Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kajapénz egy hónapra fórum

Kajapénz egy hónapra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
26. c1e9612cd3 (válaszként erre: 19. - Kisvirág1990)
2012. jún. 29. 19:27

főleg Spar-bna szoktam ilyesmit venni, meg nálunk a Tesco-ban is van iylen rész. (bocs az előzőekben halmozott elütésekért :) )

Amúgy járunk még Auchan-ba, meg most nyilt itt egy Aldi is, és ott is nézelődök, ismerkedek a termékekkel. Csak mivel Mo-n nme ismert márkák vannak túlnyomó részt, nekem a lisztérzékenység miatt fokozottan figyelnem kell, meg olvasgatni az összetevőket.... multkor már rám állt a biztonsági figura... nem is csodálom, mert csak anynit látott, h leveszek vmit, olvasgatom, visszateszem..... Tényleg úgy nézhettem ki, mint egy tolvaj :))) Mellé járkáltam, nézelődtem :)))) Mindegy, nem szólt be :)))

Amúgy, ott ki lehet fogni jó dolgokat! Pld, én sokszor megnézem a no name kaják gyártóját, és abból már valamennyire tudható a minősége is. Aldiban jártam úgy, h sertéspárizsin semmi márkanév nme volt, csak annyi, h sertés párizsi (az a 1/2 kg-os rúd), meg h glutén mentes. Rácsaptam, megnéztem, h ki gyártja. Pick Szeged termék.... Haza jött velem. És 300 Ft volt... nme úgy, mintha Pick sertés párizsiként venném, akkor 2-3szorsa az ára.... Engem meg nme zavar, h a csomagolására nem az van írva....

25. Mariann (válaszként erre: 18. - C1e9612cd3)
2012. jún. 29. 19:25

Pont télen voltunk olyan helyzetben, hogy mindketten csak segélyt kaptunk + a családit, és 3-an kellett megélni belőle. ...és bizony a segély nem csak kajára ment, mert ugyanúgy fizetni kellett belőle a csekkeket is, plusz a tandíjamat.

Most mindketten dolgozunk, de így kis össze kell húzni a nadrágszíjat!

...és igen, a kisboltok piszok drágák, mert megtehetik! Ha épp nagybevásárolunk Tescoban, vagy Lidl-ben, csak kapkodjuk a fejünket, hogy mennyivel olcsóbb.

24. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 23. - A54d2c2a30)
2012. jún. 29. 19:24
erről beszélek:)
2012. jún. 29. 19:24

Mi viszonylag szerencsések vagyunk, mindketten dolgozunk, nem mindimálbérért, de nem is miniszteri a fizetésünk:)


Tényleg mindent megpróbálok, a munkába mindketten és a nagygyerek is itthonról visz tízórait, ebédet. Szinte minden nap főzök. A maradékot lefagyasztom.

Még így is, ebben a hónapban 90 ezer fölött volt a kajára (bár a tisztítószerek is benne vannak) költött pénz.

22. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 13. - Mariann)
2012. jún. 29. 19:21
ha két ember dolgozik, akkor szerintem több kell, hogy 40 ezer jusson ételre
21. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 13. - Mariann)
2012. jún. 29. 19:19
Én ennyit kapok, nem ettem zsíroskenyeret kényszerből eddig, csak ha megkívántam, mert amúgy szeretem. :)
20. c1e9612cd3 (válaszként erre: 17. - Kisvirág1990)
2012. jún. 29. 19:18
hát, sztem a lakosság jórészének nme egyzserű....
19. kisvirág1990 (válaszként erre: 15. - C1e9612cd3)
2012. jún. 29. 19:18

Nagyon köszönöm az ötleteket, azt hiszem sokat fogok hasznosítani belőle :)...rizottot még soha nem csináltam, de most ki fogom próbálni.


Hol szoktál vásárolni? Tesco? Lidl? Aldi? Auchan?

Mi a tapasztalatod, hol lehet ilyen közeli lejáratú termékeket a legjobb áron beszerezni?

18. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - Mariann)
2012. jún. 29. 19:18

igen, anyáméknál is ez van, habár náluk, mindkettőnek van bevétele. Na nem egetverően sok... anyu minimálbér, apám meg a rokkant nyugdíj mellé részmunkaidős falugondnok, v mi a fene.

Én is mindig mondom nekik, h mindketten járnak Szegedre orvoshoz rendszeresen, vásároljanak be ott olyan dolgokat, amit haza tudnak vinni buszon, mert a faluban 1 szem bolt van, így az monopol helyzetéből adódóan, horrorisztikus árakon dolgozik! Sajna nem elég, h nme túl jól keresnek vidéken (ha egyáltalán van vkinek munkája), de még a kereskedők is kizsigerelik a népet....

Amit tudnak, ők is megtermelnek, de 2ejükre már disznót és hasonlókat nem nevelnek.... Azt a kevés húst megveszik, ami kell nekik...

17. kisvirág1990 (válaszként erre: 11. - Gabi0630)
2012. jún. 29. 19:13

Milyen olcsó kaját szoktál csinálni?

nektek sem egyszerűbb a helyzet...

2012. jún. 29. 19:12
6-700 jégkrém hetente bocs
15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - Kisvirág1990)
2012. jún. 29. 19:12

napokig uazt.... felélem a hűtő tartalékait, stb. Próbálok kiokoskodni mindig vmit. Ami mindig van otthon, az a fűszerek, hagyma félék + sűrített paradicsom és hasonlók. Ilyenkor van, h sűrített paradicsomból kreálok vega fűszeres szószt (amoylan olaszos félét) tésztára, és ahhoz akkor csak sajt kell, és finom is.

1/2 kg csirkemáj sem drága (szív nélkül), és múlt 7végén is csirkemájas rizottót csináltam ennyi májjal, zöldborsóval, 1 doboz gombával, répával. Olcsó, kiadós kaja.

Karajt old úgy szoktam venni, h csontosat veszek, és amikor úgy van, akkor a csontjából levest főzök. A húst meg bmikor bmihez fel tudom használni.

Én nagyon sokat bújom a közeli lejáratú termékek pultját a boltokban, és ha húst találok, azt lefagyasztom, ha zöldség, akkor szintén, ha oylan, és bmikor elő tudom venni. Jó alap hó végére.

Gyakran van csirke a terítéken, mert olcsóbb.

Sajna párommal mindketten diétára vagyunk ítélve (én lisztérzékeny vagyok, neki meg a vérzsírjai gázosak-sajna örökölte a hajlamot, vele együtt a szív- és érrendszeri betegségekre is, uhogy nem játék), így nme egyzserű olcsón megúszni a kaja kérdést, és folyamatosan figyelni kell mindenre.

Volt már oylan, h tk kenyér, következő napi lejáratú volt tcobna, mi meg vettünk 3 csomaggal is, és irány a hűtő. Kevesebb, mint fele áron volt így.... Hűtőben meg semmi baja 2 hétig se, hiába lejárt a szav. ideje.... Hát, így oldjuk meg...

14. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 13. - Mariann)
2012. jún. 29. 19:11
itt írtátok, hogy 40-50 ezerből hozzátok ki a kaját. a legspórolósabb időkben max akkor is 80 ezer, de ebben benne van minden. heti 3-4 ezer gyümölcs,6-7 jégkrém a gyerekeknek.kakaó, corn flakes, nasi, minden.
13. Mariann (válaszként erre: 8. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 29. 19:07

Lehet, hogy dolgoznak, csak épp a közmunkás minimálbért kapják! Gondoljatok bele, hogy él meg az aki csak segélyt kap: 22800 Ft egy hónapra! Kajapénz??? Maximum zsíroskenyérre futja!:(

...és vidéken ez nem ritkaság! Itt nincs Tesco, meg Lidl, és nincs nagy választási lehetőség, hogy mi hol olcsóbb... :((

12. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 9. - Kedike)
2012. jún. 29. 19:07

Én is így vagyok. Marha nagy szerencsém, hogy anyám műveli a kertet, így terem minden zöldség, gyümölcs, tesz el minden évben paradicsomot, lekvárokat, kompótot, sok savanyút, stb...

Halat és vadhúst is ad, a többit én veszem, de így is sok elmegy, mert nem szeretek maszlagot enni, akkor inkább nem eszek.

2012. jún. 29. 19:06
3-unknak kb 40000-50000. Heti bevàsàrlàsok, napra lebontva a menü. Olcsó kajàk.
2012. jún. 29. 19:02

hát én egyedül lakom fősulis vagyok diákmunkából élek, és 20.000-25.000 Ft-ből kell kihozni a kaját, iszonyú nehéz, de eddig mindig sikerült....

mit szoktatok főzni, enni a hónap végén ha már szűkös a pénztárca?

2012. jún. 29. 18:59
Én mindig felírom egy füzetbe, hogy miből mennyit költök. Külön írom az étel és a "Junkfood" dolgokat (jégkrém, csoki, szóval a gagyik). Igyekszem leginkább zöldségből, gyümölcsből kihozni az ételeket, így 35-45 ezer közé esik a havi kajapénzem (csak magamra) Nem eszek kenyeret, húst, tésztát, krumplit, tejtermékeket stb, bár azzal biztosan olcsóbban ki tudnám hozni. 20eterből kellene kihoznom a havi kajapénzt, de ilyen feltételekkel lehetetlen. Akkor tényleg csak tésztát, konzervet tudnék enni.
8. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 7. - Vancsa1977)
2012. jún. 29. 18:48
kettőtöknek? az kemény:S de akkor ti nem dolgoztok
2012. jún. 29. 18:46
Nekünk összesen 90000 ft áz összbevételünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. jún. 29. 18:40
nekünk kb havi 100 ezer megy el kajára. gyümölcs nasi nyáron jégkrém, télem forrócsoki a gyerekeknek
5. Pici Manócska (válaszként erre: 4. - Emmaszabo22)
2012. jún. 29. 18:32

hát igen inkább erre mint a piára..

mi havi 90 max 110-ből kell hogy kijöjjünk de úgy hogy akkor számlák tisztálkodási holmik bérletek és a kaja...

eddig még nem haltunk éhen de az utolsó hét föle ha késik a fizetés akkor néha esz az ideg mi lesz..bár csak ketten vagyunk párommal és nincs gyerek de így is nehéz...

4. emmaszabo22 (válaszként erre: 1. - A54d2c2a30)
2012. jún. 29. 18:21
Ohh mi rengeteget költünk kajára! Párom imád enni, kis nasi stb...Én csak bio kaját eszek, édesítő, teljeskiőrlésű dolgok stb...Mindig keresem a leárazásokat, de a kaján soha sem spóroltunk. Én írom, hogy mikor mennyit költünk a boltban, de előfordul, hogy rendelünk mert nincs időm főzni. Mi a hónapban kb. 90ezret költöttünk kajára.De tele a fagyó, a spajz. Tudom, hogy nagyon sok pénz de inkább erre, mint piára meg ciigire :D
3. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - A54d2c2a30)
2012. jún. 29. 18:16
hát, én nem tartom számon, de nagyon sok.... és mi sem élünk nagylábon.... de a mai árak mellett amikor elgondolkodok azon, h valyon miért fizettem ilyen sokat, mikor alig vettem vmit, nagyon nem lepődök meg, amikor átnézem a számlát.... Pedig nagyon megnézem én is, h miből mi éri meg a legjobban..... És hónap végére így is szűkös a büdzsé... Persze nme lenne gondom, ha most is lenne másodállásom, de sajna nincs. Majd csak szeptembertől lesz újra, viszont akkor meg a téli rezsi viszi el a plusz pénzt......Ördögi kör....
2012. jún. 29. 18:13
Ha sokallod, ha nem, sajnos elég drága minden, gyorsan elfogy a pénz. Azt tudod csinálni, hogy írod mit veszel, és amit úgy érzel, hogy nélkülözni tudsz, azt legközelebb nem veszed meg.
2012. jún. 29. 18:11

Sziasztok!


Kinek mennyi pénz megy el havonta élelmiszerre? Én sokallom, amit mi erre költünk, pedig nem élünk pazarlóan.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook