megeri. :) Ha a heti 0.5-1 kg-mal szamolsz, akkor kb 1600 kcal korul kellene enned egy nap.

Mivel most gyakorlatilag ehezel, ezert azt javaslom, hogy ne allj at rogton az 1600 kcal-s etrendre (mert akkor hizni fogsz, ez atmeneti, de nem szeretnem, ha elvenne a kedved), hanem szep fokozatosan, naponta kb 100 kcal-lal emeld a mennyiseget, amig el nem ered az 1600-at.

A tobbi kerdesedre majd valaszolok kesobb, most rohanok, remelem tudtam segiteni :)

2008. júl. 7. 21:24
Sziasztok! A sok menő diéta közül én a kalóriaszámlálást választottam. Jelenleg 6-700 Kcal között eszem egy nap. Vannak receptjeim, bevállt módszereim, de kíváncsi lennék, ki hogyan étkezik kalóriaszálálás mellett; milyen alapanyagokat használ leginkább; mi vált be a legjobban?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook