Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kalocsán és környékén lakók fórum

Kalocsán és környékén lakók (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. bb1e0dc56a (válaszként erre: 27. - Db78bacc4f)
2012. márc. 6. 16:32
Igen, a tó közel van Kalocsához, de én még szégyenszemre nem jártam a Szeliden.
28. bb1e0dc56a (válaszként erre: 26. - Miel77)
2012. márc. 6. 16:31

Úgy látszik, ez nehéz mindenkinek, kortól képzettségtől függetlenül.

Remélem sikerülnek a terveid. :)

2012. márc. 5. 07:36
Kalocsa? Szelidi tó környéke ugye? Jártam ott párszor.
26. miel77 (válaszként erre: 25. - Bb1e0dc56a)
2012. márc. 2. 19:51
Nekem vannak kint ismerőseim, de mindenki már ismerőshöz ment ki, így kb. 1-2 hó alatt találták munkát. Nekem sajnos bölcsész, tanári diplomám van, de most kezdtem el a pénzügy-számvitelt, remélem ezzel megyek valamire majd.
25. bb1e0dc56a (válaszként erre: 24. - Miel77)
2012. márc. 2. 19:39

Mit tanultál?

barátaink lánya novemberben ment ki Londonba és még nem talált munkát, ott sincs kolbászból a kerítés, nagyon talpraesettnek kell lenni ahhoz, hogy gyorsan találj munkát.

Nem beszélve arról, hogy nagyon szenved az "idegen vagyok" érzéstől.

24. miel77 (válaszként erre: 23. - Bb1e0dc56a)
2012. márc. 2. 19:23
Én már július óta próbálok elhelyezkedni és semmi :( pedig nem kis városban élek, sokan mondják hogy külföldre kell menni fiatalon, de én nem szeretnék még sem. De olyan jó lenne, ha pályakezdőként felvennének már valahova!!!
23. bb1e0dc56a (válaszként erre: 22. - Miel77)
2012. márc. 2. 19:14

Nem tudom elképzelni, hogy ne magyar földön éljek, de valahol megértem azt is, aki a munka miatt kimegy. Október óta keresek munkát és hiába.

Pedig annyira öregnek nem érzem magam, aránylag független is vagyok, gyerek híján. És mégsem találok melót.

Nagyon nehéz boldogulni errefelé.

22. miel77 (válaszként erre: 21. - Bb1e0dc56a)
2012. márc. 2. 19:10
Hát igaz, ezek bárhol megeshetnek. Mondjuk azért itthon biztonságban érzem magam az utcán :) Mindenki ott szeret a legjobban ahol felnőtt. Én azt sem tudom elképzelni,hogy külföldre költözzem, pedig munka miatt sokan költöznek ki.
21. bb1e0dc56a (válaszként erre: 20. - Miel77)
2012. márc. 2. 19:06

Hát késeléssel találkoztam már vidéken is, Bogdányban pont a szomszédunkat késelték halálra, és nem is hallottunk semmit.

Persze vidéken ez sokkal nagyobb feltűnést kelt, Pesten majdnemhogy megszokott dolog, sajnos.

A rablásnak talán nagyobb az esélye, a tömegben könnyebb eltűnni a tetteseknek is.

20. miel77 (válaszként erre: 19. - Bb1e0dc56a)
2012. márc. 2. 18:58
úristen :(( én is félek sokszor, hogy bármikor kirabolhatnak, főleg hogy átutazom ált 3 táskával. Áááá, borzasztó! De hát a tv-ben is lehet hallani hogy megkéselnek nappal, meg ilyenek, borzasztó!!!
19. bb1e0dc56a (válaszként erre: 16. - Miel77)
2012. márc. 2. 18:55
Á, nem vagy hülye, nekem az Astoria aluljárójában letépték a láncot a nyakamból fényes nappal, pedig csak egy értéktelen ezüst láncocska volt. Azóta én is félek Pesten.
18. bb1e0dc56a (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2012. márc. 2. 18:53

"ember-léptékű"

Azt hiszem ez a helyes szó arra, amit az új életemmel kapcsolatban érzek.

17. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Miel77)
2012. márc. 2. 18:47
Szeged más világ! Ott még a verebek is másképp csiripelnek... Sétálhatsz a Boldogasszony sugárúton, leülhetsz a múzeum lépcsőjére, mehetsz vízért az Anna-kúthoz... Szóval olyan ember-léptékű.
16. miel77 (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2012. márc. 2. 18:40

Lehet igazad van, mondjuk most szegeden élek, de egyáltalán nem érzem ezt nagy városi életnek. Itt kedvesek az emberek, a város is olyan barátságos, mindent szeretek itt, pont mint otthon.


De pest grrrr, és az emberek is, sokszor félek végig menni bizonyos emberek közt. Áááá lehet cak én vagyok hülye :)

15. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Miel77)
2012. márc. 2. 18:33
Nem lehet megszokni.
14. bb1e0dc56a (válaszként erre: 13. - Miel77)
2012. márc. 2. 18:33

Pest nekem egyenlő a fejgörccsel. Olyan még nem volt, hogy fejfájás nélkül értem volna onnan haza.

Soha nem tudnék ott élni.

13. miel77
2012. márc. 2. 18:29
Én csak az alföldi életet ismerem, de szeretek itt élni :) egyébként akkor érzem magam nagyon rosszul, amikor fel kell Pestre mennem, hihetetlen mennyire átnéznek egymáson az emberek, senki nem szól senkihez, csak a nagy tömeg...nem tudom mennyire tudnám megszokni az ilyen nagyvárosi életet.
12. bb1e0dc56a (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2012. márc. 2. 17:46

Van alapja, főleg svábok lakják, nagyon zárt közösség, hiába éltünk ott 15 évet, magyarként nem volt helyünk köztük.

A többség valóban jómódú, jó értelemben büszkének is lehet őket mondani, de fellelhető az értelmetlen nagyképűség is.

Annak jó ott lakni, aki oda, közéjük született, különben nehéz boldogulni.

Persze nagyon sok jó tulajdonsággal is bírnak, nem véletlen, hogy többségük jómódú, és csodálatos, ahogy a hagyományaikat, nyelvüket őrzik.

2012. márc. 2. 17:40
Dunabogdány itteni szemmel "büszke, gazdag" vidék kategória.
10. bb1e0dc56a (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2012. márc. 2. 17:36

Nyilván, de az ember azért legyen ember. Én is a hegyek közül jöttem, mégis jól érzem magam az Alföldön. :)

Amúgy meg érdekelnek az emberek, szerintem majd mindenkiben van szeretnivaló, csak észre kell venni. Csak ezt a közömbösséget nehéz elviselni, pontosabban nehéz volt elviselni. Errefelé nem annyira jellemző.

9. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Bb1e0dc56a)
2012. márc. 2. 17:29
Más a "hegyi" és más a "vizi"-ember is... :)
2012. márc. 2. 17:27
Furcsa ez tényleg, mekkora különbség van az emberek életlátása között egy kicsi országban is, mint a mienk. Én élhetőbbnek és emberibbnek találom az alföldi életet.
2012. márc. 2. 17:23
Igen, amikor olyan hosszú a paprikasor, hogy csak este érnek a végére; ott nem lehetett ájuldozni, meg jaj de fáj a derekam, stb. Az a legény a talpán, aki ezt végigcsinálja nélkül.
2012. márc. 2. 17:18

Hú, ez elég keményen hangzik.

A hatalmas munkabírást én is észrevettem, és azt is, hogy nagy túlélők az itteni emberek, sokat lehet tanulni tőlük. Főleg az idősebbektől.

Viszont sokkal jobban összetartanak, közelmúltban történt: apukám egy rendezvényen volt, ahol egy fiatalember nagyon lerészegedett. Nem sopánkodtak rajta, hanem fogták és hazavitték, nehogy megfagyjon valahol az éjszakában, akkor volt az a nagyon hideg.

Azt hiszem, hogy ahonnan jöttünk, simán sorsára hagyták volna, menjen haza ahogy tud.

Az eddigi tapasztalatom az, hogy itt teljesen más emberek élnek, mint a Dunakanyarban, de emberség dolgában kiemelkedőek.

2012. márc. 2. 17:07
A kemény mezőgazdasági élet erősen meghatározta az itteni emberek magatartását. Nagy volt az egymásra szorultság, erősen kellett alkalmazkodni a közösség elvárásaihoz. Bírni kellett a munkát a földeken, helyt állni a ház körül. Egyfajta "nyakasság", büszkeség; megszólták azt a háziasszonyt, aki kölcsönkért; a gondokat szégyen volt kiadni; ha nem ment, inkább felakasztotta magát, mérget ivott, semhogy segítséget kérjen... "mert a halál lemossa a gyalázatot". Mindenhol helyet kellett állnia: ha evett, ha ivott, ha mulatott, ha dolgozott, azt orrvérzésig... A teljesítmény, a szakértelem volt a mérték. A másik véglet viszont a takarékosság.
2012. márc. 2. 16:34

Sziasztok!

Dunabogdányból költöztünk ide.

Ami engem illet, le vagyok döbbenve az itteni embereken. Komolyan!

43 évem alatt ennyi jóindulattal és segítőkészséggel nem találkoztam, mint itt néhány hónap alatt.

Mit értesz az alföldi emberek mentalitása alatt?

2012. márc. 2. 16:20

Én eredetileg Kiskőrösről származom, de vannak rokonaim Kalocsán is :)

Milyen az alföldi ember mentalitása?

2012. márc. 2. 16:13
Más vidékről költöztél Kalocsára? Mert az alföldi ember mentalitását sokan nem tudják elfogadni.
2012. márc. 2. 16:08

Sziasztok!

Kalocsán és annak környékén lakókat keresek csak úgy beszélgetni mindenről.

Tavaly ősszel költöztünk a környékre, nem ismerek nagyon senkit és semmit.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook