Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babák fórum

Kaális babák (beszélgetős fórum)


47. lukikata (válaszként erre: 45. - Benver)
2017. febr. 10. 19:13
Én kézilabdázok de abbahagytam, ahogy elkezdtük a stimulációt!
46. brownie85 (válaszként erre: 45. - Benver)
2017. febr. 10. 19:01
anti sportoló vagyok😩😅
45. benver
2017. febr. 10. 18:49
Sport jàtszik valakinél Lànyok?
44. benver (válaszként erre: 42. - Siag21)
2017. febr. 10. 18:48

Őszintén remélem hogy nincs szobatàrs és egyedül van.

Nem nekem való a műfaj.

Kevés lennék hozzà.

Egyébként ismerem azt a fotódat, többször megcsodàltam. :-)

43. benver (válaszként erre: 42. - Siag21)
2017. febr. 10. 18:47

Őszintén remélem hogy nincs szobatàrs és egyedül van.

Nem nekem való a műfaj.

Kevés lennék hozzà.

42. siag21 (válaszként erre: 40. - Benver)
2017. febr. 10. 18:14

Huh, addigra már jó nagy pocakod lesz. Főleg, ha nem egy lakód van. :) Remélem fogod bírni szusszal!


Van fent egy kép, amin még nem töltöttem be az 5. hónapot, de már a hasam ment előre mindenhova

2017. febr. 10. 17:28
Én is itthon, ugye én a sok betegség miatt a munkahelyen.
40. benver (válaszként erre: 38. - Siag21)
2017. febr. 10. 17:28

Jelenleg úgy gondolom hogy augusztus végéig dolgozom majd.

Persze ezt majd Bab megmondja, de szeretnék anyagilag megerősödni mielőtt itthon maradok éhbérért.

2017. febr. 10. 17:23
Én is itthon vagyok a beültetés óta. Nem is megyek vissza, a reggeli hányás és rosszullét rányomja a bélyegét az egész napra! És nem is akarok egyáltalán kockaztatni😩
38. siag21 (válaszként erre: 35. - Benver)
2017. febr. 10. 17:16

Az első 9 hétben dolgoztam, de addigra már nagyon fájtam hasszerte, szóval beköltöztem a 4 fal közé. November óta itthon vagyok. Biztonságosabb idehaza elájulni, mint az utcán. :D

Te hogy tervezed a munkát?

37. Babett82 (válaszként erre: 35. - Benver)
2017. febr. 10. 17:16
Én beültetés óta itthon vagyok, de nekem nem volt bejelentett munkahelyem. A határ közelsége miatt Ausztriába jártam át családokhoz takarítani, de a helyeimet mar átadtam beültetés elott... más munkával én nem tudtam volna megoldani Győrbe futkarozast, meg odaát nem írnak ki transzfer után sem, előtte pedig élelmiszer bolt csemege osztályán dolgoztam, 3:30-kor keltem es volt, hogy előtte 20 órakor én zártam... na meg nem olyan könnyű felvagottakat emlegetni a hutopultbol, közben pekarut, kenyeret sütni... ah, esélye nem lett volna babonák... igy inkább igy döntöttem. Férjem után megkapok igy is minden juttatást majd kintről baba ügyben :)
36. benver (válaszként erre: 31. - Magni1)
2017. febr. 10. 16:53
:-) Igyekszem.Köszi.
35. benver (válaszként erre: 26. - Siag21)
2017. febr. 10. 16:50

Dolgozol még vagy màr feladtad a harcot?

Tényleg! Ki meddig szàndékozik húzni az igàt?

2017. febr. 10. 16:46

Én kettőt híztam, ruha nélkül😩😂 de egyebkent nalunk is mindenestől van a súly mérés😂

Debrecenben fogok szülni

33. Babett82 (válaszként erre: 30. - Brownie85)
2017. febr. 10. 16:26

Ezek a vedonok... 😊

Azt mondta, hiztam egy kilót.. de lehet csak a csizma... na köszi:/


Sopronban fogok szülni. Nem kell választani, de én szeretnék..

32. siag21 (válaszként erre: 29. - Babett82)
2017. febr. 10. 16:15

Engem is mindig teljes menetfelszerelésben mér le, de amikor megyek a nődokihoz, akkor nindig az aznap reggel mért tényleges súlyomat viszem. Van különbség a kettő között, de a nődokim sose kérdezett még rá. Gondolom tudja, hogy bevett szokás ruhában méredszkedni a védőnőnél.

Az Uzsokiban fog szülni valaki?

31. Magni1 (válaszként erre: 4. - Benver)
2017. febr. 10. 16:09
Te milyen empatikus vagy :)
30. brownie85 (válaszként erre: 29. - Babett82)
2017. febr. 10. 15:46

Engem is nagykabátban, csizmában mért.:D

Hol fogsz szülni? Ott kell szülésznőt vadászni.

29. Babett82 (válaszként erre: 28. - Siag21)
2017. febr. 10. 15:32

Igen, kell. Meg mindig mér súlyt (mondjuk ruhastol, csizmastol...) es vérnyomást. Minden nőgyógyászati vizsgálat (kötelező vizsgálatok) elott menni kell es ő néz vizeletet.

Nőgyógyászom kissé szétszórt, senkire nem emlékezik. De mikor paraztam is fogadott a kórházban... csak nem tudja ki vagyok :) mindegy, szülésnél állítólag ott van a szeren...

haziorvosom szegények kissé mar öreg, sokszor én mondom meg, mi bajom, mit írjon fel... de amúgy csupa szív...

Szóval kene egy jó szülésznő es sok jó info fórumról, akkor nem lesz baj;)

Ja, az endokrinologus legalább érti a dolgát :)

28. siag21 (válaszként erre: 27. - Babett82)
2017. febr. 10. 15:04

Tényleg nagyon eltérő minden a babavárás alatt is. Nekem az egészet a nőgyógyászom vezényli. Vagyis az ő protokollja alapján ingázom a védőnő és a háziorvos között, meg persze a havi kötelező uh miatt a nődokit is látogatom.

A védőnőhöz kell vinned vizeletet?

27. Babett82 (válaszként erre: 26. - Siag21)
2017. febr. 10. 14:56

A fura, hogy hepatitiszt szűrés megvolt... szerintem a szifiliszt simán kifelejtették...


Kaaliban kaptam papírt, hogy élő embrió van, azzal mentem vedonohoz, kiállította a kiskönyvet, lemert ezt-azt, pipit mindig kell vinni, néz fehérjét, miegymást, aztán irány a házi doki, kiírja a vervetelt, EKG-t csinál, beir a könyvbe, fogorvos: szinten beírt, aztán eredményekkel vissza a vedonohoz, meg ugye a saját nogyogyaszhoz...addigra mar az első Uh vagy kombi szűrés is esedékes.... mi itt tartunk most. Plusz nekem menni kell havonta endokrinologushoz, vervetelre.

26. siag21
2017. febr. 10. 14:44

Sziasztok itt is! Újra gratulálok minden kismamának!

Egy-két gyors válasz így nagy hirtelenjében.

Védőnőhöz az első trimeszter végéig mindenképp el kellene menni, de ha lehet hamarabb. És fontos, hogyha a bejelentett lakcímed eltér a ténylegestől, ahol laksz, akkor az utóbbit vedd alapul. Ez sajna nem választható.

Fogorvoshoz is el kellene küldenie az első trim. végéig a védőnőnek és elvileg a dokidnak is. A terhes kiskönyvben is megvan a hely, ahova a fogorvosnak írogatnia kell. A második esedékes látogatás valóban a 7. hónap környékén van. Ne hanyagoljátok el a fogdokit, mert többek között a fogínyvérzés is tünete a terhességnek, a fogíny gyulladás mellett. Nekem az első néhány hét óta folyamatosan vérzik fogmosáskor, pedig semmi baja a fogaimnak, ínyemnek. A fogérzékenységről már ne is beszéljünk.

A Hepatitis és a szifilis szűrés nagyon fontos, hogy meglegyen. Amikor majd eljön a szülés ideje, ezeket a leleteket a kórházba is vinni kell.


Hozzáteszem, hogy ezek sem szentírások. Minden petefürkésznek megvan a saját terhesgondozásos menetrendje. Azt kövessétek és nem lesz gubanc. :)

Amellett, hogy teljesen egészséges a babám és naponta 5 turnusban rúgdossa a belső szerveimet a kis drága, engem kicsinál fizikálisan. Szóval, van tünet bőven. :)

Bocs, hogy ilyen hosszú lett a bejelentkezés. :P

25. benver (válaszként erre: 24. - Brownie85)
2017. febr. 10. 13:41

Uh. Így már értem köszi!

Itt nàlunk sajnos egyik védőnő sem Àgnes! 😁

24. brownie85 (válaszként erre: 22. - Benver)
2017. febr. 10. 13:22
Én miután elköszöntem a Kaálitól (uh után) mentem sajàt nőgyógyászhoz 2 héttel később, ő felírta milyen vizsgálatok kellenek majd, ezek egy részét meg tudod csináltatni sztk-ban, más részét én centrumlabban csináltattam. Ugye sztk-as beutalót a háziorvosodtól kapsz, nekem ő mondta azt is h keressem fel a védőnőt is. Mindenkinek megvan lakcím alapján melyik védőnőhöz tartozik lakcím alapján. Van intéznivaló bőven...
23. brownie85 (válaszként erre: 20. - Babett82)
2017. febr. 10. 13:16
Én csak egyszer találkoztam a védőnőmmel, szimpi volt, bár nemtudom pontosan mi lesz a feladata:D annyi maradt meg hogy majd hallgatunk szívhangot:D
22. benver (válaszként erre: 20. - Babett82)
2017. febr. 10. 13:15
Segítsetek, ti tapasztaltabbak! Védőnőhöz mikor kell menni? Területileg tartozom valakihez és kész? Vagy őt is vàlasztja az ember?
21. benver
2017. febr. 10. 13:08

Hívott az orvisom, szépen emelkedik a hcg.

Ő nekem gratulàlt, én meg neki.:-D

20. Babett82 (válaszként erre: 19. - Brownie85)
2017. febr. 10. 13:01

Igen, meg fogom, köszönöm! Csak gondoltam hátha eltörölték vagy vmi...


Vedonobol mindent harapofogoval kell kihúzni, mindenre én kérdezek ra, amit tudok, kinezek a kiskonyvbol es megyek:)

Fogorvos igazából 3.trimeszterig ráér, ugy tudom, csak az iny lesz egyre érzékenyebb, azért jobb mielobb:)

2017. febr. 10. 12:31

Kérdezd majd meg a dokidtól, lehet az ilyesmit pótolni csak hát plusz kör...:/

Nekem a háziorvos megnézte miket írt fel a nőgyogyi és elővett papirokat amin gondolom rajt vt h protokoll szerűen mit kell szűrni.


Engem meg fogorvoshoz nem küldtek eddig..

18. Babett82 (válaszként erre: 17. - Brownie85)
2017. febr. 10. 12:25

Hát nekem olyan sincs:(

Tegnap lett fura, mikor a védőnő átírta a kész adatokat és az üresen maradt. Mondjuk egy szóval nem mondta, hogy az még kene... de amúgy sem mond soha semmit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook