Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jön a 4. babánk!Vagy már meg is van!:) fórum

Jön a 4. babánk!Vagy már meg is van!:) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
114. pritta (válaszként erre: 113. - Kinguri)
2011. márc. 23. 20:05

szia!


még 1 gyermekes és 2.raváró anyukaként azt mondanám, hogy mind a te és férjed vágyai fontosak, de a többeikre tegyél magasról, mert nem ők élnek veletek. Ülj le kettesben a férjeddel és faggasd ki miért van ellene a dolognak mitől fél, oszd meg vele te is mit szeretnél mélyen. Próbáld meggyőzni ha csak az anyagikattól fél. Muatss neki terveket,mi hogyan lenne...

Teljesen ellenzem az abortuszt, de tudnod kell h tényleg szeretnél e 4. babát? és ha igen miért?

Én is 4 babát szeretnék férjemmel karöltve és a szülők is mögöttük, de ha nem lenne sem érdekel.Vannak aki már azt sem nézték jó szemmel mert ez meg az...

de ez az én kis családom és életem éretelmei :D

113. kinguri
2011. márc. 23. 17:58

Sziasztok!


Most írok ide először!


Nekünk a férjemmel 3 gyönyörű okos kislányunk van. Imádjuk őket, jó gyerekek, egészségesek, bár természetesen nálunk is vannak nehezebb napok. Tavaly megörököltük a nagymama házát, amit a télen sikerült is szépen felújítani. Február közepén költöztünk be és olyan jól sikerült, hogy (védekezés ellenére)teherbe estem. Nem terveztünk negyedik gyereket, de ennek ellenére már kezdem magam beleélni szépen lassan, viszont a férjem egyáltalán nem lelkes, hogy finoman fogalmazzak, ill. édesanyám, aki még tud róla, ő is le akar beszélni a baba megtartásáról. Mindenkinek vannak jó, érthető érvei, de én egyszerűen képtelen vagyok az abortuszra, ha nincs orvosi oka. Teljesen tanácstalan vagyok. A férjem egyébként nagyon jó apa és férj, mindenben lehet rá számítani, de nem tudom elfordul e tőlem teljesen, vagy később belenyugszik e ő is. Nem vagyunk gazdagok, de szépen megélünk, én ezen nem aggódok a férjemmel ellentétben. Én inkább azt nem tudom, elboldogulok e a mindennapokban 4 gyerekkel.

Szinte folyamatosan sírni tudnék, ha eszembe jut, mindenki mennyire ellene van és teljes tanácstalanságban vagyok.

Bocs, hogy itt panaszkodok, de nem tudom kivel beszélhetném meg, mert most tényleg annyira érzékeny vagyok, ha belekezdenek a témába, már folyik is a könnyem, nem tudok "anyatigris" módjára ellenérvelni és küzdeni. Nagy hallgatás van most nálunk, mindenki teljesen magábafordult.

Minden jótanácsot, jószót szívesen fogadok!

2011. márc. 22. 16:01

Kedves Mimmo


Jó egészséget és nagyon sok boldogságot kívánok nektek.


micimaci87 Szorítok nektek, hogy teljesüljön a vágyatok.

2011. márc. 22. 14:08
gratulálok mindenkinek....én is 4 gyereket szeretnék!!!még egy sincs...de ősszel lesz férj, kettes fokozati s aztán jöhetnek a gyerkőcök!!! az én jövendőbeli férjecském egyke s mindig is bánta, hogy nem volt tesója..azt mondta, h bepótolja....s azt szokta mondani arra, a kérdésre, hogy hogyan tartjuk el..."hagyjunk már a Jóistenre is valamit"!!!!!
110. bmwkraft (válaszként erre: 108. - Mimmo)
2011. márc. 22. 13:36

Szia!

Jaj de jó:)))

Gratulálok nektek és nagyon sok egészséget kívánok!

Egyébként tetszik a neve nagyon szép:)

109. Kriszta0930 (válaszként erre: 108. - Mimmo)
2011. márc. 22. 13:23
Gratulálok a picihez!!!:-))Örülök,hogy minden rendben ment!Sok-sok egészséget,tejcsit és örömet nektek!:-)
108. Mimmo
2011. márc. 22. 12:12

Sziasztok!


Pár napja jöttünk haza a kórházból. Most ülök le azóta először a géphez. Március 13-án végre megszületett a legifjabb családtag, és végül Ő is két keresztnevet kapott: DONÁT MÁTÉ.

Nagyon tündéri kisbaba. Szépen szopikázik, alszik, nézelődik........szereti a fürdetést...a két nagyobb testvére rajong érte. Ádám viszont kicsit félve vizsgálgatja, ugyanakkor legszívesebben elhurcolná magával...ezért nagyon figyelnei kell rájuk.


Most csak az örömünket szerettem volna megosztani. Majd még jelentkezem, de mostanság leginkább babázunk, főleg amíg Apa is itthon van.

107. Kriszta0930 (válaszként erre: 105. - Cirmesitompika)
2011. márc. 6. 07:48
Nekünk Chrysler Voyagerünk van és nincs összezsúfolva az ülés benne és a csomagtartóba is beférnek dolgok!:-))
106. Gavrilo1 (válaszként erre: 105. - Cirmesitompika)
2011. febr. 27. 14:09
Nekünk már évek óta 7 szemáélyesünk van. Hát azért sokkal de sokkal töb hely van bennük. a fiúknak külön-külön ülésük van, és a csomagtartóba elfér a babakocsi és 7 embernek az összes cucca két hetes nyaralásra. Kényelmesebben vagyunk benne mint anno 3 gyerekkel egy sima kocsiban. Össze sem lehet hasonlítani egy jobb hétülésest egy sima 5 ülésessel.
105. cirmesitompika (válaszként erre: 101. - Kriszta0930)
2011. febr. 27. 13:16

Nálunk apa nem akar 7 személyest. Szerinte a hátsó ülések be vannak feszegetve a csomagtartóba, és nincs hely a lábuknak se. ráadásul nagy a motorjuk, sokat fogyasztanak és nem olcsó még használtan se.


Nektek milyen volt?

104. kkrisztina76 (válaszként erre: 103. - Mimmo)
2011. febr. 23. 09:40
Jobbulást neked és a gyerekeknek is. Mi is betegek voltunk. Először a kicsik és mi szülők, majd a két nagyobb.
103. Mimmo
2011. febr. 22. 17:39

Az előző éjjel elég rosszul aludtam... illetve inkább nem is aludtam. Sehogy nem találtam a helyem.

Mostanában nagyon fáradtnak érzem magam, ráadásul három napja elment a hangom is. Olyan ,mint a repedt fazéknak, így nem egyszerű a gyerekekkel megbeszélni bármit. Minden napra van valami intéznivaló is, pedig sehová sincs kedvem menni.


Krisztina! Örülök Gréta sikerének, remélem, továbbra is jól fogtok haladni. Mi most egy kicsit kénytelenek voltunk szüneteltetni a tornáztatást, mert felváltva volt magas láza mindhárom gyerkőcünknek. De tegnap végre újra megtornáztattuk a "Kisbetyárunkat" apával.


Viszonylag sűrűn járunk Kecskemétre, nyáron hosszú időt szoktunk ott tölteni. A Keresztszüleim (édesanyám nővére a férjével)laknak ott, akik a én szülőpótlóim, a gyerekeimnek meg Anna-mama és Béla-tati.


Ezekhez az utazásokhoz nekünk is jól jönne majd egy nagyobb autó. A férjem gyakran nézegeti is a kínálatot. Vannak olyanok, amikben még a csomagoknak és a babakocsinak, utazóágynak is marad hely, de sok olyan, mintha egy kombi csomagatartójában lenne még két ülés. A Citroen C4 Grande Picasso és az új Ford Galaxy nayon tetszik, de nekünk túl sokba kerül. A használt autók sajnos gyakran százezreket futottak valójában, visszatekert km-órával, bizonytalan műszaki állapotban... Az újak meg nagyon drágák. Barátkozunk egy 7 személyes Dacia Logannal, az még elérhetőnek tűnik újonan is. Vagy megtanulunk kevesebb csomaggal vonattal közlekedni, ha hosszabb időre mennénk messzebbre. Igazából csak az időhöz kötöttség okozna gondot, néha kicsit nehezen indulunk el mindannyian egyszerre.


Most megyek, mert még be kell fejeznem Franciska jelmezét holnapra. Még pár öltés és simítás... Andrásé már kész és Ádámnak is készítettem fejdíszt, mert a nagyok próbái alatt teljesen belelkesedett.

102. kkrisztina76 (válaszként erre: 101. - Kriszta0930)
2011. febr. 16. 12:08
Én is nézegettem a nagy családi autókat, de nem tudom melyik lenne a legjobb
2011. febr. 15. 16:39
Nekünk nyáron sikerült venni egy 7személyes autót,de sajnos több gond van vele mint az 5személyesünkkel volt!Most is gyalog járunk,mert kicsit sokat kéne rá költeni,hogy jó legyen és most arra nincs sajnos keret.Tényleg jó ez az ikres dolog,nekem meg még kapóra is jöhet mivel nekem vannak ikreim és ki tudja ha még egyet vállalnánk simán lehetnének ikrek megint!:-))))De akkor az autó újra kicsi lenne:))
2011. febr. 15. 11:05
Mi is a kisbuszokat nézegetjük, de hogy miből, az még kérdés. De a jelenlegi kocsi kicsi lesz.
99. bmwkraft (válaszként erre: 98. - Kkrisztina76)
2011. febr. 15. 10:16

Én arra, hogy , hogyan férünk be az 5 személyes autóba azt szoktam válaszolni, hogy venni akarunk egy 9 személyest de mivel nincs rá pénz ezért pont tőletek akartunk kölcsön kérni:)

De ez az ikres dolog nagyon jó ezt ki fogom próbálni:)))

Vagy azt is lehet hogy fogom mondani: Mi addig csinálunk gyereket amíg 3-as ikrek nem fognak születni.

2011. febr. 14. 22:04

Sziasztok


Pénteken voltunk Dévény tornán és azóta mászkál Gréta. El sem lehet mondani mennyire örülünk mi ennek. Remélem továbbra is ilyen sikeres lesz minden. Mimmo neked minden jót kívánok. Ma vettem észre hogy Kecskeméten is jártatok. Mi mellette lakunk Nagykőrösön.

Én a beszólásokkal mostanában nem foglalkozom. Rájöttem le kell döbbenteni az embereket és akkor beléjük akad a szó, nem tesznek fel sok sok értelmetlen kérdést. Így mikor megkérdezik hogy lesz-e ötödik, szoktam mondani, hogy biztosan de remélem ikrek lesznek. Látnotok kellene ilyenkor az arcokat. teljesen bolondnak néznek, de nem is kérdeznek többet :-))

97. Mimmo
2011. febr. 14. 15:07

Megint elolvastam, mi történt, amióta nem jártam erre.


Krisztina, remélem, hamarosan el is tudjátok kezdeni a pici Dévény-tornáját. Biztos sokat fog segíteni. A mozgás fejlődése, a lemaradások behozása a többi terület fejlődésére is pozitívan fog kihatni.


Szerencsére a mi kisfiunk izomtónusa megfelelő, ezért tudunk TSMT-zni vele. A hatodik hétnél tartunk és egyre inkább érzem, hogy lesz eredménye a "munkának".

Így pocakosan én is eléggé kifáradok egy-egy teljes gyakorlatsor végére. De Ádám szereti, nem sír a torna alatt, és egyre jobban próbál kommunikálni. A nemet elég határozottan mondja, ha valamit nem szeretne. És ha ízlik valami: nyamm-nyamm-nyamm. Tudom, hogy már verseket is mondhatna meg mesélhetne....de nekünk most a semmi után ez is óriási eredmény. Kétszer mondta, hogy szia baba és azt is mondta, hogy nem mama: amikor nem akart bemenni a nagymamához, ameddig én orvoshoz mentem.


Ahogy közeledik a baba érkezése kezdek picit jobban tartani mindentől. Még mindig csak a tervek vannak meg a bútorok átrendezéséről is, de nincs elég energiám ki/át/pakolni belőlük, hogy aztán végre mindennek és mindenmkinek meglegyen a helye.


Mostanában már inkább azt kérdezgetik csak, hogy mikorra várjuk. És inkább csak drámai képpel közlik, hogy akkor már nem sok. Ezzel is tovább fokozva bennem azt a kis feszültséget, amit egyre jobban érzek.


Egy kisbusz biztos nekünk is jól jönne, de mivel nem lottózunk, csak álmodhatunk róla ;)

96. pritta (válaszként erre: 95. - Bmwkraft)
2011. febr. 13. 22:39
én kisbuszt akarok majd venni :))))
95. bmwkraft (válaszként erre: 94. - Pritta)
2011. febr. 13. 22:37

Értem, az utolsó mondatoddal egyet értek én is.

Csak annyira elegem van a sok egyéb más problémám mellett már nem tudok túl lépni a sok hülye kérdésen amikor meglátják, hogy terhes vagyok. Tudom, hogy nem kell vele foglalkoznom de eléggé unom, hogy csak ezek a kérdések jönnek:- Akartátok vagy becsúszott?

-Akkor ennek is J betűs neve lesz ugye? (Ezt azért kérdezik mert Jázmin, Jácint, Jelek a gyerkőcök nevei)

-Hogy fogtok bele férni az öt személyes autóba, most mi lesz?

Úgy csinálnak mintha nekik kellene ezekkel az úgy mond "problémákkal" megbirkózni vagy akár eltartani minket.

Csak az esik rosszul, hogy még a hozzánk közeli emberek sem kérdezték meg, hogy jól vagyok-e egyébként, mindenki eléggé felületes. Ezért nincs is igazi barátunk sem, mondjuk ilyenek nem is kellenek.

94. pritta (válaszként erre: 93. - Bmwkraft)
2011. febr. 13. 20:52

hááát. az az igazság h ebben az országban nagyon-nagyon sok bevándorló van, főleg Távol-Keletről és Afrikából. Az igazi svédeknek nincs nagyon gyereke inkább kutya macska,akinek van is 1, ritkább a 2. A muzulmánok akik vállalnak itt sok gyereket csak, de ők sem nagyon többet 4-nél.

Szóval nem sok akinek lenne 5 vagy több, mivel pénz... itt mindenkinek van csak jobban szeretik a pénzt mindennél....

de őszintén nem érdekel, nekem a babák többet jelente

93. bmwkraft (válaszként erre: 92. - Pritta)
2011. febr. 13. 18:22

Szia!

Megnéztem az adatlapod, nagyon zabálni való kicsitek van nagyon édes:)

Oda kint milyen a nagycsaládosok megítélése, hogy állnak a sokgyerekesekhez?

92. pritta
2011. febr. 13. 16:32

Sziasztok!


én még egy babás vagyok, a második épp tervben van, h jövő tavaszra jöjjön.de mi is min.4-max5 babát tervezünk ha összejön szerencsésen. mi 3-an voltunk testvérek (5 volt, de 2 elhalt piciként), férjemék 7en vanak, így adott a nagycsalád elképzelés:)

2011. febr. 13. 16:17

Sziasztok!


Ezt olvassátok!!!


Két kis magzat beszélget egy anya hasában:



- Te hiszel a születés utáni életben?

- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell.

Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.

- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?

- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt.

Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.

- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk.

De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.

- De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.

- De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.

- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.

- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?

- Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk.

Nélküle egyáltalán nem lennénk.

- Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.

No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.


Tök ari, nem?

90. bmwkraft (válaszként erre: 85. - Cirmesitompika)
2011. febr. 10. 17:49

Szia!

Gratulálok a nyuszi ajándékához:)

2011. febr. 10. 01:28
Szerencsére idegvezetési problémák nincsenek, a vizsgálatok szerint. (szegény kicsikémet a lábszáránál egy hosszú vékony tűvel megszúrták. Az izomzata azonban gyenge, hypotoniás. most már orvosi papírom van róla, és a doktornő kimondottan a terápiához felírta, hogy Dévény torna javasolt.
88. cirmesitompika (válaszként erre: 87. - Kkrisztina76)
2011. febr. 3. 09:44

Reméljük csak lusti a drága.

Amúgy Tami is 8 hós és a hátáról simán hasra fordul, de fordítva útban van a keze, meg 4kézláb hintázik néha valahogy arrébb keveredik. Kicsit nekem is furi, mert a másik két lány jóval ügyesebb volt. Viszont szinte egész nap elvan, játszik, nem is sír feleslegesen.

2011. febr. 2. 16:39
Mi 9-én megyünk a legkisebbel orvoshoz. 3 hete kaptuk előre az időpontot, mert 28-án lesz 1 éves és csak kúszik. 2 napja ül fel csak magától. A többi mozgása elmaradt. Voltunk tornán, de az orvos azt mondta hogy amíg nem vizsgálják meg a neuromusculáris osztályon addig ne is tornáztassuk. Már csak pár nap és tudni fogjuk van-e szervi oka, amiért ennyire le van maradva.
86. kkrisztina76 (válaszként erre: 85. - Cirmesitompika)
2011. febr. 2. 16:34
Igazén szép ajándék lesz. Gratulálok
2011. febr. 2. 16:00

Sziasztok!

Látom vagytok itt is páran. Beszállnék, ha lehet.

Nálunk a Húsvéti nyuszi hozza a 4. babát. Talán fiú lesz a 3 lány után.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook