Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kalandunk a légzésfigyelővel fórum

Kalandunk a légzésfigyelővel (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 15. 23:46
Sziasztok,én az Angelcare légzésfigyelőt használom már 2 éve több babánál is (csecsemős nev szülő vagyok)és nálam is volt már többször téves riasztás ami késöbb be bizonyosodott amit trapiti is leirt igenis nem tévesen riasztott a légzésfigyelő.Nálunk éjjel és nappal is mindig be van kapcsolva a légzésfigyelő és a béby őr is.Ez engem nagyon meg nyugtat.
28. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2010. aug. 15. 23:45
A hozzászólás első részével szívből egyetértek, ezért nem is szabadulok meg a készüléktől. A második része kötekedés. Igazából nem tudom, mennyi ideig ordított a készülék, mert közben estem egy hatalmasat, de hosszúnak tűnt, a 20 másodperc ha jól tudom az első csippantás, a többi utána következik.
27. Molyka (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2010. aug. 15. 23:38

Semmit nem lát szerintem olyankor az orvos...

Ijesztő dolgok ezek. Férjem kezeli a légzésfigyelőt, én még nem is tanulmányoztam, tudom hol kell ki-bekapcsolni, hol kell elemet cserélni, és sokszor megnéztem a kisfilmet, hogy mi a teendő ha...

26. 6b006fc769 (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2010. aug. 15. 23:36
Elég sok helyen olvastam, hogy ha a baba oldalt feküdt, akkor nem érzékelte a légzést a készülék. Lehet, hogy beállítás kérdése ez is. Igazából másodszor jelzett ténylegesen, a tőbbi csippanás az elemmerülés volt, s mindkét esetben az ágyrács mellett oldalán az érzékelőtől távolabb fekvő baba miatt jelzett. Egyébként mennyi esély van arra, hogy egy minden kórelőzmény nélküli, nem veszélyzetett baba egyszer csak "elfelejt" levegőt venni?
2010. aug. 15. 23:36
Lehet hogy nem a legegyszerübb az Angelcare-t beállítani, de nem hiszem el, hogy ha nálunk közel 3 éven át hibátlanul müködött, akkor másnál ennyire nem jó... a hiba nem a készülékben van.
24. trapiti (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2010. aug. 15. 23:33

Szerintem egy mezei anyuka inkább reagáljon "nehezen" és ijedten a vészjelzésre, minthogy reggel vegye észre, hogy lett volna mire reagálni.

De végülis mindenki maga tudja...


Azért az nagyon érdekelne, mit akart látni rajta a gyerekorvos 24 óra elteltével, max. fizikális vizsgálat alapján egy feltehetöen maximum 20 másodperces légzéskimaradás után... ha másnap "látszik valami" ott már nagyon nagy baj van.

2010. aug. 15. 23:27
Egyébként az Angelcare esetében nem kell hogy épp a lap fölött feküdjön, mert a mozgást a matrac is közvetíti az érzékelö lapra.
22. Lucusmanó (válaszként erre: 19. - Lucusmanó)
2010. aug. 15. 23:26

Ja, és lélegzett is közben...

:-)


hála a jó égnek...

:-)

21. Lucusmanó (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2010. aug. 15. 23:25
de azért te is jól vagy, ugye?
20. trapiti (válaszként erre: 17. - Molyka)
2010. aug. 15. 23:25

Az Angelcare-nél az érzékenység növelése fölfelé van, tehát az 5-ös felé.

Egyébként a használati utasításban nagyon alapos és részletes leírás van az érzékenység beállításáról, végig kell játszani.

2010. aug. 15. 23:25
Nekünk is ugyanez a márka van. Amikor beteszem a kicsit a kiságyba kapcsolom is be. Múltkor a drága csak állt és éppen babrált a kezével, amikor elkezdett csipogni majd visitani. A kicsi is csak nézte, hogy ez most micsoda. DE nem zaklatta fel, csak babrált tovább.
18. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2010. aug. 15. 23:20

A fürdőkádból kipattanva, felrohanva csak hanyatesni tudtam a küszöbön, jó sokáig kiabált a készülék,( az esés előtt én is kiáltottam lányom nevét, ha jól emlékszem) szóval nem "kezdett el" levegőt venni tőle. MIvel nagyon szeret kicsim vándorolni az egyik érzékelő a tulsó végén volt az ágynak, ő az innensőn feküdt oldalt, a másik érzékelőhöz talán a fejecskéje hozzáért, rajta nem volt. Ha tényleg nem vett volna annyi ideig levegőt, akkor az látszott volna rajta - legalábbis a dokinéni szerint. Szóval ez nagyon tévesnek tűnik.

Hú... igen, egy orvos tudja, hogy mit lát, s mit kell tenni, de egy "mezei" anyuka nehezen tud tiszta fejjel reagálni a vészjelzésre, még ha részt vett is tanfolyamon. Alapesetben én sem rohangálok vizes talppal a parkettán:-)

17. Molyka (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2010. aug. 15. 23:17
Középen van. Hogy érzékenyebbre? Felfele vagy lefele kell tekerni? :) Na nem vagyok ennyire debil... csak ha a számokat nézzük 1 vagy 5? :)
16. trapiti (válaszként erre: 13. - Molyka)
2010. aug. 15. 23:16
Akkor nem jól van beállítva. Érzékenyebbre kell állítani.
15. Molyka (válaszként erre: 11. - Szrencsi_shpirt)
2010. aug. 15. 23:14
Ez ismerős... mármint a fiam 12 hetes koráig néztem a légzésfigyelőt éjjelente, hogy jól működik-e... Agyrém.
14. Molyka (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2010. aug. 15. 23:13
:) Nem, nem ülök, de velem van. Ha a járókában alszik, itt vagyok vele, ha a pihenőszékben alszik el, viszem magammal.
13. Molyka (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2010. aug. 15. 23:12
Hát nemtudom, szerintem a mienk téves volt... Épp azt figyeltük férjemmel, hogy milyen édesen szuszog a baba, amikor csippant. Néztünk egymásra, szuszogott tovább. 5 másodperc múlva már visított. Viktor ugyan úgy szuszogott tovább.
12. trapiti (válaszként erre: 3. - Molyka)
2010. aug. 15. 23:07
Ez azért nem túl okos dolog... ha éjjel van légzésfigyelö, nappal miért nincs? Nappal ugyanazoka dolgok megtörténhetnek mint éjjel, gondolom nem ülsz mellette amíg alszik...
11. szrencsi_shpirt (válaszként erre: 1. - 6b006fc769)
2010. aug. 15. 23:04

Szia!

A miénk is folyton feleslegesen riasztott, elegem is volt belőle nagyon, de féltem nem használni. Sikerült viszont rám ijesztenie annyira, hogy amikor nem csipogott, akkor is a Kiscsajszimat lestem vesz-e levegőt rendesen?!

Most a kisebbik Babámnak betettem a kiságyába, de eddig még nem kapcsoltam be egyszer sem, most múlt 4 hetes, pont ma fényképeztem le, hogy felteszem valamelyik oldalra eladni. A légzésfigyelőt! :)

10. Hoxa (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2010. aug. 15. 23:04

Lehet állítani az érzékenységén, próbáld meg érzékenyebbre állítani.

Mi is voltunk így, de átállítottuk és utána már tökéletesen működött.


Én szerettem. Első gyereknél folyton felriadtam, vajon él-e még? Csak átnéztem a gyerekszobába az ágyamból és megnyugtatott a kis zöld villogás.

9. trapiti (válaszként erre: 1. - 6b006fc769)
2010. aug. 15. 23:04

Meg kell válogatni, milyet vesz az ember, és megfelelöen kell beállítani. Nekünk ANgelcare van, soha semmi probléma nem volt vele, 2.5 éves a lányom de még használjuk, most már a bébicsösz funkció miatt, hogy halljam mit müvel alvás helyett :)

Egyébként a legtöbb 20 mp-es legzésszünetet már jelet, és ha ilyen elöfordul, de nem alakul ki "több", annak semmi jele másnap, nézegetheti bármilyen orvos.

A "téves riasztások" többsége valójában nem téves, csak mire az ember a riasztásra odaér, már vesz levegöt a baba részben magától (mert persze nem minden 20 mp-es légzéskimaradás jelent hosszabb vagy teljes légzésleállást) részben mert a riasztás hangjára reagál. Ilyen nálunk is volt, épp az ajtó elött álltam, úgyhogy végignéztem mi történik, Intenzíves orvosként van fogalmam róla hogy mit látok: már az elsö jelzésre bementem, amikor odaléptem valóban nem légzett. Megvártam amíg beindul az igazi riasztás. Ahogy megszólalt, a lányom mocorogni kezdett és egy mély légvétellel visszatért a légzés. Ha ezután ér csak oda valaki, azt gondolja a riasztás téves volt.

Egyébként szerintem az nagyon fontos (lenne) hogy ne csak negvegyék a légzésfigyelöt, hanem felkészüljenek a szülök arra is, mikor mit kell tenni - akkor nem kell megnyomorodni sem lelkileg sem testileg.

2010. aug. 15. 23:03

Nekünk is ilyenünk van. Többször riasztott, de eddig hálIstennek mindig csak tévesen.


Az elem tényleg becsippantja, de akkor narancssárgán villog ha jól emlékszem.

7. 6b006fc769 (válaszként erre: 4. - Kitrákotty)
2010. aug. 15. 23:01
a merülő elemek miatti őszülésen már túl vagyok:-)
2010. aug. 15. 23:00
Angelcare, 2 érzékelővel, nem először jelzett, csak eddig nem voltam ennyire messze. Volt már, hogy kikaptam az ágyból és magamon altattam éjszaka, s valahogy mégsem féltem. Lánykám is alszik mindenhol máshol is, szóval értelmetlen a függőségem
2010. aug. 15. 23:00
Nálunk is van téves riasztás, én már rutinosan csak megsimogatom a kicsit, a férjem meg pánikolva ébred. De kivenni én sem merem...
2010. aug. 15. 22:59

Nekünk sem volt, egyik gyereknél sem.

Ettől függetlenül nem tartom rossz dolognak, de csak indokolt esetben (orvosilag indokolt).


Különben azt hallottam ismerőseimtől, akiknek volt, hogy ha kezd merülni az elem, akkor is beijeszt párszor, úgyhogy ezt ellenőrizzétek....

3. Molyka (válaszként erre: 1. - 6b006fc769)
2010. aug. 15. 22:56
Nektek milyen van? Nekünk tegnap éjjel is beriasztott. Frászban vagyok. Napközben járókában alszik, légzésfigyelő nélkül... Én is azért használom, mert mi van ha...
2. viva70 (válaszként erre: 1. - 6b006fc769)
2010. aug. 15. 22:53
Nekünk anno még nem volt ilyen. De szerencsére nem is volt baj.
2010. aug. 15. 22:49

Vajon kinek van szüksge légzésfigyelőre?

Persze ajánlják a kórházak... na csak azt nem tudja az átlagos anyuka, hogy a nem veszélyeztett babák esetén milyen sok felesleges izgalmat okoz a hamis riasztás.

Komolyan megfordult a fejemben, hogy kidobom a légzésfigyelőt... sajnos úgy vagyok vele, hogy a biztonság kedvéért mégsem...

Miért is akartam megszabadulni tőle?

Nos tegnap békésen fürödtem, persze ketten vagyunk itthon kislányommal, mikor

hallom, hogy megcsippan a készülék. Kiugrok a kádból, rohanok fel, már ordít a

vészjelző, a gyerek e szerint nem vesz levegőt. Persze a vízes lábammal egy pillanat alatt sikerült az ajtó előtt megcsúszva még hanyat esnem a parkettán, fejemet is jól bevertem (nem is gondoltam volna, hogy ennyire hanyat lehet esni... ) tuti agyrázkódás, de kit érdekel,

gyerekhez hozzányúlok, persze lélegzik, békésen alszik tovább, csak kb. fél centivel odébb,

mint az előbb, a jelző immár halgat. Nem nyugszom, hátha tényleg légzéskimaradás volt, felhajtom a matracot ott, ahol nem fekszik.

Az egyik párna a feje alatt épp hogy, a másikkal egyáltalán nem került kontaktusba.

Egyre jobban fájó fejjel ismét végiggondolva már biztos vagyok benne, hogy csak egyszerűen nem feküdt a közelében... kicsi ujja a szájában, bélkésen alszik...

Oldalán feküdt, semmi jele annak, hogy bármi probléma merült volna fel, ma orvos is látta, semmi baja.

Közveszélyes szerkezet....

Tényleg kell? Tudom, életet menthet, de vajon hány szülőt nyomorít meg lelkileg (akár fenti példám alapján testileg) a sok téves riasztás? Mégsem tudok lemondani róla, mert mi van ha...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook