Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kalauz tanfolyam! fórum

Kalauz tanfolyam! (beszélgetős fórum)

1 2 3
31. klio07
2011. okt. 19. 15:56
De neki hamarabb volt a felvételi, mint az orvosi?
30. Kata 1977 (válaszként erre: 27. - Klio07)
2011. okt. 19. 15:40

Biztos csont nélkül veszed!

Ne izgulj!!

2011. okt. 19. 15:39
A párom a BKV-nál volt 6 évig villamosvezető,ott fél éves kőkemény tanfolyam volt amit szín jelesre tett le,és az orvosi is nagyon nehéz volt a szemészettől a pszichológiáig minden,egy kicsit nehezebb mint a jegykezelői.Így később már tuti nem esett volna ki,de ez így alakult.Biztos így kellett alakuljon.
28. klio07 (válaszként erre: 26. - A14deb9047)
2011. okt. 19. 15:36
Nemcsak annyi volt orvosin,hogy mutogatnak, elég nehéz teszt is volt, meg feladatok, amiket meg kellett csinálni.
27. klio07
2011. okt. 19. 15:35
Az király...:S most jól beijedtem :S
2011. okt. 19. 15:30
Ha mutogatnak szürke és narancs színű valamiket, az tényleg húzós.
25. Kata 1977 (válaszként erre: 21. - Klio07)
2011. okt. 19. 15:30

Hát köszi.

Szerencsére van munkája most is, így nincs baj,de a mai világba biztos munkahely nincs,és ezt szívesebben csinálta volna ,mint amit most csinál.

24. Kata 1977 (válaszként erre: 22. - Klio07)
2011. okt. 19. 15:29
De azt mondták az orvosi is nehéz, a tanfolyam meg olyan nehéz ,hogy meglett férfiak is sírtak már miatta!
23. Kata 1977 (válaszként erre: 22. - Klio07)
2011. okt. 19. 15:28

A felvételin, tesztírás volt meg egy fél órás beszélgetés 6 ember előtt.

4-en voltak és a párom volt benn a legtovább, tőle kérdezték a legtöbbet, és ez egy állásinterjúnál előny szokott lenni.

Azt monda a párom a 6-ből 5, tuti őt választotta volna,de a főnökkel nem voltak szimpik egymásnak.

22. klio07
2011. okt. 19. 15:25
Megkérdezhetem, hogy a felvételin esett ki, vagy az orvosin?
21. klio07
2011. okt. 19. 15:25
Köszi! Persze, az enyém is tavaly lett beadva. Meg most sűrűn fog indulni, mert emberhiány van. Sok szerencsét!
20. Kata 1977 (válaszként erre: 19. - Klio07)
2011. okt. 18. 21:04

Szia!


Gratulálok,hogy bekerültél!

Sajnos a párom az utolsó körbe kiesett!:-(

DE végül is benn marad az önéletrajza a bázisba és még behívhatják!

19. klio07
2011. okt. 18. 20:55

Sziasztok!

Előreláthatólag november elején indul tanfolyam a bgok-n. Én már voltam orvosin, pénteken megyek a felvételire. Elég húzós volt a pszicho, de meg lehet csinálni.

És tényleg kell ismeretség, mert máskülönben elég nehéz bejutni..

18. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Kata 1977)
2011. okt. 6. 14:36

Akkor menjen be valamelyik nagy pályaudvar (azt hiszem most humánerőforrás a megnevezése...) munkaügyi osztályára... Kevés az esély, mert folyamatosan mennek a leépítések...

Mint volt MÁV-dolgozó, ill. nyugdíjas most is átlagban heti 350 km-t utazom vonattal, így van némi rálátásom és tapasztalatom folyamatosan a dolgokra - negatív értelemben.

Próba - szerencse :) Veszteni valója nincs...

17. Seven of Nine (válaszként erre: 16. - Kata 1977)
2011. okt. 6. 14:21
jaj ertem, hat akkor hajra!
2011. okt. 6. 14:18

Nem!

A párom szeretné csinálni.

Neki sem ez az álma,de ő 6 évig volt villamosvezető a BKV-nál és sín,vonat függő.

Most egy gyárban dolgozik és sok a kirúgás,ahhoz képest ez egy biztos pont lenne.

A 12 órázáshoz hozzá van szokva.

Egy elég nagydarab,erős férfi ez sem hátrány szerinte,sőt!

15. Seven of Nine (válaszként erre: 1. - Kata 1977)
2011. okt. 6. 14:09
Ez most alommunka Neked vagy hogy?
2011. okt. 6. 13:40

Ezt a linket nézd meg, ez a honlapjuk, de ki is írtam a rád eső részt:


[link]


[link]


Mit tegyek, ha jegyvizsgáló szeretnék lenni?

A lakóhelyéhez legközelebb eső Személyszállítási Szolgáltatási Központ vezetőjénél

jelentkezzen. (Önéletrajz). Minden esetben a tanfolyamon való részvétel feltétele, hogy a felvételi

eljárás lebonyolítása után a munkáltató beiskolázza a tanfolyamra. Minimum beiskolázási

követelmény a középiskolai érettségi.

/Felvételi eljárás része: személyes elbeszélgetés, intelligencia teszt kitöltése és orvosi

alkalmasság vizsgálaton való megfelelés/

A képzés ideje kb. 3,5 hónap.

A képzés tartalmaz többek közt: védelmi oktatásokat, vasútföldrajz ismereteket, idegen nyelv

ismereteket, személyszállítási díjszabási ismereteket, forgalmi ismereteket, műszaki ismereteket,

a vonaton történő jegykiadáshoz szükséges jegykiadó gép kezelési ismereteket tantárgyakat.

A tanfolyamon vizsgát kell tenni az egyes tantárgyakból.

A tanfolyam sikeres elvégzéséről vizsgabizonyítványt kap

2011. okt. 6. 13:33

Köszönöm a válaszokat!

Meggondolandó,de talán aki bekerül biztos állás.

Bár tudom a mai világban nincs olyan, hogy tuti állás,de talán biztosabb mint egy maszek gyár,stb...

12. Filemon79 (válaszként erre: 10. - Gne2)
2011. okt. 6. 13:33
Nem volt hová. Szekszárdról minden irányban ilyen gyalázatos a közlekedés. Még Bátaszékre is, pedig légvonalban közelebb van. Most is azért nem váltott végül (menni akart a szeptemberi tanfolyamra), de átnéztük az összes lehetőséget (Bp. Déli, Fehérvár, Bátaszék, busz-vonat), és egyszerűen nincs jobb alternatíva.
11. Filemon79 (válaszként erre: 8. - Filemon79)
2011. okt. 6. 13:31
Sehol sem zártam be a zárójelet. :( Bocsánat!
10. gne2 (válaszként erre: 8. - Filemon79)
2011. okt. 6. 13:30

Miért nem kért áthelyezést a férjed? Ez rengeteg idő, amit a bejárással töltött el. :(

Nálunk az utazók között nagyon sokan családanyák, 2-3 gyerekkel, vannak házaspárok is. A beosztást össze lehet variálni úgy, hogy mindenkinek jó legyen. :)

9. Filemon79 (válaszként erre: 2. - Kata 1977)
2011. okt. 6. 13:29

Ja igen: a tanfolyam 3 hónapos, intenzív, tehát bejárni csak akkor tudsz, ha közel laksz, amúgy koli. Ezidő alatt talán minimálbért adnak (ez nem biztos), és az iskola és a lakóhely között szabadjegyet.

Tanfolyamra csak sikeres orvosi után mehetsz, az orvosin nagyjából mindent vizsgálnak, kívül-belül, tetőtől-talpig.

A vizsga forgalomból (ezek a jelzések, stb.) és üzletszabályzatból (díjszabások, hasonlók) áll. Sikeres vizsga után pár hétig felügyelet alatt kell dolgozni, majd utána önállóan.

Egyébként úgy tudom, most szeptemberben indult egy tanfolyam, legközelebb február körül fog.

8. Filemon79 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2011. okt. 6. 13:25

Pénztárba csak az igazán bennfentesek kerülhetnek, utcáról oda kizárt szerintem.


Az indítónak: a férjem 7 évig csinálta. A tanfolyamot könnyen vette, de neki direkt fekszenek a szabályok, jelzések, stb., vagyis a száraz vasúti tananyag. Mondhatni szerette. Amit ő nem bírt, hogy iszonyú sokat volt távol itthonról. Hetente 2-3 éjszakát töltött itthon. A legrövidebb szolgálata 12 órás volt, ez azt jelentette, hogy 27 órát töltött távol itthonról. (Spec. helyzet: Szekszárdról jár Sz.fehérvárra, ami nagyon rossz közlekedésileg.

Amikor nem itthon aludt, komfort nélküli vasúti laktanyában, álló vonatok ülésien, vagy a váróterem padjain aludt. Gyűlölte, állandóan nyúzott volt. Ezért hagyta ott, kezdett felőrlődni.

Férfinek még hagyján, nőnek szerintem nehéz. DE! Van fiatal nőismerősöm, aki él-hal érte, alig várja, hogy dolgozhasson.


Hogy jót is írjak: a pénz nem rossz (most 100-120 körül nettó+borravaló is jöhet, jegyárusításból. A szabadjegy kincset ér, elég jól lehet variálni a pihenőnapokkal (lehet, hogy 1 hetet non-stop dolgozol, de így akár 1,5 hét pihit is kaphatsz cserébe.

Azóta a férjem sokat tépelődik, hogy visszamegy, mert mint munkát, szerette, a vasutasok összetartó, vidám közösség. De a bejárás továbbra is nehézkes lenne számára.


Összességében: nem rossz, de nem mindenki alkalmas rá, kell hozzá kitartás, talpraesettség, logika, rugalmasság.

7. gne2
2011. okt. 6. 13:20
Jegyvizsgáló a megnevezése. Ha keresed, így fogod megtalálni. :)
2011. okt. 6. 13:16

Nagyon nehéz kívülállónak bejutni, hiszen évről-évre sokan kerülnek ki a vasútforgalmi szakközépiskolából...

Lehet, hogy kezdőként kapsz talán százat (az persze más kérdés, hogy lenne arcképesetek is), de kegyetlenül megszenvednél érte. Gondolj csak a szép, tiszta, kultúrált vonatokra és azok mellékhelyiségeire; a "kedves" utasokra, diszkóvonatokra; előre befizethetsz a gyomorfekélyre, hiszen nem tudsz rendesen táplálkozni sem... Férfinak, vagy fiatal, gyermektelen, jól megtermett nőknek (egy ideig)való ez a munka... Többgyermekes családanyának kevésbé... Jelentkezni hajnali 2-re szolgálatra és éjjel 11-kor végzel... Én utazási irodában voltam menetjegykiadó... Ha netalán pénztárba be tudsz jutni, az még hagyján, de vonatra...????

5. Kata 1977 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2011. okt. 6. 13:08

Hú ez elég lehangolónak tűnik:-(

Az anyagi részéről nem tudsz valamit?

2011. okt. 6. 13:04

Menetjegykezelői tanfolyamra gondolsz?

Az Oktatási Központban szokott lenni, nem mondható könnyűnek...

Van maga a jegykiadás része, átszállások, kitérők, térkép, km-ek, kedvezmények, menetjegy típusok, csemegeként pedig az ún. "vaktérkép"...

A 14-18 órás szolgálatok, a munkakörülmények... :(

2011. okt. 6. 13:02

IGEN! és hogy merre lehet elkezdeni a tanfolyamot?? Vagy csak a MÁV indíthat???


Én nekem is kellene a válasz segítség! :D

2011. okt. 6. 12:58

Sziasztok!


Van köztetek olyan aki a MÁV-nál kalauz?

Azt szeretném megtudni, hogy mennyi idő a tanfolyam és addig mennyit lehet keresni?

Illetve mennyire nehéz a tanfolyam és az orvosi miből áll?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook